مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

kasra5004

کاربر سایت
Feb 13, 2007
393
من این سوال رو قبلا پرسیده بودم که توی شیراز کجا معتبر هست برای خرید و اسمبل. جواب داده بودید که از تهران سفارش بدم. کیس توی پست و ارسال آسیب می بینه به نظرم، نمی بینه؟

sa-sot1

ʙʀᴇᴀᴋ ɪᴛ ᴛᴏ ᴍᴇ
کاربر سایت
Dec 11, 2012
954
نام
Soheil
سلام.
دوستان ی کیس حالا چ تک تک جور کنم چه اسمبل شده.
در حد 2 تومن چی پیشنهاد میدید؟
ارزش داره؟ چون بودجه زیاد نیست کیس دست 2 بگیرم بهتره؟
ممنون میشم پاسخ بدید.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فکر کردم مثلا 6700k رو به 7700k ارتقا بدم یا پاور یه وقت واسه gtx 1080 ti کم نباشه
ssd هم یه دونه samsung 850 pro دارم.
پس فقط همون گرافیک تنها رو عوض می کنم
مرسی

نه، 6700 با 7700 تفاوتش ناچیزه

با سلام و ارادت خدمت استاد فرشید و آرزوی تندرستی وکامیابی
اگه زحمتی نیست خواهشمندم قیمت فروش دسته دوم این قطعات که مال یکی از دوستان هست رو بفرمایید البته اگه ممکنه تک به تک

پردازنده اینتل cor i5 2500 k سوکت 1155
مادر بورد sabertoth p67 ایسوز ، سوکت 1155
گرافیک The SAPPHIRE HD 6950 Dirt3 Special Edition ، ای ام دی ، دو فنه
پاور گرین 1235 وات تولید 1389 با گارانتی 10 ساله

با تشکر

250
150
400
350
به ترتیب

سلام

دوستان من میخام
NVIDIA SHIELD Controller
رو بگیرم واسه بازی کردن توی کامبیوتر
میشه ب pc وصلش کرد ؟ چطوری؟

بله، میشه وصلش کرد، ولی فقط با کابل، نه به صورت وایرلس
درایورش هم با درایور انویدیا و برنامه ی Geforce Experiance قابل نصب در ویندوز هست.

دوستان اين CPU هاي Ryzen 1700X كه تو بازار ايران هم اومده تو عمل چقدر تفاوت با 7700 داره ؟
كدوم بيشتر ارزش خريد داره ؟

توی بازی که معمولا قویتر از 7700K نیست، اما همرده و نزدیک به راندمانش عمل می کنه
اما توی پردازش های محتوایی و سنگین خیلی برنامه ها رو بسیار سریعتر اجرا می کنه.

من این سوال رو قبلا پرسیده بودم که توی شیراز کجا معتبر هست برای خرید و اسمبل. جواب داده بودید که از تهران سفارش بدم. کیس توی پست و ارسال آسیب می بینه به نظرم، نمی بینه؟

کیس اسمبل شده رو به هیچ وجه نباید با پست یا حتی تیپاکس ارسال کرد. فقط با باربری ترمینال ایمن هست اون هم تحت شرایط مناسب و مراعات در حمل و نقل یا ماشین شخصی

سلام.
دوستان ی کیس حالا چ تک تک جور کنم چه اسمبل شده.
در حد 2 تومن چی پیشنهاد میدید؟
ارزش داره؟ چون بودجه زیاد نیست کیس دست 2 بگیرم بهتره؟
ممنون میشم پاسخ بدید.

مدل نام قطعه
Intel Core i3 7100 CPU
ASUS PRIME B250M-A MotherBoard
2X AData XPG Z1 4GB DDR4 2400 RAM
MSI RX 460 OC 2GB GDDR5 VGA
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB HDD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN GP450A-UK Power
Green PARS Case
جمع کل‌ (تومان) --- 2250

دست دوم هم میشه گرفت، اما انتخاب قطعات در اون حالت خیلی سختتره با این بودجه.

sa-sot1

ʙʀᴇᴀᴋ ɪᴛ ᴛᴏ ᴍᴇ
کاربر سایت
Dec 11, 2012
954
نام
Soheil
نه، 6700 با 7700 تفاوتش ناچیزه

250
150
400
350
به ترتیب

بله، میشه وصلش کرد، ولی فقط با کابل، نه به صورت وایرلس
درایورش هم با درایور انویدیا و برنامه ی Geforce Experiance قابل نصب در ویندوز هست.

توی بازی که معمولا قویتر از 7700K نیست، اما همرده و نزدیک به راندمانش عمل می کنه
اما توی پردازش های محتوایی و سنگین خیلی برنامه ها رو بسیار سریعتر اجرا می کنه.

کیس اسمبل شده رو به هیچ وجه نباید با پست یا حتی تیپاکس ارسال کرد. فقط با باربری ترمینال ایمن هست اون هم تحت شرایط مناسب و مراعات در حمل و نقل یا ماشین شخصی

مدل نام قطعه
Intel Core i3 7100 CPU
ASUS PRIME B250M-A MotherBoard
2X AData XPG Z1 4GB DDR4 2400 RAM
MSI RX 460 OC 2GB GDDR5 VGA
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB HDD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN GP450A-UK Power
Green PARS Case
جمع کل‌ (تومان) --- 2250

دست دوم هم میشه گرفت، اما انتخاب قطعات در اون حالت خیلی سختتره با این بودجه.
این سیستمی که گفتید میشه باهاش اکثر بازی هارو Medium اجرا کرد؟
حداقل GTA V یا Player unknown battle grounds رو حالت medium یا High با FPS معمولی?
بعد اینکه بهترین کیس رو با این بودجه پیشنهاد دادید؟ منظورم اینه که احتمال اینم هست بهتر گیرم بیاد؟
خودتون پیشنهاد چی میدید؟ دست 2 ب صرفه تره؟
از کجا تهیه کنم ب صرفه تره؟
اگه CPU رو AMD بگیرم بهتر نیست؟ اگه آره بودجه بیشتر میخواد؟ اگه cpu core i5 باشه چقدر هزینه بیشتر میشه؟
خلاصه ی کیسی پیشنهاد بدید که بعدا نگم ای بابا با همون پول میشد 2 برابر بهتر رو تهیه کرد.
ی همچین سیستمی حدودا چند در میاد؟
gtx 750 ti
cpu core i5 4460
ram 4GB 1600MHz
Main board Asus bh85
ب نظرتون این کیس بهتره؟
من اطلاعاتم درباره سخت افزار خوب نیست اگه میشه بعد از اینکه اطلاعات سخت افزار رو مینویسد توی پرانتزی چیزی هم بزنید مثلا : (4 Gb ram)...ببخشید اگه سوالاتم زیاد شد خیلی خیلی ممنون.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
این سیستمی که گفتید میشه باهاش اکثر بازی هارو Medium اجرا کرد؟
حداقل GTA V یا Player unknown battle grounds رو حالت medium یا High با FPS معمولی?
بعد اینکه بهترین کیس رو با این بودجه پیشنهاد دادید؟ منظورم اینه که احتمال اینم هست بهتر گیرم بیاد؟
خودتون پیشنهاد چی میدید؟ دست 2 ب صرفه تره؟
از کجا تهیه کنم ب صرفه تره؟
اگه CPU رو AMD بگیرم بهتر نیست؟ اگه آره بودجه بیشتر میخواد؟ اگه cpu core i5 باشه چقدر هزینه بیشتر میشه؟
خلاصه ی کیسی پیشنهاد بدید که بعدا نگم ای بابا با همون پول میشد 2 برابر بهتر رو تهیه کرد.
ی همچین سیستمی حدودا چند در میاد؟
gtx 750 ti
cpu core i5 4460
ram 4GB 1600MHz
Main board Asus bh85
ب نظرتون این کیس بهتره؟
من اطلاعاتم درباره سخت افزار خوب نیست اگه میشه بعد از اینکه اطلاعات سخت افزار رو مینویسد توی پرانتزی چیزی هم بزنید مثلا : (4 Gb ram)...ببخشید اگه سوالاتم زیاد شد خیلی خیلی ممنون.

سیستمی که معرفی شد بهترین ترکیب با اون بودجه هست و بهتر از اون نمیشه قطعه ای گرفت.
سیستم پیشنهادی خودتون همین قیمتها در میاد اما عوضش در راندمان بازیها سرعتش نصف سیستم پیشنهادی هست!

برای بازی PUBG هم مناسبه سیستم.

2 تومن کلا برای خرید سیستم گیمینگ چیزی نیست که بعد از خرید بخواید پشیمون بشید، حالا اگه 4 تومن بود باز یه حساب دیگه ای داشت.

اقا فرشید قیمت فروش کارت گرافیک دست دوم GIGABYTE GTX 980Ti 6GB XTREME GAMING OC EDITION Windforce که حدود 1.5 سال کار کرده چنده؟

حدود 1700 تا 1900 میشه قیمت گذاری کرد. با بالا رفتن قیمت و نایاب شدن کارتهای گرافیکی بهترین زمان برای فروش کار های دست دوم هست.

آقا فرشید نظرتون در مورد مانیتورasus ml238h چی هست ، خریدش ارزش داره ؟ برا بازی و فیلم خوبه؟ قیمتش چنده ؟ ( یکنفر داره و اصلا ازش استفاده نکرده )

بستگی به قیمتش داره، چون پنلش قدیمیه و نسبت به مدلهای جدید برتری فنی نداره. برای بازی که خوب نیست اما برای فیلم می تونه مناسب باشه.
خیلی وقته موجود نیست در بازار.

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,523
نام
امیر
سلام به اقا فرشید
لطفا با 6 میلیون یک کامپیوتر کامل کیس + مانیتور معرفی کنید.
مانیتور در صورت امکان 27 اینچ فول اچ دی باشه

Dav1d

کاربر سایت
Apr 25, 2015
384
نام
علی
کیبرد گیمینگ سراغ دارید که هر چی کلید هاشو اسپم کنی صدا نده؟
سلام
اگه بخواید کیبوردتون کلید های مکانیکی داشته باشه کلید های Silent که فکر کنم بتونید تو محصولات corsair پیدا کنید کم صدا ترین ها هستن ولی در هیچ حالتی بی صدا نمیشن(فکر کنم ریزر هم یه مدل مشابه داره از موجودیش اطلاع ندارم میتونید ازO رینگ های پلاستیکی هم استفاده کنید روی کلید های قرمز یا اسپید چری که صدای مشابهی رو میده بهتون )
کلید های ممبرین هم که معمولا صدای کمتری دارن به مراتب کیفیت پایین تری هم دارن ولی ندیدم تست صدایی روی این سری کلید ها روی کیبورد های گیمینگ تو استفاده ای که داشتم بیشترشون صدای چندان زیادی ندارن

abouzar337

کاربر سایت
Jul 2, 2009
687
بستگی به قیمتش داره، چون پنلش قدیمیه و نسبت به مدلهای جدید برتری فنی نداره. برای بازی که خوب نیست اما برای فیلم می تونه مناسب باشه.
خیلی وقته موجود نیست در بازار.
میشه لطف یه قیمتی اعلام کنین شما؟ ( دست نخورده و کار نکرده هست)
بعد مشکلش برا بازی چی هست؟ زمان پاسخگوییش یا ... ؟

ممنون از راهنمایی شما

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر