راهنمایی و اطلاعات تکمیلی برای خرید PS Vita

c@rn@ge

Comedy equals Tragedy plus Time
عضو تحریریه
Apr 2, 2009
1,325
نام
فرنود
سلام. ببخشید یه سوال داشتم. این قضیه آنلاک و اینا چیه؟ آنلاک باشه خوبه یا بده؟! کجا اهمیت پیدا می کنه و کجا خودشو نشون می ده؟!
ممنون.

دستگاه های ریجن 2 (فکر کنم) آنلاک فکتوری ـن. یعنی سیمکارت های هر جایی رو میخورن ولی مثلا ریجن 1 فقط سیمکارت های AT&T رو میخورن. اهمیت خاصی هم نداره البته چون فقط میشه SMS دریافت کرد.

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
سلام. ببخشید یه سوال داشتم. این قضیه آنلاک و اینا چیه؟ آنلاک باشه خوبه یا بده؟! کجا اهمیت پیدا می کنه و کجا خودشو نشون می ده؟!
ممنون.
این قضیه مربوط به مدل 3g ویتا هست اگر لاک یا قفل باشه فقط از سیم کارت مخصوص اپراتور خاص مثل at&t استفاده میکنه تا بشه از امکان فناوری نسل سوم مخابرات (3g) استفاده کرد که مسلما این اپراتور در ایران کار نمیکنه .... حالا اگر انلاک بشه شما میتونی مثلا ایرانسل بزاری روی ویتا و از خدمات نسل سوم ایرانسل ( که هنوز نداره ) استفاده کنی
کلا فایده 3g برای این هست که زمانی که حتی در حرکت هم هستی بتونی اینترنتی بازی کنی چون در غیر این صورت نیاز به ارتباط wifi هست.
البته سرعت اینترنت در حالت 3g بالاتر از wifi هم هست

mr_sasma

کاربر سایت
Mar 6, 2011
276
نام
سیّد!
این قضیه مربوط به مدل 3g ویتا هست اگر لاک یا قفل باشه فقط از سیم کارت مخصوص اپراتور خاص مثل at&t استفاده میکنه تا بشه از امکان فناوری نسل سوم مخابرات (3g) استفاده کرد که مسلما این اپراتور در ایران کار نمیکنه .... حالا اگر انلاک بشه شما میتونی مثلا ایرانسل بزاری روی ویتا و از خدمات نسل سوم ایرانسل ( که هنوز نداره ) استفاده کنی
کلا فایده 3g برای این هست که زمانی که حتی در حرکت هم هستی بتونی اینترنتی بازی کنی چون در غیر این صورت نیاز به ارتباط wifi هست.
البته سرعت اینترنت در حالت 3g بالاتر از wifi هم هست

عجب. پس اگه این طوره خریدن مدل 3G که آنلاک نباشه، مثل اینه که پولتو دور ریخته باشی. من هم می خواستم یه رایتل بگیرم و از 3G استفاده کنم. کدوم مدل ها آنلاک هستن؟ این درسته که فقط ریجن ژاپن آنلاکه؟ کلا ریجن ها مختلف مزایا و یا تفاوت هایی نسبت به هم دارن؟
ممنون

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
عجب. پس اگه این طوره خریدن مدل 3G که آنلاک نباشه، مثل اینه که پولتو دور ریخته باشی. من هم می خواستم یه رایتل بگیرم و از 3G استفاده کنم. کدوم مدل ها آنلاک هستن؟ این درسته که فقط ریجن ژاپن آنلاکه؟ کلا ریجن ها مختلف مزایا و یا تفاوت هایی نسبت به هم دارن؟
ممنون
ظاهرا ریجن 2 انلاکه ... دوستان که از دبی هم اوردن انلاک بوده .... مدلهای Malaysia - Singapore - HongKong هم همه انلاک هستن .....
ریجنهای مختلف مزایی نسیت به هم ندارن

hajoo

کاربر سایت
Apr 6, 2011
351
1-دوستان من میدونم ریجن ها مربوط به کدوم ناحیه است ولی نمیدونم وقتی همه بازی ها ریجن فری هستن ریجن به چه درد میخوره؟
2-ایرانی هم معمولا کدوم ریجن رو میخرن
3-قیمت مدل های مختلفش در ایران؟

<GAM3S4Z>

کاربر سایت
Jul 24, 2011
223
نام
محمدرضا مصطفوی
1-دوستان من میدونم ریجن ها مربوط به کدوم ناحیه است ولی نمیدونم وقتی همه بازی ها ریجن فری هستن ریجن به چه درد میخوره؟
2-ایرانی هم معمولا کدوم ریجن رو میخرن
3-قیمت مدل های مختلفش در ایران؟

1-ریجن یک برای آمریکا و کانادا هست ریجن دو برای اروپا و کشور های عربی و ریجن سه برای کشوار های آسیا که ریجن برای هر منطقه هست و هیچ مزیتی نسبت به هم نداره
2-بستگی داره ایرانی از کجا ویتا رو خریده باشه !
3-قیمت ها رو میتونی تو تاپیک همسایه ببینی :D

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,183
دوست عزيز فعلا نگير واسه ٢ ٣ تا بازي ارزش نداره و زود خسته ميشي ازش
كمي صبر كن بازياش زياد شن
خودم بعد انچاوتد الان پشيمونم

mr_sasma

کاربر سایت
Mar 6, 2011
276
نام
سیّد!
یه سؤال: ویتا هم مثل PS3 توی ریجن ژاپن کلیدهای Back و Forward توی منوهاش بر عکس ریجن های دیگه است؟ یعنی مثلاً به جای O با یه کلید دیگه توی منوها به عقب بر می گرده؟

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
دوست عزيز فعلا نگير واسه ٢ ٣ تا بازي ارزش نداره و زود خسته ميشي ازش
كمي صبر كن بازياش زياد شن
خودم بعد انچاوتد الان پشيمونم
اینم فکر خوبی اگر به بازیهای لانچش علاقه ندارید !!! اما به هر حال Uncharted بهترین بازی Vita به نظره من نیست اصلا !!!!

یه سؤال: ویتا هم مثل PS3 توی ریجن ژاپن کلیدهای Back و Forward توی منوهاش بر عکس ریجن های دیگه است؟ یعنی مثلاً به جای O با یه کلید دیگه توی منوها به عقب بر می گرده؟
فکر نکنم اونطوریش کرده باشن !!!! به سلیقه چشم بادومیها ! چون تو Video آولی که از Japan آومده بود اینطور نبود

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,183
کلا فعلا بازی زیادی نداره×
چرا عجله؟فعلا کنسول داری باهاش سر کن!اما 2 تا انالوگ داشتن اساسی حال میده!
من انچارتد رو گرفتم
از فیفا هم خوشم نیومد
منتظرم ببینم cod بیاد بگیرم انلاین بزنیم
چون هک بشه هم برای من فرقی نداره
من سالی 3 4 تا بازی میگیرم اونم original
اما بازی های کوچیک و ارکید رو زیاد نمیگیرم که الان تو این بی بازی اساسی موندم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر