Metro: Last Light | PC | [پست اول خوانده شود]

Metrolastlight.jpg

مطمئنا می توان Metro Last Light را یکی از بهترین و نوآورانه ترین شوتر های سال 2010 دانست که به خصوص بر روی پلتفورم PC با استقبال مناسبی مواجه شد ولی برخی مشکلات موجود در گیم پلی بازی مانع از آن شد تا علی رغم فوق العاده بودن از لحاظ فنی ( به نوعی اولین عنوانی که قابلیت های Dx 11 را نمایش داد) تبدیل به یک شوتر بی نقص شود.
اما حالا ظاهرا THQ آماده است تا به بها دادن بیشتر به این Ip و شرکت سازنده این عنوان را تبدیل به یکی از قطب های ژانر شوتر تبدیل کند .بازي با موتور اختصاصي و ارتقا يافته 4A ساخته ميشود .اكشن بازي هنوز حفظ شده است .ترس در بازي هنوز وجود دارد مخلوطي از ترس DS و اكشن Stalker

Metro Last Light هنوز تاریخ عرضه ی مشخصی ندارد اما احتمال میرود اوایل سال 2013 عرضه شود .
Metro: Last Light
قرار است وقایع 20 سال آینده را بازگو کند، زمانی که تمام روسیه به علت بمب ها و عوامل شیمیایی ویران شده است، و زیرزمین های این شهر اکنون به نوعی ایالت های روسیه را تشکیل می دهند. درگیری و جنگ های داخلی بین ساکنین این مترو ها و زیرزمین ها به مشکلات هسته ای روسیه افزوده است. شخصیت اصلی بازی یعنی "آرتیوم" موظف است که به این مشکلات خاتمه دهد، اما در این بین با چند گروه دیگر مانند"نازی های جدید"و"خرابکاران" نیز باید دست و پنجه نرم کند.

هسته ی اصلی داستانی Last Light را همین چند خط تشکیل می دهد و با اینکه چندان داستانی غنی و ابتکارانه ای نیست اما باید ببینیم که نوع روایت آن چگونه خواهد بود و با چیزی که در قسمت اول دیدیم، مطمئنن 4A Games به همراه نویسندگانش در این زمینه خوب کار خواهند کرد.
با این که قبلا بحث دنباله ی بازی با نام 2034 به میان آمده بود و همه داستان نسخه ی دوم بازی را بر مبنای کمیک نوشته شده توسط Dmitry Glukhovsky می دانستند، اما اینگونه نشد و 4A Games اعلام کرد که Last Light دارای داستانی جداگانه نسبت به کمیک 2034 می باشد.
Last Light عنوانی است که با توجه به اینکه سبک "تیراندازی اول شخص" دارد اما سبک"وحشت" را نیز یدک می کشد. محور Metro یک دنیای آخرالزمانی ـست که باید بیشتر اوغات خود را در میان تونل های سرد و تاریک سپری کنید و در این اماکن به کشتن دیوانه ها، خرابکاران و حتی موجودات عجیب الخلقه بپردازید. ما در نسخه ی قبلی شاهد بخش "چند نفره" نبودیم اما حالا با این که قول داده اند به زیبایی هر چه تمامتر برای بخش تکنفره وقت بگذارند ولی یک بخش "چند نفره" هم برای بازی کننده ها و دوستداران بازی های چند نفره در نظر بگیرند. نکته ی دیگر که بسیار نیز صدا کرد این بود که بازی قرار است به غیر از کنسول Xbox و PC، برای PS3

تاپيك تصاوير بازي

Developer : 4A Games
Publisher : THQ
Genre : Sci-fi FPS
Release Date : 14 May 2013

Metro: Last Light system requirements (minimum)

• CPU: 2.0 GHz dual core CPU, Intel Core 2 Duo or AMD Phenom X2
  • RAM: 1GB of system memory
  • Graphics: DirectX 9 compatible card with 512 MB RAM. Nvidia 200-series or AMD Radeon 3000 series cards.
  • Operating system: Windows XP SP2
  • DirectX compatible audio card
  • 7.5 GB of hard disk space
Metro: Last Light system requirements (recommended)

• CPU: 2.6 GHz quad core Intel or AMD processor, Intel Core i5, AMD Phenom X4
  • RAM: 2GB
  • Graphics: DirectX 10 or 11 compatible card with 1GB of video memory, Nvidia 400-series or AMD 5000-series.
  • Operating system: Windows 7
  • DirectX compatible audio card
  • 7.5 GB of hard disk space
230_fit477x477.1339527610.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: hosein me

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
به نظز من هم pc هستش هم از لحاظ گرافیک وهم از لحاظ کنترل یازی.
راستی خیلی از بازی ها تو کنسول بودند که از فیزیک انودیا ( اسمی یا کلی) پشتیبانی میکنند در صورتی که مثلا 360 ati هستش

از موتورش اره اما از امکانات خاصش نه گرشاسب هم physx بود مثلا: دیگه:d

برای این مدل تخریب و اینکه اثارش بمونه فقط کارت خود nvidia

خودت که گفتی از physix استفاده میکنه پس به فکر یه کارت خفن باش. من برا این جور بازیها همیشه یه کارت یدک دارم:d

منم دو تا 460 دارم یکیش رو می ذارم برای فیزیک:d

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
میشه یکی این تریلر رو یه جا دیگه آپ کنه؟هیلتره و با چیز پی ان هم لینکش کار نمیکنه
آخه 290 مگه!
4awydycjh68ltbhlh5d.gif

چطور با چیز میز ا*ن کار نمی کنه؟ عجیبه... توی گیم اسپات اگر لاگ این کنی و روی لینکش کلیک کنی باید کار بیافته (الان برای من اینه لینکش).

نهایت اگر نشد از اینجا با چیز می*ز ان بگیرش.

--------------------------------------------------------
بچه ها میگم خودمونیم یارو چه قشنگ بازی می کنه ها! همه رو هد شات می زنه لامصب! :D

آخرین ویرایش:

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
اعلام نشده موتوری که در ساخت بازی استفاده میشه اسمش چیه؟؟

اسمش4AENGINEهست!
این موتور گرافیکی توسط اکراینی هایی که موتور X-RAYرا ساختن توسعه داده شده!
این موتور ویژگی های زیادی داره. مهم ترین هاش اینا هستن.
TESSLATION
پردازش موازی
پشتیبانی از PHYSXانویدیا
double PhysX precision
superior volumetric fog
parallax mapping on all surfaces and greater geometric detail
real-time reflections
-------------------------
بازی مترو LAST LIGHTرفیب فوق العاده قدرتمندی برایBF3وTHE W2وC2خواهد بود.
برای اجرای این بازی با فرمی خوب باید فکر کارت گرافیک نسل بعد باشین که البته تا زمان انتشار بازی اخباری زیادی از گرافیک های نسل بعد میاد.
تفاوت نسخه کنسولی و پی سی هم خیلی خیلی زیاد خواهد بود.

Augustus

Caesar
کاربر سایت
Sep 22, 2009
2,228
نام
Мojtaba
اسمش4AENGINEهست!
این موتور گرافیکی توسط اکراینی هایی که موتور X-RAYرا ساختن توسعه داده شده!
این موتور ویژگی های زیادی داره. مهم ترین هاش اینا هستن.
TESSLATION
پردازش موازی
پشتیبانی از PHYSXانویدیا
double PhysX precision
superior volumetric fog
parallax mapping on all surfaces and greater geometric detail
real-time reflections
-------------------------
بازی مترو LAST LIGHTرفیب فوق العاده قدرتمندی برایBF3وTHE W2وC2خواهد بود.
برای اجرای این بازی با فرمی خوب باید فکر کارت گرافیک نسل بعد باشین که البته تا زمان انتشار بازی اخباری زیادی از گرافیک های نسل بعد میاد.
تفاوت نسخه کنسولی و پی سی هم خیلی خیلی زیاد خواهد بود.

یعنی این همون موتور X-RAY که توسعه پیدا کرده و این شده؟؟:-o

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
یعنی این همون موتور X-RAY که توسعه پیدا کرده و این شده؟؟:-o
ظاهرا برداشت اشتباهی شما از حرف بنده کردید.
موتور X-RAYکلا بحثش جداست و ربطی به مترو نداره.
موتور 4AENGINE قرار هستش در بازی متروLASTLIGHTاستفاده بشه.
ولی افرادی که در ساختن موتور X-RAYنقش داشتن در توسعه دادن موتور 4AENGINEهم نقش داشتن.

Augustus

Caesar
کاربر سایت
Sep 22, 2009
2,228
نام
Мojtaba
ظاهرا برداشت اشتباهی شما از حرف بنده کردید.
موتور X-RAYکلا بحثش جداست و ربطی به مترو نداره.
موتور 4AENGINE قرار هستش در بازی متروLASTLIGHTاستفاده بشه.
ولی افرادی که در ساختن موتور X-RAYنقش داشتن در توسعه دادن موتور 4AENGINEهم نقش داشتن.
اهان. یک لحظه گفتم شاید معجزه شده:d این موتور با موتور 2033 که فرق میکنه یا با اون در ارتباطه؟؟

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
اگه از تریلر بازی فیزیکش حذف بشه به نظرتون چی می مونه؟:D
همه زیباییش به افکت های فیزیک هست و ماها هم که ATI داریم باید فراموشش کنیم
البته یادمه می شد با یه کارهایی از یه کارت اویدیا برای فیزیک استفاده کرد
الانم میشه یا نه؟

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
اگه از تریلر بازی فیزیکش حذف بشه به نظرتون چی می مونه؟:D
همه زیباییش به افکت های فیزیک هست و ماها هم که ATI داریم باید فراموشش کنیم
البته یادمه می شد با یه کارهایی از یه کارت اویدیا برای فیزیک استفاده کرد
الانم میشه یا نه؟
نه من مخالفم. :D

غیر از فیزیک خیلی چیزهای دیگه هم هست. اگر مترو 2033 رو بازی کرده باشید حتما دیدین که جذابیت گرافیکش اصلا فقط به خاطر فیزیک تنها نیست. خیلی چیزهای جالب توی گرافیکش هست: نورپردازی عالی - کیفیت عالی Texture ها (بیشترین چیزی که شخصا باهاش حال کردم) - طراحی ماهرانه انیمیشن ها و حرکات کاراکترها و عمل اسلحه ها - عدم وجود سوتی (به قول خارجی ها Glitch) در گرافیک بازی...

بعضی از این ویژگی ها ممکنه توی یه تریلر به خوبی خود بازی قابل نشون دادن نباشن (خصوصا کیفیت Texture ها)، ولی مطمئن باشید فیزیک تنها مزیت گرافیکی بازی Last Light نیست. :D

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968

غیر از فیزیک خیلی چیزهای دیگه هم هست. اگر مترو 2033 رو بازی کرده باشید حتما دیدین که جذابیت گرافیکش اصلا فقط به خاطر فیزیک تنها نیست. خیلی چیزهای جالب توی گرافیکش هست: نورپردازی عالی - کیفیت عالی Texture ها (بیشترین چیزی که شخصا باهاش حال کردم) - طراحی ماهرانه انیمیشن ها و حرکات کاراکترها و عمل اسلحه ها - عدم وجود سوتی (به قول خارجی ها Glitch) در گرافیک بازی...

بعضی از این ویژگی ها ممکنه توی یه تریلر به خوبی خود بازی قابل نشون دادن نباشن (خصوصا کیفیت Texture ها)، ولی مطمئن باشید فیزیک تنها مزیت گرافیکی بازی Last Light نیست. :D
اگر بچه ها توانایی دانلود اون تریلر 12 دقیقه ای رو روی 1080 داشته باشن اونوقته که لازم نیست بهر فیزیک فکر کنی
چون کیفیت بافت ها و طراحی و نور پردازی کور میکنه چشم ادم رو :d
-------

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
اگر بچه ها توانایی دانلود اون تریلر 12 دقیقه ای رو روی 1080 داشته باشن اونوقته که لازم نیست بهر فیزیک فکر کنی
-------
دقیقا. حتما اون 12 دقیقه گیم پلی رو دانلود کنین و ببینین.

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
-------
من از گیم اسپات دانلود کردم که حداکثر تا کیفیت 720P قابل دانلود بود. از کجا 1080 اش رو گرفتید؟ لینک می ذارید؟
مرسی. :)

پ.ن: اون تیکه سخنرانی Reich آخرشه! عین خود هیت*لر می مونه لامصب! :D

آخرین ویرایش:

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد

من از زمانی که اینا استاکر ساختن کارشون رو قبول داشتم ولی خوب توی این تریلر بیشتر قشنگی گرافیکش واسه فیزیک هست. اینو بعدا که بازی بیاد می فهمی و اینش هم بد نیست چون شاید بهترین بازیی باشه که به بهترین شکل از فیزیک استفاده کرده . قبلش به نظرم مافیا 2 از همه بازی ها فیزیک جذاب تری داشت
این گلیچ و باگ رو اصلا موافق نیستم. بازی واسه اروپای شرقیه ! اینا معروف هستن به همون باگ و گلیچ هاشون و اصلا راه نداره بازیی بسازن بدون این چیزا!

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
من از زمانی که اینا استاکر ساختن کارشون رو قبول داشتم ولی خوب توی این تریلر بیشتر قشنگی گرافیکش واسه فیزیک هست. اینو بعدا که بازی بیاد می فهمی و اینش هم بد نیست چون شاید بهترین بازیی باشه که به بهترین شکل از فیزیک استفاده کرده . قبلش به نظرم مافیا 2 از همه بازی ها فیزیک جذاب تری داشت
این گلیچ و باگ رو اصلا موافق نیستم. بازی واسه اروپای شرقیه ! اینا معروف هستن به همون باگ و گلیچ هاشون و اصلا راه نداره بازیی بسازن بدون این چیزا!
به نظر من اگه اون فیزیک رو هم حذف کنیم بازم اونقدر نورپردازی و موشن بلور و خیلی از چیزای دیگه بازی استثنایی هست که بازم بهترین باشه. خداییش داری کم لطفی میکنی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر