latency (پینگ) مشکل هر بازیکن آنلاین ایرانی

سلام

متاسفانه بخش بهتری برای زدن این تاپیک پیدا نکردم و بنظرم آمد این تاپیک رو تو بخش بازی های آنلاین بزنم که درد هر بازیکن آنلاین پینگ بسیار بالای ایران هستش که باعث میشه ما بازیکن های ایرانی یا اصلا نتونیم بسیاری از بازی ها رو آنلاین بازی کنیم یا با کیفیت بسیار پائین بازی کنیم.
پینگ مستقیما به isp شما ربط داره که چقدر پهنای باند برای یوزر ها در نظر گرفته باشه برای مثال اگر 1 گیگ پهنای باند موجود هست اگر 1000 نفر آنلاین باشند به طور مساوی بین همه پخش میشه در صورتی که شما پول 128 کیلوبایت اون رو دادید! به این کار در ایران شیرینگ گفته میشه که از طرف isp های ایران به شدت این موضوع رو رد میکنند ولی میتونید با یک تست ساده پینگ از www.yahoo.com (به عنوان مرجع) در ساعات مختلف شبانه روز به حرف من برسید.
برای مثال شما اگر پینگتون در 12 ظهر 500 هستش و در 8 یا 9 شب 800 (!) هستش در ساعت 3 صبح 150 تا 200 است.
و همین شیرینگ در نهایت باعث لگ در تمام بازی های آنلاین میشود و در بعضی از isp ها آنقدر پهنای باند موجود کم میشود که سرعت شما چیزی کمتر از یک کانکشن dial up با کیفیت است!
جالب است بدانید متوسط پینگ از یاهو در اروپا 10 تا 20 است!
و همینطور قیمت اینترنت 10mb در مصر ماهی 7000 هزار تومان است در حالی در ایران باید برای 128kb چیزی بین 12 تا 14 هزار تومان ماهانه پوال بدهیم (که ممکن است در نهایت 128 کیلوبایت هم به شما نرسد)
امیدوارم روزی اینترنت با کیفیت و بالانس با قیمت جهانی در ایران ببینیم.>:d<:(
(از ناظمان انجمن میخوام که بزارن این تاپیک برای مدتی فعال باشه)
متشکرم.

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
به به به! چه بحث شیرینی! پینگ!
هیچ راه حلی برای این لعنتی وجود نداره! در واقع شما هیچ کاره تشریف دارین و بحث برمیگرده به isp و...
بهتره زیاد ناراحت نباشید! من با gprs ایرانسل میام mw2 آنلاین میزنم! پینگ من قرمز هست و ماله دوستانم توی بازی سبز! بازم خیلی وقت ها اول میشم!
کلا پینگ در محدوده داخل کشور خوب است! اما برای خارج نه!
مثلا همه در کشور و توی بازی پینگشون 100 باشه یا 20 چه فرقی داره آخه؟
هیچی!
اینو من میگم که چند ساله انلاین میزنم!

• Like
Reactions: Ἁlireza

MORT3ZA

کاربر سایت
Apr 30, 2010
1,039
نام
مرتضی
شما اگر فکرمیکنید بحث مزخرفی هست میتونید مطالعه نکنید...
این بحث برای اطلاع رسانی به کسانی که سرعت اینتنتشون پایینه و نمیدونن چرا درست شده.

• Like
Reactions: bardia67m

Sanbox

کاربر سایت
Oct 28, 2009
132
نام
ساسان
بسیار بحث مناسبی که همیشه هم باید بش پرداخته بشه.
بهترین جواب رو هم این دوستمون داد:
مطلبی که گفتین درسته شیرینگ (که تو کل دنیا رایجه اما با ضریب مناسب) باعث Congest شدن شبکه در ساعات peek ترافیک می شه.
اما مشکل اصلی پینگ در ایران مسیرهای کاملاً نامناسب هست که اینترنت ایران از اون روت می‌شه و مشکل بزرگتر عبور تمام بسته های ارسالی از سرورهای پالایش و شنود هست که مشکل رو بزرگتر می کنه. شما حساب کنید تمام محتویات اطلاعاتی که ارسال یا دریافت می کنید باید چک بشه که خوب زمان می بره. اونم وقتی برای این همه کاربر باشه.
اگر همین دو تا مشکل حل می‌شد پینگ شما به حدود 1/3 کاهش پیدا می کرد!
کلا تا شرایط همینه هیچ‌چیز بهتر نمیشه. اصلا همین که دو تا سایت باز میشه هم جای شکرش باقی هست! فقط از Game Server های داخل ایران چون تو راه ارتباطی‌شون این محدودیت‌ها نیست میشه پینگ مناسب گرفت. پیش‌نهاد می‌کنم همچین سرورهایی رو توی این تاپیک معرفی کنیم.

• Like
Reactions: bardia67m

ArianUndead

Strike the shepherd, Sheep will scatter
کاربر سایت
Nov 6, 2009
2,512
نام
آریان
دوست من بحث بیهوده نیست ولی مشکل اینه که اخه کاری از دست ما بر نیمیاد و مشکل تنها بر میگرده به سیستم اینترنت ذغالی کشورمون!

a-samani

کاربر سایت
May 19, 2009
88
نام
امین
!

من 128 دارم ولی سرعتش خیلی خوبه. یعنی 128 ملاکی نیست برای 16 کیلوبایت بر ثانیه شاید باور نکنید ولی 1.1 مگابایت سرعت داشتم یه روزی!(البته فکر کنم این دفعه رو مرورگر اشتباه سرعت زد!)
الآن هم 30 کیلوبایته که خوبه!
بابت پینگ هم روی WoW برای من با برنامه، 100 تا از پینگ کم کرد.
من که والا مشکلی نمی بینم همین الآن تو سرورا کسانی هستن که پینگشون 25-30 هست و من هم که پینگم 58 -60 هست در همان سرور باز مشکلی ندارم.
کلا خیلی جو رو متشنج کردید!
بعد این که می گین صبانت خوبه فلان .... پینگش که میگین 200 است نسبت به کجا 200 است؟

bardia67m

کاربر سایت
Dec 10, 2009
796
نام
بردیا
من 128 دارم ولی سرعتش خیلی خوبه. یعنی 128 ملاکی نیست برای 16 کیلوبایت بر ثانیه شاید باور نکنید ولی 1.1 مگابایت سرعت داشتم یه روزی!(البته فکر کنم این دفعه رو مرورگر اشتباه سرعت زد!)
الآن هم 30 کیلوبایته که خوبه!
بابت پینگ هم روی WoW برای من با برنامه، 100 تا از پینگ کم کرد.
من که والا مشکلی نمی بینم همین الآن تو سرورا کسانی هستن که پینگشون 25-30 هست و من هم که پینگم 58 -60 هست در همان سرور باز مشکلی ندارم.
کلا خیلی جو رو متشنج کردید!
بعد این که می گین صبانت خوبه فلان .... پینگش که میگین 200 است نسبت به کجا 200 است؟
اولاً اینجا اصلاً بحث سرعت نیست و روی تأخیر صحبت می‌کنیم.
در مورد تأخیر هم پینگ 58-60 احتمالاً منظورتون داخل کشور بوده دیگه نه؟ اگه برای اروپا یا آمریکا این اندازه بود که معلومه هیچ کدوم مشکلی نداشتیم!
ولی پینگ داخل کشور منظورتون باشه که همه جای دنیا 2-5 میلی ثانیه است تا دیگه حداکثر 10-20 میلی ثانیه، اگه 60 باشه اصلاً جالب نیست.
در مورد این که پینگ از کجا اون مقداره هم کاملاً باهاتون موافقم. ولی خوب معمولاً آمریکا مثلاً سرور یاهو رو می‌گن دیگه.

a-samani

کاربر سایت
May 19, 2009
88
نام
امین
اولاً اینجا اصلاً بحث سرعت نیست و روی تأخیر صحبت می‌کنیم.
در مورد تأخیر هم پینگ 58-60 احتمالاً منظورتون داخل کشور بوده دیگه نه؟ اگه برای اروپا یا آمریکا این اندازه بود که معلومه هیچ کدوم مشکلی نداشتیم!
ولی پینگ داخل کشور منظورتون باشه که همه جای دنیا 2-5 میلی ثانیه است تا دیگه حداکثر 10-20 میلی ثانیه، اگه 60 باشه اصلاً جالب نیست.
در مورد این که پینگ از کجا اون مقداره هم کاملاً باهاتون موافقم. ولی خوب معمولاً آمریکا مثلاً سرور یاهو رو می‌گن دیگه.
پینگ من برای یکی سرورای انگلیس(bring it on سرور cod4)بین 60 تا 180 متغیر است در بهترین شرایط که من بدون هیچ اشکالی به راحتی بازی می کنم!
سر این که پینگ داخل کشور 2-5 است الآن شما از مبالغه یه چیز این ورتر گفتین :|
کل دنیا کمترین پینگ(اگر هاست نباشید) 2 نبوده فقط یه سیستم در دنیا است که اگر اشتباه نکنم اسمش quick net است که پینگ میره رو 7.
من خودم میرم تو سرور انگلیس بازی می کنم کسی ندیدم زیر 60 باشه.
خودتون یه سری مثلا به سرورای cod4 بزنید اون موقع ببینید اوضاع از چه قراره.
کلا تو خود سرورای اروپا اونایی که از خود کشور سرور میومدند کمترینشون 30-20 بود.
اصلا خودتون یه بار یه بازی مثل cs ... cod یه سرور جدید( dedicated:no) توش بسازید اگر توجه کنید پینگ در بهترین شرایط زیر 5 نمیاد!
بعد کلا اگر بازیکن خوبی باشید با 200 هم میتونید راحت بازی کنید(کم کم عادت هم می کنید)
یه 10-20 تا پینگ اختلاف هم کلا تاثیری چندانی در بازی نداره.
در رابطه با پینگ اگر با یاهو 200 باشد که یه پینگ خیلی کمی است!
من همین الآن تو cmd زدم ping yahoo.com -t زیر 340 نیومد(همشون 346 بدون نوسان) در صورتی که همین الآن پینگ با یکی از سرورای اروپا 200 است!
حالا کسی که پینگش 200 است یعنی پینگش 140ms از من کمتره!
کلا تاپیک جالبی است!
:-j

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر