نقد شما از ویتا

omiid

کاربر سایت
Dec 23, 2011
543
پشتیبانی از بازی ها رو نداره. بازی هایی که همه نوع گیمر رو راضی کنه نداره. دستگاه خوشگله اما هیچ چیز به عنوان نواوری نداره تاچ بودن و شفافیتم که سالهاست اپل و کارخونه های دیگه قدرتشونو نشون دادن تو این ضمینه ها . برا این چیزایی که داره قیمتش بالاست. این کنسول می خواد تا چهار سال دیگه گیمر ها رو راضی کنه .اون موقع سطح توقع گیمرها از دستگاه ها وبازی ها بالا رزفته باید دستگاه جدید بده بیرون.

amirplay

کاربر سایت
May 29, 2008
356
نام
امیر
چرا سونی این بلا رو سر ویتا آورده ؟ اصلا PSN و محتویاتش رو از هم پاشونده و هر کدوم رو تبدیل کرده به یه اپ! آخه این چه سودی داره الا گیج شدن کاربر و در ثانی کند شدن فرایند استفاده از ویژگی های این شبکه مثل مسیج زدن یا لیست دوستان. کاربر کلافه میشه اگه بخواد یه مسیج ساده با سیستم بده چرا که به طرز خنده داری سیستم عامل عمل می کنه. یه فرندز لیست که نیاز به این دنگ و فنگ ها و لودینگ و کانکتینگ نداره بعد میخوای یه مسیج ساده به دوستت بدی از این برنامه می پره توی برنامه مسیج گروپ اونم واسه یه ارسال مسیج چند کلمه ای! من اول فکر کردم منظورش چت گروهیی چیزی هست که یه اپه جدا گانه داره بعد که فهمیدم که قراره برای هر مسیج ساده ای این مراحل رو طی کنم کلا بیخیال مسیج زدن شدم . صفحه لمسیش عین یه گوشی واسه مسیج زدن عمل می کنه و حتی بهتر ولی این پیچیدگی های و بهم ریختگی هایی داشبردش باعث شده که کابر دلسرد بشه و کمتر طرف PSN و امکاناتش بره
الان من میخوام از PSN دیسکانکت بشم باید کلی مرحله رو طی کنم که بتونم برسم به منوی آپشنش و بعد ساین اوت کنم .این کار سونی واقعا احمقانه هست چرا که یکی از مهمترین قابلیت های کنسول رو یه قسمتش رو قایم کرده توی آپشن و بقیش رو پخش کرده بین اپ های دیگه با اینکه باید دمه دست باشه و همه چیزش در کنار هم مثل PSP و PS3 قرار بگیره. Near که جدیدا به این قسمت اضافه شده و ویژگی های جالبی ارائه می کنه باید با تمامی قسمت های دیگه مثل فرندز لیست و مسیج و تنظیمات PSN توی یه اپ قرار بگیره
ازون طرف با اینکه مولتی تسکینگ خوبی داره و دیگه برای کوچیک ترین تنظیمات نیاز نیست از بازی خارج بشی، بازی و صفحه مرورگر با هم باز نمی شه و باید یکی رو بست که باید اینم در آینده درست بشه. در کل به نظر من به جای این همه توجه به قیافه سیستم عامل کنسول بهتر بود به طرز راحتی استفاده ازش بیشتر توجه میشد و سونی باید از PSP و PS3 و مشکلاتشون درس می گرفت و اشتباهاتش به درستی تصحیح می کرد. حتی مشکلات کوچیکی مثل دانلود آپدیت های بازی های توی پشت زمینه هنوز حل نشده با اینکه یه مشکل خیلی ساده است . اگه این مشکلات رو در نظر نگیریم که کاره سختیه با توجه به سخت افزار محشر کنسول کار کردن با اپ ها و چرخش توی منوهای ویتا لذت بخش و ساده است و اگه به این بهم ریختگی هاش نظم بده از این هم بهتر میشه ولی در کل نمره خوبی به سیستم عاملش نمی دم. از 10 نمره 6 بهش میدم

سخت افزار ویتا هیچ حرفی واسه گفتن نمی زاده . کیفیت محصولات سونی همیشه در بالاترین سطوح قرار داشته و سخت میشه از قطعات الکترونیکی این کمپانی اشکال گرفت. در مورد ویتا هم همین موضوع صدق می کنه. صفحه OLED ایش فوق العاده زیبا و جذابه و صفحه هات لمسیش به خوبی عمل می کنه. آنچارتد توی این نمایشگر واقعا دیدنیه و اگه از لبه های بریده بریدش بگزریم بی نقصه. البته به نرمی آنچارتد های PS3 نیست که امیدورام سونی مثل PSP عمل نکنه و کاری کنه که بازی های ویتا همیشه بالای 30 فریم باشن و افت فریم ها بعضا وحشتناک عناوین PSP رو نداشته باشن. آنالوگهاش خوب هستن ولی حس آنالوگ رو نمیدن و اون نرمی لازم رو ندارن. من که الان دارم باهاش آنچارتد میرم خیلی مشکل توی نشونه گیری دارم ولی خوب به مرور احتمال میدم که بهتر بشه. جای دکمه ها و فرم بیرونی کنسول خوب طراحی شده و ضخامت کنسول کاری می کنه که کمتر انگشت ها شکسته بشه و درد بگیره ولی خوب دیگه توی جیب جا نمی شه و باید توی کوله یا کیف دستی حملش کرد. به سخت افزارش نمره 9 از 10 میدم یه نمره هم بخاطر بزرگیش ازش کم کردم که باعث میشه کنسول از حالت هندهلد در بیاد و الا هیچ نقصی توی سخت افزارش نمی بینم
در مورد بازیه ای لانچش زیاد راضی نیستم. غیر از آنچارتد چیز جدید و خاصی نداره الا یه بازی اسکیپ پلن که متاسفانه دانلودیه و دسته من بهش نرسید. اهل وایپ اوت و فوتبال نیستم و البته اگرم بودم فکر نمی کنم زیاد علاقه ای به بازی کردن این بازی ها داشته باشم چون هیچ کدومشون چیز جدیدی واسه گفتن ندارن. فایتینگ هاشم که همه نسخه های پورت شده کنسولیش هست و نینجا گیدنش هم که تکرار چند باره نسخه ایکس باکس هست. ریمنم که هیچی. Little Deviants هم که زیاد جالب به نظر نمیاد. در آینده یه رزیستانس داره واسش میاد که من زیاد موافق با FPS نیستم روی این کنسول چون به نظرم دقت لازم رو نداره
من پلتفرمر و اکشن ادونچر میخوام روی این کنسول. بازی هایی مثل Sound Shapes میخوام که متاسفانه هنوز تاریخ انتشار هم نداره. Gravity Rush به نظر جالب میاد ولی نمی دونم چرا سونی اینقدر به کنسول دستی هاش بی مهری می کنه و من بیشتر از این انتظار دارم ازشون. هیچ کدوم از استدیوهای فرست پارتی واسه PSP بازی نساختن و همه چیز واگذار شده بود به استدیوهای خارجی و سرد پارتی و استدیوهایی مثل Ready at Dawn . چرا نباید ساکرپانچ اسلای 4 رو بسازه ماله ویتا یا ناتی داگ یه تیم بزاره واسه ساخت یه نسخه از جک ماله ویتا یا حتی خوده سانتا مونیکا یه GOW بسازه واسه ویتا. اینکار باعث میشه که همه عناوین سونی روی یه پلتفرم متراکم نشن و باعث بشه بازی های بین پلتفرم های مختلف پخش بشه و هم ویتا هم بازی ها بهتر فروش کنن . به عناوین لانچ هم نمره 7 رو میدم

در کل از خریدم راضی هستم با اینکه دو برابر قیمت مثل همه توی ایران پول پاش دادم چرا که همیشه از تجربه های جدید استقبال می کنم و امیدوارم که سونی بیش از پیش(PSP) ساپورتش کنه چرا که فقط بازی ها هستن که فروش یه کنسول رو تضمین می کنن. می تونه کار رو با یه GOW توی E3 2012 شروع کنه و دل تمام طرفدراها رو شاد کنه. رزیدنت اویل 2-3 رو هم ریمیک کنه سنگ تموم گذاشته :D
من موافقم ولی برادر من شما از کجا میدونی gow or sly or jack رو واسش نمیزنه درسته الان بازیای زیاد شاخی نداره اما بعد اومدن ..., resistance , sillent hill بازم این حرفو میزنی؟
بنظرم این کنسول برای موفقیت یه gta کم داره اون موقع فروشش سر به فلک میزنه و همه میدونیم که آنگولاساکسونا عاشق این تریپ گیمان پس دوست من صبر کن در مورد هرچی نقد داری حق با شماست ولی در مورد کنسول 2 ماه ریلیز شد بنظرم نامردیه که در مورد بازیاش اینجوری قضاوت کنیم....

omiid

کاربر سایت
Dec 23, 2011
543
امیدواریم که راضی کنه ویتا هم همه رو تا با زور نخوایم صبر کنیم وقبول کنیم که این کنسول بهترین کنسول دستی هست .انتقاد زیاد بهش وارد هست اما کنسول قشنگی هم هست.

saw8

کاربر سایت
Jul 30, 2011
175
نام
سعید
در یک کلام شاهکار سونی. اینده کاملا درخشانی در انتظار این کنسول می باشد. پس از هک شدن این کنسول چه انبوه برنامه هایی که برای ویتا می اید حساب کنید یک کنسول دستی با ویچ گیهای یک گوشی همراه غول بلکه قویتر و بدون رقیب 5 تا 10 سال می تواند یکه تازی کند با انبوهی از گیم که توسط بهترین شر کتهای گیم ساری ساخته وعرضه مشود و در اخر باید اشاره کنم اگر کره زمین سونی وماکرو سافت را نداشت با مشکلی جدی روبرو بود برای سلامتی کارکنان این شرکتها وهمینطور هکرها صلوات.

gunner7

کاربر سایت
Mar 25, 2012
635
نام
مهراد
در یک کلام شاهکار سونی. اینده کاملا درخشانی در انتظار این کنسول می باشد. پس از هک شدن این کنسول چه انبوه برنامه هایی که برای ویتا می اید حساب کنید یک کنسول دستی با ویچ گیهای یک گوشی همراه غول بلکه قویتر و بدون رقیب 5 تا 10 سال می تواند یکه تازی کند با انبوهی از گیم که توسط بهترین شر کتهای گیم ساری ساخته وعرضه مشود و در اخر باید اشاره کنم اگر کره زمین سونی وماکرو سافت را نداشت با مشکلی جدی روبرو بود برای سلامتی کارکنان این شرکتها وهمینطور هکرها صلوات.

عزیز دل برادر،اتفاقا اگه هک بشه هیچ آینده ای در انتظارش نیست!دقیقا همون بلایی که سره psp اومد سره اینم میاد.شرکت های بازی ساز دیگه هیچ اهمیتی به این کنسول نمیدن مگه این که خود سونی چندتا بازی خفن براش بسازه

Sent from my HTC Incredible S using Tapatalk

saw8

کاربر سایت
Jul 30, 2011
175
نام
سعید
عزیز دل برادر،اتفاقا اگه هک بشه هیچ آینده ای در انتظارش نیست!دقیقا همون بلایی که سره psp اومد سره اینم میاد.شرکت های بازی ساز دیگه هیچ اهمیتی به این کنسول نمیدن مگه این که خود سونی چندتا بازی خفن براش بسازه

در کشور هایی مثل کشور ما که 1 دلار =1800 تومان ویک بازی برای ما در میاد 90 تا100 هزار تومان در صورتی که میانگین درامد 600 تا 800 هزار تومان هست در کل من میگم گذشته از اقلیت واقعا چیز محالی که پول گیم بدیم و دوست عزیز ps3 یا xbox مگه هک نیستن ایا دیگه گیم براشون تولید نمیشه. و خیلی ها دستگاهاشون تو همین ایران هک نیست در صورتی که میتونن هک کنن ولی بخاطر انلاین هک نمکنند گذشته که تو کشورهای اروپایی قانون کپی رایت اعمال میشه جریمه های سنگینی هم داره ولی خوشبختانه یا بدبختانه در کشور ما همچین قانون نیست اگر هم باشه به گیم های خارجی کاری ندارن در کل شرکتهای بازی سازی از همون کشورهای اروپایی در امد خودشونو کسب میکنند مگه ps1 یا ps2یا ps3 /xbox/ویا wii و... هک نشدن کسی اصلا ps1یا ps2 را اورجینال بازی کرد ایا بازی براشون ساخته نشد موقعی بازی سازی قطع شد که کنسول جدید همون شرکت داد بیرون psp از کی هک بود ولی تا vita نیامده بود همچنان گیم براش ساخته می شد پس جای نگرانی نیست شما نگران درامد شرکتهای گیم سازی باشی اونها درامد خودشون ار همون کشورهایی که قانون کپی رایت دارن تامین می کنند و برای مردمشون هم مهم نیست چون درامدشون به دلار به دلار هم خرج می کنند اگر قرار بود گیم ها برای ایران هم قیمت گذاری می شد بایدهر گیم از 15 هرازتومان نهایتا 20 هزار تومان قیمت گذاری می شد نه 100 هرار تومان پس شما برو دعا کن هر چه زود تر هک بشه تا ما هم شروع به استفاده از دستگاه کنیم من دستگاهو دارم ولی هر کاری میکنم واقعا تو کتم نمیره 90 هزار پول یک گیم 2 یا3 گیگی بدم واقعا ظلم .

آخرین ویرایش:

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
خب منم میخوام یه نقدی از ویتای خودم داشته باشم .
اولین نکته اینه که شما اگه ویتا را بخواهید با تبلت ها موبایل یا ios ها مقایسه کنید کار اشتباهی کردید و ممکنه دچار یاس هم بشید اما اگه بخوایید ویتا را فقط و فقط و فقط به عنوان یه کنسول بازی در نظر بگیرید که درستش هم همین هست واقعا سورپرایز میشید .حداقل برای من که اینطور بوده .
نکته دیگه اینکه به نظر من کسانی که قبلا psp هم داشته اند توی نقد ویتا کار راحت تر و دید بیشتری دارند.
خب وقتی ویتا گرفتم اولین چیزایی که منو جذب کرد مثل همیشه طراحی زیبا و شیک کنسول کیفیت تصویر فوق العاده بالا منو های زیبا و رنگارنگ اون بود که خیلی جلب توجه میکنه به نظر من منوهای ویتا از منو خطی psp و ps3 جالب تره .
اما مهم ترین ویژگی ویتا قابلیت های اضافه شده به اون هست .اول اضافه شدن یه انالوگ به ویتا که کمک بسیار زیادی به روان تر شدن بازی و مناسب کردن ویتا برای بازی های شوتر اول شخص هستش .دوم قابلیت تاچ و دوربین جلو و عقب و قابلیت sixaxis اون است که با این ویژگی ها کلی بازی منحصر به فرد میشه براش ساخت شما اگه مینی گیم های uncharted را نگاه کنید میبینید که سازنده ها چقدر دارن ایده به بازی سازهای اینده میدن .امیدوارم سونی اینبار اشتباه psp را انجام نده و بازی های انحصاری زیادی برای ویتا بسازه که از قابلیتاش به خوبی استفاده کنه همچنین بازی های کوچکی مثل escape plan یا mutant blob attack که فوق العاده هستند و نیاز هست که از این بازی ها تو استور زیاد بیاد.
اما از نکات بد ویتا هم به نظرم یکم زود تمام شدن باتری اونه و یکی دیگه کمبود یکسری وسایل تو پکیج ویتا هست مثل نبود مموری یا کیف یا بند یا دستمال تمیز کننده صفحه که یادمه تمام اینها توی جعبه psp بود .البته بنظرم چون هزینه ساخت ویتا از قیمتی که سونی میفروشه بیشتره شاید سونی مجبوره این کارو بکنه .
در کل من از خرید ویتای خودم بسیار راضیم و به نظرم با یکم داشتن سیاست های درست از طرف سونی میتونه کنسول موفقی باشه .
مطمئن باشید این کنسول فوق العادست:d

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,818
نام
مرتضی
از کجا میگی هزینه ساخت ویتا از قیمت برای فروشش بیشتره؟
سیاست تنها چیزیه که متاسفانه سونی نداره حیف اینهمه انحصاریای توپ

pes2200

کاربر سایت
Sep 7, 2011
180

داداش اگر هک بشه فرقی به حال سونی نمیکنه چون فقط تو ایران از بازیهای کپی استفاده میکنن دلیلش هم اینه که درآمد تو ایران کمه و از اون طرف پول ایران هیچ ارزشی نداره بازیهای ارجینال تو کشورهای خارجی ارزش پایینی داره چون درآمدشون بالاست به همین دلیل بازی کپی اونجا معنایی نداره با اینکه PS3 حک شده روز به روز داره بازیهای انحصاری بیشتری براش میاد پس دعا کنید که زودتر حک بشه

omiid

کاربر سایت
Dec 23, 2011
543
داداش اگر هک بشه فرقی به حال سونی نمیکنه چون فقط تو ایران از بازیهای کپی استفاده میکنن دلیلش هم اینه که درآمد تو ایران کمه و از اون طرف پول ایران هیچ ارزشی نداره بازیهای ارجینال تو کشورهای خارجی ارزش پایینی داره چون درآمدشون بالاست به همین دلیل بازی کپی اونجا معنایی نداره با اینکه PS3 حک شده روز به روز داره بازیهای انحصاری بیشتری براش میاد پس دعا کنید که زودتر حک بشه

حتم بدون ایران تنها کشوری نیست که این شرایط رو داره کشور های استفاده کننده از کپی زیاد هستن. والا این همه هکر وقتشونو صرف هک کنسول نمی کردن . برای درامد این کار فکر ووقتشونو رو گاها مثل سی 4 هکر دستگاه ایکس باکس گروهی انجام میدن.پس خواهان زیاد داره.پس وقتی هک شد به قول دوستمون عمده فروش بازی اورجینال درامدش میپره.ورود هر دستگاهی هم با سیاست خاص میاد .مثلا اوایل ماکروسافت دستگاهشو داد بیرون برای شکست نخوردن از رقبا مثل سونی که شرکت قوی بود اون زمان برا رقابت دو چیز می خواست پول. که داشت. و جا افتادن کنسول اش که به نظرم سیاست ازاد داشت و گذاشت راحت حک بشه مدتها چون از رقیب اش سونی فروش بیشتری میکرد چون خواهان دستگاه کپی خور تو جهان زیاد بود وتونست دستگاهشو جا بندازه بعد اون شروع به سرمایه گذاری کرد وبرنامه نویس ها برنامه های قوی مینوشتن برا جلوگیری از حک اون .اما برا هکری مثل سی 4 تبدیل به درامد زایی شده بود. حالا ببین سیاستشون چیه.اجازه حک رو راحت میدن .من احتمالشو کم میدونم چون سونی جا افتاده هست کنسول هاش ومحبوبیت خاص خودشو بین طرفدارهاش داره.با اپدیتهای مختلف نمیزاره.

saw8

کاربر سایت
Jul 30, 2011
175
نام
سعید
یک چیز دیگه هم هست اگر ویتا هک بشه به امید خدا شما میگی شرکتهای بازی سازی بهش اهمیت نمیدن بعد میشه بگین بجاش به کدوم کنسول اهمیت می دن بردار شما کنسولی تو کره زمین سراغ داری که هک نشده باشه که شرکتهای بازی سازی بیان واسه اون کنسول گیم سازی کنن نه کنسولی نیست اگر به حرف شما بود تمام شرکتهای بازی سازی باید تا حالا درشونو گل می گرفتن من یک لحظه خودم میزارم جای مدیر یک شرکت گیم سازی می بینم برای 3 شرکت میتونم گیم سازی کنم سونی و ماکروسافت ونینتندو حالااگر بتونم اجازه کار رو کنسولهای این 3 شرکت را بگیرم واقعا کار بزرگی کردم حالا از شما می پرسم چند تا شرکت گیم سازی وجود داره تا حالا که روز به روز هم افزایش پیدا مکنند پس میبینی اگر هم هک بشه ویتا باز هم ویتا هست کنسول دستی سونی که مدل مشابهی در کل کهکشان نداره و افتخاری هست برای هر شرکت گیم سازی که براش بازی درست کنند.

LazaR AngeloV

کاربر سایت
Jul 14, 2011
4,702
نام
محمد مهدی
در یک کلمه آچار فرانسه

فیلم توش میشه دید تا 720 HD ..

موزیک کیفیت عالی البته با Headseat In-Ear های خودش

بازیهاش خوب البته آرکیداش

سبکـــــــــــــــــــــــــــ مثل یک پر .. !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر