مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
قصد خرید پرینتر لیزری سیاه و سفید تا 1 تومن ( یکم بالا و پایینش مهم نیست) دارم. کیفیت چاپ برام خیلی مهمه. هزینهش هم کم باشه بدم نمیاد ولی چون مصرفم کمه در اولویت نیست.
ممنون از راهنماییتون

من HP LaserJet 125N Wireless رو با حدود 700 تومن بیشتر توصیه می کنم معمولا
اگه یه مدل سریعتر با قابلیت پرینت با موبایل هم بخواید Canon i-SENSYS MF226DN به حدود 1050 موجوده.

سلام بی زحمت یه کیس کامل بدون هارد و ssd و دی وی دی رایتر با بودجه 5 میلیون برای گیمینگ و در اینده نزدیک برنامه نویسی معرفی کنید.

مدل نام قطعه
Intel Core i7 7700 CPU
ASUS ROG STRIX Z270H GAMING MotherBoard
CORSAIR Vengeance LPX 2*8GB 2400MHz RAM
GTX 1070 8GB GDDR5 VGA
GREEN 650A-UK Power
GREEN X3 + Viper Case
جمع کل‌ (تومان) — 5200

1. RX 560 4gb بازار ایران اومده؟ اگر هست قیمت بدید لطفا

یه تعداد از برند سافایر RX 570/580 اومده بود، از RX 560 هنوز هیچ برندی من ندیدم موجود باشه.

2. CPU i3 7100 در مقابل FX 6300 به چه صورته عملکردشون؟ میشه بجای 7100، 6300 انتخاب کرد؟ هم برای گیم هم استفاده های روزمره (این رو پرسیدم چون مادربردم AM3+ هست و گفتم شاید نیاز به تعویض مادربرد نداشته باشم).

Core i3 7100 در اکثر موارد در بازیها سرتره
مادربرد، پردازنده و رم رو اول آخر برای بازیهای جدید و آینده باید ارتقا بدید، اون سوکت دیگه عمرش خیلی وقته تموم شده
یا باید 1151 اینتل رو بخرید یا AM4 برای پردازنده های Ryzen.

ClaP TraP

کاربر سایت
Oct 5, 2014
460
نام
علی
من اگه بخوام Ps4 رو بفروشم یک میلیون باید چقدر پول بزارم روش تا بتونم یه سیستم ببندم در حد همون Ps4؟
دیگه از پلاس خسته شدم
اصلا هم سمت کنسول نمیخوام برم

• Like
Reactions: Kratos93

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
من اگه بخوام Ps4 رو بفروشم یک میلیون باید چقدر پول بزارم روش تا بتونم یه سیستم ببندم در حد همون Ps4؟
دیگه از پلاس خسته شدم
اصلا هم سمت کنسول نمیخوام برم

حداقل باید 2 تا 2.5 میلیون به این یک میلیون اضافه کنید تا راندمانی برابر یا بیشتر رو روی پی سی داشته باشید. البته به طور تخمینی، چون نمیشه کنسول و PC رو مستقیم از نظر فریم و راندمان مقایسه کرد
برخی بازیها روی سیستمای ضعیفتر هم در حد کیفیت PS4 خواهد بود و بعضی بازیها ممکنه سیستم قویتر بخوان. استاندارد PC هم بالاتر از 30 فریم کنسول هست همیشه.

mohsen 24

کاربر سایت
Nov 19, 2015
787
اقا فرشید من الان مانیتورم hdmi نداره و dvi هست اما با تبدیل کابل اچ دی ام ای بهش وصل کردم و اتصال کارت گرافیک هم همین شکله من جایی خونده بودم که dvi 4k پشتبانی نمیکنه در صورتی که من الان تو چه با تکنولوژی dsr انودیا و چه با این گزینه رزولوشن scale که دیگه تو تمام بازی های تقریبا وجود داره وقتی رزولوشن 4k میزارم تفاوت بسیار چشمگیری با 1080 میبینم قضیه چیه ؟ یه سوال دیگه اینکه به نظر شما با این تکنولوژی که میشه خروجی 4k گرفت واقعا چه لزومی داره که مانیتور 4k خرید ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
اقا فرشید من الان مانیتورم hdmi نداره و dvi هست اما با تبدیل کابل اچ دی ام ای بهش وصل کردم و اتصال کارت گرافیک هم همین شکله من جایی خونده بودم که dvi 4k پشتبانی نمیکنه در صورتی که من الان تو چه با تکنولوژی dsr انودیا و چه با این گزینه رزولوشن scale که دیگه تو تمام بازی های تقریبا وجود داره وقتی رزولوشن 4k میزارم تفاوت بسیار چشمگیری با 1080 میبینم قضیه چیه ؟ یه سوال دیگه اینکه به نظر شما با این تکنولوژی که میشه خروجی 4k گرفت واقعا چه لزومی داره که مانیتور 4k خرید ؟

هر دو امکانی که گفتید بازی رو در رزولوشن بالاتر و مثلا 4K پردازش می کنن، اما چون مانیتورتون 1080p هست باز هم خروجی نهایی و واقعی همون رزولوشن اصلی مانیتور یعنی 1080 هست. با این توضیح طبیعی هست که ورودی HDMI هم داره داده های 1080p رو به مانیتور انتقال میده و محدودیتی نداره.
اما اینکه کیفیت خیلی بالا میره بله؛ اصلا این ویژگی‌ها هم به همین خاطر توسط انویدیا و جدیدا سازندگان بازی اضافه شده که کیفیت بالاتری رو برای گرافیک های قویتر در رزولوشن های پایین تر فرآهم کنه، چون بافتها و اشیا در رزولوشن بالاتری رند میشن و در نتیجه کیفیت تصویری بالاتری هم می تونن داشته باشن و نیاز به استفاده از Anti Aliasing یا AA رو کمتر کنن، حتی روی رزولوشن 1080p.

• Like
Reactions: msbazicenter

mohsen 24

کاربر سایت
Nov 19, 2015
787
هر دو امکانی که گفتید بازی رو در رزولوشن بالاتر و مثلا 4K پردازش می کنن، اما چون مانیتورتون 1080p هست باز هم خروجی نهایی و واقعی همون رزولوشن اصلی مانیتور یعنی 1080 هست. با این توضیح طبیعی هست که ورودی HDMI هم داره داده های 1080p رو به مانیتور انتقال میده و محدودیتی نداره.
اما اینکه کیفیت خیلی بالا میره بله؛ اصلا این ویژگی‌ها هم به همین خاطر توسط انویدیا و جدیدا سازندگان بازی اضافه شده که کیفیت بالاتری رو برای گرافیک های قویتر در رزولوشن های پایین تر فرآهم کنه، چون بافتها و اشیا در رزولوشن بالاتری رند میشن و در نتیجه کیفیت تصویری بالاتری هم می تونن داشته باشن و نیاز به استفاده از Anti Aliasing یا AA رو کمتر کنن، حتی روی رزولوشن 1080p.
ممنون اقا فرشید از توضیح مفیدتون فقط اینو واضح متوجه نشدم ینی الان مانیتور من که 1080 با این گزینه ها کیفیت 4k ازش میگیرم پس چه فرقی داره با مانیتور 4k ینی منظورم اینه که این گزینه ها دارن کیفیت 4k میدن که واقعا تفاوتش هم با 1080 وحشتناک هست طوری که وقتی 1080 با این کیفیت که از dsr یا رزولوشن scale مقایسه میکنم 1080 واقعا تاره وکیفیت تکسچرها در مقابل این گزینه ها بسیار بی کیفیت هست و در مقابل جفت این قابلیت ها گرافیک خارق العاده میکنه و شفافیت دیوانه کننده میشه پس چه نیازی هست که من یا امثال من برن مانیتور 4k بگیرن وقتی که همون کیفیت من دارم رو مانیتور 1080 میگیرم که هزینه بسیار سنگین هم داره

آخرین ویرایش:

dr.ice

کاربر سایت
Dec 17, 2010
2,027
نام
میثم
با سلام.عزیزان یه پاور 750 وات چی پیشنهاد میدین؟
بعد پاور طول عمر داره و اگه تموم بشه چه اتفاقی براش میوفته؟چون الان یه GREEN 680 دارم ولی یه 8 سالی میشه ه دارمش میخوام ببینم برای سیستم جدید مشکل دار نشه.
در اخر هم دارم این سیستم رو تهیه میکنم نظرتون رو بگین بی زحمت.
M:msi h110m grenade
CPU:I5 7600K
RAM:16 GIG DDR4
کارت هم فعلا یه 390X دارم.

آخرین ویرایش:

..Preacher..

کاربر سایت
May 20, 2013
162
نام
ori

سلام...خسته نباشی...
برای کار متلب که ۱۰ میلیون رکورد با ۸ فیلد رو رندر کنه تو پروژه‌های داده کاوی که بتونه زود کارو انجام بده...چون با لپتابی که کارت گرافیکش 750 انویدیا بود توی دو روز ۱۵ درصد کلا کارو انجام داد.. یه سیستم خوب میخوام...قیمتشم از ۶ تا ۹ تومن مشکلی نیست...فقط یه روزه بتونه رندر رو بگیره...
ممنونم ازتون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون اقا فرشید از توضیح مفیدتون فقط اینو واضح متوجه نشدم ینی الان مانیتور من که 1080 با این گزینه ها کیفیت 4k ازش میگیرم پس چه فرقی داره با مانیتور 4k ینی منظورم اینه که این گزینه ها دارن کیفیت 4k میدن که واقعا تفاوتش هم با 1080 وحشتناک هست طوری که وقتی 1080 با این کیفیت که از dsr یا رزولوشن scale مقایسه میکنم 1080 واقعا تاره وکیفیت تکسچرها در مقابل این گزینه ها بسیار بی کیفیت هست و در مقابل جفت این قابلیت ها گرافیک خارق العاده میکنه و شفافیت دیوانه کننده میشه پس چه نیازی هست که من یا امثال من برن مانیتور 4k بگیرن وقتی که همون کیفیت من دارم رو مانیتور 1080 میگیرم که هزینه بسیار سنگین هم داره

فرقش اینه که بازی رو مانیتور 1080p شما با رزولوشن 1920 در 1080 نمایش داده میشه و در مانیتور 4K با همون رزولوشن 4K نمایش داده میشه که مشخصا کیفیت بهتری داره.
تا خودت با مانیتور 4K بازی نکنی و نتونی کیفیت دو تا مدل رو با هم مقایسه کنی متوجهش نمی شی.

با سلام.عزیزان یه پاور 750 وات چی پیشنهاد میدین؟
بعد پاور طول عمر داره و اگه تموم بشه چه اتفاقی براش میوفته؟چون الان یه GREEN 680 دارم ولی یه 8 سالی میشه ه دارمش میخوام ببینم برای سیستم جدید مشکل دار نشه.
در اخر هم دارم این سیستم رو تهیه میکنم نظرتون رو بگین بی زحمت.
M:msi h110m grenade
CPU:I5 7600K
RAM:16 GIG DDR4
کارت هم فعلا یه 390X دارم.

GREEN 750 OC Platinium
پاور اگر ضعیف بشه ممکنه باعث ناپایداری سیستم بشه و مخصوصا در اجرای بازی ها افت فریم یا ارورهای تصادفی ایجاد کنه

در مورد این سیستم هم باید گفت که بالانس نداره، اون مادربرد بیش از حد برای اون پردازنده ضعیفه و سری K بهتره با مادربرد H270 یا بهتر Z270 مچ بشه تا فابلیت اورکلاکش هم استفاده بشه.
کارتتون هم شاید هنوز کافی باشه، اما اونم بعدا بزارید توی لیست ارتقا

سلام این کیس برای بازی خوبه چند میرزه بخام بخرم نو
HP WORKSTTION Z420
12هسته کش 12
XEON E5-1650
RAM :48G
HDD:1000
VGA : QUADRO 4OOO 2G DDR5 BIT TO18G
POWER:850 W HP

خیر، اصلا برای بازی مناسب نیست، این سیستم همونطور که از اسمش بر میاد برای کار حرفه ای و رندر گرافیکی و تولید محتوا هست.

سلام...خسته نباشی...
برای کار متلب که ۱۰ میلیون رکورد با ۸ فیلد رو رندر کنه تو پروژه‌های داده کاوی که بتونه زود کارو انجام بده...چون با لپتابی که کارت گرافیکش 750 انویدیا بود توی دو روز ۱۵ درصد کلا کارو انجام داد.. یه سیستم خوب میخوام...قیمتشم از ۶ تا ۹ تومن مشکلی نیست...فقط یه روزه بتونه رندر رو بگیره...
ممنونم ازتون

صورت مساله خیلی سخته و من تست مشخصی از Matlab ندارم که برآورد کنم این تعداد رکورد رو در چه زمانی می تونه تموم کنه، شما هم فقط گرافیکش رو گفتید که تصور نمی کنم پردازشش روی GPU باشه، اما این دستگاه بسته به نرم افزار 4 تا 6 برابر از قویترین پردازنده های لپ تاپی در پردازش سریعتره:

مدل نام قطعه
Intel Core i7 6900K CPU
Thermalright HR-02 Macho Cooling
MSI X99A RAIDER MotherBoard
CORSAIR Vengeance LPX 4*8GB 2400MHz RAM
MSI GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 VGA
Seagate 7200 64MB 2TB HDD
SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
Samsung 24X SATA ODD
GREEN 650A-UK Power
GREEN X3 + Viper Case
جمع کل‌ (تومان) — 9000

آخرین ویرایش:

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,523
نام
امیر
سلام...خسته نباشی...
ممنونم ازتون

برای چه روشی از داده کاوی میخواهید. چون تقریبا تمام الگوریتمهای جدید از gpu هم پشتیبانی میکنند.و gpu هم خیلی سریعتر از cpu این کار رو انجام میده. معمولا انتخاب دارند.
توی gpu ها سری nvidia خیلی قوی تر هستند. با اجازه آقا فرشید بیشتر روی gpu هزینه کنید.
همچنین مشخصات الگوریتون رو سرچ کنید و ببنید از 16 ترد پشتیبانی میکنه (امکانش کمه) و cpu شاید در این حد مورد نیاز نباشه و یه 7700k هم کافی باشه

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,333
سلام
بچها این لپتاپهایی ک شیائومی و هواوی میزنن چطور لپتاپهایی هستن یا اولترابوک اگه درست تر بگم
خیلی خوشم اومده ازشون و طراحی قشنگی دارن حالا میشه ب اینا اعتماد کرد ؟؟کسی ازشون استفاده کرده در کل اینارو چطور میبینین
قیمتشون نسبت ب رقیباشون مثل ایسوس و ایسر چطور هست از اونا بیشتر یا کمتر با کانفیگ مشابه
ی راهنمایی بکنین
مرسی

Lord Aria

کاربر سایت
Nov 26, 2009
151
سلام.
آقا فرشید دو تا سیستم بازی میخواستم.
یه کیس تا 5 میلیون برای بازی و یه سیستم کامل (با مانیتور و موس و کیبورد غیر از اسپیکر) اونم تا 5 تومن.
ممنون میشم راهنمایی کنید
یه سوال دیگه هم داشتم یه کیس که تا 3-4 سال آینده بازی ها رو با کیفیت بالا ساپورت کنه، چند در میاد؟

آخرین ویرایش:

meysam_gamer

کاربر سایت
Mar 11, 2006
457
نام
میثم
درود بر آقا فرشید.یه راهنمایی میخاستم.
من در حاله حاضر سیستمم اینه
cpu.i5 4460 3.2
ram.16 ddr3
vga.asus 1060 6gb
و میخام به این ارتقا بدم
cpu.ryzen 5 1600
ram.16 ddr4
mb.asus prime amd chipset
و گرافیکم سرجاش بمونه چون به نظرم بره رزولوشین فول اچ دی کافیه.
سوالم اینه که اگه به این سیستم ارتقا بدم چه مقدار پرفورمنس بهتر در بازیها و مولتی تسکینگ ویندوز حس میکنم و به نظرتون ارزش داره که این کار رو انجام بدم؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
بچها این لپتاپهایی ک شیائومی و هواوی میزنن چطور لپتاپهایی هستن یا اولترابوک اگه درست تر بگم
خیلی خوشم اومده ازشون و طراحی قشنگی دارن حالا میشه ب اینا اعتماد کرد ؟؟کسی ازشون استفاده کرده در کل اینارو چطور میبینین
قیمتشون نسبت ب رقیباشون مثل ایسوس و ایسر چطور هست از اونا بیشتر یا کمتر با کانفیگ مشابه
ی راهنمایی بکنین
مرسی

بدون بررسی نمیشه راجع بهشون نظر داد، ولی بدون تجربه درساخت لپ تاپ هم نمیشه روی کیفیت و پشتیبانی اونها حساب باز کرد.
شما اول ببین چه اولویتهایی داری بعد مطابق همون ها خرید کن.

سلام.
آقا فرشید دو تا سیستم بازی میخواستم.
یه کیس تا 5 میلیون برای بازی و یه سیستم کامل (با مانیتور و موس و کیبورد غیر از اسپیکر) اونم تا 5 تومن.
ممنون میشم راهنمایی کنید
یه سوال دیگه هم داشتم یه کیس که تا 3-4 سال آینده بازی ها رو با کیفیت بالا ساپورت کنه، چند در میاد؟

مدل نام قطعه
Intel Core i5 7600 CPU
Gigabyte GA-H270 Gaming 3 MotherBoard
MSI GTX 1070 OC Gaming X 8GB VGA
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN 650A-UK Power
GREEN X3 + Viper Case
جمع کل‌ (تومان) --- 5030

مدل نام قطعه
Intel Core i5 7600 CPU
Gigabyte GA-H270 Gaming 3 MotherBoard
MSI GTX 1060 OC Gaming X 6GB VGA
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN 650A-UK Power
GREEN X3 + Viper Case
MONITOR SAMSUNG S24D595H PLUS
Key/Mouse: Microsoft Wired Keyboard and Mouse
جمع کل‌ (تومان) --- 5300

درود بر آقا فرشید.یه راهنمایی میخاستم.
من در حاله حاضر سیستمم اینه
cpu.i5 4460 3.2
ram.16 ddr3
vga.asus 1060 6gb
و میخام به این ارتقا بدم
cpu.ryzen 5 1600
ram.16 ddr4
mb.asus prime amd chipset
و گرافیکم سرجاش بمونه چون به نظرم بره رزولوشین فول اچ دی کافیه.
سوالم اینه که اگه به این سیستم ارتقا بدم چه مقدار پرفورمنس بهتر در بازیها و مولتی تسکینگ ویندوز حس میکنم و به نظرتون ارزش داره که این کار رو انجام بدم؟

نظر من مخالف نظر شماست، اتفاقا باید گرافیک رو ارتقا بدید و ارتقای پردازنده، مادربرد و رم هنوز اونقدر گلوگاه نیستن که بخواید تازه به Ryzen 5 ارتقا بدید که تازه راندمانش در بازیها هم یا فرق نداره یا بالاتر نیست.

• Like
Reactions: Lord Aria

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر