راز موفقیت اپل (Apple)

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

pvt.miller

کاربر سایت
May 13, 2013
831
نام
Arya Faraji
دوست عزيزمون توي تاپيك اول يه چند تا چيز رو اشاره نكرده بود:
١.من خودم iPad 4 دارم پسر خالم Galaxy Tab 2.0 داره وقتي ميريم پيش هم ميانگين ٨ ساعت بازي ميكنيم ! مال اون داغ ميشه مال من هم داغ ميشه ولي يه چيز اين جا فرق داره مال اون هنگ ميكنه جوري كه بايد بزاريش كنار ولي مال من با اولش هيچ فرقي نداره
٢.ايفون ٤ داشتم از دستم افتاد شيشش داغون شد بقيه هم ميگفتن ريسكه بدي درستش كنن ميگن تاچش خراب ميشه منم گوش كردم و ندادم درستش كنن ٧ماه با همون شيشه خراب باهاش بدون مشكل كار كردم بعد هم فروختمش
٣.اين گوشي هاي سوني و سامسونگ و... غيره ميگن انقدر CPU داره مثلا ١.٨ ولي ماله iPad من كه ١.٨ هست اون ها رو ميزاره تو جيبش
٤اپل حدود ١٠٠٠تا بازي و برنامه انحصاري داره!
٥.يه بار ايفون jailbreak كردم و براي هميشه فهميدم كه هيچي ايفون اصل نميشه و هيچ وقت ديگه jailbreak نكردم
اين ها مواردي بود كه من فهميدم هيچي اپل نبوده،نميشه و نخواهد شد تمام!

VECT0R

کاربر سایت
Jun 8, 2011
988
تا قبل از iOS 7، سبک اصلی طراحی‌های اپل skeumorphism بود که نقطه تضاد minimalism ـه. بارها هم به این مسئله اشاره شده.

نقطه‌ی قوت اپل، چیزی که من رو بعنوان فردی که علاقه‌ای به برند اپل نداره، مجاب میکنه که همچنان از محصولاتش استفاده کنم، حسی‌ـه که محصولات و تبلیغاتش در فرد ایجاد می‌کنند. صمیمیت خیلی خاصی در طراحی‌های اپل وجود داره که مشایه‌ـش رو من حداقل در سایر محصولات ندیدمـ.

بله این حرف در UI Design برنامه ها و app های apple صدق میکنه ولی تو طراحی صنعتی محصولات (macbook pro | iphone | imac | apple tv) تماما محصولات مینیمال هستند . که البته منظور من هم محصولات بود. یکی از شعارهای جابز که تعریف کلی مینیمالیسم میشه :اشکالی ندارد که بخشها و عناصر غیر لازم را حذف کنید ( عناصری که طرح بدون آنها ۱۰۰% کاربردی باقی بماند) و فقط عناصر اصلی را حفظ کنید.

DeanAmbrose

کاربر سایت
Nov 9, 2010
2,939
نام
Scott
خوشحالم ازینکه تو این فروم هم اپل طرفدارای خاص خودشو داره و شاهد کامنت هایی مثل اپل اسباب بازی و این صحبتا نیستیم :D
Apple در حال حاضر از CPU 1.3 با چیپ A7 استفاده می کنه در حالی که سامسونگ خودکشی کرد و 2.3 گذاشت رو آخرین Galaxy یا نوکیا و سونی و HTC همه زدن تو کار 2.2 اما هنوز 1.3 بیشتر ازیناست! این نشون میده رقیب اپل فقط اپل بوده!

Mohiwoods

کاربر سایت
Aug 12, 2011
311
نام
Mohiwoods
ممنون بابت تاپیک

Apple Rocks , Other Sucks

جداً اپل هیچوقت با کلمات بازی نمیکنه و ورنمیداره یه Cpu هشت هسته ای برای گوشی بزنه چون نیازی نیست چون سیستم عامل iOS با سخت افزار یک پارچه هست و اون اندروید هست که CPU هر چقدر هم که باشه برای معماری و ساختار Open Source و دیگر مشکلاتش پر از باگ و لگ هست ( جدا از ویروسی شدن و این جور بدبختیا )

به نظر من هیچ گوشی رو نمیشه با ااپل مقایسه کرد چه سامسونگ چه ال جی چه اچ تی سی !

من یه چیزیو بگم این رو از اسم خودمم مطمئن تر هستم بدون هیچ قید و شرطی هر کس اپل استفاده کنه دیگه به هیچ گوشی راضی نمیشه و هر کسی که از گوشی دیگه ای استفاده میکنه ، فقط کافیه یک ساعت با اپل کار کنه تا اپل جزوی از زندگیش بشه و هیچوقت طرف گوشیه دیگه ای نمیره .

mmansori85

کاربر سایت
Sep 16, 2011
1,538
نام
امین
٥.يه بار ايفون jailbreak كردم و براي هميشه فهميدم كه هيچي ايفون اصل نميشه و هيچ وقت ديگه jailbreak نكردم
یه ذره توضیح بده ک چرا؟؟؟
يكى از مهمترين عامل ها حداقل براى من طراحى App ها براى iOS هست، تقريبا 80% برنامه ها زيباتر و روون تر نسبت به بقيه OSها اجرا ميشن.

Sent from my iPhone 5s
یَکپارچگی نرم‌افزار و سخت افزارَ دیگه...جابز خودش رو تقریباً کشت تا به همه بفهمونه چقدر انحصاری‌بودن OS میتونه موثر باشه در کیفیت و کارکرد.

amin_irt

کاربر سایت
Jun 4, 2009
1,510
نام
ali
یَکپارچگی نرم‌افزار و سخت افزارَ دیگه...جابز خودش رو تقریباً کشت تا به همه بفهمونه چقدر انحصاری‌بودن OS میتونه موثر باشه در کیفیت و کارکرد.
تا حد لازم هم به این مُهِم رسید
+++++++++
خدائیش ایفون با هیچ گوشی قابل مقایسه نیست
با اینکه رزولوشن صفحه نمایشش از گلکسی اس 4 پائینتر هست ولی وقتی دوتاشونو دستت میگیری باز این ایفون هست که بیشتر به چشم میاد
تنها ایرادی که من الان میتونم از ایفون بگیرم اندازه صفحه نمایشش هست که الان 4 اینچ کمه و ای کاش بزرگتر بود
ایشالا تو ایفون بعدی بین 5 تا 6 اینچ بشه

pvt.miller

کاربر سایت
May 13, 2013
831
نام
Arya Faraji
یه ذره توضیح بده ک چرا؟؟؟

١.باتري كه ديگه باتري نبود ٣ساعت هم شارژ نداشت
٢.خيلي هنگ ميكرد مثلا ميخواستم اهنگ گوش بدم و بازي كنم نمي شد
٣.و در اخر در يكي از روز هاي زندگي گوشي ريست شد و وقتي اومد من چيزي جز newsstand داخل صفحه نديدم (حتي settings هم نبود!)
نتيجه:jailbreakً كردن براي من جز ضرر چيزي نداشت

moein unreal

کاربر سایت
Nov 20, 2013
85
نام
Moein
كلا جيلبريك يك جور نامردي در حق developer ها هست چون با هزار بدبختي برنامه و بازي ميسازن تا تو app store بفروشن و يه چيزي گيرشون بياد اونوقت امثال ما ايرانيا ميريم با نامردي برنامه شون رو ميگيريمو هيچي بهشون نميديم من خودن iphone 5 gold - mac book- imac-ipad دارم و با هيچ برند ديگه اي حال نميكنم

Sent from my iPhone using Tapatalk

shayan720

Ceiling Gazing
کاربر سایت
May 23, 2010
555
نام
شایان
دوستانی که از اپل تعریف میکنن میتونن بگنن چجوری میتونن این محدودیت ها رو تحمل کنن؟:d نداشتن بلوتوث اینا که قدیمی شده :d این iTunes خودش یه غول بی شاخ و دمیه واسه خودش

pvt.miller

کاربر سایت
May 13, 2013
831
نام
Arya Faraji
دوستانی که از اپل تعریف میکنن میتونن بگنن چجوری میتونن این محدودیت ها رو تحمل کنن؟:d نداشتن بلوتوث اینا که قدیمی شده :d این iTunes خودش یه غول بی شاخ و دمیه واسه خودش
بلوتوث سیخی چن؟
بعدشم کسی نمیاد این همه ویژگی خوب رو به خاطر یه بلوتوث نادیده بگیره:|
\:d/\:d/:bash::punk::groupwave::pepsi::smoke::clap::clap::gathering::gathering:

Justice.

کاربر سایت
Jun 4, 2013
97

بلوتوث که به راحتی نصب میشه و Itools هم به جای ایتونز نصب میکنیم و خیلی راحت استفاده میکنیم !

mmansori85

کاربر سایت
Sep 16, 2011
1,538
نام
امین
بلوتوث ک والا اصنم محدودیت نیست و با چندتا افزونه و تویک راحت قابل استفاده هست و اون غول بی شاخ و دمم شما با موارد استفادش آشنا نیستید مثل اینکه و اِلا اینطور فکر نمیکردید.

١.باتري كه ديگه باتري نبود ٣ساعت هم شارژ نداشت
٢.خيلي هنگ ميكرد مثلا ميخواستم اهنگ گوش بدم و بازي كنم نمي شد
٣.و در اخر در يكي از روز هاي زندگي گوشي ريست شد و وقتي اومد من چيزي جز newsstand داخل صفحه نديدم (حتي settings هم نبود!)
نتيجه:jailbreakً كردن براي من جز ضرر چيزي نداشت
راستش من تا حالا هر چی iDevice اومده زیر دستم قبل از هر کاری جیلبریکش کردم و تویکای کاربردیمو زدم تنگش:D...تا حالا ب این مشکل برنخوردم ولی درست میگی چون یه بنده‌خدایی مشکل مشابه با خودت راجع ب ریست و عواقبش داشته...

كلا جيلبريك يك جور نامردي در حق developer ها هست چون با هزار بدبختي برنامه و بازي ميسازن تا تو app store بفروشن و يه چيزي گيرشون بياد اونوقت امثال ما ايرانيا ميريم با نامردي برنامه شون رو ميگيريمو هيچي بهشون نميديم من خودن iphone 5 gold - mac book- imac-ipad دارم و با هيچ برند ديگه اي حال نميكنم
استفاده از نرم‌افزار و بازی بدون پرداخت پول اصلاً ربطی ب جیلبریک نداره‌ها!!!:D...اصلاً بشخصه این یه مورد توی جیلبریک کردن یا نکردن دستگاهم تاثیری نداره...
پ.ن: بابا مفرح بیدرد...

Last edited by a moderator:

shayan720

Ceiling Gazing
کاربر سایت
May 23, 2010
555
نام
شایان
بیشتر صحبت من اینه چرا اصلا باید این محدودیت ها باشه؟ شما دستگاهی رو که جیل بریک می کنید که دیگه اصلا محصول اپل حساب نمیشه . چرا به جای این اذیت شدن ها آدم از اندروید استفاده نکنه؟چرا اپل مشتری رو آدم حساب نمیکنه و حق انتخاب بهش نمیده؟
جیل بریک کردن شبیه کاره این آدماس که مک میخرن روش ویندوز میریزن :d

DeanAmbrose

کاربر سایت
Nov 9, 2010
2,939
نام
Scott
دوستان توصیه من اینه که تا جایی که میتونید جیلبرک نکنید چون به دستگاهتون آسیب میزنه وقتی با یه اپل آیدی میشه خیلی راحت دانلود کرد چرا هک؟ بیشتر اپ ها هم Free هستن و جای نگرانی نیست با دانلود چندتا اپ Free هم بعضی وقتا یه اپ پولی رو رایگان میزاره واسه دانلود که خیلی به کار ما اومد

pvt.miller

کاربر سایت
May 13, 2013
831
نام
Arya Faraji
بیشتر صحبت من اینه چرا اصلا باید این محدودیت ها باشه؟ شما دستگاهی رو که جیل بریک می کنید که دیگه اصلا محصول اپل حساب نمیشه . چرا به جای این اذیت شدن ها آدم از اندروید استفاده نکنه؟چرا اپل مشتری رو آدم حساب نمیکنه و حق انتخاب بهش نمیده؟
جیل بریک کردن شبیه کاره این آدماس که مک میخرن روش ویندوز میریزن :d
محدوديت؟؟! احترام به قوانين سازندگان برنامه محدوديت به شمار مياد؟!
بعدشم كي گفته همه jailbreak ميكنن؟؟
apple هر هفته يه برنامه پولي رو مجاني ميزاره داخل appstore با عنوان app of the week پس اصلا محدوديت نداريم يا مثلا بعضي از شركت ها يكي از بازي هاشون براي هميشه free ميكنن مثل asphalt 8 پس هيچ محدوديتي نيست

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر