مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
خوب این مدل DOS ه با ssd ه ADATA . مثل اینکه ماتریس اصلا دیگه نمایندگی نیست ._

نمیدونم چی بخرم الان :D واقعا گیج شدم . هیچ انتخابی منطقی نیست . کلا دیگه MSI نمیشه خرید یعنی

ماتریس میگه میتونی بدون SSD بخری بعد SSD ه MVMe بندازی روش خوب مرده مومن لپ تاپ رفرش نمیخوام :D میگم چرا ویندوز نداره میگه اون ورژن اروپا و آمریکا !

اتفاقا یکی از همکاران از همین مدلهای ماتریکس خریده بود و با SSD ی ADATA، از همون اول به خاطر رم غیر اوریجینال که از دو تا برند متفاوت روش گذاشته بودن Blue Screen می گرفت، اون که درست شد ماه ششم هم SSD سوخت و دوباره مجبور شد ببره گارانتی عوضش کنن!

سلام کارت فعلیم GTX 670 Asus DC II TOP
هستش
تا بودجه 1300-400
چه گارتی پیشنهاد میدین و اینکه تغییر خیلی محسوسه؟

کارت GTX 1060 6GB از یه برند معتبر
تغییر هم مشخصه و ارزشش رو داره، تا حدود 50 تا 70 درصد.

سلام
گرافیک asus 460 strxstrioc 4g با مین lx-mp8b76 و سی پی یو i3 3240 میخونه?
ممنون

بله مشکلی نداره، به شرط داشتن پاور معتبر و مناسب.

مرسی

این سیستم چی ؟ 1200 میارزه دست دوم

CPU : Intel I7 950 3.07GHz 8M Cache
Main : Asus X58 Premium
به همراه خنک کننده Termalright
Ram : 12GB ddr3 باس 1866
HDD : 500GB آکبند 1سال گارانتی
گرافیک Nvidia GTX 550 ti 1GB DDR5
پاور گرین 530 وات
کیس گرین X3 gaming

من فقط می خوام بازی ها رو روی 720p اما روی high اجرا کنم

اونقدر شاید ارزش نداشته باشه
اما مهمتر اینکه که خواسته ی شما رو در بازیها برآورده نمی کنه، ازش صرفنظر کنید.

سلام! سیستم قدیمی دارم با این مشخصات

Motherboard: Gigabyte EP43T-UD3L
VGA: Nvidia Geforce 9600 GT 1GB
CPU: Intel Core 2 Quad Q8200 2.33GHz
RAM: 4GB DDR3

هارد دیسک و پاور رو اخیراً خریدم که مشخصات پاور رو هم بعداً می تونم بزارم.
با سیستم کارهای مرسوم رو می کنم به علاوه طراحی و ادیت صرفاً دو بعدی داخل فتوشاپ و نرم افزارهای گرافیکی مشابهش که خُب کارهای دسته اول که هیچی ولی تو بخش دوم پرفورمنس ایده آلی گاهاً نمی ده و بخاطر همین می خواستم ببینم برای بهبود پرفورمنس با بودجه فرضاً یک تومن چه می شه کرد واسش؟ کارت گرافیک با خروجی HDMI ساپورت می کنه مادربرد؟

این سیستم رو هیچ کاری نمیشه کرد الا این که تمام قطعات اصلیش شامل پردازنده، مادربرد و رم رو عوض کنید، بعدا هم کارت گرافیک رو ارتقا بدید
با یک تومن فقط میشه یه کارت گرافیک خیلی قویتر مثل GTX 1060 3GB بست که اونم روی این قطعات قدیمی اصلا راندمانش بهینه نخواهد بود.

zack fair

کاربر سایت
Dec 27, 2007
641
نام
على
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت اساتید محترم. برای گرفتن رندر و انیمیشن سازی لپ‌تاپ تا بودجه 8.3م تومان پیشنهاد میکنید یا کیس تا 5.5م؟
کیس پیشنهادی خودم با کمی بالا و پایین مشخصاتش:
مادربورد x99 - سی.پی.یو i7 5820k - رم 4x4g ddr4 - و به همراه پاور و کولر و کیس و هارد چیزی در حدود 5.5 میشه
ولی لپ تاپ با این قیمت کارتش میتونه 1070 باشه و cpu i7 6700hq و رم 16 ddr4 میباشد.

سوال اصلی من اینه اگر لپ‌تاپ پاسخ شما میباشد آیا فن‌هایی که روی لپ تاپها قرار دارند توانایی خنک کردن CPU را در دمای بالا هنگام رندر گیری دارند یا خیر؟تفاوت قدتی کیس و لپ تاپ با این بودجه خیلی فاحش است؟ با تشکر

p990_judi

کاربر سایت
Jul 25, 2009
815
در مورد ارزش من نظری نمیتونم بدم چون قیمت دسته دو ندارم اما برای high بهتره حداقل از amd حداقل 270 , nvidia 750ti رو مد نظر قرار بدی پایینتر از اینا به مشکل میخوری
بعد این سی پی یو سوکت 1366 هست بعدا رو این مادربورد نمیتونی cpu جدید بگیری و بزاری
و قدرت این سی پی یو در سطح یه core i3 6100 یا حتی کمتره

اتفاقا یکی از همکاران از همین مدلهای ماتریکس خریده بود و با SSD ی ADATA، از همون اول به خاطر رم غیر اوریجینال که از دو تا برند متفاوت روش گذاشته بودن Blue Screen می گرفت، اون که درست شد ماه ششم هم SSD سوخت و دوباره مجبور شد ببره گارانتی عوضش کنن!

اونقدر شاید ارزش نداشته باشه
اما مهمتر اینکه که خواسته ی شما رو در بازیها برآورده نمی کنه، ازش صرفنظر کنید.

.

دوستای خوبم خیلی ممنون

پس با توجه به رزولوشن 720 و ultra یک سیستم پیشنهاد بدید

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,923
نام
محمد حسین
دوستای خوبم خیلی ممنون

پس با توجه به رزولوشن 720 و ultra یک سیستم پیشنهاد بدید
من فقط یه نکته بگم اولا رنج قیمتیت رو مشخص کن
ثانیا خیلی به اولترا بودن رو 720 توجه نکن از نظر من 1080 low از 720 اولترا خیلی بهتره
تفاوت بین اولترا و high در خیلی از بازیها محسوس نیست
آقا فرشید سیستم مناسب برات معرفی میکنه
اگه هم خواستی دسته دو بگیری اینجا مشخصات سیستم رو بگو بچه ها کمک میکنن که برات کافیه یا نه

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فرشيد جان جواب من جا موند راهنمايي ميكني ؟؟؟ مشخصات رو گفتم كامل ميشه يه قيمت بدي؟؟؟

من جایی ندیدم مشخصات دقیق داده باشید، پاسخ شما رو دادم فکر کنم.

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت اساتید محترم. برای گرفتن رندر و انیمیشن سازی لپ‌تاپ تا بودجه 8.3م تومان پیشنهاد میکنید یا کیس تا 5.5م؟
کیس پیشنهادی خودم با کمی بالا و پایین مشخصاتش:
مادربورد x99 - سی.پی.یو i7 5820k - رم 4x4g ddr4 - و به همراه پاور و کولر و کیس و هارد چیزی در حدود 5.5 میشه
ولی لپ تاپ با این قیمت کارتش میتونه 1070 باشه و cpu i7 6700hq و رم 16 ddr4 میباشد.

سوال اصلی من اینه اگر لپ‌تاپ پاسخ شما میباشد آیا فن‌هایی که روی لپ تاپها قرار دارند توانایی خنک کردن CPU را در دمای بالا هنگام رندر گیری دارند یا خیر؟تفاوت قدتی کیس و لپ تاپ با این بودجه خیلی فاحش است؟ با تشکر

لپ تاپی که نوشتید هنوز نصف اون پی سی هم سرعت نداره، بعدش هم کی گفته لپ تاپ اصلا با هر ترکیبی برای رندر گرفتن مناسب هست؟! اون مدل فقط برای بازی مناسب هست.
لپ تاپ در هیچ شرایطی مناسب اون کار نیست، هر چند که با دمای بالا هم بتونه پایداری سیستم رو حفظ کنه.

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
دوستان بنده قصد ارتقاء سیستمم رو دارم چون کم کم گرافیکم داره روی بازیهای جدید کم میاره و ازطرفی هم مشکل شدیدی با هاردم دارم و احتمالا تا چند ماه دیگه باید یه سری تغییراتی توش بدم اطلاعاتم زیاد نیست ممنون میشم راهنمایی کنید

این سیستم فعلی من هست:
cpu: Intel core i7 4770k 3.5GHz
mainboard: asus Z87-K
ram: 8GB ddr3
HDD: 1TB
Graphic: Nvidia geforce GTX 770 2GB DDR5
case: X3 gaming
از مدل پاور اطلاع ندارم توی نرم افزار cpu-z که نبود یا حداقل من ندیدم
اول از همه میخوام یه رم 8 دیگه روش اضافه کنم که این مورد فکر نکنم مشکلی داشته باشه؟ :-?
بعد هم میخواستم بدونم میشه یه گرافیک دیگه روش اضافه کرد و از هردو کارت همزمان توی بازی استفاده کرد؟ مشکلی بوجود نمیاره؟ اگر امکانش نیست این کارت رو حدودا چقدر میشه فروخت؟
تا جایی که میدونم سخت افزار هم باید کارت رو ساپورت کنه میشه روی این سیستم gtx 1070 8gb یا gtx 1080 8gb انداخت؟ تفاوت قدرتشون چقدره 1080 ارزش هزینه رو داره نسبت به 1070؟
و دراخر هم بزرگترین مشکلم هاردم هست که همین الان هم به کمک چندتا هارد اکسترنال 100-150 گیگ فضای ازاد برای دانلود و اجرای بازی دارم میخوام 4 ترا روش اضافه کنم سوال من اینه که بعد از اضافه کردن باید ویندوز عوض کرد ؟ چون اگه مجبور به تعویض ویندوز باشم به مشکل میخورم
و اینکه یه مانیتور خوب هم برای گیمینگ پیشنهاد بدید قیمتش زیاد مهم نیست

pc.gamer

کاربر سایت
Sep 20, 2016
46
من جایی ندیدم مشخصات دقیق داده باشید، پاسخ شما رو دادم فکر کنم.
اين مشخصات لپتاپه منه lenovo z5070
لطفا بگيد چند ميخرن اين لپتاپو كاملا تميز و بدون نقص هستش هيچ گونه مشكليم نداره

• مشخصات فیزیکی ابعاد: 25 × 265 × 385 میلی‌متر - وزن: 2.5 کیلوگرم
  • پردازنده مرکزی Intel Core i5 4210U 1.70GHz up to 2.70 GHz
  • حافظه RAM ظرفیت: 6 گیگابایت - نوع: DDR3
  • حافظه داخلی ظرفیت: یک ترابایت - نوع: هارد دیسک - مشخصات: 5400rpm
  • پردازنده گرافیکی NVIDIA GeForce 840M 4GB
  • صفحه نمایش 15.6 اینچ از نوع TFT LED-backlit LCD با دقت Full HD 1920x1080
  • امکانات DVD-RW Webcam Card Reader Wi-Fi Ethernet Port VGA Port HDMI Port
  • سایر مشخصات - باتری 4 سلولی - فاقد سیستم‌عامل

آخرین ویرایش:

Amir4770

کاربر سایت
Mar 2, 2017
2
با سلام .
برای انجام بازی هایی مثل FIFA 17,Assasins creed Unity کدوم سیستم زیر بهتره؟
1:
CPU :Core 2 Quad Q8400
VGA :GTX 750 ti
HDD:500GB
RAM: 8GB DDR 2
2:
CPU:Core i5 2400
VGA:GT 730 GDDR 5
HDD:500 GB
RAM: 8GB DDR3
بودجه ی من فقط به این دو تا سیستم میرسه کدومش بهتره؟

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,923
نام
محمد حسین
با سلام .
1:
2:
ببین خیلی نمیشه بهت راهنمایی کرد چون cpu دومی از اولی خیلی قویتره
ولی در عوض گرافیک دومی از اولی خیلی قویتره
اگه سی پی یو دومی رو کامپیوتر اول بود خوب بود
cpu ضعیف تو بازی بخاطر اینکه مصرف به 100 ازش میرسه یدفعه تو بازی لگ ایجاد میکنه و فریم رو صفر میکنه
و در مقابل گرافیک ضعیف هم مجبورت کن تا تمام بافته و افکتها رو off و low کن
اگه یکم مثلا دویست تومن بیشتر کنی تفاوت تغییر cpu و گرافیک خیلی مشهوده
مثلا گرافیک 750ti
و core i5 2500 با 8 گیگ رم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
دوستان بنده قصد ارتقاء سیستمم رو دارم چون کم کم گرافیکم داره روی بازیهای جدید کم میاره و ازطرفی هم مشکل شدیدی با هاردم دارم و احتمالا تا چند ماه دیگه باید یه سری تغییراتی توش بدم اطلاعاتم زیاد نیست ممنون میشم راهنمایی کنید

این سیستم فعلی من هست:
cpu: Intel core i7 4770k 3.5GHz
mainboard: asus Z87-K
ram: 8GB ddr3
HDD: 1TB
Graphic: Nvidia geforce GTX 770 2GB DDR5
case: X3 gaming
از مدل پاور اطلاع ندارم توی نرم افزار cpu-z که نبود یا حداقل من ندیدم
اول از همه میخوام یه رم 8 دیگه روش اضافه کنم که این مورد فکر نکنم مشکلی داشته باشه؟ :-?
بعد هم میخواستم بدونم میشه یه گرافیک دیگه روش اضافه کرد و از هردو کارت همزمان توی بازی استفاده کرد؟ مشکلی بوجود نمیاره؟ اگر امکانش نیست این کارت رو حدودا چقدر میشه فروخت؟
تا جایی که میدونم سخت افزار هم باید کارت رو ساپورت کنه میشه روی این سیستم gtx 1070 8gb یا gtx 1080 8gb انداخت؟ تفاوت قدرتشون چقدره 1080 ارزش هزینه رو داره نسبت به 1070؟
و دراخر هم بزرگترین مشکلم هاردم هست که همین الان هم به کمک چندتا هارد اکسترنال 100-150 گیگ فضای ازاد برای دانلود و اجرای بازی دارم میخوام 4 ترا روش اضافه کنم سوال من اینه که بعد از اضافه کردن باید ویندوز عوض کرد ؟ چون اگه مجبور به تعویض ویندوز باشم به مشکل میخورم
و اینکه یه مانیتور خوب هم برای گیمینگ پیشنهاد بدید قیمتش زیاد مهم نیست

رم رو شما 16 گیگی کنید و بعد کارت گرافیک رو به GTX 1070/1080 ارتقا بدید، دیگه هیچ کمبودی نخواهید داشت
فکر کارت دوم رو هم نکنید، اگرم مادربردتون ساپورت میکرد با کارت فعلی شما اصلا ارزشش رو نداشت.

برای اضافه کردن هارد هم نیازی به تعویض ویندوز ندارید، اما بهتره یه SSD 120 گیگی برای ویندوز بخرید و ویندوز فعلی رو با برنامه ی مربوطه به اون انتقال بدید.

مانیتور گیمینگ هم طیف قیمتی گسترده ای داره، از 650 تومن میشه خرید تا 6 میلیون تومن، بستگی به انتظارات و بودجه ی شما داره.

اين مشخصات لپتاپه منه lenovo z5070
لطفا بگيد چند ميخرن اين لپتاپو كاملا تميز و بدون نقص هستش هيچ گونه مشكليم نداره

• مشخصات فیزیکی ابعاد: 25 × 265 × 385 میلی‌متر - وزن: 2.5 کیلوگرم
  • پردازنده مرکزی Intel Core i5 4210U 1.70GHz up to 2.70 GHz
  • حافظه RAM ظرفیت: 6 گیگابایت - نوع: DDR3
  • حافظه داخلی ظرفیت: یک ترابایت - نوع: هارد دیسک - مشخصات: 5400rpm
  • پردازنده گرافیکی NVIDIA GeForce 840M 4GB
  • صفحه نمایش 15.6 اینچ از نوع TFT LED-backlit LCD با دقت Full HD 1920x1080
  • امکانات DVD-RW Webcam Card Reader Wi-Fi Ethernet Port VGA Port HDMI Port
  • سایر مشخصات - باتری 4 سلولی - فاقد سیستم‌عامل

شاید 1300 تا 1500 برای مشتری.

GTS 450 1gb ZOTAC چقدر میشه فروخت؟

100 تومن مثلا.

با سلام .
1:
2:

هیچ کدوم،
اگه بودجه هنوز کافی نباشه که نیست بهتره پولتون رو نگه دارید و پس اندز که کردید اقدام به خرید کنید.

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
رم رو شما 16 گیگی کنید و بعد کارت گرافیک رو به GTX 1070/1080 ارتقا بدید، دیگه هیچ کمبودی نخواهید داشت
فکر کارت دوم رو هم نکنید، اگرم مادربردتون ساپورت میکرد با کارت فعلی شما اصلا ارزشش رو نداشت.

برای اضافه کردن هارد هم نیازی به تعویض ویندوز ندارید، اما بهتره یه SSD 120 گیگی برای ویندوز بخرید و ویندوز فعلی رو با برنامه ی مربوطه به اون انتقال بدید.

مانیتور گیمینگ هم طیف قیمتی گسترده ای داره، از 650 تومن میشه خرید تا 6 میلیون تومن، بستگی به انتظارات و بودجه ی شما داره.
:-?
ممنون بابت پاسخگوییتون
الان یعنی رم هم روش اضافه نکنم؟ قبلی رو بدم یه 16 بگیرم؟
این کارت گرافیک رو حدودا چقدر میشه فروخت؟
SSD هم دارم خداروشکر قبلا یبار اشتباها ویندوزم رو روی هارد معمولی نصب کردم بالا اومدن ویندوز چندین برابر طولانی تر شد واقعا خیلی تاثیر گذاره

zack fair

کاربر سایت
Dec 27, 2007
641
نام
على
با سلام دوباره خدمت دوستان و اساتيد محترم. براى كار رندر با اطلاع از اينكه كيس گزينه بهتريه آيا لپتاپهايى در بازار موجود هستن كه از پس اين امر دشوار بر بيان؟آيا فن cpu به قدري قوي هست كه دماي زياد رو بتونه كاهش بده؟
فقط اگر لطف كنيد اسمهاي محصولات موجود تا ٨/٥م رو بگيد و از مدلهاي بازار داخل باشه نه مثل zbook اچ پى كه تو ايران به طور عمده وجود نداره.

tashbad

کاربر سایت
May 8, 2016
11
سلام دوستان
قصد خرید مانیتور داشتم با بودجه حداکثر ۶۰۰ تومان
استفاده هم بازی و تا حدودی طراحی هست
نظرتون با lg 24mt48a-pt چیه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.تشکر

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر