مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

*Mohammad*

کاربر سایت
Mar 6, 2007
674
نام
محمد
سلام .
میخوام یه هارد 500 بگیرم ! فرق 32 mb و 16 mb حدود 5 تومنه ! حالا واقعا این اختلاف تاثیری هم داره ؟ به چشم میتونیم ببینیم یا رو کاغذه ؟ :biggrin1:

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
سلام .
میخوام یه هارد 500 بگیرم ! فرق 32 mb و 16 mb حدود 5 تومنه ! حالا واقعا این اختلاف تاثیری هم داره ؟ به چشم میتونیم ببینیم یا رو کاغذه ؟ :biggrin1:
فرق بافر 32 با 16 چندان محسوس(نه اينكه تفاوتي نمي كنه ها اما به نسبت 8 به 16 كمتره) نيست اما 8 با 16 چرا.
اما از اونجايي كه هر چي بيشتر بهتر البته با قيمت كمتر!! خب بافر 32 مگ بهتره البته اول اين اختلاف قيمت خيلي بيشتر بود و نمي صرفيد اما حالا با اختلاف ناچيز 5 تومن خيلي هم خوبه.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
شرمنده فراموش کردم...
حداکثر بودجه ی من برای خرید سیستم(همه ی مخلفات :D )750 تومان هست :D
ممنون
CPU:INTEL E7300
RAM:2*2GB DDR2 800 PATRIOT
M/B:ASUS P5Q-SE
VGA:9600GT 1GB
HDD:MAXTOR 500GB 32MB
CASE:GREEN BLACK
POWER:535W GREEN
MONITOR:SAMSUNG 1933
اینا حدود 775 تومن میشن که با Keyboard و Mouse حدود 800 میشه،دنبال کمتر از این نباش.

ps3hacker

کاربر سایت
Aug 6, 2008
44
نام
Mehdihkr
دیروز داشتم با یکی از دوستام راجع به کارت گرافیکم که ُXFX-GTX260/core216 رو انتخاب کرده بودم صحبت می کردم اون گفت چون که LCD من HDCP ساپورت نمی کنه نمی تونم این کارت گرافیکو بگیرم می خواستم ببینم آیا حرفش درست بود یا نه؟
مدل ال سی دیم SAMSUNG-Sync Master N1740 هست .
برای رم هم که گفتید داری زیاد خرج می کنی تصمیم گرفتم رمم رو همون تیم گروپ انتخاب کنم عوضش مادربوردم رو asus-P6T6 WS Revolution بردارم به نظرتون این مادربورد چجوریه به درد اورکلاک می خوره؟
با تشکر

IV

کاربر سایت
Jun 11, 2009
98
نام
ALI
سلام من رفتم اینا رو قیمت کردم !

CPU :e7400=125
RAM : patriot 4gb 2*2gb 800=44
MAIN : asus p5q= 125
or p5q-se=115
VGA : zotac gtx260=245
POWER : green gp580b=85

بعد بهم گفت MB ضعیفه و این رو پیشنهاد داد:
MB:ASUS P5QC
CPU:INTEL CORE 2 E7400
RAM:2GIG DNY PC 1066
VGA: CLUB GTX 260
POWER: GREEN GP580B

حالا میشه قیمت MB و RAM و VGA رو بگین چون یارو می گفت که VGA برات 260 تمام میشه؟:eek::eek::eek:

آخرین ویرایش:

.::MAFIA::.

کاربر سایت
Sep 15, 2008
55
نام
MAFIA
دوستان من طبق مشاوره هامون با هم قرار بود برد asus P6T deluxe بگیرم ، از اونجایی که من از 4 تا کارت اضافی PCI مثل مودم و کارت صوتی و کارت TV و DVB استفاده میکنم ، این برد به دردم نمیخوره چون 3 تا اسلاید PCI-E داره و 2تا PCI . چارم چیه ؟

بابا یکی جواب من رو هم بده !
در ضمن با کارت GT275 و GTX 260 میشه تموم بازی ها (مخصوصا GTA IV Farcry 2 Crysis) رو روی very high وبا فریم بالا بازی کرد ؟ اگم من این سیستم i7 920 رو که قبلا بحثش رو کردیم بگیرم ، چند سالی به نظرتون کاملا تظمینم که اصلا کم نیاره ؟:-"

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
سلام يه گرافيك AGP با قيمت 50 تومن ميخواستم كه بتونه بازيها رو روي حداقل اجرا كنه با تشكر:love:

Saman_silas

کاربر سایت
Jul 30, 2008
77
نام
Saman
!

بستگی داره چقد بخوای رو PC خرج کنی وگرنه اینکه به نظر من همه چیش خوبه فقط کارت گرافیکتو باید عوض کنی ! مثلا یه GTX 275 یا اگه میخوای بیشتر هزینه کنی یه GTX 295 بندازی البته مسلما پاورت رو هم باید عوض کنی
من توی سیستم پیشنهادی خودم گفته بودم 2*4870x2به دلیل اینکه واسم میخوان هدیه بیارن!حالا نظرت در مورد مادربورد واحتمالا رم چیه؟پاورم 700 کولر مستر;)!!

MB:P5B
Ram:4GB PC800
PSU:700 cooler master​

آخرین ویرایش:

Saren Arterius

کاربر سایت
Oct 27, 2007
804
نام
BiG MaMMaD
دیروز داشتم با یکی از دوستام راجع به کارت گرافیکم که ُXFX-GTX260/core216 رو انتخاب کرده بودم صحبت می کردم اون گفت چون که LCD من HDCP ساپورت نمی کنه نمی تونم این کارت گرافیکو بگیرم می خواستم ببینم آیا حرفش درست بود یا نه؟
برای رم هم که گفتید داری زیاد خرج می کنی تصمیم گرفتم رمم رو همون تیم گروپ انتخاب کنم عوضش مادربوردم رو asus-P6T6 WS Revolution بردارم به نظرتون این مادربورد چجوریه به درد اورکلاک می خوره؟
با تشکر
اصن HDCP ربطی به این قضیه نداره ! شما هرکارتی رو میتونی بندازی رو سیستمت حتی اگه مانیتورتم CRT بود
P6T6 یه مادربورد Workstation هست که بدرد سیستم Gaming نمیخوره !

شما با 1,800 مطمئن باش بهتر از این نمیتونی جمع کنی :

MB : ASUS P6T Deluxe V2
CPU : Intel Core i7 920
RAM : TeamGroup 3*2GB DDR3 1333 Elite
VGA : GTX 295 , MSI , EVGA , ZOTAC
PSU : Corsair TX750 or Thermaltake 750W
HDD : 500GB or 1TB , Samsung , Seagate , Maxtor
ODD : DVD RW Samsung or Pioneer
Case : NZXT Tempest or Lexa Blackline

من توی سیستم پیشنهادی خودم گفته بودم 2*4870x2به دلیل اینکه واسم میخوان هدیه بیارن!حالا نظرت در مورد مادربورد واحتمالا رم چیه؟پاورم 700 کولر مستر;)!!

خب مادربورد شما یک اسلات PCI E x16 بیشتر نداره شما نمیتونی 2 تا کارت گرافیک بندازی روش ، اگه میخوای CrossFire کنی مادربوردتم باید عوض کنی

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
در ضمن با کارت GT275 و GTX 260 میشه تموم بازی ها (مخصوصا GTA IV Farcry 2 Crysis) رو روی very high وبا فریم بالا بازی کرد ؟ اگم من این سیستم i7 920 رو که قبلا بحثش رو کردیم بگیرم ، چند سالی به نظرتون کاملا تظمینم که اصلا کم نیاره ؟
شما با این سیستم حدود 3 سالی راحتی ولی میتونید که SLI کنید و 5 سال روی هم استفاده کنید.

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
با سلام خدمت دوستان
من دو ميليون پول دارم به نظر شما كدام يك از انتخابهاي زيره بهتر و به صرفه تره
1. كل 2 ميليون ارتقاء PC
2. پانصد هزار تومن ps3 و 1.5 ميليون بقيه براي PC البته من PS 3 رو براي بازيهاي انحصاريش مثل GOW 3
THE LAST GURDIAN و HEAVY RAIN ميخوام و بازيهاي مولتي پلتفرم رو روي PC چون روي PC گرافيكش و كيفيتش بهتره مثل ASSASSINS CRRED 2 و GTA IV و MAX PAYNE 3 و HITMAN 5
شما كدوم رو پيشنهاد ميديد

IV

کاربر سایت
Jun 11, 2009
98
نام
ALI
سلام من رفتم اینا رو قیمت کردم !

CPU :e7400=125
RAM : patriot 4gb 2*2gb 800=44
MAIN : asus p5q= 125
or p5q-se=115
VGA : zotac gtx260=245
POWER : green gp580b=85

بعد بهم گفت MB ضعیفه و این رو پیشنهاد داد:
MB:ASUS P5QC
CPU:INTEL CORE 2 E7300
RAM:2GIG DNY PC 1066
VGA: CLUB GTX 260
POWER: GREEN GP580B

حالا میشه قیمت MB و RAM و VGA رو بگین چون یارو می گفت که VGA برات 260 تمام میشه؟
من اگه یکم کارت گرافیک رو پایین تر بر دارم که مشکلی پیش نمیاد؟ها؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
با تشکر
نخیر،حرفش درست نیست ،HDCP توی ایران بخاطر کپی بودن فیلمها خیلی کاربردی نیست و تعیین کننده هم محسوب نمیشه،در ضمن کارت HDCP ساپورت رو میشه به هر مانیتوری وصل کرد،
LCD شما هم قدیمیه و کیفیتش هم جالب نیست، برای بهره بردن از کیفیت بازیها و کارتای جدید باید 20 اینچ به بالا داشته باشی.
مادربرد WS هم برای WorkStation هاست اما اورش هم بد نیست.

در ضمن با کارت GT275 و GTX 260 میشه تموم بازی ها (مخصوصا GTA IV Farcry 2 Crysis) رو روی very high وبا فریم بالا بازی کرد ؟ اگم من این سیستم i7 920 رو که قبلا بحثش رو کردیم بگیرم ، چند سالی به نظرتون کاملا تظمینم که اصلا کم نیاره ؟:-"
تضمین رو فقط واسه CPU میشه عنوان کرد و نه کارت گرافیک،GTX 260 شاید تا 18 ماه دیگه بیشتر عنوانها رو بتونه با تنظیمات بالا بیاره،البته Crysis استثناس.

با سلام خدمت دوستان
من دو ميليون پول دارم به نظر شما كدام يك از انتخابهاي زيره بهتر و به صرفه تره
1. كل 2 ميليون ارتقاء PC
2. پانصد هزار تومن ps3 و 1.5 ميليون بقيه براي PC البته من PS 3 رو براي بازيهاي انحصاريش مثل GOW 3
THE LAST GURDIAN و HEAVY RAIN ميخوام و بازيهاي مولتي پلتفرم رو روي PC چون روي PC گرافيكش و كيفيتش بهتره مثل ASSASSINS CRRED 2 و GTA IV و MAX PAYNE 3 و HITMAN 5
شما كدوم رو پيشنهاد ميديد
شما گزینه ی دوم رو انتخاب کن،هم یه کنسول داری و هم یه PC قوی و چند کاره میتونی با اون پول بخری.
البته زیاد به عنوانهای انحصاری دل خوش نکن،معلوم نیست کی بیان یا اصلا انحصاری بمونن تا آخر.

.::MAFIA::.

کاربر سایت
Sep 15, 2008
55
نام
MAFIA
دوستان من طبق مشاوره هامون با هم قرار بود برد asus P6T deluxe بگیرم ، از اونجایی که من از 4 تا کارت اضافی PCI مثل مودم و کارت صوتی و کارت TV و DVB استفاده میکنم ، این برد به دردم نمیخوره چون 3 تا اسلاید PCI-E داره و 2تا PCI . چارم چیه ؟
دوستان کمی در باره کارایی کارت GTX285 2GB بگید . نظرتون چیه ؟

Last edited by a moderator:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر