تمامی مباحث پیرامون شبیه ساز پرواز Flight Simulator

ArianUndead

Strike the shepherd, Sheep will scatter
کاربر سایت
Nov 6, 2009
2,512
نام
آریان
چرخوندن هواپیما به این صورته که شما اول نگاه به اون درجه ای میکنی که با چرخش هواپیما به چپ و راست میره .سه خط اول به ترتیب 10 و 20 و 30 درجه هستند .خط چهارم 60 درجه و خط پنجم 90 درجه .شما اگه بخوای چرخش 60 درجه بکنی وزن هواپیما دو برابر میشه و نزدیک زمین نباید بیشتر از 30 درجه چرخ بزنی .برای چرخش هم دسته حویستیک رو به چپ یا راست میچرخونی و همزمان با اون باله عقب هواپیما یا همون rudder رو هم باید به همون سمت بچرحونی .وقتی درجه روی 10 یا 20 اومد دسته رو برمیگردونی سرجاش چون اگه همینطور نگه اش داری میره تا 90 درجه
در این حال میبینی که هواپیما یه مقداری داره میاد پایین به خاطر اینکه ارتقاغ رو حفظ کنی یا باید یکمی جویستیک رو با عقب بدی تا سر هواپیما بره بالا یا اینکه throttle یا همون پاور رو زیاد کنی تا ارتفاع ثابت بمونه.
به هر حال بهترین روش چرخش اینکه شما اگر میخوای به چپ بری rudder رو به راست بچرخونی و اگه میخوای به راست بری rudder رو به چپ بچرخونی. به این روش میگن coordinated turn که اگه بخوای استاد چرخش در پرواز بشی حتما باید یاد بگیری
عزیز بهترین راه استفاده از autopilot heading هست. البته در ارتفاعهای متوسط به بالا.

r.bahreyh

کاربر سایت
Jan 12, 2011
1
آقا من که واقعا مجذوب این بازی شدم ، خیلی بازی قشنگیه امروز رفتم بازار یه جویستیک logitec 3d گرفتم دیوانه شدم آخر شبیه سازه من عاشق بازی های شبیه ساز پرواز هستم فقط یه سوال داشتم ، میخواستم بدونم بهترین شبیه ساز برای هوایپیماههای جنگی چه بازیه ؟

Pzt_Kami

کاربر سایت
Sep 27, 2007
394
نام
کامبیز
این تاپیک تنها مربوط به Flight Simulator هست یا کلاً شامل دیگر بازی های شبه ساز پرواز هم می شه؟؟؟
نوشته شده توسط r.bahreyh:
میخواستم بدونم بهترین شبیه ساز برای هوایپیماههای جنگی چه بازیه ؟
شبیه ساز جنگی که زیاد هست ، اما اگر با هواپیماهای پیستونی و جنگ جهانی دوم مشکلی نداری ، من به شما سری IL-2 رو پیشنهاد می کنم تا الآن بهترین شبیه ساز پرواز جنگ جهانی دوم بوده :)

Quantic Dream

کاربر سایت
May 31, 2010
1,432
من نسخه اصلش رو دخترعموم از خارج برام آورد ، دسته لاجیتک هم همراهش آورد اما از اونجا که زیاد به این سبک علاقه نداشتم چند روز پیش هردوشو فروختم:d

ArianUndead

کاربر سایت
Nov 6, 2009
2,512
نام
آریان
من نسخه اصلش رو دخترعموم از خارج برام آورد ، دسته لاجیتک هم همراهش آورد اما از اونجا که زیاد به این سبک علاقه نداشتم چند روز پیش هردوشو فروختم:d
اگه میدونستم ازت میخریدم:(

Pzt_Kami

کاربر سایت
Sep 27, 2007
394
نام
کامبیز
نه فقط مربوط به Flight Simulator هست چون شبیه سازی بهتر از اون نداریم.
راستش من Flight Simulator رو بازی نکردم ولی حتماً شبیه ساز خوبی هست. اما بر چه پایه ای شما می گی که شبیه سازی بهتر از اون نداریم ؟؟؟ شاید بتونی برخی از ویژگی هاش رو که به نظر شما از شبیه سازهای دیگه برجسته ترش می کنه رو برای ما بگی :)

مرسی

ArianUndead

کاربر سایت
Nov 6, 2009
2,512
نام
آریان
راستش من Flight Simulator رو بازی نکردم ولی حتماً شبیه ساز خوبی هست. اما بر چه پایه ای شما می گی که شبیه سازی بهتر از اون نداریم ؟؟؟ شاید بتونی برخی از ویژگی هاش رو که به نظر شما از شبیه سازهای دیگه برجسته ترش می کنه رو برای ما بگی مرسی
اولا از نظر جزئیات گرافیکی چه هواپیماها و چه سطح زمین از بقیه رقبای خودش به مراتب جلوتره.
دوما از رقیبهای خودش به مراتب حرفه ای تر و سختتر هست و حتی بعضی از رقباش که از این نظر حتی شبیه ساز هم حساب نمیشن!
سوما به دلایل بالا یکی از واحدهای دانشگاهی رشته های هوانوردی و خلبانی هستش.
چهارم اینکه هواپیما های اضافه زیادی(چه ایرانی و چه خارجی) براش ساخته شده.
پنجم میانگین امتیازاتش از سایتهای معتبر به مراتب بالاتر از رقباش هست.
و..... کافی نبود؟
شما اول Flight Simulator رو بازی کن و بعد بشین با اونای دیگه ای که بازی کردی مقایسه کن ببین کدوم بهتره.

ArianUndead

کاربر سایت
Nov 6, 2009
2,512
نام
آریان
برای این بازی تا جایی که میدونم هواپیما زیاد اومده
اگه ممکنه یه سایت توپ معرفی کنید برای دانلود
مخصوصا B-52
بعید میدونم b-52 باشه اگر هم باشه من ندیدم :d
این دو تا سایت مشتی:
http://library.avsim.net/index.php
http://flightsim.com/newfiles/all/all0.htm
البته نیاز به عضویت داره که مجانیه و سریع هم هست.

پ.ن: اگر اشکالی در نصب هواپیماها یا sceneryها داشتین بگین تا براتون توضیح بدم. ;)

MORT3ZA

کاربر سایت
Apr 30, 2010
1,039
نام
مرتضی
من یک سال از عمرم رو صرف این بازی کردم... هنوز هم که بازی میکنم (خیلی خیلی کم) از شدت هیجان نمیتونم پلک بزنم! هیچوقت یادم نمیره وقتی یک 747 رو سالم فرود آوردم!!!!

Pzt_Kami

کاربر سایت
Sep 27, 2007
394
نام
کامبیز
اولا از نظر جزئیات گرافیکی چه هواپیماها و چه سطح زمین از بقیه رقبای خودش به مراتب جلوتره.
ابتدا بگم که من اسکرین شاتها و ویژگی های این بازی تو نت جستجو کردم و دیدم (البته برای FSX) و می پذیرم که خیلی خوب بود. ولی فکر می کنم اگر شما هم مثل من یک سرچی برای IL-2 Sturmovik بکنی خواهی دید که کمپانی سازندۀ این بازی هم واقآً خوب عمل کرده (گرچه همچنان به پای FSX نمی رسه)
نوشته شده توسط ArianUndead:
دوما از رقیبهای خودش به مراتب حرفه ای تر و سختتر هست و حتی بعضی از رقباش که از این نظر حتی شبیه ساز هم حساب نمیشن!
سوما به دلایل بالا یکی از واحدهای دانشگاهی رشته های هوانوردی و خلبانی هستش.
خوب این نکته که می گی در دانشگاه تدریس می شه خودش ثابت می کنه که تا چه اندازه این بازی طبیعی ساخته شده. با وجود این من فکر می کنم یکی از دلایلی که این بازی کاندید تدریس در دانشگاها شده وجود هواپیماهای روز دنیا در اون هست. چون در سری بازی های IL-2 هم شما می بایست هواپیما رو بطور کامل هدایت کنین و مثلاً شما می تونین در یچه های موتور هواپیما و حتی میزان درجۀ پره های موتور و خیلی جزئیات دیگر رو کنترل کنین و حتی ویژگیهای هر دو هواپیما یکی نیست مثلاً دو بمب افکن شیرجه روی Ju-87B و Ju-87D-2 نه تنها در کلیات با هم متفاوتند بلکه در کمترین جزئیات هم شما می تونین تفاوتها رو در همون استارتی که به موتور زده می شه ببینین ! من فکر نمی کنم چیزی باشه که در این بازی گنجونده نشده باشه و بنظر من IL-2 شبیه ساز کاملاً طبیعی هست.
چهارم اینکه هواپیما های اضافه زیادی(چه ایرانی و چه خارجی) براش ساخته شده.
دوست عزیز من فکر نمی کنم این ویژگی منحصر به فردی باشه ، چراکه در IL-2 هم (تا آخرین ورژن این بازی) بیش از 300 هواپیمای نظامی جنگ دوم جهانی گنجونده شده. ضمناً تا اونجا که اطلاع دارم ما هواپیمای تماماً بومی در ایران نداریم مگر چند مدل هواپیماهای سبک و فوق سبک !
پنجم میانگین امتیازاتش از سایتهای معتبر به مراتب بالاتر از رقباش هست.
حتماً امتیاز این بازی بسیار بالاست و شاید حتی صد در صد باشه ، اما شک دارم در این مورد بی رقیب باشه ;)
شما اول Flight Simulator رو بازی کن و بعد بشین با اونای دیگه ای که بازی کردی مقایسه کن ببین کدوم بهتره.
قطعاٌ Flight Simulator امتحان خواهم کرد ، به شما هم البته همین توصیه رو می کنم :)

آخرین ویرایش:

MORT3ZA

کاربر سایت
Apr 30, 2010
1,039
نام
مرتضی
دوستان چرا داریم سر کیفیت این بازی بحث میکنیم همین قدر بهتون بگم که شخصا از یک خلبان در مورد این بازی پرسیدم به من گفت اگر واقعا بتونی یک هواپیما رو تو این بازی هدایت کنی توی واقعیتهم همون طوره !

Karchect

hardcore will never die, but you will
کاربر سایت
May 26, 2010
4,989
نام
کیان
آریان منم می خوام بازی کنم! :d کدوم نسخشو دانلود کنم بهتره؟ لینکی، فایلی از گاید بازی نداری ؟

ArianUndead

کاربر سایت
Nov 6, 2009
2,512
نام
آریان
آریان منم می خوام بازی کنم! :d کدوم نسخشو دانلود کنم بهتره؟ لینکی، فایلی از گاید بازی نداری ؟
لینک که خودت خدای لینکی:d;) من لینک ندارم شرمنده ولی هم نسخه X خوبه هم 2004 ولی با توجه به جدیدتر بودن X و گرافیک بیشترش شاید بیشتر خوشت بیاد.
البته این لینک وبسایت بازی هست:http://www.microsoft.com/games/flightsimulatorx/
بازم سوالی بود در خدمتم.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر