مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام فرشید جان
نظرت در مورد مادربرد ASRock Fatal1ty P67 Performance چیه؟
میخوام برا قطعات زیر بخرمش :
core i5 2500k
MSI N560GTX-Ti Hawk
Kingmax 1333 2*2GB
Green GP635B-US

مادربرد خوبیه، اگه قیمتش مناسب باشه می شه انتخاب خرید باشه.

سلام
میشه یک لطفی بکنید و کانفیگ یک سیستم تا500 تومن بهم پیشنهاد بدید که بتونم از مانیتور 1080p بهترین استفاده رو بکنم؟
Motherboard
Cpu
Graphic card
Ram
power

حتی نوع و مدل کیس رو هم مشخص کنید.
خیلی ممنون
منتظر جوابتون هستم.

می تونید به سیستم رده اداری توی راهنمای سخت افزار سر بزنید، البته برای رزولوشن HD این سیستم 500 تومنی ضعیف هست، مگر برای پخش فیلم

سلام بچه ها من می خواستم نظرتون رو در مورد این سیستم بدونم و لطفا بگید چی کم داره چی باید عوض بشه یا میشه با اختلاف قیمت کم مدل بهترشو خرید و یه مانیتور نسبت به این سیستم پیشنهاد بدید نمی خوام زیاد گرون باشه .و توی بعضی قطعات شک دارم که با هم مچ باشند و حد اکثر توان مصرفی رو بکشم نظر شما چیه؟
cpu :Intel Core i5 2500K
cpu fan: APACK ZEROtherm Nirvana NV120 Premium
ram :CORSAIR XMS3 DDR3 1600 2*2
mb:ASUS P8P67
NVIDIA GeForce GTX 570
HHD:seagate 7200 1T
power:GREEN GP685B Gaming
case : Green Falcon
قیمت به روز یا تقریبا به روز شونو هم بگید تا سرمون کلاه نزارند
ممنون

تمام قطعات خوبن، چون پیشنهاد های خودم هستن!!
برای رم هم چون خیلی ارزون شده می تونی 8 گیگ بکنیش
قیمتها بترتیب:
270T
-
69T
216T
490T
77T
134T
90T

سلام و خسته نباشید دوستان
من میخوام برای یکی از دوستام 1 سیستم جم کنم ولی خیلی وقته از بازار خبر ندارم . اگه میشه 1 کمکی بهم بکنید
یه مانیتور میخوام با 1 کیس با تمام جزییات اعم از :

cpu
motherboard
vga
ram
hdd
odd
case
power

کیس رو بیشتر برای بازی و کارکردن با نرم افزارای گرافیکی و نقشه کشی میخواد ... بودجشم 1.5 میلیون تومنه (کیس + مانیتور)

پیشاپیش بخاطر کمکتون ممنونم .

به راهنمای خرید سخت افزار توی امضا مراجعه کنید.

این درست اما من توی یه سال گذشته این دومین دراویه که میسوزه -اولی سونی بود بردم پایونیر گرفتم از گارانتی -
بعد یه سوال چن تا جای فن داره این کیس؟

نمی دونم کدوم کیس رو می گید، ولی مدلهای گرین توی سایتش با عکس و مشخصات کامل هستن.

سلام من میخواستم سیستممو ارتقا بدم ونیاز به راهنمایی دوستانه دارم
مشخصات سیستم من
main : giga g41m-combo
cpu:intel 630 2 m
ram : 4gig 2*2 ddr3 1333
gpu:ati 5670 ddr5 1gig
یه عکس هم از بنچمارک سیستم

لینک :

متاسفانه تمام قطعات قدیمی و ضعیف هستن و هیچ کدوم به تنهایی قابل ارتقا نیستن، یه سیستم جدید باید بگیری

سی پی یو intel core i7 990x extream editon بهتره یا intel core i7 2600k sandy bridge ؟
990x تو ایران چنده؟

برای بازی که 2600K سریعتر هم هست و بی شک انتخاب اوله.

سلام
دوستان برای موزیک/فیلم/بازی چه هدفون یا هدستی رو پیشنهاد میدید (هر سه مورد برام مهمه) و بین 50 تا 100 قصد هزینه دارم (اگه برای یه مدل و مارک که چندین سال کار کنه کمه بگید صبر کنم تا بودجه بره بالا بعد اقدام به خرید کنم) تا حالا 5 تا هدفون و هدست که همگی سیمدار بودند و هیچکدوم usb نبودن رو تو 5 سال خراب کردم البته همه زیر 15 تومن بودن اما از کیفیت صدای اونا راضی بودم a4tech و فراسو 2 تای آخری بودن..حالا موندم برم یه a4tech که 12 تومن قیمت داره و از کیفیت صداش راضی بودم بگیرم یا بیشتر هزینه کنم!!؟؟ آیا بیشتر هزینه کردن اینجا مساوی با دیرتر خراب شدنه؟ اگه نه که الکی هزینه نکنم!!! :p

مدلای حرفه ای و با کیفیت بالای 50 تومن قیمت دارن، مدل CREATIVE Fatality Gaming یه نمونه هست که حدود 65 تومنه، USB هم داره که 80 تومن هست.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
الان برای اجرای فیلم هایhd و ریپ شده حد اقل چه ram&cpu احتیاج هست

سیستم رده پایین مخصوص بازی و سیستم اداری به خوبی جوابگوی تصاویر HD هست.
اینکه حداقل ملزومات چی باشه بستگی به سیستم عامل و همچنین برنامه ی پخش کننده ی ویدیو هم داره، ولی سیستمهای بالا برای اینکار از حد لازم هم قویتر هستند.

MNoire

کاربر سایت
Jun 7, 2010
756
نام
مازیار
My CPU : Intel 2.33 Core 2
My Ram : Apacer 2 G Ddrll 800
My Graphic Card : Medimax 9600 Gt 512
واسه BF3 کل ُ هم چه قدر خرج داره ؟!
یکی واسه High بگین و یکی واسه ultra :d
tnx

se7en123456

کاربر سایت
Dec 22, 2009
451
نام
محمد رضا
آقا من می خواهم مادر برد و cpu را ارتقا بدهم این قطعات را بفروشم min: p5qc و cpu : e5200 و هار 200 گیگا بایت این قطعات را چند بر می دارند در ضمن 100 هزار و تومان روش پول بزارم بروم مادربرد و Cpu بخرم می شود پیشنهاد بدهید چکار کنم

satansilent

کاربر سایت
Feb 10, 2007
130
مدلای حرفه ای و با کیفیت بالای 50 تومن قیمت دارن، مدل CREATIVE Fatality Gaming یه نمونه هست که حدود 65 تومنه، USB هم داره که 80 تومن هست.

فکر نمی کردم ارزونشون 50 باشه با این اوضاع یدونه معمولی می گیرم و بعدا احتمالا 6 ماه که بودجه بالا رفت مزاحمتون میشم..مرسی دوست عزیز

Ostagar

کاربر سایت
Jul 6, 2011
311
نام
Ali
سلام
آقا منن رفتم پایتخت میگه که 590 580 بدرد نمیخورن 550 هم زیادته!!!!!....
آقا من چی کنم؟
asus mars 1 چطوره؟ sli میشه؟

آخرین ویرایش:

hdxc

کاربر سایت
Apr 29, 2011
1,581
نام
امیرحسین
سلام
آقا من چی کنم؟
یارو دیوونه بوده برا بازی حداقل یه 460 میخوای که از 550 قویتره;)برای core i7 2600k هم یه 580 به بالا میخوای که نگی پولمو حروم کردم:d

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141
tnx

واسه high و ultra باید چیزی حدود 1-1400 خرج کنی

آقا من می خواهم مادر برد و cpu را ارتقا بدهم این قطعات را بفروشم min: p5qc و cpu : e5200 و هار 200 گیگا بایت این قطعات را چند بر می دارند در ضمن 100 هزار و تومان روش پول بزارم بروم مادربرد و Cpu بخرم می شود پیشنهاد بدهید چکار کنم

مادربورد و cpu رو 100 میخرن و حداقل باید 200 دیگه بزاری روش تا بتونی یه چیز بدرد بخور بگیری
سلام
آقا من چی کنم؟

یارو هیچی حالیش نمیشده
واسه BF 3 باید به فکر 560 باشی
550 از 460 هم ضعیفتره

میازی به گرفتن مارس نیس یه 580 معمولی هم جواب میده به راحتی

Ostagar

کاربر سایت
Jul 6, 2011
311
نام
Ali
من همینو میگم بابام قبول نمیکنه میگه یارو راست میگه :d
حالا مارس 1 خوبه؟ میشه اس ال ای کردش؟

---------- نوشته در 05:35 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 05:33 PM ارسال شده بود ----------

راستی من نگفتم برای بازی میخواهم

---------- نوشته در 05:36 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 05:35 PM ارسال شده بود ----------

یادم رفت به یارو بگم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
tnx

توی راهنمای سخت افزار سیستمهای رده ی متوسط و حرفه ای برای همین بازی هم پیشنهاد شدن، توی امضام هست.

من همینو میگم بابام قبول نمیکنه میگه یارو راست میگه :d
حالا مارس 1 خوبه؟ میشه اس ال ای کردش؟
راستی من نگفتم برای بازی میخواهم
یادم رفت به یارو بگم

شما چرا به SLI گیر دادی؟، همون GTX 580 یا 590 رو هم بگیری بیشتر از نیاز خیلی بازیهاست.

reza_juve

کاربر سایت
Feb 17, 2011
227
سلام اقا فرشید.یه سوال داشتم.من قصد خرید مانیتور sa950 3d دارم که تا چن رز دیگه وارد کشور میشه.همون طور که میدونید از فناوری انویدیا nvidia 3d استفاده نمیکنه و فناوریه خودشو داره.مثلا اگه من کارت گرافیکی از انویدیا مثل gtx580 داشته باشم نمیتونم بازیا و فیلمهای سه بعدی رو ببینم؟ کامل برام توضیح بدین.
و مورد دیگه میخوام گرافیک gtx 580 بخرم. چطور کارتیه؟ هه بازیا رو بالاترین کیفیت میشه بازی کرد؟ و رقیبش از ati کدوم کارته؟
ممنون میشم راهنماییم کنی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر