ماهنامه بازی نما

گفتگو در 'مطبوعات و دنیای بازی ها' ایجاد شده توسط baris manco, ‏May 22, 2011.

1. Oakenshield

Oakenshield Fire and Cold Ashes
    کاربر سایت

نام:
    محمد
    ایشالا که هیچ وقت این اتفاق نمی افته و بازینما تا سال های بعد از این هم به کاری خودش ادامه میده. امادرباره این جملتون. مگه بازیرایانه و دی بازی فراموش شدن که بازینما بخواد فراموش بشه؟ این مجله ها بودن که دوران طلایی زندگی گیمری خیلی از ماها را ساختن. اون زمان که نت درست و حسابی نبود سر هر ماه له له میزدیم که منتشر بشن و ببینیم تو دنیای گیم چه خبره:(

arash1996 این نوشته را Like کرده است.
  2. XboxLiveVirus

کاربر سایت

خیلی ناراحت کنندست واقعا !
    من از بچگی میخریدم :((

3. EVIL4baz

کاربر سایت

دوست عزیز نظرت محترم
    ولی یه سوال مهم دارم
    شما گفتید نویسنده جدید اوایل کارش بدون حقوق می نویسه ، درسته؟ خب من یه سوال دارم، اینکه آیا نویسنده تازه کاری که داره برای مجله می نویسه ، نباید یکم دانش گیمی بالایی داشته باشه تا بیاد توی تحریریه؟! اینکه یه نویسنده ناشی (همچنان عذرخواهم...) بیاد توی نشریه و اینقدر بنویسه تا تازه بیاد توی تحریریه ، اصلا جالب نیست. کلی بگم، مسئله اینه که اونی که میاد برای مجله می نویسه (چه بی حقوق و چه با حقوق) باید بدونه که این مجله، یه مجله اسم و رسم داره و نوشته هاش باید پیش از چاپ شدن توی مجله تایید بشن. نه اینکه نوشته هاش بیاد توی مجله، بازخوردها مشاهده بشه و بعد که فهمیدید که این شخص تازه وارد یکم بلده، بیاد بشه عضو تحریریه. توجه کنید، نوشته ها باید پیش از چاپ شدن توی مجله باید تایید بشن، نه اینکه اون نویسنده آزماشی، بعد یه مدت با دل نوشته هاش بیاد بشه عضو تحریریه، اونم در حالی که سواد گیمی اش شدیدا ناچیزه!
    باز هم میگم اینجا بحث حقوق مطرح نیست، بحث آبروی مجله ای طرفه که این یک سال اخیر (خیلی خوشبینانه گفتم)، توش پر بوده از نویسنده تازه وارد
    شما حقوق نمی دید، چون نویسنده تازوه وارده، تا اینجا درست ، اما آیا این نویسنده سواد گیمی اش واقعا بالا هست؟!
    من نمی خوام از افراد مختلف نام ببرم، چرا که مخاطب خودش خوب می دونه یه متن بی ارزش چه تفاوتی با یه مطلب با ارزش داره.
    سرتونو با حرف های تکراری درد نمیارم ، اما بدونید که مجله تو این چند وقت فقط پس رفت داشته، از دیسک های بی خاصیت ( که اطمینان دارم برای خودتون هم یه معضل هست ) بگیرید تا متن های نه چندان جالب...
    امیدوارم به سرنوشت دنیای بازی دچار نشید و حداقل با اعلام خبر خداحافظی کنید ، نه مثل بازی رایانه که بی هیچ خبری ترکید و حتی سایت اش هم نابود شد!

A7A این نوشته را Like کرده است.
  4. A7A

A7A
    کاربر سایت

انتظار داری با پول مطلب بنویسی ؟
    ==
    بازی نما رو خیلی وقته نمی گیرم.مطالبش یه زمانی در سطح بازی رایانه بودن اما خیلی وقته افت کردن هم به لحاظ فنی و هم ویراستاری و ... یکی از دلایلش هم امثال lord sky و مطالب سطح پایینی بود که مینوشتن.
    بده که نشریه ای مثل بازی رایانه و دنیای بازی که به لحاظ فنی و ادبی تو سطح بالایی بودن و نه فقط تو بحث گیم تو تو نشریات زرد و بدرد نخور ایرانی هم جز بهترین ها بودن چاپ نمیشن.امیدوارم بازی نما به دوران طلاییش تا سال 91-92 برگرده البته تو این شرایط هیشکی نمیتونه کار کنه و من با چاپ نشدن مجله موافقم.
    به امید روزی که دنیای بازی و بازی رایانه و نویسنده هایی مثل سهیل منصوری که خبره و نخبه هستن برگردن.

#1159 A7A, ‏Dec 5, 2018
    آخرین ویرایش: ‏Dec 5, 2018
    EVIL4baz این نوشته را Like کرده است.
  5. EVIL4baz

کاربر سایت

اگه یه نفر باشه که حرف دلم رو زده باشه اون شمایی!
    بله من هم با چاپ نشدن مجله موافقم، و تنها در صورتی با ادامه دادن روند چاپ نشریه موافقم که مطالب درجه دو و سه تحویل نده، در غیر اینصورت فقط اسم بازی نماس این وسط که داره اعتبارش رو از دست می ده...

6. LORD SKY

کاربر سایت

نام:
    حسین
    این خیلی جالبه که شما نام کاربری من رو بلدی ولی اسم رو خیر. در ثانی حضرت عالی قبل از این که فکت صادر کنی به حرف‌هایی که می‌زنی فکر کن. خوشحال میشم اسم یکی از مطالب من رو بیاری! حالا ما به پستت خوردیم و میتازی، اگر خشمت فروکش می‌کنه ملالی نیست. ولی این رو هم بدون قیاس بدون مدرک، تاوان داره.
    عزیزجان هیچ انتظاری بابت حقوق نداشتم خدا شاهده یکبار هم بابت پرداختی از هیئت دبیران تحریریه سوالی نکردم که پرداخت چی‌شد و ... . الحمدلله اون‌قدری درآمد داشتم که حرص اون رو نزنم. مثال عدم دریافت حقوق در چند نسخه اولیه فقط یه نمونه بود از این که بچه‌های تحریریه با عشق می‌نوشتن. تکرار می‌کنم بیشتر از یکسال افتخار نویسندگی در جمع تحریریه رو نداشتم.
    دوست عزیز چرا شکاف میندازین بین نشریات؟ من حس می‌کنم شما تعصب کورکورانه از بازی رایانه و دی بازی داری؛ خود من هم حسرت می‌خورم چرا این دو نشریه با امثال کریمی‌طارها، رضا محسنی‌ها و ... دیگه نیست. اما چرا این همه کینه توزی؟
    آقای یوسفی شبانه روز روی کار تحریریه نظارت داشتن. هیچ وقت اجازه نمیدادن بازی‌نما میدان جولان و کسب شهرت تازه‌کارها بشه. این که شما به خاطر یک عدوات نامعلوم ( یا شاید هم معلوم) بنده رو مورد تمسخر قرار میدی، با وجدانتون سازگاری داره؟ من سال‌ها توی مطبوعات گیم نوشتم از پردیس گیم بگیرید تا امور رسانه‌ای بازی شرکت عصر بازی. سواد گیمری داشتم و با عشق می نوشتم. در زمینه ورزشی هم از روزنامه پیروزی بگیرید تا خبرگزاری آی اسپورت و مدال فعالیت دارم. به نظرتون یک شخص به قول جنابعالی سطح ضعیف می‌تونه این جور جاها بنویسه؟ این انصاف نیست اخوی! من تا حالا هر جایی رزومه دادم پذیرفته شدم و شما کورکورانه خرده می‌گیرید.
    بازی نما هیچ وقت جای کسب تجربه نبوده و نیست. اگر شخصی مثل بنده چند نسخه آزمایشی نوشتیم برای این بوده که بفهمیم با فرمت کاری مجله می‌توانیم سازگاری داشته باشیم یا نه. نمونه کاری که من دادم قریب به یک ماه توسط عوامل مجله بررسی شد.
    ........
    ما که مدت زیادی سعادت بودن در کنار بازی‌نما رو نداشتیم اما واقعا تاسف می‌خورم برای خودم که یک سال برای مجله می‌نوشتم و رضایت مخاطب همه تمرکزم بود. افسوس می‌خورم که یه عده‌ای نابجا اینقدر میتازن.

BatmanGame, GHOST OF SPART و Oakenshield این نوشته را Like کرده اند.
  7. LORD SKY

کاربر سایت

نام:
    حسین
    عرض ادب
    اول از همه خوشحالم که هنوز هستن کسایی که شخصیتشون پشت انتقادشون خراب نمیشه. این که شما بر خلاف شخص ثالث، نظرتون رو در کمال ادب میدید جای دلگرمی داره.
    در خصوص سوالتون. من حدودا سه چهارسالی هست برای مجله ننوشتم. خبر ندارم و به خاطر مشغلات کاری دنبال نکردم حقیقت.
    اما خب در خصوص ازمایشی بودن اجازه بدید توضیح بدم. این روال برای همه نبود، برای اشخاصی مثل من بود که سابقه نشریات مکتوب نداشتم. من چند نسخه آزمایشی نوشتم تا ببینم می‌تونم با فرمت کاری مجله به عنوان یک رسانع چاپی هماهنگ بشم یا خیر. مثلا گاهی باید توی تایم کمی مطالب زیادی کی‌نوشتی و بعدش تا ماه آینده بیکار! از این نظر گفتم. وگرنه خدا شاهده چه محمد میرزایی چه وحید یوسفی مطالب رو رصد می‌کردن. من یادمه شیش صفحه پیش نمایش مافیا ۳ داشتم، آقای یوسفی گفتن بعضی جاهاش مغرضانه شده و مجبور شدم به چهار صفحه برسونمش. این تفسیر شما برداشت اشتباه شده از حرف‌های من. وگرنه باور کنید فیلتر خوبی رو همیشه مجله داشت. مثلا مطمئن باشید که هیچ نویسنده جدید الورود نقد بازی مثل فنتوم پین رو بنابر نظر آقای یوسفی نمی‌توانست بنویسه. چون ریسکش بالاست و گفتن که بهزاد خرمی (اگه اسمشون رو درست گفته باشم) با توجه به سابقه و پویایی متنش بهترین گزینست
    خلاصه که تحریریه بازی نما کشکی نبوده و زیر نظر شخص حرفه‌ای مثل وحید یوسفی اون رو کنترل می‌کنه. امیدوارم حرفام قانع کننده بوده باشه. گر چه من حرف شما رو قبول دارم؛ به هر حال هرجایی افرادی هستن که نتونن انتظارات رو برآورده کنن. به خصوص این که تنها مجله گیم ایران هم باشه
    زیاد گفتم. پاسخ به شما ولی برای من بسیار مهم بود
    موفق باشید

EVIL4baz, BatmanGame و Oakenshield این نوشته را Like کرده اند.
  8. A7A

A7A
    کاربر سایت

جالبه رسانه های ورزشی که اسم بردی زرد ترین و ضعیف ترین رسانه ها و نشریات ورزشی ایران هستن پیشنهاد میکنم تحقیق کنی و خودتو قوی تر کنی هر جایی دیدی در بازه و اصطلاحا نویسنده میخوان رفتن خوب نیست

9. LORD SKY

کاربر سایت

نام:
    حسین
    با این طرز تفکر ادامه بحث به صلاح نیست.

مردم بهترین قاضی هستن....

BatmanGame این نوشته را Like کرده است.
  10. MaMaSaNiSTa

MaMaSaNiSTa ⚡ Mαdrιdιѕтα Boy ⚡
    کاربر سایت

نام:
    مَــمَــسَـن
    بهتره بازینما دیگه جلوی تولید مجله ش رو بگیره. هم هزینه ها به صرفه نیست و هم اینکه اینقدر دنیای اینترنت گسترده شده که طرف با دوتا سرچ به هرچی بخواد دسترسی پیدا میکنه.

LORD SKY این نوشته را Like کرده است.
  11. Mohammad@li

کاربر سایت

نام:
    MohammadAli
    سطح نویسنده‌های بازینما خیلی وقته شدیدا افت کرده. یکی از کسایی که واسه مدت زیادی مینوشت براشون به نام جیریایی بود فک کنم که تو گیمفا و تکین‌گیم همکار خودم بود و شخصا نقد GTA V رو به آقای نوروزی تو گیمفا با دلیل و مدرک گفتم که ورداشته نقد سایت گیم‌اسپاتو ترجمه کرده و فرستاده رو سایت ولی بخاطر محبوبیت ایشون توجهی به صحبت‌های من نشد. جالبه فردی مث ایشون که بجز ترجمه کردن هیچ‌ مهارتی در نقد یه بازی نداره واسه مدتی ‌طولانی در بازینما کار میکرد. نویسنده‌های الانش که اصلا تعریفی ندارن و ترجیح میدم صحبتی ازشون نکنم.
    در هر صورت مجله‌های فعال در بخش دیجیتال محکوم به مرگن چون ۹۰ درصد گیمرا از جمله خودم دیگه خوندن اخبار اینترنتی رو به کاغذی ترجیح میدن.

12. A7A

A7A
    کاربر سایت

اکثر نویسنده هاش داغون بودن و هستن یکی دو سال نیست خیلی وقته متاسفانه.حیف این همه کار گرافیکی قشنگ که با مطالب چیپ و ضعیف و بی اصالت نابود میشن.

EVIL4baz این نوشته را Like کرده است.
  13. MaMaSaNiSTa

MaMaSaNiSTa ⚡ Mαdrιdιѕтα Boy ⚡
    کاربر سایت

نام:
    مَــمَــسَـن
    تنها نویسنده ی بدرد بخور بازینما کاوه هرندی بود که اونم سالی یکبار نقد مینوشت واسه مجله. یه دختره هم بود به اسم فلورا هاشمی که اونم نقدای خوبی مینوشت ولی 4 سال پیش مهاجرت کرد کانادا و کلا همکاریش با بازینما تموم شد.

14. EVIL4baz

کاربر سایت

دوستان همون طور که احتمالا از کامنت هام فهمیدید، من آدمی ام که حرف آخر رو اول می زنم. برای همین هم کل مشکلات مجله رو قبلا گفتم! حالا دیگه تصمیم با تحریریه است... به نظر من که بهتره بیان توی همون سایت بازی نما کار کنن، والا حیفه اون سایتو بی خودی ول کنین... خودتون هم خوب می دونید که رسانه های چاپی با کیفیت گیم محکوم به مرگ اند، چه برسه به بازی نمایی که تمامی مشکلات اش رو قبلا هم شرح دادم! به عبارتی دیگه: نه خودتون رو اذیت کنید و نه ما رو. مختارید