تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,923
نام
محمد حسین
آقا میتونی یه منحنی درست واسه تنظیم سرعت فن پیشنهاد بدی؟ تشکر
این یه منحنی از سایت انویدیا که یکی از کاربراش پیشنهاد داده
http://puu.sh/cYl1c/ffe87f4692.png
اینم یه ویدیو از نرم افزار msi afterburner ;i که پیشنهاد داده چجوری تنظیم کنی
اما تو اونی که تو انویدیا گذاشته 80% برای 70 درجه بالاست برا 70 درجه به نظرم بیار رو 60 و برای 80 درجه بزار رو 70 درصد سرعت فنو
اگه نتونست دما رو کنترل کنه به نظرم فن اضاف کن به کیست تا اینکه سرعت فنو بازم ببری بالا
بازم از بچه های دیگه بپرس
من گشتم بعضیا تا 85 هم رو زوتاک 970 داشتن
اگه یه موقع اورکلاکی کردی اینو بهت پیشنهاد میدم منحنی بدی نزاشته
Dropbox - Screenshot 2015-01-22 01.03.42.png

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: aramesh_61

aramesh_61

کاربر سایت
Feb 1, 2012
203
viewer.php
سلام، آقا من این منحنی رو ایجاد کردم و در بازی اساسین کرید سندیکیت که قبلا با تنظیمات کارخونه دمای کارت گرافیک با 50 درصد سرعت فن روی 80 بود، الان با حدود 60 درصد سرعت فن روی 75 درجه قرار میگیره، به نظرتون چطوره؟ با این منحنی در دراز مدت مشکلی واسه کارت گرافیک پیش نمیاد؟

1lf2_fans2.jpg

ممنون

آخرین ویرایش:

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
آقا 32 گیگ فلش پرپر شد ...

من فلشو بوت ایبل کردم برا ویندوز ، بعد که ایجکت کردم الان دیگه کلا فلش نه فرمت میشه نه میشه هیچ کاریش کرد . کلیم نرم افزار تست زدم فایده نداشت ...
الان اینطوریه .

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576

من فلشو بوت ایبل کردم برا ویندوز ، بعد که ایجکت کردم الان دیگه کلا فلش نه فرمت میشه نه میشه هیچ کاریش کرد . کلیم نرم افزار تست زدم فایده نداشت ...
الان اینطوریه .

با rufus فرمتش کن
Partition Scheme: MBR partition scheme for bios or uefi
File system: NTFS

فقط هم تیک Quick Format رو بزن و بقیه تیک ها رو بردار

a2010

کاربر سایت
Jul 26, 2012
756
نام
علی
دوستان یه دو هفته پیش کامپیوتر من بلو اسکرین داد و دیگه بالا نیومد
حتی هارد جدید گذاشتم و ویندوز نصب کردم بازم بالا نمیومد
گفتم شاید مشکل از مادربورد باشه که اونو جداگانه با یه سیستم دیگه چک کردم و مشکلی نداشت...خلاصه به کارت گرافیک geforce gtx 970 g1 که تازه ۱۰ ماهه خریدم مشکوک شدم..بردیمش گارانتی(آواژنگ)بعد ۲ هفته بازی دادن ما امروز کارت رو تحویل دادن و گفتن هیچ مشکلی نداشته...اونوقت تو کل این دو هفته هر بار زنگ میزدیم داشت مراحل تشخیص مشکل و انتظار برای قطعه و تعمیر و بازبینی کیفیت رو طی میکرد...!!!
نمیدونم با این شرایط اصلا چه اطمینانی هست که کارت رو خراب نکرده باشن و بهمون نداده باشن؟!حالا بر فرض اینکه کارت الان بلایی سرش نیومده باشه به نظر شما مشکل از چیه؟
Cpu i5 6600k
Motherboard p75-d3 ultradurable

NEXT GEN GAMER

کاربر سایت
Oct 29, 2007
1,023
سلام دوستان در مورد کارت گرافیک gtx980ti سوالی دارم که کارت دو تا جای سوکت 8 پین داره و یکیش از طریق کابل که عکس فرستادم خدمتتون و تو جعبهش بود به پاور وصل میشه اما برا اون یکی سوکت 8 پین کابلی نداریم که به پاور متصل بشه باید چه کرد؟ متاسفانه هرچی هم برای کابل گشتیم پیدا نشد و گفتن فقط توی کارت گرافیک موجوده عکس هم از ورودی های 8 پین فرستادم ...تشکر
Screenshot_2016-05-14-12-48-23.jpg

Screenshot_2016-05-14-12-09-02.jpg

ERFAN CYBER

کاربر سایت
Jun 10, 2016
1
سلام/من میخوام pc گیمر بشم ولی متاسفانه چیزای سطحی از سخت افزار میدونم خواستم کمک کنید درباره ی سیستم.
من یه کیس اماده دیدم که در یکی از سایت های خارجی با قیمت خوب برای فروش گزاشته بودن.مدلش این بود ACER PREDATOR G3-710
اگر خواستید من لینک میدم ببینید در چه حدی هست یعنی میتونه بازی های مثل فال اوت و یا جی تی ای و یا بتمن رو به راحتی اجرا کنه؟ارزش داره به
جای PS4 این سیستم رو بگیرم؟
مشخصات :
  • Intel Core i5-6400
  • 8GB RAM
  • 1000GB HDD
  • AMD R9-360 2GB
  • Microsoft Windows 1
ممنون میشم توضیح بدید
در ضمن من سوعد زندگی میکنم قیمت هارو به کرون بگید

mohsendevil

کاربر سایت
Nov 4, 2006
99
سلام
دوستان من میخوام هارد بگیرم.بین 1 ترا و 2 ترا موندم یک ssd برای ویندوز دارم..البته فیلم و سریال هم زیاد میبینم در کنار گیم.به نظرتون کدوم رو بگیرم؟حجم بازیها که الان به 50-60 گیگ رسیده در یکی دو سال آینده به نظرتون انقدری میشه که 1 ترا کم بیاره؟
مرسی

milad_maxpayne

کاربر سایت
Jan 20, 2013
422
نام
میلاد شادمان
سلام دوست عزیز اشتباه من رو نکن 1 ترا خریدم کم اوردم رفتم 1 2 ترا برداشتم. .اختلاف قیمت بین 60 تا 80 تومان هست 2 ترا بردار مغازه هم هرکی میاد به همین نتیجه میرسه 2 ترا بگیره .

سلام/من میخوام pc گیمر بشم ولی متاسفانه چیزای سطحی از سخت افزار میدونم خواستم کمک کنید درباره ی سیستم.
من یه کیس اماده دیدم که در یکی از سایت های خارجی با قیمت خوب برای فروش گزاشته بودن.مدلش این بود ACER PREDATOR G3-710
اگر خواستید من لینک میدم ببینید در چه حدی هست یعنی میتونه بازی های مثل فال اوت و یا جی تی ای و یا بتمن رو به راحتی اجرا کنه؟ارزش داره به
جای PS4 این سیستم رو بگیرم؟
مشخصات :
  • Intel Core i5-6400
  • 8GB RAM
  • 1000GB HDD
  • AMD R9-360 2GB
  • Microsoft Windows 1
ممنون میشم توضیح بدید
در ضمن من سوعد زندگی میکنم قیمت هارو به کرون بگید
من قیمت نمیتونم بگم ولی تو بازار هستم قطعات خوب رو که باید با هم مچ بشن میتونم بگم. برای بازی ایده ال رم 8 کمه 16 یا 12 ..... هارد هم بستگی به حجم اطلاعات داره.سی پی یو که نوشتی ضعیفه حداقل i7 بردار مادر برد رو با برند کارت گرافیک یکی کن 2 تا پی سی ای اکسپرس که sli کنی ایسوس اصل شما میتونید پیدا کنید با با مادر برد هایی که خودشون سیستم سوپر فریز دارن چون گیم حرارت زیاد ایجاد میکنه.کارت گرافیک جی فورس 680 gtx باشه به بلا جی تی خالی 60 درصد جوابگو هست .همه اینا سره جاش قطعات باید باهم مچ باشه.کانفلیکت نداشته باشند.هارد اس اس دی هم 128 بگیری برای ویندوزت که سرعت کومولیتر و بوفر بازی هات هم بالا میره .موفق باشی.اینجا تقریبا با کیس و پاور در میاد 6 میلیون با فن های کولر مستر

سلام دوستان در مورد کارت گرافیک gtx980ti سوالی دارم که کارت دو تا جای سوکت 8 پین داره و یکیش از طریق کابل که عکس فرستادم خدمتتون و تو جعبهش بود به پاور وصل میشه اما برا اون یکی سوکت 8 پین کابلی نداریم که به پاور متصل بشه باید چه کرد؟ متاسفانه هرچی هم برای کابل گشتیم پیدا نشد و گفتن فقط توی کارت گرافیک موجوده عکس هم از ورودی های 8 پین فرستادم ...تشکر
View attachment 59508

View attachment 59507
سلام این کارتا به علت فن های دور بالا و سیستم خنک کننده مسی با کمی نیتروژن دو سکت پاور دارن روی بعض پاور های این تعبیه شده . ولی باز توی نت منوال کارت رو بخون و در باره پاورت تحقیق کن کارتی که گرفتی 60 درصد برق مادر برد رو میخوره اون سوکت ها برای گرفتن برق مستقین از پاور هست که اگه پاورت زیر 800 وات واقعی هست عوضش کنی بهتره.مارک osz بگیر که سوکت هاش کامله نبود گرین یا تاچ برد هم پاور های قوی هستند

دوستان یه دو هفته پیش کامپیوتر من بلو اسکرین داد و دیگه بالا نیومد
حتی هارد جدید گذاشتم و ویندوز نصب کردم بازم بالا نمیومد
گفتم شاید مشکل از مادربورد باشه که اونو جداگانه با یه سیستم دیگه چک کردم و مشکلی نداشت...خلاصه به کارت گرافیک geforce gtx 970 g1 که تازه ۱۰ ماهه خریدم مشکوک شدم..بردیمش گارانتی(آواژنگ)بعد ۲ هفته بازی دادن ما امروز کارت رو تحویل دادن و گفتن هیچ مشکلی نداشته...اونوقت تو کل این دو هفته هر بار زنگ میزدیم داشت مراحل تشخیص مشکل و انتظار برای قطعه و تعمیر و بازبینی کیفیت رو طی میکرد...!!!
نمیدونم با این شرایط اصلا چه اطمینانی هست که کارت رو خراب نکرده باشن و بهمون نداده باشن؟!حالا بر فرض اینکه کارت الان بلایی سرش نیومده باشه به نظر شما مشکل از چیه؟
Cpu i5 6600k
Motherboard p75-d3 ultradurable
سلام گارانتی چه شرکتی بوده .ولی نمیان دست کاری کنن خراب کنن تست میکنن بعد 72 ساعات 2 روز میمونه بره مهندسی مهندسی حال نداره بسته به مشکل رسدیگی میکنن .طولش دادن.مشکلت هم میتونه از هارد از رم از مادر برد ایجاد اتصالی و حتی نیم سوز شدن یه خازن 10 میکرو فاراد باشه .این شرکت شرکت خوبیه سالهاست من خودم کار میکنم باهاش یعنی برای خودم چه برای مشتری .مطمئن باش دست نزدن.موفق باشی

Last edited by a moderator:

a2010

کاربر سایت
Jul 26, 2012
756
نام
علی
سلام گارانتی چه شرکتی بوده .ولی نمیان دست کاری کنن خراب کنن تست میکنن بعد 72 ساعات 2 روز میمونه بره مهندسی مهندسی حال نداره بسته به مشکل رسدیگی میکنن .طولش دادن.مشکلت هم میتونه از هارد از رم از مادر برد ایجاد اتصالی و حتی نیم سوز شدن یه خازن 10 میکرو فاراد باشه .این شرکت شرکت خوبیه سالهاست من خودم کار میکنم باهاش یعنی برای خودم چه برای مشتری .مطمئن باش دست نزدن.موفق باشی
چند وقتی هست درست شده کامپیوترم
بایوس رو آپدیت کردم درست شد...

mobile1199

_-[ BE THE BATMAN ]-_
Gold User
Jun 21, 2015
1,942
نام
MR.1199
درود دوستان
مدل mainboardــَم ASUS ROG Rampage V Extreme x99 USB3.1 هست .
از زمانی که سیستم رو اسمبل کردم ، بعضی وقتا یه مشکل مسخره داشتم سر بوت سیستم . مشکل هم این بوده که گاهاََ موقع روشن کردن سیستم و یا بعد ریستارت و ... ، هیچ تصویری رو مانیتور نمایش داده نمیشد (در واقع به لوگوی سازنده mainboard هم نمیرسید )
و مجبور بودم پاور رو خاموش و بعد روشن کنم که بدون مشکل بوت میشد ! و این روند تکرار مشکل ممکن بود ریستارت بعدی یا حتی 1 ماه بعدش پیش بیاد . امروز یه سرچ زدم فهمیدم افراد دیگه ای هم شبیه چنین مشکلی رو در این مادربورد داشتن و احتمال زیاد هم برمیگرده به XMP profile که برای رم ها فعال کردم ...
خلاصه تصمیم گرفتم bios رو اپدیت کنم به اخرین ورژنی که تو سایت asus قرار داده شده . بعد این که نصب کامل شد ، نوشت که سیستم باید ریستارت شه . خب سیستم هم ریستارت شد و حدود 2-3 دقیقه صبر کردم دیدم بالا نمیاد و عین همون مشکل قبلی وجود داره . من هم دیدم بوت نمیشه چند بار سعی کردم با دکمه ریست پنل جلویی کیس بوتش کنم ولی نشد :| که اخر هم پاور رو خاموش و روشن کردم و این بار روشن شد فقط بعد نشون دادن لوگوی سازنده ، حدود 4 بار اتومات ریست شد :-s:-SS و هر بار یه نوشته ای میومد بالای صفحه که مربوط میشد به اپدیت bios .
من هم وحشت زده منتظر موندم ببینم تا کی این ریست میشه . بعد چهارمین بار ، سیستم بالا اومد و راحت وارد ویندوز شد . حالا یه سوال مهم :D :
1- سیستم(بیشتر منظور مادربورده) مشکلی پیدا نکرد سر کاری که کردم قبل رفتن به مراحل اپدیت bios ؟:((

تا 80 رو میشه زیر سیبیلی رد کرد بهترین دما بین 65 تا 75 هست
و اگه گهگاهی میره 80 میشه چشمپوشی کرد اما بهتره کاهش بدیش
میتونی دور فن گرافیکتو تا نزدیک 70 درصد ببری اگه نویز برات مهم نیست
میتونی یه فن اضافه کنی تا دما مناسبتر بشه
اگه تو یه بازی خاص بالا میره vsync رو تو option بازیت روشن کن ببین دما رو کاهش میده
میتونی کارهای دیگه هم بکنی مثل کاهش فرکانس گرافیک ،اما پیشنهاد نمیکنم
اما اگه از 80 رد میکنه بالاست و از 85 رد کنه میشه افتضاح ،که اونموقع حتما باید فن عوض کنی
کارت غیر رفرنس باشه تمام توضیحاتت درسته ...
ولی تو کارت های ref در حالت لود اطراف 80 باشه عادیه ! و بالای 85 تقریبا مشکل دار میشه .

Last edited by a moderator:

ATAR

کاربر سایت
May 9, 2011
343

الان اینطوریه .
این رو امتحان کردید ؟
HDD Low Level Format Tool 4.40 + Portable فرمت هارد دیسک بدون بازیابی

shahriyar_pc

کاربر سایت
Oct 18, 2010
993
سلام دوستان
یک سوال داشتم:
اتصال کارت گرافیکPCIe x16 v3 به اسلات مادربرد با PCIe x16 v1 یا v2 باعث کاهش فریم ریت در بازی ها میشه؟
کلا این مشخصه کارت گرافیک رو چه چیزی تاثیر گذارهست؟

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
دوستان یک سوال.
وقتی سیستمو به یه tv 4k متصل می کنم تو رزولشن 4k حداکثر 30 هرتز میشه ریفرش ریتو گذاشت. در صورتی که این تی وی تا 120 هرتز برای سه بعدی و 60 تا برای 4کا گفته میشه ساپورت میکنه(tcl h9600 ). دلیل چیه که بالاتر نمیشه از 30 گذاشت ؟ ممکنه از کابل hdmi باشه که ورژنه 2 نیست ؟؟ چون میگفتن با 1.4 هم مشکلی نداره ممکنه گاهی تصویر جا بمونه فقط نه اینکه گزینه بالاتر از 30 هرتز نیاد تو تنظیمات

Delta Force

کاربر سایت
Jun 3, 2015
69
نام
سینا
دوستان سلام.من دیشب کامپیوتر رو از ساعت 2 برای دانلود روشن گذاشتم امروز صبح که سراغش رفتم دیدم که تصویر ثابت مونده و ساعت ویندوز تصویر 4 صبحه نه موس کار می کرد نه کیبورد حتی کلید پاور و رستارت هم کار نمیکرد مجبور شدم از برق بکشمش دوباره روشنش کردم مشکلی نداشت . بنظرتون مشکل از چی بوده ؟ اگه دوباره پیش اومد چیکار کنم ؟اگه مشکلی پیش اومده چطوری تست کنم ؟ با تشکر
اینم مشخصات سیستم :
Intel Core i7 6700
Asus H170 Pro Gaming
GSkill RipjawsV 2*8GB DDR4 2133
GIGABYTE GTX 970 WF 3X OC G1 4GB DDR5
Seagate 7200 64MB 1TB
SAMSUNG 850 EVO 250GB
ASUS 24X SATA
CORSAIR VS650
GREEN X3 + Viper

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟