مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
پاورم می تونه یه 1070 رو ساپورت کنه؟

پاور 600 وات جواب میده اما بهتره یه مدل 650 وات قوی و جدید باشه

سلام
چنتا سوال داشتم از دوستان
من با سیستم چند سالی هست که بازی نمیکنم بیشتر با نرم افزار های ترسیمی و 3دی کار میکنم.
حالا میخواستم رم کامپیوتر رو افزایش بدم این چنتا سوال برام پیش اومد.
در حال حاضر من 2 تا رم 4 گیگ مارک جیل دارم (فقط نمیدونم 1333 یا 1600)، یدونه 8 گیگ هم میخوام بگیرم بزارم،
1) الان منی که از سیستم استفاده میکنم میتونم رم بندازم روش؟ یا مثلا باید ویندوز عوض بشه؟
2) حتما هم باید فرکانس کاریشون یکی باشه؟ مثلا هر سه تاشون باید 1600 باشه؟
3)در حال حاضر مادربردم آسراک 970اکستریم4 هست و سی پی یو هم AMD Phenome 1090T X6 و GPU هم EVGA GTX 560 البته میدونم گرافیکم ضعیفه ولی وضع برد با سی پی یو چطوره؟ من همون رم بگیرم روون تر میشه؟

1) تضمینی نیست که 8 گیگی رو قبول کنه، درضمن چون دوتا 4 گیگی دارید بهتره دوتا 4 گیگی دیگه هم بخرید.
نیازی به تعویض ویندوز نیست
2) نه، ولی با فرکانس کمترین ماجول کار خواهند کرد
3)مادربرد و پردازندتون هم ضعیفه و برای بازیهای روز و کارتهای جدید گلوگاهه. هر چند ارتقای رم هم تاثیرگذاره.

sajad-tnt

کاربر سایت
Aug 17, 2010
895
نام
سجاد
سلام
چنتا سوال داشتم از دوستان
من با سیستم چند سالی هست که بازی نمیکنم بیشتر با نرم افزار های ترسیمی و 3دی کار میکنم.
حالا میخواستم رم کامپیوتر رو افزایش بدم این چنتا سوال برام پیش اومد.
در حال حاضر من 2 تا رم 4 گیگ مارک جیل دارم (فقط نمیدونم 1333 یا 1600)، یدونه 8 گیگ هم میخوام بگیرم بزارم،
1) الان منی که از سیستم استفاده میکنم میتونم رم بندازم روش؟ یا مثلا باید ویندوز عوض بشه؟
2) حتما هم باید فرکانس کاریشون یکی باشه؟ مثلا هر سه تاشون باید 1600 باشه؟
3)در حال حاضر مادربردم آسراک 970اکستریم4 هست و سی پی یو هم AMD Phenome 1090T X6 و GPU هم EVGA GTX 560 البته میدونم گرافیکم ضعیفه ولی وضع برد با سی پی یو چطوره؟ من همون رم بگیرم روون تر میشه؟
سلام.
دوست عزیزم الان جدیدترین بازیها (بجز چندمورد انگشت شمار) بیشتر از ۸گیگ رم نیاز ندارن و اگرهم ارتقا بدید تاثیر آنچنانی و چشمگیری ایجاد نمیکنه...بنظرم همین ۸گیگ رم سیستم شما کافی هست و نیاز به ارتقا ندارید اونم در این بازار آشفته رم ها که قیمت ها فضایی شده!.
مادربرد و پردازنده شما خوب و قدرتمند هست، اما گرافیک نیاز به ارتقا دارد ، پیشنهاد میکنم به جای خرید رم، گرافیک فعلی رو بفروشید و با بودجه ای که دارید مورد قویتری تهیه نمایید.

اما در مورد سوالتون:
1.مشکلی نیست و نیازی به تعویض ویندوز نمی‌باشد.
2.برای هماهنگی بین رم ها حتما باید فرکانس و ولتاژ و تایمینگ یکسانی داشته باشن.مثال اگر رم فعلی شما 4GB-1600-CL11-1.5v هست حتما باید با مورد مشابه کنار یکدیگر قرار بگیرد، برند یکسان مهم نیست.
3.مادربرد شما قابلیت پشتیبانی از ماژول ۸گیگ رم رو دارد و مشکلی از این بابت نیست.

Sent from my Fly IQ4514 using Tapatalk

• Like
Reactions: *Black Roze*

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,982
نام
محسن
پاور 600 وات جواب میده اما بهتره یه مدل 650 وات قوی و جدید باشه
1) تضمینی نیست که 8 گیگی رو قبول کنه، درضمن چون دوتا 4 گیگی دارید بهتره دوتا 4 گیگی دیگه هم بخرید.
نیازی به تعویض ویندوز نیست
2) نه، ولی با فرکانس کمترین ماجول کار خواهند کرد
3)مادربرد و پردازندتون هم ضعیفه و برای بازیهای روز و کارتهای جدید گلوگاهه. هر چند ارتقای رم هم تاثیرگذاره.
سلام.
دوست عزیزم الان جدیدترین بازیها (بجز چندمورد انگشت شمار) بیشتر از ۸گیگ رم نیاز ندارن و اگرهم ارتقا بدید تاثیر آنچنانی و چشمگیری ایجاد نمیکنه...بنظرم همین ۸گیگ رم سیستم شما کافی هست و نیاز به ارتقا ندارید اونم در این بازار آشفته رم ها که قیمت ها فضایی شده!.
مادربرد و پردازنده شما خوب و قدرتمند هست، اما گرافیک نیاز به ارتقا دارد ، پیشنهاد میکنم به جای خرید رم، گرافیک فعلی رو بفروشید و با بودجه ای که دارید مورد قویتری تهیه نمایید.

اما در مورد سوالتون:
1.مشکلی نیست و نیازی به تعویض ویندوز نمی‌باشد.
2.برای هماهنگی بین رم ها حتما باید فرکانس و ولتاژ و تایمینگ یکسانی داشته باشن.مثال اگر رم فعلی شما 4GB-1600-CL11-1.5v هست حتما باید با مورد مشابه کنار یکدیگر قرار بگیرد، برند یکسان مهم نیست.
3.مادربرد شما قابلیت پشتیبانی از ماژول ۸گیگ رم رو دارد و مشکلی از این بابت نیست.

Sent from my Fly IQ4514 using Tapatalk
ممنون از شما دوستان
یه بحثی که هست من الان حدود 2 3 سالی هست اصلا کامپیوترم رنگ بازی ندیده نهایتا، یه کانتر آنلاین دارم که همچین چیز خفنی نیست.
من مثلا چون با برنامه های اتوکد و... کار میکنم بعضی موقع ها دو سه تا برنامه ارو باز میکنم کامپیوترم کند میشه (که برا یکی مثل من که کارش اینه خیلی رو مخه)، سی پی یو و بردم فکر نکنم مشکل زیادی داشته باشه، گرافیکمم که زیاد واجب نیست ولی عوض میکنم، ولی فکر کنم مشکل من یا از رم پایین (مخصوصا که ویندوز 10 64 بیتی خودش فقط 2 گیگ رم میگیره) یا از هاردمه که دورش جواب نمیده.
حالا بخوام رم بگیرم با 200 300 تومن میشه چیزی خرید؟ موقع خرید به چه چیز هایی دقت کنم؟ از نظر مشخصاتی میگم.
ممنونم ازتون.

sajad-tnt

کاربر سایت
Aug 17, 2010
895
نام
سجاد
ممنون از شما دوستان
یه بحثی که هست من الان حدود 2 3 سالی هست اصلا کامپیوترم رنگ بازی ندیده نهایتا، یه کانتر آنلاین دارم که همچین چیز خفنی نیست.
من مثلا چون با برنامه های اتوکد و... کار میکنم بعضی موقع ها دو سه تا برنامه ارو باز میکنم کامپیوترم کند میشه (که برا یکی مثل من که کارش اینه خیلی رو مخه)، سی پی یو و بردم فکر نکنم مشکل زیادی داشته باشه، گرافیکمم که زیاد واجب نیست ولی عوض میکنم، ولی فکر کنم مشکل من یا از رم پایین (مخصوصا که ویندوز 10 64 بیتی خودش فقط 2 گیگ رم میگیره) یا از هاردمه که دورش جواب نمیده.
حالا بخوام رم بگیرم با 200 300 تومن میشه چیزی خرید؟ موقع خرید به چه چیز هایی دقت کنم؟ از نظر مشخصاتی میگم.
ممنونم ازتون.
عزیز شما نرم افزار HDTune رو نصب کنید و هارد رو درحالی که تیک Quick نزده شده تست بگیرید و از تب scan و health یک تصویر قرار بدید.
البته احتمال ویروسی بودن سیستم هم هست.
وقتی چند برنامه باز میکنید و سیستم کند میشه Task Manager رو باز کنید و ببنید کدوم برنامه و کدوم قطعه بیشتر درگیر هست.

• Like

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,982
نام
محسن
عزیز شما نرم افزار HDTune رو نصب کنید و هارد رو درحالی که تیک Quick نزده شده تست بگیرید و از تب scan و health یک تصویر قرار بدید.
البته احتمال ویروسی بودن سیستم هم هست.
وقتی چند برنامه باز میکنید و سیستم کند میشه Task Manager رو باز کنید و ببنید کدوم برنامه و کدوم قطعه بیشتر درگیر هست.
این کار هایی که گفتین رو انجام دادم اینم عکس هاش

• Like
Reactions: sajad-tnt

TIE

کاربر سایت
Aug 23, 2008
71
سلام آقا فرشید

یک کانفیگ خوب با مانیتور تا سقف 4500 الی 5000 پیشنهاد بدید ممنون میشم با لحاظ این قطعات

i7-7700k
onboard graphic chipset
MOBO supports M.2 SSD

mmdkhdm

کاربر سایت
Jun 9, 2013
27
نام
محمد
سلام دوستان
من پاورم cooler master B600 هست
کل سیستمم هم اینه
mb: asus z170 pro gamin
cpu:6600
ram:2X4gb
ssd:samsung evo 850
vga: msi rx 570 4gb gaming x
سیستم زیر کار ماینینگ ه و الان گرافیک با تنظیمات ماینینگ داره 95 وات برق میکشه
سوالم اینه که پاور من میتونه یدونه دیگه گرافیک رو با این شرایط تحمل کنه؟؟ یا حتی بیشتر؟
qwerty.JPG

sajad-tnt

کاربر سایت
Aug 17, 2010
895
نام
سجاد
این کار هایی که گفتین رو انجام دادم اینم عکس هاش

سلام.
متاسفانه هاردتون بدسکتور داره، و با نرم افزار هم قابل تعمیر نیست.
(قسمت reallocated sector count که با رنگ زرد هشدار داره و شامل ۳۶ سکتور معیوب هست که البته هارد این سکتورهارو نشانه گذاری کرده و روش اطلاعات خونده و نوشته نمیشه).
درکل چون تست اسکن همه خانه هارو سبز رنگ نشون میده مشکل جدی نیست اما باعث افت عملکرد هارد شده، پیشنهاد میکنم این هارد رو برای آرشیو استفاده نمایید و یک هارد دیگه برای ویندوز و نصب برنامه استفاده کنید.

• Like

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,982
نام
محسن
سلام.
متاسفانه هاردتون بدسکتور داره، و با نرم افزار هم قابل تعمیر نیست.
(قسمت reallocated sector count که با رنگ زرد هشدار داره و شامل ۳۶ سکتور معیوب هست که البته هارد این سکتورهارو نشانه گذاری کرده و روش اطلاعات خونده و نوشته نمیشه).
درکل چون تست اسکن همه خانه هارو سبز رنگ نشون میده مشکل جدی نیست اما باعث افت عملکرد هارد شده، پیشنهاد میکنم این هارد رو برای آرشیو استفاده نمایید و یک هارد دیگه برای ویندوز و نصب برنامه استفاده کنید.
ااا چقدر بد شد:(
پس با توجه به این موضوعاتی که گفتین به نظرتون چیکار کنم؟ هارد عوض کنم یا برم رم بگیرم که سیستم بهبود پیدا کنه؟
اون وقت این بد سکتور ها دلیل ایجادش برا چیه؟ به خاطر ضربه به کیس هست؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام آقا فرشید

یک کانفیگ خوب با مانیتور تا سقف 4500 الی 5000 پیشنهاد بدید ممنون میشم با لحاظ این قطعات

i7-7700k
onboard graphic chipset
MOBO supports M.2 SSD

اگه برای بازی بخواید با این بودجه نباید 7700K بست. میشه این:

مدل نام قطعه
Intel Core i5 7500 CPU
MSI B250 GAMING PRO CARBON MotherBoard
2X GSkill Ripjaws V 4GB DDR4 2400Mhz RAM
MSI GTX 1070 Gaming X OC 6GB GDDR5 VGA
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB HDD
Samsung 24X SATA ODD
GREEN GP650B-OCPT Power
(+GREEN GP530A-EU)
GREEN Z2 Honor Case
(GREEN X2 Jagaur V2)
جمع کل‌ (تومان) --- 5100

اگه برای بازی اولویت نباشه میشه این:

مدل نام قطعه
Intel Core i7 7700K CPU
MSI Z270 Gaming Carbon MotherBoard
ADATA XPG GAMMIX D10 2*8GB DDR4 2400MHz RAM
MSI GTX 1060 Gaming X OC 8GB GDDR5 VGA
SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN GP650B-OCPT Power
GREEN STRIKER Case
جمع کل‌ (تومان) --- 5300

مادربرد سالهاست که گرافیک مجتمع نداره، گرافیک داخل پردازنده هست.

بین این مادربرد های x399 کدوم مارکش بهتره بگیرم؟ کدوم ارزون تره و کدوم بهتره.

به مارک انتخاب نکنید. بر اساس بودجه ی کلی و نیازتون از MSI، ایسوس یا گیگا انتخاب کنید.

بهترین کارت گرافیکی که میشه با i3 4130 بست چیه ؟

هر گرافیکی ببندید مشکلی نخواهد داشت، ولی به نسبت قدرت اون کارت گرافیکی درصدی از توانش در بازی استفاده نخواهد شد. بنابراین گرافیک رو فدای پردازنده نکنید، بلکه بعدا پردازنده ، مادربرد و رم رو ارتقا بدید.

• Like
Reactions: abouzar337 and TIE

TIE

کاربر سایت
Aug 23, 2008
71
اگه برای بازی بخواید با این بودجه نباید 7700K بست. میشه این:

مدل نام قطعه
Intel Core i5 7500 CPU
MSI B250 GAMING PRO CARBON MotherBoard
2X GSkill Ripjaws V 4GB DDR4 2400Mhz RAM
MSI GTX 1070 Gaming X OC 6GB GDDR5 VGA
Samsung 24X SATA ODD
GREEN GP650B-OCPT Power
(+GREEN GP530A-EU)
GREEN Z2 Honor Case
(GREEN X2 Jagaur V2)
جمع کل‌ (تومان) --- 5100

اگه برای بازی اولویت نباشه میشه این:

مدل نام قطعه
Intel Core i7 7700K CPU
MSI Z270 Gaming Carbon MotherBoard
ADATA XPG GAMMIX D10 2*8GB DDR4 2400MHz RAM
MSI GTX 1060 Gaming X OC 8GB GDDR5 VGA
SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN GP650B-OCPT Power
GREEN STRIKER Case
جمع کل‌ (تومان) --- 5300

کار شرکتی الویته

-ADATA XPG GAMMIX D10 2*8GB DDR4 2400MHz RAM: کورس ایر 8 گیگ باس 3000 هم که با این موبو کانفلیکت نداشته باشه میشه پیشنهاد کنید
-SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD: ام2 ساپورت میکنه؟
-مانیتور مناسب کار آفیس 29 میشه پیشنهاد بدید.
-با حذف کارت گرافیک میشه با احتساب مانیتور میشه همین بودجه رو صرف کرد
-موبو ایسوس تو همین رنج چی پیشنهاد میدید

Ἁlireza

کاربر سایت
Jul 10, 2008
3,211
نام
علیرضا
سلام
بهترین PCـی که الان میشه جمع کرد چه مشخصاتی داره ؟ من الان لپتاپ asus سری G دارم رمم 12 هست گرافیکمم 4 Gforce 960m با intel corei7 ولی احساس میکنم هنوز ضعیفه و اون راحتی کار رو باهاش ندارم الان سیستمی که بشه بدون هیچ مشکلی بازی یا کار سخت افزاری سنگین کرد باهاش چی پیشنهاد میدین ؟

ps4 only

کاربر سایت
Jun 7, 2015
993
نام
علی جون
سلام این سیستم وضعیت اش چطوره در اجرای بازیا و کارای برنامه نویسی و گرافیکی؟
AMD RYZEN 5 1500X 4-Core 3.5 GHz (3.7 GHz Turbo) Socket AM4 65W YD150XBBAEBOX Desktop Processor
KINGSTON - DDR4 - 8GB - 2400
ASUS - GeForce EX GTX 1050 Ti - O4GB
SSD - Kingston UV400 Series SUV400S37 - 240GB
Power Raidmax - RX-700AC-B 700W

به نظرتون 1050 ti بهتره یا rx560?

چیزی کم و کسر نداره؟یا زیادی باشه براش؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر