تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

kamyar1qaz

کاربر سایت
Jul 10, 2016
35
سلام خسته نباشید

من الان سیستم زیر رو دارم

upload_2016-9-10_20-47-41.png

بعضی از گیم ها رو راحت میتونم بازی کنم بدون هیچ ارور یا مشکلی (مثل fallout 4 و witcher 3 )
ولی خیلی از گیم ها رو نمیتونم اچرا کنم.
لحظه ای که وارد گیم میشه صفحه سیاه یا بنفش میشه و کامپیوتر فریز میکنه و باید ریستارت کنم تا اجرا بشه
به نظر نمیرسه ربطی به سنگینی بازی ها هم داشته باشه. خیلی از بازی های فوق العاده سبک رو هم نمیتونم اجرا کنم و همین مشکل رو باهاش دارم

میخواستم ببینم که به نظرتون مشکل از ضعف یکی از قطعاته یا نه؟ و ممنون میشم اگر راهنماییم کنی

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام خسته نباشید

من الان سیستم زیر رو دارم

View attachment 65308

بعضی از گیم ها رو راحت میتونم بازی کنم بدون هیچ ارور یا مشکلی (مثل fallout 4 و witcher 3 )
ولی خیلی از گیم ها رو نمیتونم اچرا کنم.
لحظه ای که وارد گیم میشه صفحه سیاه یا بنفش میشه و کامپیوتر فریز میکنه و باید ریستارت کنم تا اجرا بشه
به نظر نمیرسه ربطی به سنگینی بازی ها هم داشته باشه. خیلی از بازی های فوق العاده سبک رو هم نمیتونم اجرا کنم و همین مشکل رو باهاش دارم

میخواستم ببینم که به نظرتون مشکل از ضعف یکی از قطعاته یا نه؟ و ممنون میشم اگر راهنماییم کنی

هیچ ضعفی در کار نیست، یا یه مشکل نرم افزاری و درایوری دارید یا یه مشکل سخت افزاری مثل خرابی کارت. اگه سالم باشه باید عالی کار کنه.

kamyar1qaz

کاربر سایت
Jul 10, 2016
35
هیچ ضعفی در کار نیست، یا یه مشکل نرم افزاری و درایوری دارید یا یه مشکل سخت افزاری مثل خرابی کارت. اگه سالم باشه باید عالی کار کنه.
بله خودم هم همین فکر رو میکردم
مشکل از نرم افزار و درایور اصلا نیست
همه چیز در بهترین حالته از اون نظر
شما تعمیرکار خوب میشناسید که بئم جک کنه ببینه مشکل از کدوم قطعه است که عوض / تعمیرش کنم؟

8800gt

کاربر سایت
Aug 25, 2008
580
سلام
آقا فرشید ،من جدیدا یه سیستم بستم و یه مورد هست که تا به حال ندیده بودم.وقتی که سیستم رو روشن میکنم و یا خاموش میکنم از مینبرد یه صدای تق میاد و میدونم که صدا از خود مینبرد هست.
Main : ASUS maximus v3 Ranger
CPU : I5 6500
RAm : G-Skil 8GB
Power : Green 700A
VGA : GTX 970
این صدایی که مینبرد میده طبیعی هست ؟

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,476
سلام من اسپیکر 5.1 دارم وقتی به برق باشه از طرق پنلش خاموش کنم یه صدای نویز سوت کشیدن (خیلی کم)از sub به صورت مداوم میداد ازش ولی وقتی روشنش میکنم هیچ مشکلی نداره.فقط هم از ساب هست
مشکل از کجاست؟ سیستم رو هم کلا خاموش کردم بازم بود تا وقتی به برق باشه و از طریق پنلش خاموش باشه نویز خیلی کمی داره .(تا گوش رو نبری دم اون سوراخ گرد ساب نمیشه شنید ولی من گفتم شاید داره خراب میشه یا مشکلی هست اگر نه اصلا نمیفهمم در حالت عادی)
با تشکر

amir_k2m

کاربر سایت
Jul 3, 2011
1,684
نام
امیر
سلام دوستان تاپیکی ندیدم برای مشکلات مودم ناچارن اینجا مشکلمو میگم اگه تاپیکی هم هست لطفا بگید و اما مشکل اینکه یه مودم تندا دارم وقتی 4 نفر به صورت هم زمان از وایرلس استفاده میکنن افت سرعت شدید پیدا میکنه حالا 3نفر وصل بشن همچین حالتی پیش نمیاد جریان چیه؟من یه مودم dlink هم دارم که وصلش کردم بازم 4نفره هم زمان وصل شدیم همچین مشکلی پیش نیومد

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,521
سلام
من حدود 4 ساله دوتا GTX 580 رو SLI کردم حالا امروز وسط بازی صفحه یه خطوط سفیدی اومد و دیگه نرفت وقتی گرافبک رو باز کردم و مانیتور رو به اون یکی وصل کردم مشکل حل شد اما اگه اون وصل باشه این خطوط میان . واسه همین مجبور شدم کارت رو باز کنم و کنار بزارمش بنظرتون مشکا چی میتونه باشه؟

BatmanGame

Only DC
کاربر سایت
Jun 7, 2011
1,600
نام
Omid
سلام دوستان من یه هارد اکسترنال 1 ترا دارم گذاشتم فرمت کامل بشه از طریق Manager حالا بعد حدود دو ساعت تازه 4 درصدش رفته
حدودا چقدر طول میکشه ؟
تو یه فروم خارجی نوشته بود حدود 30 ساعت طول می کشه این مدت سیستم کار کنه مشکلی پیش نمیاد ؟

sabco

کاربر فعال
Sep 16, 2009
1,596
سلام دوستان من یه هارد اکسترنال 1 ترا دارم گذاشتم فرمت کامل بشه از طریق Manager حالا بعد حدود دو ساعت تازه 4 درصدش رفته
حدودا چقدر طول میکشه ؟
تو یه فروم خارجی نوشته بود حدود 30 ساعت طول می کشه این مدت سیستم کار کنه مشکلی پیش نمیاد ؟
بستگی داره که الوریتم خاصی هم برای فرمت شدن انتخاب کرده باشید یا نه. اگه الگوریتم خاصی نباشه و فقط تمام بیت ها رو صفر(یک) می کنه. به مدت زمان نوشتن 1 ترابایت اطلاعات طول می کشه. یعنی اکه سرعت نوشتنت 100 مگابایت باشه حدود 3 ساعت باید طول بکشه. اما از اونجایی که میگی بعد دو ساعت تازه 4 درصد رفته پس احتمالا زدی با الگوریتم پیشرفته تری فرمت کنه.
تو این مدت زمان هم اگه با سیستم کار کنی اصولا نباید مشکلی پیش بیاد ولی برا احتیاط بهتره کاری نکنی. البته من نمیدونم چرا اصلا زدی فرمت کامل شه، می خوای هاردت رو بفروشی؟ اگه نمی خوای بفروشی quick format که چند ثانیه ای کارت رو راه میندازه. اون فرمتی هم که کل دیسک رو صفر(یک) می نویسه خیلی سریعتر از روشی هست که الان زدی.

• Like
Reactions: BatmanGame

BatmanGame

Only DC
کاربر سایت
Jun 7, 2011
1,600
نام
Omid
بستگی داره که الوریتم خاصی هم برای فرمت شدن انتخاب کرده باشید یا نه. اگه الگوریتم خاصی نباشه و فقط تمام بیت ها رو صفر(یک) می کنه. به مدت زمان نوشتن 1 ترابایت اطلاعات طول می کشه. یعنی اکه سرعت نوشتنت 100 مگابایت باشه حدود 3 ساعت باید طول بکشه. اما از اونجایی که میگی بعد دو ساعت تازه 4 درصد رفته پس احتمالا زدی با الگوریتم پیشرفته تری فرمت کنه.
تو این مدت زمان هم اگه با سیستم کار کنی اصولا نباید مشکلی پیش بیاد ولی برا احتیاط بهتره کاری نکنی. البته من نمیدونم چرا اصلا زدی فرمت کامل شه، می خوای هاردت رو بفروشی؟ اگه نمی خوای بفروشی quick format که چند ثانیه ای کارت رو راه میندازه. اون فرمتی هم که کل دیسک رو صفر(یک) می نویسه خیلی سریعتر از روشی هست که الان زدی.
سکتور های هارد مشکل پیدا کرده برا همین فرمت کامل زدم البته کنسلش کردم خیلی طول می کشید

sabco

کاربر فعال
Sep 16, 2009
1,596
سکتور های هارد مشکل پیدا کرده برا همین فرمت کامل زدم البته کنسلش کردم خیلی طول می کشید
برا اینکار یه نرم افزار هست به اسم HDD Low Level Format. این میاد کل سکتور ها رو یه بار روشون 0(1) می نویسه و خیلی سریعتر هست. اگه گارانتی داره، برید عوضش کنید. من تا حالا دو بار هم هارد داخلی و اکسترنالم رو چون گارانتی داشت به خاطر همین bad sector برام عوض کردن.

• Like
Reactions: BatmanGame

m1987

کاربر سایت
Dec 2, 2012
108
نام
محمدرضا
سلام یه هارد2ترا دارم که گارانتیش تموم شده و مشکل بد سکتور داره
چیکارش کنم؟
b3gq_ashampoo_snap_2016.11.09_13h44m39s_001_.png

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
سلام و خسته نباشید
من اولای بازی (که بازی تازه لود شده) به طرز شدیدی FPSم پایین میاد در حد 10-12 ولی بعد از گذشت 4-5 دقیقه FPS فیکس میشه و میره رو 60 (اما هروقت که قرار باشه لود اسکرین بیاد، این داستان تکرار میشه). قبلاً همچین مشکلی نداشتم تو همین بازی، منتها بعد از آپدیت جدیدش سیستم منم هم به هم ریخت. ویندوز عوض کردم، دزایو آپدیت کردم، اما فایده نداشت. ایراد سخت افزاری هست احتمالاً. حالا نمی دونم قطعه ای چیزی سوخته یا نیم سوز شده، یا سیستم من کم میاره (چون پچ جدید افزایش کیفیت گرافیکی داشت ولی نه چشم گیر). بنظر شما ایراد از کجاست و چیکار باید کنم؟ خودم فکر میکنم Ram کم میاره

بازی: World Of Warcraft
مشخصات سیستم:
CPU: Core i5 4570
Ram 4G
VGA: N/A
HDD 1T Seagate

afshin76

کاربر سایت
Dec 11, 2013
805
سلام.
دوستان من چند روز پیش headphone که داشتم خراب شد و الان فقط یه سمتش کار میکنه. یعنی من فقط میتونم از سمت چپ بشنوم و سمت راست کلا تعطیله. الان پول ندارم یکی دیگه بخرم و به علت شلوغی خونه نمیتونم بدون headphone کار کنم.
وقتی توی بعضی بازی ها میرم (مثلا اسکایریم) بعضی صدا ها رو نمیشنوم. مثلا توی اسکایریم وقتی دارم با یکی حرف میزنم اگه یه سمت دیگه رو نگاه کنم صدای اونطرف رو به درستی نمیشنوم.
میشه یه کاری کرد که همه ی صدا هارو فقط برای گوش چپ پخش کنه؟

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین
دوستان سلام

من یه هارد دو ترا اینترنال سیگیت دارم که تازه خریدم و روی سیستم که نصب کردم. اول شد دو تا پارتیشن. خواستم فرمت کنم که متاسفانه نمیتونه ویندوز فرمتش کنه و مرحله آخر مینویسه windows unable to format با hiren و برنامه داخلش که Acronis هست هم نتونستم. الان من چکار کنم ؟؟؟ نرم افزار به خصوصی هست که این مورد رو برطرف کنه ؟ هارد ایا بد سکتور گرفته یا آسیب دیده ؟

بعد تو خوده دیسک منیجر ویندوز هم وقتی می خوام نوع پارتیشن رو انتخاب کنم فقط Extended و Logical هست.

الان کل سایز نشون داده میشه. از نظر سلامت هم اوکی هست.

روی سیستم که یه هارد IDE هست که ویندوز هست. یه یک ترابایت ساتا و همین دو ترابایت.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر