امتیاز اعضای بازی سنتر به عناوین PC

گفتگو در 'بحث و تبادل نظر پيرامون بازی های PC' ایجاد شده توسط Meysam, ‏Sep 17, 2009.

1. کاربر سایت

سلام
    تو اين تاپيك مي خوايم نظر شما و امتيازي رو كه به هر بازي ميديد مشخص كنيم تا شايد بتونيم بهترين بازي رو تو هر ماه يا سال با نظر خودمون انتخاب كنيم
    پايين ترين امتياز 0
    بالاترين امتياز 10
    همراه نظر ( خواهشمند است نظر کارشناسانه باشه )

اینم بازی های سری 1 : ( تا تاریخ 5 مهر )

Wolfenstein
    Wanted Weapons of Fate
    Left 4 Dead
    Bionic Commando
    Call of Juarez Bound in Blood
    Street Fighter IV

جواب لیست امتیازات سری اول :

http://www.bazicenter.com/forums/showpost.php?p=816311&postcount=44

اینم بازی های سری 2 ( با تشکر از میثم ) تا تاریخ 20 مهر :

Batman Akham Asylum
    Resident Evil 5
    Mini Ninja
    NFS: SHIFT
    Red Faction Guerilla
    Darkest of days
    Section 8
    overlord 2
    ARMA II
    Trine
    X-Men Origins: Wolvorine

جواب لیست امتیازات سری دوم :

http://www.bazicenter.com/forums/showpost.php?p=828839&postcount=68

اینم بازی های سری 3 : ( تا تاریخ 28 مهر )

Assassin's Creed
    Bioshock
    Brothers In Arms 3
    Crysis
    Crysis Warhead
    Dark Sector
    Dead Space
    Far Cry 2
    F.E.A.R 2
    Gears of War
    GTA IV
    GRID
    Mirror Edge

لیست امتیازات سری سوم :

http://www.bazicenter.com/forums/showpost.php?p=835380&postcount=102

بازیهای سری 4 ( تا تاریخ 5 آبان )

Splinter Cell: Double Agent
    STALKER: Shadow of Chernobyl
    STALKER: Clear Sky
    Call of Duty 4
    Call of Duty: World At War
    Fallout 3
    H.A.W.X
    Resident Evil 4
    Prince of Persia 2008
    Burnout: Paradise
    Mass Effect
    Devil May Cry 3
    Devil May Cry 4
    Pro Evolution Soccer 2009
    Colin Mac Rae: Dirt
    Silent Hill: Homecoming

لیست امتیازات سری چهارم :

http://www.bazicenter.com/forums/showpost.php?p=842456&postcount=135

آخرین ویرایش: ‏Jul 8, 2011
    Natural Killer, playstation1, hamidghiasi و 2 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
  2. کاربر سایت

دوست عزیز شما خودت داری حرف خودت رو نقض میکنی که |: کلا این کامنتت از ریشه مشکل داره! شما میگید به بازی مثل Resident Evil 6 چهار میدن بعد خودت خیلی قشنگ داری جواب خودت رو میدی بعد هم خودت نقضش میکنی |: خیلی ها به این بازی امید داشتن! خیلی ها رو این بازی به درورغ های کپکام حساب باز کرده بودن، بازی نتنها رزیدنت اویل نبود، بلکه call of Evill بود، وقتی کسی به این بازی 4 میده یعنی هیچ چیز تو این بازی ندیده که به رزیدنت اویل شباهت داشته باشه! کسی بهش 4 میده یعنی میخواد جلو دروغ های بزرگ کپکام رو بگیره! که چند سال بعد به خودش بیاد و یک چیز مثل Resident Evil 7 معرفی کنه! (در ضمن خودمم هم میدونم این Resident Evil 7 هیچ شباهتی به سری گذشته نداره، ولی کپکام میخواد بگه برای طرفدار های بازی احترام قائلم! این که دوباره میتونم یک حرف های تو سبک ترس و بقا داشته باشم حالا به هر شکلی!) بعد برام خیلی جالبه شما دارید همه رو محکوم میکنید که مثلا احساسی به این چنین بازی های نمره میدن، و اگه این همه مشکلات این بازی رو نبینن و 7 میدادن معقولا نه هست! نخیر اقا! اگه 7 میدادن و این همه مشکل رو نمیدیدن اون وقت اون نمره هفت احساسی و از روی جو گیری نبوده؟ |:
    در اخر همه هم بازی رو تجربه میکنیم! حالا بد یا خوب! نمره میدیم! چه بسا بازی های بودن که نمره های خوب نگرفتن ولی برای همه قابل قبول و حتی بهترین بوده! بعدش وقتی میگیم نظر شخصی هر کس، یعنی قابل احترام هست! و کسی حق نداره بگه چون با بازی حال کرده و جو گیر شده نمره داده |: اصل موضو ع هم همین هست هر کسی با بازی که حال کرده نمره میده دیگه بیش از این هست؟ |: بیا من چند صد نقد از سایت های معروف برات میارم که نمره دادنشون عجیب و غریب بوده! یکیشون هم نمره gamespot به اخرین ما هست که هشت داده! در صورتی که 100 درصد کسانی که بازی رو تجربه کردن این نمره رو قبول ندارن! این هشت چیزی بیش از نظر شخصی این منتقد نبوده! این فقط یکیشون بود!
    بیایید برای نظر شخصی هم دیگه احترام قائل بشیم.

3. کاربر سایت

نام:
    محمد رضا
    این بحث رو بهتر هست فراموش کنیم...اینجا تاپیک امتیاز به بازی هست و فکر می کنم این بحث ها به نتیجه هم نمی رسه...من خودم به شخصه فکر می کنم هر کس بنا به اطلاعات و درک خودش به علاوه انتظارات و لذتی که از بازی برده می تونه بازی رو نقد و بررسی کنه...تنها بهتر هست تا حد ممکن تعصب یا احساسی با این موضوع برخورد نکنیم که همین هم خودش جای جدل زیادی داره .
    من خودم گاهی قبل از انجام یک بازی و یا خریدش که هم وقت و هم هزینه می بره نقد بچه ها رو می خونم و کم و بیش مد نظر قرار می دم!

4. کاربر سایت

نام:
    SaSaN
    من فکر میکنم کاملا متوجه منظورم نشدید و دوست ندارم این بحث ادامه پیدا کنه سعی میکنم تو همین پست بهش خاتمه بدم. در مورد RE6 کاملا درست میگین و بنظرم من هم ضعیفترین نسخه ی RE بود. اما اگه تمام قسمت ها (داستان، گرافیک، گیم پلی و...) رو مد نظر بگیریم حداقل میشه نمره ی 6 یا 7 داد. همین چند خط اول پستت نشون میده که ملت سر این بازی خیلی هایپ شده بودن و نمره ی پایین هم برای این بوده که زد حال شدیدی خوردن و این یعنی نمره دادن احساسی (شاید همه نه اما اکثرشون از روی جوگیری نمره دادن)
    البته RE6 فقط مثال بود و خیلی بازیهای دیگه رو میشه به جای اون گذاشت. تو نقد یکی از کاربران دیده بودم که به بازیه Mass Effect 3 نمره 5 داده بود اونم فقط به خاطر این که از پایان بازی خوشش نیومده بود و زد حال خورده بود... یکی هم بود به Dark Souls نمره ی 6 داده بود اونم به خاطر این که بازیش خیلی سخته و یک مرحله هم نتونسته جلو بره :blink1: توی پست قبلیم هم گفتم که اول بازی رو کامل برسی کنید و بعد که مطمعن شدید نمره بدید. بعضی ها سر یه مشکل کوچیک ضد حال میخورن و 5 یا 6 نمره کم میکنن و کل بازی رو میبرن زیر سوال ! خود من هم به خیلی از بازیهای بزرگ دنیا نمره خیلی پایینی دادم اما اول کاملا بازیو برسی کردم و بعد نمره دادم. مثلا توی بازی هایی مثل Deus Ex HR و Skyrim به قدری ایراد و مشکل دیدم که میتونم در موردش یه مقاله کامل و مفصل بنویسم و نمره ی پایینی که دادم از روی جوگیری نبوده.
    البته سبک بازی ها هم خیلی ثاثیر گذار هست و منی که از سبک استراتژی خوشم نمیاد و خیلی کم بازی میکنم، نباید به این سبک بازی ها نمره بدم چون هر چقدر هم عالی و بی نقص باشه بازم نمره ی پایینی میدم بهش

اما یه بحث دیگه ای هم هست به نام سلیقه که فکر نمیکنم هیچ وقت تمومی داشته باشه و برای همین باید به سلیقه ی همدیگه احترام گذاشت. مثلا من از بازی Max Payne 3 خیلی خوشم اومد اما خیلی ها هم بودن که بخاطر تغییرات زیادش خوششون نیومد و از این نظر نمیشه اعتراضی کرد چون سلیقه ای هست. البته کسی پیدا بشه که بگه MP3 بازیه خیلی بدیه واقعا بی انصافی هست. نسخه ی جدید COD هم همینطوری هست و بعضی ها از تغییرات جدیدش خوششون اومده و بعضی ها هم نه... بازیه Bioshock هم داستان خیلی پیچیده و فضا سازیه عجیبی داره و همین باعث شده که بعضی ها اصلا نتونن درکش کنن و خوششون نیومده. اما نمیشه اومد ازشون پرسید که چرا خوشت نیومده چون سلیقه ای هست

برای من هم یکی از عجیب ترین نمره هایی بوده که تا حالا دیدم و همین باعث شد تا به کلی قید Gamespot رو بزنم
    به این خاطر که نمره ی پایینی که یک منتقد به این بازی میده خیلی تاثیر بدتری از نمره یه گیمر معمولی به جا میزاره و اعتبار سایت رو به طور کامل نابود میکنه. علاوه بر اون میانگین نمره ی بازی رو هم میاره پایین

Paradise Lost این نوشته را Like کرده است.
  5. کاربر سایت

من کلا میونه خوبی با بازی های آنلاین ندارم . ولی به اصرار دوستان مجاب به خرید بازی شدم و وقتی سینگل بازی رو با دوستان و co-op به اتمام رسوندم ، اصلا فکر نمیکردم که چقدر بازی خوبی هستش . تا الان چیزی حدود 44 ساعت وقت رو صرف بازی کردم و DLC آندرگراند رو تازه شروع کردم .
    گرافیک بازی باید مورد تحسین قرار بگیره . جلوه های بصری بازی بسیار زیباست . و پچ دایرکت ایکس 12 ای که تازه به بازی اضافه شده پرفورمنس بازی رو بسیار بهتر کرده.موسیقی بازی نیز خیلی خوبه و هنگام مبارزات و درگیری ها به اوج میرسه . ماموریت های اصلی بازی نسبتا کم هستن ولی تنوع خوبی دارن ، پیشروی در ماموریت ها با کمک دوستان و صحبت کردن با اون ها از طریق میکروفون و حتی دعوت کردن از خارجیها برای عضو شدن در گروه بسیار دلچسبه .
    متاسفانه بازی در تنوع ماموریت های جانبی قوی عمل نکرده و شاهد عملیات های تکراری هستیم .
    سیستم لول آپ بازی نسبتا ساده هستش و پیچیدگی خاصی نداره . شخصی سازی اسلحه ها و زره تن و بدن و پیدا کردن آیتم های خاص از مواردی هستش که ساعت ها بازیکن رو مجاب به گشت و گذار در محیط میکنه .
    بازی پتانسیل بسیار بالاتری در زمینه تنوع عملیات های جانبی داشت که زیاد بهش پرداخته نشد .
    در کل بازی ارزش امتحان کردن رو داره و بسیار اعتیاد آوره ( مخصوصا داخل دارک زون).

kamyy, Ƥ.s.Y.c.H.o, s.1 و 5 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
  6. El amor es la fuerza más poderosa del mundo, amant کاربر فعال

Forza Horizon 3

گیم پلی : 10
    موسیقی و صداگذاری : 10
    تنوع بخش داستانی : 8
    گرافیک : 10

نمره کل : 10/10

kamyy, Democracy, Ƥ.s.Y.c.H.o و 6 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
  7. El amor es la fuerza más poderosa del mundo, amant کاربر فعال

Watch_Dogs 2

گیم پلی : 10/10

گرافیک : 9/10
    موسیقی و صداگذاری : 8/10
    داستان : 8/10

نمره کل : 9/10

majidred2011, Democracy, Ƥ.s.Y.c.H.o و یک نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
  8. کاربر سایت

نام:
    امیرحسین
    COD 4: MW ریمستر نشده(نسخه 2007)

واقعا اینو آدم بازی می کنه متوجه می شه چرا COD های جدید مزخرف شدن و BO3 بعد از 2 مرحله شیفت+دلیت می شه. اولا تفنگ ها مثل آدم Recoil دارن، به تیر پنج-شش که رسیدی معمولا 20-30 درجه از افق فاصله گرفتی؛ دوما طراحی مراحل خداست، مراحل اکثرا باز هستن و از هر طرف حال کردی می تونی پیشروی کنی و خدا تا روش داری؛ سوما نارنجک ها واقعا یه کاربردی دارن، نه فقط Frag، اون فلش بنگرو می گم که وقتی داخل فضای بسته ای جونت رو نجات می ده یا دود زایی که تو فضای باز که همه زوم کردن روت کمی فضای مانور دادن بهت می ده؛ چهارما و مهم ترین دلیل، All Ghillied Up.

10/10

نسخه جدید رو هنوز توفیق نداشتم بازی کنم:D

aliatlas, Octienne, kamyy و 9 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
  9. s.1 s.1

کاربر سایت

dishonored 2 9/10

نکات مثبت:
    روند خطی با محیط های باز برخلاف سایر rpg ها
    گرافیک هنری عالی
    گیم پلی و اکشن عالی
    اپگرید های مناسب
    بخش لذت بخش پیدا کردن ایتم ها
    داستان مناسب به همراه روایت زیبا
    صداگذاری مناسب شخصیت ها

نکات منفی:
    کمی باگی حتی بعد از اخرین اپدیت
    ثبات و تکرار گیم پلی بازی از ابتدا تا انتها
    کمی مشکلات افت فریم به نسبت گرافیک بازی

همیشه کابوس من در بازی های rpg گشتن زیاد در محیط ها بدون هیچ هدف خاصی بوده اکثرا هم باید از نقطه ی a به b کیلومترها طی کنید که در این بین هم 1 سری بر سر شما نازل می شوند یا باید بکشید یا فرار کنید این روند بسیار تکراری و زجر اور همیشه برای من کابوس بزرگی بوده که دقیقا برام مشخص نیست چرا از همون ابتدا fast travel در بازی حضور نداره اما خوشبختانه در این بازی خبری از این داستان نیست و بازی در طی مراحل مختلفی با محیط های باز بزرگ در جریان هست به همین خاطر لذت بالایی از بازی بردم همه ی ایتم های بازی هم گشتم پیدا کردم.

The Listener, majidred2011, NO ps3 و یک نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
  10. Stay hungry. Stay foolish. کاربر سایت

نام:
    نریمان
    این بازی RPG نیست :-"

The Listener, FUTURE و Destruction این نوشته را Like کرده اند.
  11. s.1 s.1

کاربر سایت

Dishonored 2 is a fabulously immersive role-playing game
    Read more at Dishonored 2 review – Now fixed on PC? | TrustedReviews

خیلی جاها می گن action-ad هست جاهای دیگه action rpg یاد می شه اما قطعا بازی کلی المان های rpg داره. چنتا نقد دیگه

Dishonored 2 borrows a bit from all of these games and more: It’s part stealth game, part action RPG, part first-person platform puzzler

Dishonored 2
    iis an upcoming action-adventure stealth role-playing video game being developed by Arkane Studios and published by Bethesda

12. کاربر سایت

نام:
    رایان
    این که بگیم بازی نقش آفرینیه خیلی جالب نیستش. بیشتر میشه گفت المان های RPG داره. اگه قرار باشه دیسانرد رو RPG حساب کنیم اتوماتیک کلی بازی دیگه مثل Far Cry هم نقش آفرینی میشن. :D

Ƥ.s.Y.c.H.o, KiLL3R/4/Ev3r, bluestar و 5 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
  13. The Death Fleet Descends ناظم انجمن

نام:
    Blue Shadow
    این نوع بازی‌ها سبک خودشون رو دارن، بهش میگن Immersive sim. به هیچوجه نقش آفرینی نیستن اما المان‌های قوی نقش آفرینی و اکشن ادونچر دارن. احتمالا دلیل اینکه از مراحل بازی هم لذت بردین هم همین باشه، ترکیب المان‌های گیمپلی نقش آفرینی با ساختار خطی / نیمه خطی Action.
    به علت مراحل ساخت فوق‌العاده‌ پیچیده و تجربه فنی سنگینی‌ که نیاز دارن، در طول تاریخ ده پانزده تا بازی تو این سبک بیشتر نداریم.(که نصف بیشترشون مال Arkane و Bethesda Game studios و GSC هست :D) به همین دلیل واقعا باید ارزش DH و Arkane رو دونست.:D

Masta_killa, Octienne, Empyrium و 14 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
  14. s.1 s.1

کاربر سایت

Watch Dogs 2 6/10

نکات مثبت:
    تا حدی گرافیک بازی

نکات منفی:
    مکانیسم گیم پلی بد و خسته کننده
    هوش مصنوعی به شدت مسخره و خنده دار بازی
    نسبت فریم دهی به گرافیک بازی
    صدا گذاری بسیار بد به همراه ایراد های تکنیکی صدا
    پخش موسیقی ازار دهنده در بخش های مخفی کاری(کاملا بی هدف)
    فیزیک تاریخ گذشته
    هندلینگ غیر واقعی ماشین ها

من انتظار داشتم این نسخه از بهتر از شماره 1 شده باشه چرا که از شماره ی 1 بازی خوشم هم می یومد اما در عین ناباوری به شدت بازی ضعیف کار شده. هوش مصنوعی بای از بدترین های این نسل هست کافی 1کی بفهمه شما کجا هستید برید 1 جایی قایم شید به حرکات و رفتار دشمنان بازی بخندید که اصلا دارن چی کار می کنن. ضعیف بودن بازی در حدیه که فکر می کنم 1 استدیوی دست سوم بازی رو ساخته از یوبی سافت این نسل به خاطر بازی های ضعیفش سپاسگذارم.

Ƥ.s.Y.c.H.o, The Listener, raya2 و یک نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
  15. کاربر سایت

Hotline Maimi 1&2

دو بازی قدیمی ولی فوق‌العاده.
    گرافیک، موزیک و اتمسفر بازی ها حرف ندارن و داستانش هم لذت بخشه؛ گیمپلی بازی سخت و بی نقصه ولی ادمو رو مجبور میکنه بیشتر بازیش کنه

1: 10/10
    2: ب خوبی اولی نبود ولی فرمول گیمپلی تغییر خاصی نکرده و همین مهمه 8/10

s.1 این نوشته را Like کرده است.
  16. کاربر سایت

TYRANNY​

یه شاهکار دیگه از استودیو obsidian.مکانیک های بازی اوایل پیچیده به نظر میان ولی بعد از چند ساعت که به عمقشون پی میبرید فوقالعاده میشن.یه rpg تمام عیار که هم old school بازا رو راضی میکنه هم طرفدارای نقش افرینی مدر ن.مبارزات بازی هم ترکیبی از divinity و rpg های Real time مثل دیابلو هستش که فقالعاده خلاقانه از اب درامده
    البته برای اتمام بازی نیاز به صبر و شکیبایی زیادی دارین.بخش زیادی از بازی رو در حال تبادل دیالوگ و انتخابات هستین که ممکنه بعد از مدتی خسته کننده بشه ولی بعد وقتی عواقب انتخاباتتون رو دیدید به وجد خواهید اومد.گرافیک بازی در بهترین حالت خود وجود داره.البته کمی مشکلات فنی مثل لودینگهای بلند مدت ناراحت کننده هستند اما درکل با دیدن اسکرین شاتهای بازی شاهد تابلو نقاشی خواهید بود.موسیقی بازی هم که همانند عناوین قبلی OBSIDIAN عالی و کامله.فقط عدم تنوع و تعداشون ممکنه بعد از مدته باعث تکراری شدنشون بشه
    با خیال راحت villan درون خودتون رو ازاد کنید >:D<

گرافیک:9
    گیمپلی:8
    داستان:9
    موسیقی:8

امتیاز کل:8.5/10

Empyrium, uriel, masoud101 و 2 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.

این صفحه را به اشتراک بگذارید