latency (پینگ) مشکل هر بازیکن آنلاین ایرانی

سلام

متاسفانه بخش بهتری برای زدن این تاپیک پیدا نکردم و بنظرم آمد این تاپیک رو تو بخش بازی های آنلاین بزنم که درد هر بازیکن آنلاین پینگ بسیار بالای ایران هستش که باعث میشه ما بازیکن های ایرانی یا اصلا نتونیم بسیاری از بازی ها رو آنلاین بازی کنیم یا با کیفیت بسیار پائین بازی کنیم.
پینگ مستقیما به isp شما ربط داره که چقدر پهنای باند برای یوزر ها در نظر گرفته باشه برای مثال اگر 1 گیگ پهنای باند موجود هست اگر 1000 نفر آنلاین باشند به طور مساوی بین همه پخش میشه در صورتی که شما پول 128 کیلوبایت اون رو دادید! به این کار در ایران شیرینگ گفته میشه که از طرف isp های ایران به شدت این موضوع رو رد میکنند ولی میتونید با یک تست ساده پینگ از www.yahoo.com (به عنوان مرجع) در ساعات مختلف شبانه روز به حرف من برسید.
برای مثال شما اگر پینگتون در 12 ظهر 500 هستش و در 8 یا 9 شب 800 (!) هستش در ساعت 3 صبح 150 تا 200 است.
و همین شیرینگ در نهایت باعث لگ در تمام بازی های آنلاین میشود و در بعضی از isp ها آنقدر پهنای باند موجود کم میشود که سرعت شما چیزی کمتر از یک کانکشن dial up با کیفیت است!
جالب است بدانید متوسط پینگ از یاهو در اروپا 10 تا 20 است!
و همینطور قیمت اینترنت 10mb در مصر ماهی 7000 هزار تومان است در حالی در ایران باید برای 128kb چیزی بین 12 تا 14 هزار تومان ماهانه پوال بدهیم (که ممکن است در نهایت 128 کیلوبایت هم به شما نرسد)
امیدوارم روزی اینترنت با کیفیت و بالانس با قیمت جهانی در ایران ببینیم.>:d<:(
(از ناظمان انجمن میخوام که بزارن این تاپیک برای مدتی فعال باشه)
متشکرم.

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
اقا برای یه سری بازی ها پینگ تاثیر زیادی نداره !
من به راحتی هر روز دارم battle field bad company 2 بازی میکنم !
اما بخوام فیفا بازی کنم به راحتی نمی تونم !
بجاش red dead بازی می کنم ریلکس :D
انگاری دارم offline بازی میکنم !
البته من رو 360 بازی میکنم ها !

immortal07

کاربر سایت
Sep 10, 2009
21
@-)@-)
3 مگ داری داداش؟:d
اگه لگ داری پینگت بالاس!سرعتت که در حد اونور هست:d

اره . ولی مشکل من پینگ نیست!
من از وایرلس استفاده میکنم و از اونجای که فاصله ام تا دکل یه زره زیاده دز طول روز نویز زیادی وجود داره باید صبر کنم چند نفر وایرلساشونو خاموش کنند تا بتونم بازی کنم :(
البته قست دارم چند تاشونو با r-p-g بیارم پائین
ببیند اینو اولش چون تو بازی نیستم فشاری روش نیست ولی تا میرم تویه بازی اینشکلی میشه

MORT3ZA

کاربر سایت
Apr 30, 2010
1,039
نام
مرتضی
اره . ولی مشکل من پینگ نیست!
من از وایرلس استفاده میکنم و از اونجای که فاصله ام تا دکل یه زره زیاده دز طول روز نویز زیادی وجود داره باید صبر کنم چند نفر وایرلساشونو خاموش کنند تا بتونم بازی کنم :(
البته قست دارم چند تاشونو با r-p-g بیارم پائین
ببیند اینو اولش چون تو بازی نیستم فشاری روش نیست ولی تا میرم تویه بازی اینشکلی میشه
داداش این عکسی که گذاشتی اشکم رو درآورد!:((
زودتر چند تا رو با آر پی جی بزن بیا آنلاین بازی کن!
بچه ها وقتی میاین تو تاپیک و میخواین جولب بدید نگید پینگ من از فلان جا تو ایران خخوبه پس مال همه هم خوبه... مرجع ما yahoo.com هستش یادتون باشه.

بچه ها از این به بعد معیار رو www.yahoo.com قرار میدیم. یعنی هر کسی بیاد پینگشو از اینجا بنویسه..

Last edited by a moderator:

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
برادر گاگول2009 .. چند تا پیام پشت سر هم ارسال نفرمایید.
از نقل قول چندگانه استفاده کنید.
خسته شدم انقدر پیامهای پشت سر هم شما را یکی کردم.
با تشکر

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
دوباره میگم :

بجای کلمه ی کیلوبایت باید از کیلوبیت استفاده کنی در پاراگراف آخر

چون هر کی ندونه فکر میکنه که اینجا سرعت 1 مگ دارند پخش میکنند
(128 کیلوبایت = 1 مگابیت )

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
بعد کلا اگر بازیکن خوبی باشید با 200 هم میتونید راحت بازی کنید(کم کم عادت هم می کنید)

ما الان عادت کردیم bc2تو سرور های اروپا با پینگ 290-300بازی کنیم! :d
تازه تو bc2همه اکثرا پینگشون بین 100-140است!
البته تعدادی هم هستند که پینگ50-60داشته باشند که خب کم هست تعدادشون!!! (یکیش :dstsgiggo)

به نظر من و فکر کنم دوستان دیگر پینگ زیر120خوبه دیگه!!! سخت نگیرین! :d

MORT3ZA

کاربر سایت
Apr 30, 2010
1,039
نام
مرتضی
من خودم cross fire رو اولا با پینگ 350 بازی میکردم اینقدر سختی کشیدم و سعی کردم پیشرفت کنم که وقتی به رنک های بالا رسیدم و پینگم 200 شد....الان میتونم سه رنک بالا تر از خودمو تو 3 حرکت ناکار کنم.
ولی کسایی رو میبینم که با پینگ 10 یا 20 امتیاز های 10/3 دارن کلا من میگم لگیدن باعث حرفه ای شدن شما میشه!:d ولی از یک جایی به بعد جلوی پیشرفتتو رو میگیره.

ArianUndead

Strike the shepherd, Sheep will scatter
کاربر سایت
Nov 6, 2009
2,512
نام
آریان
من خودم cross fire رو اولا با پینگ 350 بازی میکردم اینقدر سختی کشیدم و سعی کردم پیشرفت کنم که وقتی به رنک های بالا رسیدم و پینگم 200 شد....الان میتونم سه رنک بالا تر از خودمو تو 3 حرکت ناکار کنم.
ولی کسایی رو میبینم که با پینگ 10 یا 20 امتیاز های 10/3 دارن کلا من میگم لگیدن باعث حرفه ای شدن شما میشه!:d ولی از یک جایی به بعد جلوی پیشرفتتو رو میگیره.
به نظر من به هیچ وجه باعث پیشرفت نمیشه و فقط باعث پسرفت میشه نمونش تو همین کراس فایر:((

dayyer

کاربر سایت
Mar 11, 2010
292
نام
عباس
سلام:d این تاپیکو دادم گفتم این راهنمایی رو بزارم تا بعضا روشن بشند.

دردسری به نام پینگ

حتما اتفاق افتاده که در هنگام بازی آنلاین با مشکل پینگ بالا مواجه شده اید . ولی واقعا پینگ به چه معناست ؟ پینگ در واقع سرعت اتصال رایانه شما با رایانه ای است که مسولیت هاست شدن بازی را به عهده دارد . این سرعت با سرعت اینترنت شما فرق دارد .
پینگ در واقع بستگی به نحوه ی مسیر ارتباطی نیز دارد یعنی هرچه مسیر بین دو رایانه کمتر باشد بهتر است . (منظور از پینگ خوب یعنی مقدار عددی آن پایین باشد) بطور مثال اتفاق افتاده که شما به یک سرور روسی متصل شوید و پینگ خوبی داشته باشید مثلا ۲۵۰ ولی جالب اینجاست که مثلا اگر به یک سرور در تاجیکستان وصل شوید پینگ بالایی یعنی ۴۰۰ به بالا داشته باشید . علت چیست؟ تاجیکستان که به ایران نزدیکتر است ؟
علت در شاهراه ارتباطی بین دو کشور است یعنی ایران و روسیه با فیبر نوری به هم وصل هستند ولی با تاجیکستان خیر.
مسئله ی دیگر شهر شماست . مثلا اگر در یک کلان شهر زندگی می کنید احتمال داشتن یک پینگ خوب بالاست ولی اگر در شهرهای کوچک زندگی می کنید این احتمال پایین می آید . علت چیست ؟
علت اینست که شهرهای بزرگ ایران با فیبر نوری منصل هستند ولی شهرهای کوچک خیر و سیستم مخابراتی آنها پیشرفته نیست.
عامل دیگر ISP شماست یا همان شرکتی که به شما اینترنت ارائه می دهد . هرچه این شرکت به شاهراه خوب اینترنت کشور متصل باشد بهتر است . چون بعضی از این شرکتها هستند که بدلیل ناتوانی مالی از راههای فرعی اینترنت کشور استفاده می کنند و این خود عامل بالا آوردن پینگ است .
عوامل دیگر به رایانه شخصی شما بر می گردد . هنگامی که قصد دارید آنلاین بازی کنید دقت کنید کلیه نرم افزارهای جانبی در ویندوزترآی (کنار ساعت ویندوز) ویندوز از جمله ویروس کشها را غیرفعال کنید. این نرم افزارها در حین بازی شما مقداری از اینترنت شما را مصرف می کنند و بله پینگ بالا می آید.
منبع=www.aligame.ir

• Like
Reactions: bardia67m

MORT3ZA

کاربر سایت
Apr 30, 2010
1,039
نام
مرتضی
دو عامل در بالا یا پایین آمدن پینگ شما تاثیر داره:
1.فاصله تا سروری که وصل میشید (خداییش این عامل اگر isp بهتون پهنای باند بده این عانل به طور کلی حذف میشه! مثلا شما یک آمرکاییی رو نگاه کنید از تو آمرکا به یک سرور تو چین وصل میشه با پینگ 40 )
2.isp شما که چقدر لطف کنه به شما پهنای باند بده...:((

bardia67m

کاربر سایت
Dec 10, 2009
796
نام
بردیا
پینگ من برای یکی سرورای انگلیس(bring it on سرور cod4)بین 60 تا 180 متغیر است در بهترین شرایط که من بدون هیچ اشکالی به راحتی بازی می کنم!
سر این که پینگ داخل کشور 2-5 است الآن شما از مبالغه یه چیز این ورتر گفتین :|
کل دنیا کمترین پینگ(اگر هاست نباشید) 2 نبوده فقط یه سیستم در دنیا است که اگر اشتباه نکنم اسمش quick net است که پینگ میره رو 7.
من خودم میرم تو سرور انگلیس بازی می کنم کسی ندیدم زیر 60 باشه.
خودتون یه سری مثلا به سرورای cod4 بزنید اون موقع ببینید اوضاع از چه قراره.
کلا تو خود سرورای اروپا اونایی که از خود کشور سرور میومدند کمترینشون 30-20 بود.
اصلا خودتون یه بار یه بازی مثل cs ... cod یه سرور جدید( dedicated:no) توش بسازید اگر توجه کنید پینگ در بهترین شرایط زیر 5 نمیاد!
بعد کلا اگر بازیکن خوبی باشید با 200 هم میتونید راحت بازی کنید(کم کم عادت هم می کنید)
یه 10-20 تا پینگ اختلاف هم کلا تاثیری چندانی در بازی نداره.
در رابطه با پینگ اگر با یاهو 200 باشد که یه پینگ خیلی کمی است!
من همین الآن تو cmd زدم ping yahoo.com -t زیر 340 نیومد(همشون 346 بدون نوسان) در صورتی که همین الآن پینگ با یکی از سرورای اروپا 200 است!
حالا کسی که پینگش 200 است یعنی پینگش 140ms از من کمتره!
کلا تاپیک جالبی است!
:-j
مسأله اینه که کسی نگفت پینگ داخل کشور 2 میلی ثانیه‌است. احتمالاً اشتباه خوندی.
گفتم 2-5 میلی‌ ثانیه تا 10-20 تا.
بدون هیچ مبالغه‌ای شرایط خوب همین باید باشه. نهایتاً دیگه تا 50-60 قابل قبوله اما از 50-60 بره بالا برای فاصله‌ی نزدیک یعنی جالب نیست.:|
پینگ 2 تا 5 ام همچین چیز عجیب غریبی نیست که شما این قدر تعجب کردی و می گی "توجه کنید پینگ در بهترین شرایط زیر 5 نمیاد!":-j
توجه کنید که پینگ داخل شهری ایده‌آل‌اش باید زیر 5 باشه. حال این که نیست مشکل جای دیگه است.
یدونه رو با اندازه بزرگ لینک کردم:thumbsup: ببینی مردم کشورهای نزدیکمون تو چه وضعی‌ان و ما تو چه وضعی هستیم. اینجا رو ببین سرعت یک کاربر قطر تله کام با پینگ 5 از سرور دوهه از وب سایت زندگی در قطر.
این که شما مشکلی نمی‌بینی و خوشحالی؛ ما هم خوشحال هستیم. ولی مجدداً محض اطلاعتون، فعلاً اکثریت ما در این تاپیک از پینگمون رضایت نداریم و داریم راجع به مشکل با پینگ زیاد، صحبت می کنیم. همون طور که اگه عنوان تاپیک رو بخونید متوجه می‌شین.
ضمناً برخلاف این که شما خطاب به کاربران می‌گین "کلاً جو رو خیلی متشنج کردین" کسی قصد ایجاد تشنج نداره مگر اینکه...
icon13.gif

B H Z

کاربر سایت
Sep 27, 2005
3,980
نام
Behzad
دوستان جدید ترین حرف وزیر ارتباطات می دونید چیه :

سرعت سرویس ADSL برای مشترکین خانگی که 128 کیلو بایت ( که واقعی نیست ) می باشد . زیادی هم هست.

باید کاهش یابد. در حال پیگیری هستیم.

bardia67m

کاربر سایت
Dec 10, 2009
796
نام
بردیا
یکی از قوی‌ترین ابزارهای شبکه که برای عیب‌یابی مشکل پینگ توی اکثر ISP ها و سازمان ها استفاده می‌شه، Ping Plotter هست که ویرایش رایگان هم داره.
شما با پینگ ویندوز یا ... فقط تأخیر تا مقصد رو می‌تونید ببینید. ولی این برنامه ویژگی که داره اینه که تأخیر ایجاد شده در طی تمام مسیر رو نمایش می‌ده و شما متوجه می‌شین که کجا جهش داره و تأخیر از کدوم روتر (شایدم فیل%تر) زیاد می‌شه. همین طور میزان Packet Loss روی هر روتر.
یک جور ترکیب TraceRoute همراه با پینگ به صورت گرافیکی با کلی امکانات دیگه‌اس.
ضمناً احیاناً اون آی‌پی هایی که می‌بینین با 10 شروع می‌شه و تو رنج Invalid ها هست مربوط به شبکه ملی؟ هست و داخل کشوره و از جایی که وارد روترهای فلگ یا ترک تله‌کام یا تلیا می‌شه یعنی از مرز ایران گذشته.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر