Blood Brothers

کاربر سایت
Sep 7, 2012
1,519
نام
Iman
اقا همین الان ENEMY رو دیدم. فقط یه جمله بگم WHAT THE HELL?
یکی قشنگ بیاد تو اسپولر توضیح بده. من که نگرفتم چی شد.
~X(
یه فایل PDF ضمیمه میکنم بخون اگه میخوای بهتر متوجه شی

===================

اسکار امسال خیلی مضخرف بود واقعا. فیلما صرفا یه فیلم معمولی رو به خوب بودن. شکل آب اصلا در حدی نبود که بخواد اسکار بهترین فیلم رو ببره البته احتمالا اگه هر فیلم دیگه ای هم میبورد همین رو میکفتم. ولی خیلی خوشحال شدم که راجر دیکنز جایزه برد چون واقعا خارق العاده عمل کرده بود. فکر نکنم بدتر و مسخره تر و مضحک تر از Get Out پیدا بشه که بخواد توی کتگوری بهترین فیلنامه اوریجینال جایزه ببره! =))

Attachments

• Enemy (2013).pdf
    387.5 KB · مشاهده: 76
  • Like
Reactions: Cj_sa

779

کاربر سایت
Oct 27, 2009
834
نام
شایان
یعنی خیلی خوشم میاد که هرکی میاد یک تیکه ای به فیلم Get Out میندازه انگار ده نمکی اومده یک فیلمی ساخته، یک smile خنده هم جلوش میزاره که کسی رندوم از تاپیک رد بشه بگه عجب فیلم جک و مسخره ای بوده همه دارن به سخره میگیرنش :D
درحالیکه همین فیلم یکی از ناب ترین ایده های فیلم نامه ای امسال بود و تنها دلیل موفقیتش هم دقیقا ناب بودن ایدش بود که خیلی از منتقد ها و سینما دوستان اونور (نه فراستی های فیلسوف کشور جمهوری اسلامی ایران :D) ستایشش کردن.
شایدم ما تو سینمای خودمون اینقدر فیلم نامه های get outای دیدیم که دیگه برامون این فیلم مسخره و خنده دار شده دوره همی اسمش اومد یک خنده ای بکنیم این وسط :D

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
یک پستی/حرفی در مورد اسکار امسال و حواشی و ری-اکشن ها میخواستم بزارم که خب گفتم بزارم چند روز دیگه که با حوصله بزارم... الان یکم درگیرم. ولی تو همین درگیری خیلی یهویی I,Tonya رو دیدم...
باید بگم بیشک از بهترین فیلم های امسال بود. تیم بازیگراش بینقص! آلیسون جنی بینظیر! مارگو رابی فک برانداز! سباستین استن سوپرایز کننده! ببینید آقا... ببینید! یک بیوگرافی کمنظیر!

2017 چه سالی بود!

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
اخر فیلم شکل اب این جمله گفته میشه
the only thing that comes to mind is a poem, whispered by someone in love, hundreds of years ago: "Unable to perceive the shape of You, I find You all around me. Your presence fills my eyes with Your love, It humbles my heart, For You are everywhere."
میگن این شعری که گفته از سنایی غزنوی یه. متن اصلی شعر اینه
چون نگنجد شکل تو در عقل من
بینمت در هر مکان و منزلی
زین حضورت، عشق شسته چشم من
دل‌زلالم، چون به هر جا حاضری

پ.ن(ویرایش) : میگن تا خودت با چشم خودت ندیدی نباید باور کنی همینه. من سرچ کردم و خب دیدم اصل شعری که بالا گذاشتم از سنایی نیست! اصل شعر رو نتونستم پیدا کنم. اما طبق این مقاله ، جمله ی اخر فیلم رو از غزنوی میدونه.

آخرین ویرایش:

Deliverer

کاربر سایت
Oct 19, 2016
553
بله. چون باید همه بپذیرن که این فشر هم جزو جامعه انسان ها هستن، در نتیجه باید دیده بشن. از نظر من قضاوت نکردن دیگران بخاطر چیزهایی که در داشتنش نقشی نداشتن، مثل جنسیت، ملیت و گرایش های جنسی، بخشی از تمدنه و در نتیجه برای پیشرفت بشر لازمه. هرچقدر مساله همجنسگراهای عادی تر بشه، تا جایی که مردم بفهمن اینا لولو و پسر/دخترخوانده شیطان نیستن، و فقط صرفا گرایش های جنسیشون با ما فرق داره (که ایضا به ما هم ربطی نداره) من بیشتر خوشحال میشم و بیشتر حس میکنم تو جامعه ایده آل زندگی میکنم. این مساله در مورد همه تابوهای این شکلی هم صدق میکنه.

خوب نره، تو مجازی که تا ابد مخالف بمونی و هیچی تو کتت نره، اما دلیل نمیشه که بقیه محض خوش آیند تو عمل کنن، یا چون همجنسگرایی تو کتت نمیره دیگه کسی در موردش صحبت نکنه، و یا اصلا ما همشون رو سربه نیست کنیم که بیشتر خوشحال بشی.

این جمله بسیار غلط و ناشی از همون تصورات اشتباه و اتفاقا هموفوبیک شماست. حدود 10درصد از مردم با گرایش های همجنسگرایانه به دنیا میان. در نتیجه بسیار طبیعی و عادیه. فقط چون این اشخاص در اقلیت هستن دلیل بر این نمیشه که عجیب الخلقه محسوب بشن و در نتیجه مستلزم سرکوب و انزوا. ما غیر همجنس گراها صرفا بیشتریم، و بیشتر بودن دلیل بر عادی بودن ما و غیر عادی بودن اون ها نیست.

ضمن اینکه درک شما از مساله عرف به شدت ابتدایی و منسوخه. صدها ساله که بشر متوجه شده عرف چیزی نیست که جامعه میپذیره، بلکه چیزیه که خود فرد در اخلاقیات خودش میپذیره و قبول میکنه.

دست آخر شما میتونی بخاطر هموفوبیک بودن ناخودآگاه، از همجنسگراها خوشت نیاد و مسلما برای خودت هم محترمه اما فقط همین. تو میتونی دوست نداشته باشی، در نتیجه فیلم ها و کلا برنامه هایی که در این زمینه ساخته میشه رو نبین. هر وقت هم بحثی پیش امد بیا بگو خوشم نمیاد. ولی نمیتونی برای بقیه نسخه بپیچی و دیگران رو محکوم به چیزی کنی. همجنسگراها بخشی از دنیا، کهکشان راه شیری، منظومه شمسی، کره زمین و در نتیجه جامعه انسانی هستن و به همین دلیل بسیار طبیعی. فقط و فقط در اقلیت هستن. الان دیگه قرون وسطی نیست که اکثریت با تکیه بر این کمیت هر اقلیتی رو غیر عادی و عجیب و غیر طبیعی به حساب بیاره.
فکر نکنم 10 درصد باشه ها، زیاد نگفتی؟
ضمنا بالاخره مایی که از همجنسگرایی خوشمون نمیاد، مجازیم که تقبیحش کنیم و علیه اون حرف بزنیم یا بنویسیم؟ یا در این حد هم مجاز نیستیم؟

• Like
Reactions: Delux1

yasu

کاربر سایت
Aug 27, 2017
170
نام
محمد
فکر نکنم 10 درصد باشه ها، زیاد نگفتی؟
ضمنا بالاخره مایی که از همجنسگرایی خوشمون نمیاد، مجازیم که تقبیحش کنیم و علیه اون حرف بزنیم یا بنویسیم؟ یا در این حد هم مجاز نیستیم؟
اتفقا. چرا زیاد گفته؟ تو جایی مثل ایران طرف مجبوره سکوت کنه و اونقدر گفته نمیشه شما فکر میکنی کمه. در حالی که تو کشور خارجی خیلی راحت میگه مثلا من گی هستم.

Wrath of Legion

کاربر سایت
Jul 26, 2017
318
shutterstock_9446184ck.jpg

تعداد بییندگان اسکار سال 2018 به مراتب کمتر از سال پیش بوده است.

2018 26.5 million, The Shape of Water (Jimmy Kimmel)
2017 32.9 million, Moonlight (Jimmy Kimmel)
2016 34.4 million, Spotlight (Chris Rock)
2015 37.3 million, Birdman (Neil Patrick Harris)
2014 43.7 million, 12 Years a Slave (Ellen DeGeneres)
2013 40.3 million, Argo (Seth MacFarlane)
2012 39.3 million, The Artist (Billy Crystal)
2011 37.9 million, The King’s Speech (Anne Hathaway/James Franco)
2010 41.3 million, The Hurt Locker (Steve Martin/Alec Baldwin)
2009 36.3 million, Slumdog Millionaire (Hugh Jackman)
2008 32.0 million, No Country For Old Men (Jon Stewart)
2007 40. 2 million, The Departed (Ellen DeGeneres)
2006 38.9 million, Crash (Jon Stewart)
2005 42.1 million, Million Dollar Baby (Chris Rock)
2004 43.5 million, The Lord Of The Rings: The Return of the King (Billy Crystal)
2003 33.0 million, Chicago (Steve Martin)
2002 41.8 million, A Beautiful Mind (Whoopi Goldberg)
2001 42.9 million, Gladiator (Steve Martin)

Source : Oscar Ratings Down Double Digits As Viewership Hits All-Time Low With 26.5 Million – Update

سقوط هرچه بیشتر حضور در سینماها:
d192d1207efb5034e5008fa8dd18ef34b70f4c05b9c1b9920f0c2a5754e6351b.jpg

که البته یه عده به ظهور اینترنت و سینماهای خانگی ربط میدن ولی با نگاه به سالها و شیب نزول میشه دید کاملا از جای دیگست. تازه این نمودار تا سال ۲۰۱۴ رو نشون میده و تا امسال افت بیشتر هم شاهد بودیم.

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین

که البته یه عده به ظهور اینترنت و سینماهای خانگی ربط میدن ولی با نگاه به سالها و شیب نزول میشه دید کاملا از جای دیگست. تازه این نمودار تا سال ۲۰۱۴ رو نشون میده و تا امسال افت بیشتر هم شاهد بودیم.
نمودار رو دیدی یا فقط اومدی یه چی بگی مثل بقیه پستات؟ اواسط از دهه 60 میلادی که می شه 50 سال پیش اوضاع سینما همین بوده و چیزی حدود 10 درصد هر هفته می رفتن سینما. چطور واقعا ربطش می دین به اوضاع اجتماعی 5-6 سال اخیر؟

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا

آمریکا 327 میلیون نفر جمعیت داره، هفته‌ای 10 درصدشون میرن سینما یعنی 32.7 میلیون نفر در هفته تو اون کشور میرن سینما.
اگه وجود اینترنت ربطی به عدم افزایش درصد مخاطب هفتگی نداره (با توجه به این آمار الان نزدیک به 50 ساله که مخاطب هفتگی سینما درصد ثابتی داشته)، لابد کاهش شدید مخاطب که از اواخر دهۀ چهل و افزایش حضور تلویزیون توی خونه‌های مردم که اتفاق افتاده ساختۀ ذهن تحلیلگرهاست.
سال گذشته نزدیک به 1 میلیارد بلیط سینما توی آمریکا فروخته شد، یعنی تقریباً به ازای هر نفر 3 تا بلیط.
در آمریکا الآن نزدیک به 40هزار سالن سینما وجود داره و هر سالن در طول هفته یه فیلم و چندین و چندبار نشون میدن ولی از اون طرف در گذشتۀ دور منهای مناطق شهری بزرگ، اکثر مناطق آمریکا سینمای ثابت نداشتن و پخش فیلمها در بیشتر مناطق به شکل Roadshow بوده (اینکه در نظر گرفته شدن یه فیلم برای اسکار صرفاً منوط به اکران اون فیلم توی دو تا سالن سینما تو لس آنجلس و نیویورکه هم از همین سابقۀ تاریخی میاد) و مخاطب اگه می‌خواسته یه فیلم رو ببینه باید توی همون مدت زمان کمی که امکانش براش وجود داشته میدیده فیلم رو و تازه خبری از پخش تلویزیونی، رسانۀ خانگی و Netflix هم نبوده که مخاطب مثلاً بگه خبری نیست، بعداً استریمش می‌کنم.
من واقعاً دوست دارم بدونم این ثبات 50 سالۀ مخاطب هفتگی رو چه جوری می‌خوای به فضای امروز و سوژه های امروزی ربط بدی. و یادت نره که 10 درصد آمریکا تو دهۀ 60 می‌شده تقریباً 19 میلیون و 10 آمریکا تو سال 2018 میشه تقریباً 33 میلیون.

Wrath of Legion

کاربر سایت
Jul 26, 2017
318
نمودار رو دیدی یا فقط اومدی یه چی بگی مثل بقیه پستات؟ اواسط از دهه 60 میلادی که می شه 50 سال پیش اوضاع سینما همین بوده و چیزی حدود 10 درصد هر هفته می رفتن سینما. چطور واقعا ربطش می دین به اوضاع اجتماعی 5-6 سال اخیر؟
movie-box-office-2000-2014-attendance-ticket-price-copy-1024x741.jpg

بیا خوشتیپ. اینم واسه تو. از ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۴، ۲۷ درصد کاهش.

• Like
Reactions: Origami 2008

Wrath of Legion

کاربر سایت
Jul 26, 2017
318
آمریکا 327 میلیون نفر جمعیت داره، هفته‌ای 10 درصدشون میرن سینما یعنی 32.7 میلیون نفر در هفته تو اون کشور میرن سینما.
اگه وجود اینترنت ربطی به عدم افزایش درصد مخاطب هفتگی نداره (با توجه به این آمار الان نزدیک به 50 ساله که مخاطب هفتگی سینما درصد ثابتی داشته)، لابد کاهش شدید مخاطب که از اواخر دهۀ چهل و افزایش حضور تلویزیون توی خونه‌های مردم که اتفاق افتاده ساختۀ ذهن تحلیلگرهاست.
سال گذشته نزدیک به 1 میلیارد بلیط سینما توی آمریکا فروخته شد، یعنی تقریباً به ازای هر نفر 3 تا بلیط.
در آمریکا الآن نزدیک به 40هزار سالن سینما وجود داره و هر سالن در طول هفته یه فیلم و چندین و چندبار نشون میدن ولی از اون طرف در گذشتۀ دور منهای مناطق شهری بزرگ، اکثر مناطق آمریکا سینمای ثابت نداشتن و پخش فیلمها در بیشتر مناطق به شکل Roadshow بوده (اینکه در نظر گرفته شدن یه فیلم برای اسکار صرفاً منوط به اکران اون فیلم توی دو تا سالن سینما تو لس آنجلس و نیویورکه هم از همین سابقۀ تاریخی میاد) و مخاطب اگه می‌خواسته یه فیلم رو ببینه باید توی همون مدت زمان کمی که امکانش براش وجود داشته میدیده فیلم رو و تازه خبری از پخش تلویزیونی، رسانۀ خانگی و Netflix هم نبوده که مخاطب مثلاً بگه خبری نیست، بعداً استریمش می‌کنم.
من واقعاً دوست دارم بدونم این ثبات 50 سالۀ مخاطب هفتگی رو چه جوری می‌خوای به فضای امروز و سوژه های امروزی ربط بدی. و یادت نره که 10 درصد آمریکا تو دهۀ 60 می‌شده تقریباً 19 میلیون و 10 آمریکا تو سال 2018 میشه تقریباً 33 میلیون.

سال ۲۰۱۷ کمترین میزان استقبال از سینما در ۲۵ سال اخیر:
Domestic movie theater attendance hit a 25-year low in 2017

دیگه طوری شده واسه استودیوهای فیلمسازی بازار چین (!!) و شرق دور (!!) مهمتر از خود آمریکا شده. همونطور که گفتم نتفلیکس و آمازون رو اصلا قاطی این ماجرا نکنید چون جایگزینی برای سالن های سینما نیستن.

• Like
Reactions: Ƥ.s.Y.c.H.o

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر