مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Greenliserd

کاربر سایت
Jan 22, 2016
66
سلام دوستان.
من قصد تهیه یک PC دارم تا سقف 2200 .
لطف می کنید یه سیتم پیشنهاد کند.
RAM: 8G DDR4 KingStonel/Patriot/Geil
HDD: 1t WD/Seagate
VGA: GF710 2GB GIGA
Power: Green 530W

آخرین ویرایش:

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,921
نام
محمد حسین
سلام دوستان.

گرافیک gt 710 اونموقع cpu باشه 7400
سیستمت خوب نیست.
قیمت الان رو ندارم بزار بچه ها پیشنهاد بدن ولی اینو نبند
با این گرافیک هیچ کاری نمیتونی بکنی
حداقل یه rx550 یا 560 ببند cpu رو بیار تو core i3
به نظرتون 1050 ti بهتره یا rx560?
560 تا قیاسها در بازی معمولا با 1050 برابری میکنه نه ti
و تو بعضیا پایینتر و تو بعضیا باالتره

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام خسته نباشید. یه سیستم پیشنهادی برای کارهای گرافیکی و کار با برنامه‌هایی مثل After Effects و Premiere و همین‌طور 3ds Max (خیلی کار سنگینی با این یکی ندارم) می‌خوام. بودجه بین سه تا چهار میلیون (با مانیتور).
پیشاپیش ممنونم.

مدل نام قطعه
Intel Core i7 7500 CPU
MSI B250 MotherBoard
2X GSkill Ripjaws V 4GB DDR4 2400Mhz RAM
MSI GTX 1050 Gaming X OC 6GB GDDR5 VGA
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB HDD
Samsung 24X SATA ODD
+GREEN GP530A-EU
GREEN Z2 Honor Case
Monitor BenQ GW2470H

سلام
بهترین PCـی که الان میشه جمع کرد چه مشخصاتی داره ؟ من الان لپتاپ asus سری G دارم رمم 12 هست گرافیکمم 4 Gforce 960m با intel corei7 ولی احساس میکنم هنوز ضعیفه و اون راحتی کار رو باهاش ندارم الان سیستمی که بشه بدون هیچ مشکلی بازی یا کار سخت افزاری سنگین کرد باهاش چی پیشنهاد میدین ؟

مشخصه که ضعیفه، این گرافیک الان رده میانی و این پردازنده هم رده موبایلی هست و محدودیت داره، پی سی همیشه از نظر سرعت سرتره.

مدل نام قطعه
Intel Core i7 7700K CPU
Cooler Master MasterLiquid Pro 120 COOLING
MSI Z270 GAMING PRO CARBON MotherBoard
GSkill Trident 2*8GB DDR4 3200Mhz RAM
ASUS ROG STRIX GTX1080TI GAMING 11GB GDDR5X VGA
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 2TB HDD
SAMSUNG 950 PRO 256GB SSD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN GP850B-OCPT Power
GREEN X8 RAPTOR/ GREEN Z8 PANZER MAX Case
جمع کل‌ (تومان) --- 9800

سلام این سیستم وضعیت اش چطوره در اجرای بازیا و کارای برنامه نویسی و گرافیکی؟
AMD RYZEN 5 1500X 4-Core 3.5 GHz (3.7 GHz Turbo) Socket AM4 65W YD150XBBAEBOX Desktop Processor
KINGSTON - DDR4 - 8GB - 2400
ASUS - GeForce EX GTX 1050 Ti - O4GB
SSD - Kingston UV400 Series SUV400S37 - 240GB
Power Raidmax - RX-700AC-B 700W

به نظرتون 1050 ti بهتره یا rx560?

چیزی کم و کسر نداره؟یا زیادی باشه براش؟

برای برنامه نویسی که خوبه
برای بازی رده پایینه و توقع زیادی ازش نیست. کارت GTX 1050Ti بهتر هست.

سلام دوستان.
لطف می کنید یه سیتم پیشنهاد کند.

سیستم برای چه اولویتی؟ اینو باید از همه بپرسم، اما بهتره دوستان موقع طرح سوال بگم.
سیستم برای کار اداری و پردازش رده ی معمولی و برای بازی اصلا قابل تایید نیست.

سلام ببخشید میخواستم بدونم چه چیز هایی برای مادر بورد ASUS H61 MC خوبه

فرشاد میشه لطفا جواب سوالمو بدی

سوالتون رو متوجه نشدم. شما یه قطعه داری می خوای بدونی چیا براش خوبه بدون این که بگی اصلا قصد و هدف و بودجه ی شما چقدره؟

Ἁlireza

کاربر سایت
Jul 10, 2008
3,211
نام
علیرضا
مشخصه که ضعیفه، این گرافیک الان رده میانی و این پردازنده هم رده موبایلی هست و محدودیت داره، پی سی همیشه از نظر سرعت سرتره.

مدل نام قطعه
Intel Core i7 7700K CPU
Cooler Master MasterLiquid Pro 120 COOLING
MSI Z270 GAMING PRO CARBON MotherBoard
GSkill Trident 2*8GB DDR4 3200Mhz RAM
ASUS ROG STRIX GTX1080TI GAMING 11GB GDDR5X VGA
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 2TB HDD
SAMSUNG 950 PRO 256GB SSD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN GP850B-OCPT Power
GREEN X8 RAPTOR/ GREEN Z8 PANZER MAX Case
جمع کل‌ (تومان) --- 9800
فرق کارت گرافیک
MSI و Nvidia و ASUS
هر کدوم GTX 1080 چی هست ؟‌اسماشون مثل همه ولی تفاوت قیمتی و کیفیتش رو نمیدونم .

Vonarian

کاربر سایت
Jul 15, 2015
434
نام
اردشیر نهاوندی فرد
فرق کارت گرافیک
MSI و Nvidia و ASUS
هر کدوم GTX 1080 چی هست ؟‌اسماشون مثل همه ولی تفاوت قیمتی و کیفیتش رو نمیدونم .
Nvidia که خود سازنده کارت گرافیک هست.
ASUS و MSI سازنده بدنه و فن ها و سیستم خنک کننده و... هستند.
تفاوت قیمت ایسوس و ام اس آی بدلیل تفاوت در کیفیت و برند هست.

Sent from my K00E using Tapatalk

Ἁlireza

کاربر سایت
Jul 10, 2008
3,211
نام
علیرضا
Nvidia که خود سازنده کارت گرافیک هست.
ASUS و MSI سازنده بدنه و فن ها و سیستم خنک کننده و... هستند.
تفاوت قیمت ایسوس و ام اس آی بدلیل تفاوت در کیفیت و برند هست.

Sent from my K00E using Tapatalk
کدومشون تایید میشه ؟
Nvidia GTX 1080
یا MSI GTX 1080
یا ASUS GTX 1080 ؟
من میخوام کار ماینینگ انجام بدم ولی تو خرید کارت گرافیک یه خورده سر این داستانا سوال برام پیش اومده که فرقش چیه ! کدومش بهتره.

ROONEY190

کاربر سایت
Jun 24, 2012
233
نام
علیرضا
سلام سیستم فعلیم را مشخصاتش را می نویسم براتون بنظرتون ضعیفترین قطعه برای ارتقا توش چیه؟؟ سیستم برای گیم استفاده می شه
Cpu:i5 4690
Vga:R9 280 3g
Ram:8
+Motherboard :B-85

فقط رم رو بکنم 16کافیه یا بقیه قطعه ها هم ضعف دارن؟

mom

کاربر سایت
May 9, 2008
190
سلام سیستم فعلیم را مشخصاتش را می نویسم براتون بنظرتون ضعیفترین قطعه برای ارتقا توش چیه؟؟ سیستم برای گیم استفاده می شه
Cpu:i5 4690
Vga:R9 280 3g
Ram:8
+Motherboard :B-85

فقط رم رو بکنم 16کافیه یا بقیه قطعه ها هم ضعف دارن؟

کارت 280 معمولی برای این پردازنده به همراه 8 گیگ رم با توجه به نوع تنظیمات بازی 12تا 18 درصد گلوگاهه.. (بایوس در حالت دیفالت )

16 گیگ رم برای بازی ها کافیه

با اینکه خودم 290x دارم اما در حال حاضر کارت های انویدیا را توصیه می کنم

علاقه به Amd دارید؟ کارت RX 460
به دنبال نسخه 4 گیگ باشید.. (470 گزینه مناسبتری هست)

و یا کارت 290x نسخه Oc البته این کارت پاور قوی لازم داره..+ دمای فوق العاده زیاد!!! پاورتان را هم ذکر نکردید!!!

از انویدیا
کارت 980 یا نسخه Ti به نظرم کارت های بسیار عالی هستند.. بخصوص اینکه دست دوم با قیمت مناسب هم پیدا می کنید. البته چنانچه با درایورهای جدید انویدیا با مشکل مواجه نشوید.
در غیر اینصورت به فکر 1060 باشید. 1050 برای این پردازنده جالب نیست.

دوستان قصد خرید کارت 1080را دارم... قدرت پردازنده تا 1080 Ti جا داره.. باقی مشخصات هم مناسب هست..
اما بین 1080 ها به دنبال کارتی خنک هستم...
از بین سری msi و Giga و یا Asus پر واضحه که evga کارت بسیار عالی هستش اما گارانتی درست درمونی توی ایران ندارد.
چه کارتی از خانواده 1080 بهترین کولینگ را دارد؟

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: ROONEY190

ROONEY190

کاربر سایت
Jun 24, 2012
233
نام
علیرضا
کارت 280 معمولی برای این پردازنده به همراه 8 گیگ رم با توجه به نوع تنظیمات بازی 12تا 18 درصد گلوگاهه.. (بایوس در حالت دیفالت )

16 گیگ رم برای بازی ها کافیه

با اینکه خودم 290x دارم اما در حال حاضر کارت های انویدیا را توصیه می کنم

علاقه به Amd دارید؟ کارت RX 460
به دنبال نسخه 4 گیگ باشید.. (470 گزینه مناسبتری هست)

و یا کارت 290x نسخه Oc البته این کارت پاور قوی لازم داره..+ دمای فوق العاده زیاد!!! پاورتان را هم ذکر نکردید!!!

از انویدیا
کارت 980 یا نسخه Ti به نظرم کارت های بسیار عالی هستند.. بخصوص اینکه دست دوم با قیمت مناسب هم پیدا می کنید. البته چنانچه با درایورهای جدید انویدیا با مشکل مواجه نشوید.
در غیر اینصورت به فکر 1060 باشید. 1050 برای این پردازنده جالب نیست.

کارت گرافیکم 280x هست اگه اشتباه نکنم
پاورم 700w green هست رمم هم corsair original 8g ddr3 turbo bus 2130 هست بعد برنامه ای هست دقیق مشخصات سیستم رو بتونیم توش ببینیم مثلا CPU-Z فقط می گه R9 200 SERIES و....

اول خیلی ممنون از پاسخگوییتون برادر
نه من هیچ تعصبی رو برند ندارم مهم برام کارایی هست
در قدم اول پس من باید رمم را به 16 ارتقا بدم یعنی باید برم یکی دیگه از همین مدل که دارم با همین باس و... بخرم قرار بدم رو سیستم

در مورد گرافیک نظرم رو مدل RX 580 8G بود بخاطر 8گیگ بودنش از اونور RX 470 8G هم قیمتش خیلی مناسبه حدودای 1.3 هست ولی اگه اشتباه نکنم قیمت GTX 1060 6G حدودای 1.550 هست قیمت 580 هم تو همون بازه هست حدودا با این تفاوت که دو گیگ حافظه بیشتری داره از نظر عملکرد کلی و عملکرد رو سیستم من کدوم مناسبت تره؟؟؟؟؟

قیمت 980TI رو راستش ندارم 1060 کارت جدیدتر و بهتری نیست راستش ترجیح می دم سمت جنس دسته دو نرم هر چی هم بگیرم اگه یه مقدار ضعیفتر هم بود حداقل نو باشه

من الان حدود 3 ساله و خورده ایه که از این کارت AMD استفاده کردم مشکل آپدیت های انویدیا که فرمودین رو نمی دونم چیه مشکلش؟؟؟

پیشاپیش هم از پاسخگوییتون ممنونم>:D<

آخرین ویرایش:

mom

کاربر سایت
May 9, 2008
190
کارت گرافیکم 280x هست اگه اشتباه نکنم
پاورم 700w green هست رمم هم corsair original 8g ddr3 turbo bus 2130 هست بعد برنامه ای هست دقیق مشخصات سیستم رو بتونیم توش ببینیم مثلا CPU-Z فقط می گه R9 200 SERIES و....

اول خیلی ممنون از پاسخگوییتون برادر
نه من هیچ تعصبی رو برند ندارم مهم برام کارایی هست
در قدم اول پس من باید رمم را به 16 ارتقا بدم یعنی باید برم یکی دیگه از همین مدل که دارم با همین باس و... بخرم قرار بدم رو سیستم

در مورد گرافیک نظرم رو مدل RX 580 8G بود بخاطر 8گیگ بودنش از اونور RX 470 8G هم قیمتش خیلی مناسبه حدودای 1.3 هست ولی اگه اشتباه نکنم قیمت GTX 1060 6G حدودای 1.550 هست قیمت 580 هم تو همون بازه هست حدودا با این تفاوت که دو گیگ حافظه بیشتری داره از نظر عملکرد کلی و عملکرد رو سیستم من کدوم مناسبت تره؟؟؟؟؟

قیمت 980TI رو راستش ندارم 1060 کارت جدیدتر و بهتری نیست راستش ترجیح می دم سمت جنس دسته دو نرم هر چی هم بگیرم اگه یه مقدار ضعیفتر هم بود حداقل نو باشه

من الان حدود 3 ساله و خورده ایه که از این کارت AMD استفاده کردم مشکل آپدیت های انویدیا که فرمودین رو نمی دونم چیه مشکلش؟؟؟

پیشاپیش هم از پاسخگوییتون ممنونم>:D<

خواهش
خوب عزیز وقتی شما انتخابت را کردی من چه باید بگم؟!
حقیقتش خودم بیشتر تمایل به amd دارم تا انویدیا...
اما جدای از این بحث ها... در کمتر مواردی نیاز به 8 گیگ vram فول لود هست!! مگر در بازی های خاص و روزولیشن های بالا که در انصورت باید مانیتور مناسب را هم در اختیار داشت.. به شرطیکه افت فریم نداشته باشید. به هر حال اختیار با شماست.. ضمن اینکه بازه زمانی پشتیبانی Amd دربخش درایور کارت گرافیک خیلی بهتر از انویدیاست..
در هر صورت این مسئله یک انتخاب است و انتخاب نیز بیشتر متمایل به سلیقه و علاقه است تا موارد دیگر.... بین 580 و 1060 به نظرم این مسئله به عوامل و پروسه های زیادی مرتبطه...... در برخی مواقع 580 بهتر عمل کرده و گهگاهی هم 1060 ... مصرف 580 بستگی به مورد استفاده تا بیش از 340 وات هم خواهد رسید . اما 1060 از120 تا 240 وات متغیر هست.. دمای 580 نسبت به 1060 بیشتر است. که مطمئنا روی عملکرد تاثیر گذار هست.
از طرف دیگه کارت های انویدیا در بخش درایور نسبت به Amd از پشتیبانی کمتری برخوردارند.. به عنوان مثال من جدیدترین درایور Amd را روی کارت خودم که بیش از 4 سال از تولیدش گذشته بخوبی نصب و اجرا میکنم ... اما در کارت های انویدیا این خبرا نیست .. ممکن است بعد از یکی دوسال درایور جدید از کارت قدیمی پشتیبانی نکند .. کما اینکه این شرکت سابقه این کار را هم داشته است..
با تمامی این اوصاف .. از نظر من در بخش کارت گرافیک انویدیا و در بخش پردازنده Amd البته فقط پردازنده های سری رایزن و بالاتر ..

پاورتان برای هر دو کارت مناسب است.
پاور بستگی به مورد استفاده بعد از یکی دو سال نا خودآگاه دچار افت کیفیت در قطعات می شود. البته چنانچه از پاور خود مطمئن هستید زیاد نگران نباشید .. ولی تعویض انرا هم باید مد نظر داشته باشید..
من کیس جدید با پاور 850 واتی که 3 سال کار کرده بسته ام.. اما از همین الان به فکر خرید یک پاور جدید هستم..

آخرین ویرایش:
  • Like

ROONEY190

کاربر سایت
Jun 24, 2012
233
نام
علیرضا
خواهش
خوب عزیز وقتی شما انتخابت را کردی من چه باید بگم؟!
حقیقتش خودم بیشتر تمایل به amd دارم تا انویدیا...
اما جدای از این بحث ها... در کمتر مواردی نیاز به 8 گیگ vram فول لود هست!! مگر در بازی های خاص و روزولیشن های بالا که در انصورت باید مانیتور مناسب را هم در اختیار داشت.. به شرطیکه افت فریم نداشته باشید. به هر حال اختیار با شماست.. ضمن اینکه بازه زمانی پشتیبانی Amd دربخش درایور کارت گرافیک خیلی بهتر از انویدیاست..
در هر صورت این مسئله یک انتخاب است و انتخاب نیز بیشتر متمایل به سلیقه و علاقه است تا موارد دیگر.... بین 580 و 1060 به نظرم این مسئله به عوامل و پروسه های زیادی مرتبطه...... در برخی مواقع 580 بهتر عمل کرده و گهگاهی هم 1060 ... مصرف 580 بستگی به مورد استفاده تا بیش از 340 وات هم خواهد رسید . اما 1060 از120 تا 240 وات متغیر هست.. دمای 580 نسبت به 1060 بیشتر است. که مطمئنا روی عملکرد تاثیر گذار هست.
از طرف دیگه کارت های انویدیا در بخش درایور نسبت به Amd از پشتیبانی کمتری برخوردارند.. به عنوان مثال من جدیدترین درایور Amd را روی کارت خودم که بیش از 4 سال از تولیدش گذشته بخوبی نصب و اجرا میکنم ... اما در کارت های انویدیا این خبرا نیست .. ممکن است بعد از یکی دوسال درایور جدید از کارت قدیمی پشتیبانی نکند .. کما اینکه این شرکت سابقه این کار را هم داشته است..
با تمامی این اوصاف .. از نظر من در بخش کارت گرافیک انویدیا و در بخش پردازنده Amd البته فقط پردازنده های سری رایزن و بالاتر ..

پاورتان برای هر دو کارت مناسب است.
پاور بستگی به مورد استفاده بعد از یکی دو سال نا خودآگاه دچار افت کیفیت در قطعات می شود. البته چنانچه از پاور خود مطمئن هستید زیاد نگران نباشید .. ولی تعویض انرا هم باید مد نظر داشته باشید..
من کیس جدید با پاور 850 واتی که 3 سال کار کرده بسته ام.. اما از همین الان به فکر خرید یک پاور جدید هستم..

نه من مدلی برای کارت گرافیک انتخاب نکرده بودم برادر تعصبی ام رو برند خاصی ندارم فقط می خوام با نظر شما دوستان عزیز بهترین انتخاب را داشته باشم.

می خواستم بین 1060 و rx 580 بهترین انتخاب را داشته حتی به rx 470 هم فکر کرده بودم بالاخره قیمتش مناسب تره
با توجه به نظر شما باید 1060 رو بگیرم چون دمای کمتر و مصرف کمتری داره که مسئله مهمیه
یک سوال دیگه اون مدل رم من هنوز گیر میاد؟ که یه هشت گیگ دیگه ازش بگیرم؟

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,825
نام
مهراد
دوستان سلام، من میخوام یه هارد سی گیت سری بارکودا یک ترا برای سیستم بخرم، الانم یه 500 دارم، فرقی نمیکنه که سیستم من مثلا مال 4 سال پیشه ، درسته؟ هارد اینترنال که به همه سیستم ها متصل میشه؟

mom

کاربر سایت
May 9, 2008
190
اختیار داری عزیز من که کار نکردم.. خودم هم نیاز مشورت دارم .. در واقع هر انسان متوازنی نیاز به مشورت دارد... الان هم دارم مشورت می گیرم..
ببینید مشورت گرفتن یک معادله است و انتخاب یک معادلهً دیگه...انتخاب با شماست. شما ببیند با کدام معایب بهتر کنار می آئید و دقیقا از کدام مزایا بیشتر خوشتان می اید همان را انتخاب کنید..
متاسفانه از موجودیت رم شما اطلاغی ندارم .. چیزی که الان توی نت دیدم باس 1600 و 2000 بود..
بهتره تماس تلفنی با فروشگاه هائی مثل مقداد ای تی و لیون داشته باشید ..نتیجه بهتری می گیرید.
مرسی
--------------------------------------------

دوستان قصد خرید کارت 1080را دارم... قدرت پردازنده تا 1080 Ti جا داره.. باقی مشخصات هم مناسب هست..
اما بین 1080 ها به دنبال کارتی خنک هستم...
از بین سری msi و Giga و یا Asus پر واضحه که evga کارت بسیار عالی هستش اما گارانتی درست درمونی توی ایران ندارد.
چه کارتی از خانواده 1080 بهترین کولینگ را دارد؟

• Like

peyman0071

کاربر سایت
Nov 12, 2015
145
سلام دوستان بیزحمت اگه میدونید جواب بدید

ایسوس دست دوم مدل n551zu میخام بگیرم،تمیزه.
2تا گرافیک داره یکیش r7 یکیش r9 که قویتره ولی هر کاری میکنم سوییچ نمیشه همش رو ضعیف بالا میاد بازیا،تو ستینگ گرافیکم رفتم مثلا pes18 هم گذاشتم رو high promfence ولی بازم رو ضعیفه میاد بالا،مثل انویدیا هم نیست راست کلیکـ کنی راحت رو گرافیک قوی اجرا کنی،اگه میتونید راهنمایی کنید چجوری سوییچ کنم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر