بحث و تبادل نظر در مورد شرکت های بازی سازی

سبک کار کدام شرکت رو میپسندید؟ (از همه جهات)

• مجموع رای دهنده‌ها
    57

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
خب دوستان عزیز این بحثو راه میندازیم تا در مورد شرکت های بازی سازی و مقایسه سبک کارشون با همدیگه صحبت کنیم.
نظر سنجی هم گذاشتم تا ببینیم که کدوم شرکت کارش از همه بهتره (از همه لحاظ)
خوشحال میشم که نظراتتون رو بدونم.
فقط به همدیگه توهین نکنین.
تا یادم نرفته اینو بگم که اگر تاپیک تکراری هست ازتون عذر خواهی میکنم.

---------- نوشته در 11:10 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:12 PM ارسال شده بود ----------

دوستان عزیز لطفا هر کس که رای داد,نظر هم بده.

آخرین ویرایش:

etzio-auditori

کاربر سایت
Jul 11, 2011
1
دوستان سلام
به نظرم rockstar بازیاشو هدفمند و با قدرت میده .............درسته تو کمیت کم میاره ولی الحق همون چندتا بازیم که میزنه میترکونه.........اگه تمام شرکتا اینطوری بودن هر شرکت سالی 2 تا بازی اینطوری بده عالی میشه

• Like
Reactions: Safety & Peace

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
توضیح

خب من یه توضیح در مورد هر شرکت میدم:
BLIZZARD: بازی هایی مانند WORLD OF WARCRAFT و STARCRAFT و DIABLO رو در کارنامه داره
ROCKSTAR GAMES: سری جذاب GTA
VALVE:سری HALF LIFE و LEFT 4 DEAD
ID SOFTWARE: سری DOOM و اخیرا RAGE
CAPCOM:شاهکار های DMC و RESIDENT EVIL و STREET FIGHTER
EA: عناوینی چون DEAD SPACE و بیشتر سبک های ورزشی و جدیدا BF3 رو عرضه کرده
KONAMI: شاهکار به یاد ماندنی SILENT HILL
UBISOFT: سری ASSASSINS CREED و PRINCE OF PERSIA
ACTIVISION: سری CALL OF DUTY
THQ: سری WARHAMMER
NAUGHTY DOG: شاهکار UNCHARTED
MICROSOFT: سری FABLE و GEARS OF WAR(البته با همکاری EPIC GAMES)
SONY: عناوینی بیشتر انحصاری مانند GOD OF WAR و KILLZONE
NINTENDO: شرکتی خلاق که عناوینی چون LEGEND OF ZELDA رو در کارنامه داره
SQUARE ENIX: سری محبوب FINAL FANTASY و اخیرا DEUS EX
SEGA: سری SONIC و عناوینی چون VANQUISH
WARNER BROS: سری FEAR و اخیرا شاهکار فوق العاده MORTAL KOMBAT
BETHESDA: سری محبوب THE ELDER SCROLLS و FALLOUT
NAMCO: سری TEKKEN
CODEMASTERS: سری های DIRT و خالق GRID
امیدوارم کامل باشه و اگر اشتباهی هست حتما بگین.
منتظر نظراتتون هستم

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Arth@s

{The Phenom}

تاجر
کاربر سایت
Sep 4, 2007
3,695
نام
حاج حامد صف آرا
من به SONY رای دادم چون هم انحصاریاش زیاده هم فنش هستم و کلا PS3 یه انقلابی تو روند بازی من ایجاد کرد

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
سلام
نظرسنجی جالبیه! ممنون
من به کپکام رأی دادم؛ چون من کلاً تاریخچه شرکت رو میبینم و نه فقط الانش رو! کپکام شخصیت پردازی و داستان نویسی محشری داشته، داره و خواهد داشت
اما امان از دست این پول... :D

• Like
Reactions: Safety & Peace

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
من خودم به BLIZZARD رای دادم-چون با بیشترین دقت وکیفیت بازی هاشو عرضه میکنه
مهم نیست چقدر طولش میده ولی در نهایت یه شاهکار میده بیرون.
مثل بقیه نیست که روزی !!! 2-3تا بازی میدن بیرون(قابل توجه ٍَEA)

arash gh

کاربر سایت
Aug 14, 2011
373
نام
ارش
خوب من به EA رای دادم کلا باهاش وبازی هاش به خصوص DEAD SPACE خیلی حال کردم و با بقیه بازیه اش ولی ای کاش چند گزینه میکردی رای دادنو!:|
اگر چند گزینه ای بود به BLIZZARD رای میدادم شایدم VALVE

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
اگر چند گزینه ای بود به BLIZZARD رای میدادم شایدم VALVE
خب اگر گزینه های دیگری هم هست بیایین در موردش بگین.
خوب من به EA رای دادم کلا باهاش وبازی هاش به خصوص DEAD SPACE خیلی حال کردم و با بقیه بازیه اش
ارش جون EA هم کارش خوبهEA همیشه به خاطر ساخت بازی های ورزشی مورد انتقاد قرار میگرفت ولی EA با ساخت DEAD SPACE ثابت کرد که میتونه تو ژانر های دیگر هم فعالیت کنه ولی مشکل به نظر من(نظر شخصی) از اونجا اب میخوره که EA خیلی روی BF3 سرمایه گذاری کرد و براش تبلیغات زیادی کرد ولی با این که میدونست غولی مثل COD جلوشه,بازم شروع کرد به تبلیغات و نشون دادن بازیه خودش و بد نشون دادن COD.اگر دقت کرده باشین میبینین که این وسط صدایی از ACTIVISION در نیومد و هیچی نگفت.
به نظر من EA به جای اینکه بره تبلیغات کنه باید بره اون سرمایه روی یه IP تر و تمیز برنامه ریزی کنه.
دوستان عزیز خواهشا بیایین نظر بدین چون خیلی مهمه!!!

farshid.parvar

کاربر سایت
Mar 22, 2010
519
نام
فرشید
من به konami رای دادم چون توی بازیاش بیشتر به داستان اهمیت میده تا پول به نظر من اگه بازی گرافیک نداشته باشه ولی گیم پلی و داستان داشته باشه میتونه یه بازی موفق باشه اگه توجه کرده باشین دیگه گیمر های واقعی زیاد به گرافیک اهمیت نمیدن بیشتر به داستان و گیم پلی اهمیت میدن
از ea هم تشکر میکنم به خاطر بازی dead space 1.2 که واقعا شاهکار بود امیدوارم 3 رو هم به همین زودی بسازه.

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
من به konami رای دادم چون توی بازیاش بیشتر به داستان اهمیت میده تا پول به نظر من اگه بازی گرافیک نداشته باشه ولی گیم پلی و داستان داشته باشه میتونه یه بازی موفق باشه اگه توجه کرده باشین دیگه گیمر های واقعی زیاد به گرافیک اهمیت نمیدن بیشتر به داستان و گیم پلی اهمیت میدن
از ea هم تشکر میکنم به خاطر بازی dead space 1.2 که واقعا شاهکار بود امیدوارم 3 رو هم به همین زودی بسازه.
کونامی هم کارش خوبه ولی از وقتی که از ژاپن خارج شده وضعش خراب شده ولی از نظر داستان که شاهکاره!!! نمونش SILENT HILL.
اون قسمت قرمزه رو خوب اومدی!!! الان همه فکر میکنن گرافیک یعنی خدا!!! نمونش BF3. ادم این وسط یه نگاهی به LIMBO و ANGRY BIRD بندازه بد نیست.
حالا اینا به کنار ولی واقعا DEAD SPACE 2 شاهکار بود!!! من فقط از EA به خاطر همین بازیش خوشم میاد.

baran17

کاربر سایت
Dec 7, 2007
373
شاید اگه این نظرسنجی 5-6 سال پیش برگزار می شد به احترام بازی هایی مثل DMC و RE به کپکام رای میدادم ولی الان با توجه به افتضاح هایی که این شرکت داره به بار میاره ترجیح میدم اصلاً دیگه بازی هاشو بازی نکنم.الان هم به RockStar رای دادم.به قول دوستان تو کمیت کم میاره ولی بازی بد بیرون نمیده.شاید بدترین بازی که بیرون داده توی این چند ساله همین L.A Noir باشه که تازه یک شاهکار بود و بعضی از منتقدین گفتن که بازی بدیه وگرنه ما که باهاش حال کردیم.
البته از بتزدا و یوبی هم به راحتی نمیشه گذشت.

PAUSE

کاربر سایت
Jun 9, 2008
3,631
نام
سعید
شخصا به نظرم کار Rockstar از بقیه بهتره.بیشتر بازی هایی که ساخته از دیدِ من شاهکار به حساب میان.فقط داشتن بازی هایی مثل GTA III , GTA SA, GTA IV و کلا همه GTA ها نشون میده کار این شرکت چقدر درسته!
اما اگر میتونستم 3 تا رو انتخاب کنم :
1. Rockstar
2. EA
3.Naughty Dog

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
تاپیک جالبیه، ولی به یه نکته باید دقت کنیم و اون هم این که گزینه های مطرح شده تعدادی شون (مثل THQ و Sony و Microsoft) عموما ناشر بازی یا کنسول هستند و کار اصلی شون تولید یه بازی خاص نیست و زیرمجموعه هاشون این کار رو می کنند، در حالی که بعضی های دیگه مثل ID و Codemasters عمدتا خودشون تولیدکننده بازی هایی که به اسم شونه هستند. :)

در هر صورت چون فقط به یه گزینه می شد رای داد من به THQ رای دادم، چون اولا بسیاری از محبوب ترین بازی هام مال اونها بوده، ثانیا همیشه حامی استودیوهای کوچک و نه چندان معروف، ولی با استعداد بوده، و خیلی از استعدادهای بزرگ دنیای بازی زیر دست اونها رشد کردند.
23t06dg.gif

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
در هر صورت چون فقط به یه گزینه می شد رای داد من به THQ رای دادم، چون اولا بسیاری از محبوب ترین بازی هام مال اونها بوده، ثانیا همیشه حامی استودیوهای کوچک و نه چندان معروف، ولی با استعداد بوده، و خیلی از استعدادهای بزرگ دنیای بازی زیر دست اونها رشد کردند.
23t06dg.gif
اتفاقا منم THQ رو دوست دارم.یه نظر شخصی:
THQ:بعضی بازیاش تقلیدی از بازیای دیگه هستن ولی تقلید به جا و کاملا درست که باعث میشه که بازیاش مخاطبای زیادی داشته باشن.درسته که همه تقلید میکنن از همدیگه و اگر تقلید نبود صنعت بازی پیشرفت نمیکرد اما تقلید هاش مثل تقلید های دیگه نیست و اتفاقا گاهی اوقات از بازی اصلی بهتر هم میشن.
نمونه ها:
homefront تقلید از cod
titan quest تقلید از diablo
darksiders تقلید از god of war
ولی همشون عالین.;)

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: mahi58

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر