بحث پیرامون مجله بازیرایانه

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,770
حتی شوخیشم قشنگ نیست
مجله دیگه منتشر نمیشه؟؟؟
همین امروز رفتم دکه و سراغ مجله رو گرفتم...
من فکر میکنم بیش از اینکه مشکلات مجله مالی باشه، به اعضای تحریریه مربوط میشه.
شاید دیگه مشکلات زندگی نمیزاره تو دنیای گیم فعالیت کنن یا سنشون زیاد شده دیگه حوصله گیم ندارن، یا باهم اختلاف نظر دارن یا...
من خودم از زمانی که مجله به صورت سیاه و سفید چاپ میشد میخوندمش تا همین شماره آخر. دنبال مجله تو دکه ها گشتن، خرید مجله، خوندنش، آرشیو کردنش... یکی از بهترین لذتهای زندگیم بود. ولی الان چند سالیه حتی وقت استراحت کردن هم ندارم چه برسه به بازی. شاید این بلای خانمان سوز. این بلای مادیگرایی به اعضای بازیرایانه هم سرایت کرده.
کاش اون روزای قشنگ که تمام انگیزه و هدف زندگیم پیچوندن پول و رفتن به کلوب بود دوباره برگردن
کاش اون روزایی که از تو مجله بازی انتخاب میکردم، واسه "خواهد آمد" ها تقویم درست میکردم و برای انتشارشون لحظه شماری میکردم برگردن...
...
امشب در سن 27 سالگی احساس کردم خیلی پیر شدم...

• Like
Reactions: EVIL4baz

sami_19

کاربر سایت
May 1, 2008
708
نام
SaMaN
انگار کلا سرنوشت ما طوری نوشته شده که باید یکی یکی مرگ چیزایی که یه روزی برامون مهم بود رو ببینیم. 10 سال واقعا زمان کمی نیست برای اینکه هر ماه بری دکه‌ی محل و سراغ یه مجله رو بگیری و بعد یه روز اتفاقی متوجه بشی گویا دیگه قرار نیست چاپ بشه.

بازی رایانه خوندن رو زمانی شروع کردم که نمی‌تونستم بدون استفاده از دفترچه‌ی دوز و کلکش حتی یکی از Colossus های Shadow of The Colossus رو بکشم. پاییز 84 برای من خلاصه شده تو بازی‌رایانه‌ای که جلدش به Perfect Dark Zero اختصاص داشت و توش پر بود از مطالبی که من تا قبل از اون هیچ ایده‌ای راجع بهشون نداشتم. یک هفته قبل از اینکه این شماره رو بخرم اولین مجله‌ی بازی زندگیم(که یه دنیای بازی بود که تا اونجایی که یادمه توش نقد فیفا 06 و فارنهایت دیوید کیج بود) رو خریده بودم و الان شنیدن خبر چاپ نشدن این دو تا نشریه تو کمتر از یک ماه کاملا واسم باورنکردنیه. اون پاییز تصمیم گرفتم ویدئو گیم که جذاب‌ترین اتفاق زندگیم تا اون لحظه بود رو جدی‌تر دنبال کنم و حالا بعد از 10 سال و تو پاییز 93، تعطیلی دو سوم نشریات ویدئو گیم ایران، من رو نسبت به اون تصمیم بیشتر از گذشته به شک انداخته.

خلاصه جدا از این حرفای شاعرانه! ممنون از تمام کسایی که توی این سال‌ها برای بازی‌رایانه زحمت کشیدن و امیدوارم به زودی اتفاقای خوبی بیوفته که بازی‌رایانه رو بتونیم بهتر از گذشته توی دکه‌ها ببینیم.

آخرین ویرایش:

BatiGoal

-_____-
کاربر سایت
Nov 6, 2012
3,330
نام
Mohammad
اون عزیزانی که سطح دانششون در این حده که با پدیده ای به اسم نوشتن آشنایی ندارن بهتره نظر ندن! نویسنده ها طبق تجربه خودشون بازی ها رو "نقد" می‌کنن. یه نمونه:
یه منتقد فیلم من باب مثال فیلم رو ندیده ترجمه میکنه؟:))

Argada

کاربر سایت
Jan 25, 2013
708
نام
محمد رضا
همه مجلات معتبر گیم فقط کارشون ترجمه ست؟
مصاحبه اختصاصی و.....پس چی=کشک!
5 سال یکدفعه یکی رو تو نمایشگاه توکیو گیم شو فلان کارگردان رو ببینن چند دقیقه باهاش مصاحبه کنن از این 10 دقیقه 5 دقیقه ش رو فقط باهاش عکس بندازن.
پیش نمایش و نقد ها هم چیزی نگم در مورد بهتره مخلوطی از ریویو های گیم اسپات و ای جی ان و..... با یکم تغییرات نویسنده.
گرداننده های اصلی فرومشون هم دبیرها و سردبیر مجله بودند.
اسم شخصی رو نمیتونم بیارم مثلا دبیر چند تا از بخش هاشون بدلیل کم ظرفیت بودن و رفاقت با ادمین های اصلی فروم که مساوی است با بن شدن.
تمام...........

خوب این که شما می فرمایید یه چیز طبیعی هست هر کس نظرات و علایق خاص خودش رو داره...اما از دید من و دیگر دوستان اینطور نیست.
من سال 2007 اینجا عضو شدم... اما تو سال 2009 به خاطر برخی مسایل بن و اخراج شدم!... اون موقع کوچ کردم و اومدم بازی رایانه... یادش بخیر...روزگاری داشتیم...اون اوایل به کمک برخی بچه ها کلی ترد و مقاله و نقد و بررسی می زاشتیم... انصاف نیست زحمات بچه های بازی رایانه چه نویسندگان مجله و چه مدیران سایت رو به خاطر برخی اشتباهات به کل بد جلوه بدیم... من خودم بارها بن شدم بارها با مدیران ارشد بحث داشتم اما الان با 26 سال سن و داشتن کلی خاطره خوب و بد در کل از بازی رایانه راضی هستم و بابت اتفاقات اخیرش ناراحت هستم.

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
دوستان چرا اطلاع رسانی نمیکنید؟
اگر تعطیل شده که تاپیک بسته شه دیگه
تا اونجایی که میدونم قراره ابتدای سال آینده سایت بازی رایانه دوباره افتتاح شه اگه بازم برنامشون تغییر نکنه.در مورد مجله هم اطلاعی ندارم که چطور میخواد ادامه پیدا کنه.ولی پیشنهاد میکنم الکترونیکیش کنن تا راحتتر بفروش برسه و از تمام هزینه های چاپ و دردسرهاش خودشونو خلاص کنن.البته میدونم توی ایران فرهنگ استفاده درست از محتوای الکترونیکی ضعیفه.ولی بنظرم راهی جز این برای ادامه دادن مجله نیست

magiteq

کاربر سایت
May 1, 2008
1,801
نام
Ata
تا اونجایی که میدونم قراره ابتدای سال آینده سایت بازی رایانه دوباره افتتاح شه اگه بازم برنامشون تغییر نکنه.در مورد مجله هم اطلاعی ندارم که چطور میخواد ادامه پیدا کنه.ولی پیشنهاد میکنم الکترونیکیش کنن تا راحتتر بفروش برسه و از تمام هزینه های چاپ و دردسرهاش خودشونو خلاص کنن.البته میدونم توی ایران فرهنگ استفاده درست از محتوای الکترونیکی ضعیفه.ولی بنظرم راهی جز این برای ادامه دادن مجله نیست

به هیچ وجه نباید دیجیتال بشه

EL CHE

کاربر سایت
Mar 5, 2012
858
نام
میـرعلی
سپری کردن روز و ماه های بدون بازی رایانه خیلی سخته.
مخصوصا وقتی ارشیو مجله همیشه جلوی روت باشه و عادت کرده باشی اطلاعات فلان بازی رو همیشه از بازی رایانه برای اولین مفصل بخونی .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر