1. برای کسب آخرین اخبار و اطلاعات کانال بازی سنتر را دنبال کنید.
    برای عضویت در کانال کلیک کنید
    بستن اطلاعیه

مشکلات نرم افزاری

گفتگو در 'نرم افزار' ایجاد شده توسط Dr.XJ, ‏Mar 10, 2007.

1. Changed_Man 50

کاربر سایت

سلام دوستان چن وقته رو هرکدوم از نرم افزار های آفیس که کلیک میکنم این میاد :
    Capture.JPG
    راه حلش چیه ؟ نمیخوام Uninstal کنم چون کلی مدارک سینک نشده داشتم میخوام برگرده ...

2. qwerty2

کاربر سایت

سلام
    دوستان این عکسو ببینید از تسک منیجر نمیدونم چرا همش هاردم صد در صده و درگیره حتی موقعی که استفاده خاصی نمیکنم ازش همینجوریه و باعث هنگ میشه این مشکل از چیه نرم افزاریه یا هارد ایرادی داره ؟لطفا راهنمایی کنید
    در ضمن دستگاه لپ تاپ هستش که چن ماهه گرفتم و ایسوس هستش

Attached Files:

3. raya2

کاربر سایت

این عکسی که انداختی الان کلی نرم افزار مخصوصا chrome و winrar در حال اجرا هستن و دارن از هارد استفاده میکنن. یه عکسی بگیر که برنامه های اضافی و مخصوصا این دو تا که نام بردم, بسته باشن.

از این طریق هم برو و یه عکس بگیر:

win+r
    تایپ کن resmon
    قسمت Disk

4. Ƥ.s.Y.c.H.o

Ƥ.s.Y.c.H.o |ًٌ We're The Whites |
    کاربر فعال

نام:
    Mehdi
    سلام.
    من یه مشکل خیلی بدی با AutoCAD دارم. لپتاپ من از سری ROG ایسوس هست، دو تا کارت گرافیک داره. داخل اتوکد، بعد از مقداری کار، کرش میکنه، صفحه سفید، اگر مینیمایز کنی دوباره بالا بیاری، مشکی میشه و باید صفحه جدید باز کنی.
    بعضی وقتها هم ریستارت میشه.

نسخه 17 18 19(امروز) تست کردم و همشون این مشکل رو داشتند، نوزده رو که امروز نصب کردم و تست کردم، وقتی اون کرش بخصوص رو خواست انجام بده، اتوماتیک Hardware Acceleration رو آف کرد خودش و برنامه سرجاش بود. ولی خب موقع کشیدن لاین و ... بصورت خیلی کند و اذیت آوری میشه. همین باعث شد که تقریبا مطمئن شم 99% از همین Hardware Acceleration هست. همه ی راه هایی که گفتند، اینکه روی انویدیا سوییچ کردم و اینا رو انجام دادم، بازم کرش میکنه.

مشکل اینجاست یا درست سوویچ نمیشه، چون وقتی از تسک منیجر نگاه میکنم، همزمان هم درصد GPU کارت Intel و هم Nvidia موقع لاین کشیدن با هم بالا میره، پس یعنی داره از اینتل هم استفاده میکنه. و اینکه من Turner Log رو که میزنم، اینا رو میزنه :
    Card name: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
    Driver version: 24.21.14.1170
    Tuning Date: 10/2/2018
    Virtual device: Dx11 (Hardware)
    The card and driver meets the recommended requirement.

Display Adapters:
    Intel(R) HD Graphics 630(Primary)

چون اطلاع زیادی ندارم مطمئن نیستم، ولی انگار اینجا داره میگه که ادبتر اصلی Intel هست. یعنی انگار رو پایه اون داره اجرا میشه هنوزم، با اینکه من از تنظیمات انویدیا هم چک کردم...
    حتی تو تنظیمات ستینگ خود ویندوز هم اتوکد رو تنظیم کردم روی High-Performance که Nvidia GTX 1050Ti باشه.

لطفا کمکم کنید. این مشکل رو چطوری برطرف کنم، دو روزه تمام وقتم رو گرفته و کارم لنگه.

majidred2011 این نوشته را Like کرده است.
  5. raya2

کاربر سایت

درایورِ گرافیکِ Intel رو uninstall کن و یا برو تو BIOS و کلا غیرِ فعالش کن.

Ƥ.s.Y.c.H.o این نوشته را Like کرده است.
  6. Ƥ.s.Y.c.H.o

Ƥ.s.Y.c.H.o |ًٌ We're The Whites |
    کاربر فعال

نام:
    Mehdi
    اینکار عوارض نداره ؟ :D

7. raya2

کاربر سایت

خیر, عوارض موارض تعطیله.

شاید تنها فایده ی فعال بودن گرافیک اینتل اینه که در مواردی که پردازشِ کمی موردِ نیازه, بجای گرافیکِ اصلی فعال میشه و چون مصرفِ برقش کمتره, باعثِ صرفه جویی در مصرفِ برق میشه. همین.

8. sabco

sabco کاربر فعال بخش تریلرها
    کاربر فعال

رو لپتاپ های مختلف که من چک کردم نمیشد گرافیک اینتل رو به طور کامل خاموش کرد. شما باز برو تو تنظیمات bios لپ تاپ اگه مثل pc اجازه میده بهت که غیر فعالش کنی، غیر فعالش کن

9. stanley

کاربر سایت

سلام
    یه مشکلی برام پیش اومده به این صورت که وقتی میخوام برنامه و بازی ای نصب کنم ، نصب رو که میزنم پنجره ی install shield wizard باز میشه (همون پنجره ی کوچیک اولی که یک لحظه میادو میره و بعد پنجره ی اصلی نصب باز میشه! اینه منظورم download.jpg ) اما بعد از اون دیگه هیچ اتفاقی نمیفته و نصب شروع نمیشه.

10. raya2

کاربر سایت

1- با run as admin هم نمیشه؟

2- شاید آنتی ویروست مانع از نصب میشه.

3- نرم افزار زیر رو بگیر و اجرا کن و گزینه ی Reset File Permissions رو بزن؛ شاید درستش کرد:

www.bleepingcomputer.com/download/windows-repair-all-in-one/

4- اول فولدر زیر رو پاک کن

C:\Windows\SysWOW64\InstallShield

و سپس داخل (admin) powershell اجرا کن:

sfc /scannow

stanley این نوشته را Like کرده است.
  11. stanley

کاربر سایت

خیلی ممنونم بابت توضیحاتت.
    1- نه متاسفانه نمیشه
    2- انتی ویروس روی سیستم نصب نیست برای ویندوز هم هرچی هست خاموش کردم
    3- متاسفانه انجام دادم و نشد
    4- انجام دادم و این ارور رو داد
    .....
    ویندوز رو تازه نصب کردم و کلا ویندوزم یجوریه! باهاش حال نمیکنم و میخوام عوضش کنم. الان windows10 pro هست که جدیدا هم به نسخه اخر اپدیت کردم. حالا اگه بخوام ویندوز عوض کنم چه نسخه ای برای من که گاهی بازی های indie یا بازی های قدیمی رو انجام میدم مناسبه؟
    بازم مرسی

12. raya2

کاربر سایت

sfc/scannow رو بدون فاصله نوشتی. همونجوری که نوشتم باید تایپ کنی:
    sfc /scannow

----------------

برای بازیهای جدید, ویندوز 10 بهتره؛ ولی برای بازیهای قدیمیتر, یادمه که وقتی ویندوز 7 داشتم, 7 بهتر از 10 عمل می کرد. (5 تا 10 درصد بیشتر, بازیهای قدیمی رو اجرا می کرد).

البته میتونی همین ویندوز 10 Pro نصب کنی و با یه نرم افزارِ مجازی سازی مثلِ virtual box ؛ ویندوزهای قدیمی تر رو نصب کنی برای بازیهای قدیمی.

stanley این نوشته را Like کرده است.
  13. Meysam

کاربر سایت

سلام
    ی فلش 32 سیلیکون دارم write protect شده با هر نرم افزار و روشی تست کردم برداشته نمیشه cmd و regedit هم تست کردم کلا ب هیچ صراطی راه نمیاد! راهی دیگه هست که تست کنم؟
    ممنون

14. Dr.Trax

کاربر سایت

سلام.
    چند وقت پیش یکی از این سایت های ایرانی، نسخه ESET 12 آنتی ویروس رو با کرکش گذاشته بود (که هنوزم هست). منم دانلود کردم و طبق آموزش آنتی ویروس رو کرک کردم. حالا بعد از مدتی آنتی ویروس از کار افتاده! نه آپدیت می شه و نه لایسنس قبول می کنه! کلا ارور اتصال به سرور میده!
    حتی اگر آنتی ویروس رو حذف کنید و یه نسخه دیگه هم نصب کنید، مشکل حل نمی شه! بدون شک به خاطر نوع کرک شدنش این اتفاق افتاده!
    ارور ECP.20003
    راهی نیست بشه از شرّ این مشکل خلاص شد؟ فعلا تنها راهی که به ذهنم می رسه، نصب مجدد ویندوزه!!!!

15. saeed_sg

کاربر سایت

نام:
    محمدسـعید
    این پشتیبانی خودشه.
    Resolve ACT or ECP errors during activation (Home users)
    یه نفر مسلط باشه به این برنامه راحت میفهمه چیه احتمالا !
    ممکنه تنظیمات رجیستری ست کرده باشه ، سعی کن با یه نرم افزاری مثل Full Unistall یا Unistall Tool پاکش کنی ، شاید نرم افزار مخصوص پاک کردن eset هم وجود داشته باشه . بلکه تنظیماتش پاک بشه. یا قندشکن استفاده کن ببین متصل میشه .
    یه چندتا سایت ایرانی این موضوعات رو مطرح کردن تقریبا ترجمه همون اصلی است :
    Code:
    http://original-key.ir/blog/blog/ESET-activation-problem

http://www.proline-iran.com/activat-error/

https://pars-soft.com/%D8%AD%D9%84-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-eset/