arash1996

کاربر سایت
May 17, 2012
1,479
نام
آرش
سلام دوستان سریال کمدی خوب چی معرفی می کنید؟
فقط عین سریال فرندز نباشه ی قسمت دیدم اصلا با سلیقه من سازگار نیست
سلام
5-6 سال پیش قسمت اول فرندز رو دیدم و اصلا خوشم نیومد. پارسال از بیکاری گفتم بذار حداقل یه فصلش رو ببینم بعد اگه خوشم نیومد ولش می‌کنم. از نیمه‌ی دوم فصل اول جوری معتادش شدم که هر ده فصل رو تو یه زمان کوتاهی دیدم و هنوزم بعضی وقت‌ها قسمت‌هایی ازش رو به صورت رندوم می‌بینم.
ولی خب اگه کلا سیت‌کام دوست نداری، من silicon valley رو بهت پیشنهاد می‌کنم. تا الآن سه فصلش اومده و کیفیت خیلی خوبی داشته.

hooman1995

کاربر سایت
Dec 26, 2016
510

بنظر من بهترین کمدی حال حاضر که طراوتش رو از دست نداده که هیچ، هر فصل هم بهتر و قوی‌تر برمی‌گرده It's Always Sunny in Philadelphia ـست. فصل 12 دیشب تموم شد. تا فصل 14 هم تمدید شده.

asheghangta

کاربر سایت
Jun 17, 2006
1,112
نام
آرین
خوب دوستان يك روز ديگه تا پايان نظرسنجى مونده.

اگه تمام كاربرانى كه راى دادن به سريال هايى كه در نهايت انتخاب ميشن،بشينن ببينن و تو تاپيك بحث گروهى راه بيفته،با توجه به اينكه 3 سريال تو جريان ميفتن،اين قضيه از حد بحث هاى GOT و BB هم شايد بالاتر بره و كلا يه چيز سورپرايز كننده و خيلى جالبى ميشه با اين تعداد افرادى كه تو نظرسنجى بودن.
اگرم حالا خيليا در نهايت نبينن و يا تو تاپيك تجارب خودشونو به اشتراك نذارن،بازم از سريال هاى روز در حال پخش از اين لحاظ اختلاف پيدا مى كنه...كلا فكر كنم يه تازه وارد بياد فكر مى كنه اين سريالا در حال پخشن:D.
اگرم از حد انتظار خيلى خيلى پايين تر بود و تاپيكم خبرى نبود،بازم چندين نفر حداقل تجربه ى ديدن چند سريال تاپ رو به يه بهانه اى پيدا كردن و همين خودش خوبه.

آخرین ویرایش:

Ehsan95_76

Let The Dawn Of Love Survive
کاربر سایت
Jun 3, 2010
2,239
نام
احسان
خوب دوستان يك روز ديگه تا پايان نظرسنجى مونده.

اگه تمام كاربرانى كه راى دادن به سريال هايى كه در نهايت انتخاب ميشن،بشينن ببينن و تو تاپيك بحث گروهى راه بيفته،با توجه به اينكه 3 سريال تو جريان ميفتن،اين قضيه از حد بحث هاى GOT و BB هم شايد بالاتر بره و كلا يه چيز سورپرايز كننده و خيلى جالبى ميشه با اين تعداد افرادى كه تو نظرسنجى بودن.
اگرم حالا خيليا در نهايت نبينن و يا تو تاپيك تجارب خودشونو به اشتراك نذارن،بازم از سريال هاى روز در حال پخش از اين لحاظ اختلاف پيدا مى كنه...كلا فكر كنم يه تازه وارد بياد فكر مى كنه اين سريالا در حال پخشن:D.
اگرم از حد انتظار خيلى خيلى پايين تر بود و تاپيكم خبرى نبود،بازم چندين نفر حداقل تجربه ى ديدن چند سريال تاپ رو به يه بهانه اى پيدا كردن و همين خودش خوبه.
سلام بر شما
یه سوال (ببخشید اگه قبلا توضیح دادید) الان این سه سریال منتخب رو باید با هم ببینیم و یا یکی اش هم مشکلی نیست؟
سوال بعدی هم اینکه ترتیب دیدن چطوریه؟ یعنی هفته ای یه اپیزود یا هرچه قدر دیدیم تو طول هفته میایم بحث میکنیم؟
ممنون

asheghangta

کاربر سایت
Jun 17, 2006
1,112
نام
آرین
سلام بر شما
یه سوال (ببخشید اگه قبلا توضیح دادید) الان این سه سریال منتخب رو باید با هم ببینیم و یا یکی اش هم مشکلی نیست؟
سوال بعدی هم اینکه ترتیب دیدن چطوریه؟ یعنی هفته ای یه اپیزود یا هرچه قدر دیدیم تو طول هفته میایم بحث میکنیم؟
ممنون
سلام...توى يه پست موقع استارت و معرفى سريال هاى منتخب كامل توضيح ميدم.

ولى قطعا من كه اصلا تو جايگاهى نيستم كه ديكته كنم به بقيه كدوم سريال ها رو ببينن يا چطور ببينن،هر كس هر چند تا از 3 تا رو دوست داشت مى بينه و ادامه ميده (ممكنه چند نفر بخوان سريالايى كه جزو 3 تا هم نشدن،خارج از جريان اصلى ببينن و ادامه بدن) و نتيجه ى اين نظرسنجى صرفا معرف"جريان اصلى"خواهد بود كه كاربرا رو بيشتر منسجم نگه داره.

از لحاظ اپيزود ها...از لحظه ى استارت هيچ منعى از لحاظ پيشروى "اپيزوديك" نيست ،ولى هر كاربر بهتره حداقلش هر چند اپيزود يك بار يه مطلب داشته باشه و به بحث بشينه.چون هر كس شرايط خاص خودش رو داره و يه جور خاصى از سريال ديدن لذت مى بره،تعيين حد اپيزوديك به جاى انسجام بهتر،بدتر مى كنه قضيه رو و لذت خيليا رو از سريال مى گيره.
منتهى براى اينكه چهارچوب كلى داشته باشه و اتفاقا اين روش باحال تر مى كنه جو تاپيك رو،پيشنهاد خودم اينه كه "حد سيزن" داشته باشيم.يعنى كسى فصل بعد رو زود تر از اين حد استارت نزنه.كه اين حد هم در هنگام استارت اوليه ى قضيه وجود نخواهد داشت و وقتى سرعت متوسط تاپيك رو ديديم،پيشنهادش ميديم.

در كل پيشنهاد اينه كه بچه ها سعى كنن با حد وسط تاپيك پيش برن...جلو تر هم زدن حداقل پست بذارن تا بقيه به اون اپيزود رسيدن استفاده كنن.

ممنون.

آخرین ویرایش:

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
MV5BODY2ODU0MTY5Nl5BMl5BanBnXkFtZTgwNjQ0OTc2MTI@._V1_SY1000_CR0,0,674,1000_AL_.jpg
والا اکثر سریالای طنز معروف سیتکام هستن یعنی تو همون فاز فرندز :D اما غیر سیتکام همونطور که دوستان گفتن Silicon Valley خیلی خوبه، Shameless، این اواخرم Atlanta خیلی خوب بود.
در مورد فرندز هم اگه همین تاپیکو برگردی به صفحه های 4-5 سال پیشش میبینی یک پستی دادم دقیقا مثل همین پستت، بعد که نشستم سیتکامای مختلف شروع به دیدن کردم کم کم با این مدل سریالا کنار اومدم الانم بنظرم اعتیاد آور ترین سریالا سیتکاما هستن که منو مجبور کرد 3 بار پشت سر هم 10 سیزن فرندزو تموم کنم و هنوزم اگه بشینم برای چهارمین بار دوباره شروع کنم جذبش میشم تا آخر میبینم:D

آخرین ویرایش:

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,862
نام
Sajjad
فرندز رو ندیدم نمیدونم سبکش جوریه ولی Silicon Valley رو حتما ببین:D

asheghangta

کاربر سایت
Jun 17, 2006
1,112
نام
آرین
خوب مهلت يك هفته اى شركت در نظرسنجى هم به اتمام رسيد و سه سريال Justified و The Sopranos و Twin Peaks انتخاب شدند (همچنين سريال هاى Louie و Rectify با اختلاف بسيار اندكى از حضور به عنوان سريال اصلى در آيتم بازماندند).

ممنون از همه ى دوستان و همچنين پرهام عزيز براى ست كردن نظرسنجى.

پس از ارسال پست شروع و معرفى سريال ها،آيتم استارت خواهد خورد.
(دوستان از همين الان سريال هاى مورد نظر رو مى تونن برا دانلود بذارن،از دوستانى كه The Sopranos رو ديدن هم يه خواهش دارم،چون شنيدم زيرنويس خوب براى همه ى نسخه ها نيست،بچه ها كدوم نسخه رو دانلود كنن و شما با كدوم ريليز مشكل زيرنويس نداشتيد؟)

ممنون.

آخرین ویرایش:

Torch Bearer

کاربر سایت
Feb 13, 2010
93
نام
حمید
دوستانی که میخوان تویین پیکس رو شروع کنن من یک توضیحی بدم که با دید درستی برین سراغش.
تویین پیکس اثر مشترک دیوید لینچ و مارک فراسته. مارک فراست که سابقه‌ی کاریش تو سوپ اوپراها بیشتر خودشو نشون میده و دیوید لینچ هم که کارنامه‌ی بلندبالای کارگردانیش به اندازه‌ی کافی معرفش هست. به خاطر همین تویین پیکس در قالب یک سوپ اوپرا شروع میشه و ادامه پیدا میکنه اما خیلی فراتر از یک سوپ اوپرای معمولی و رایجه. سوپ اوپراها (که احتمالا اینجا خیلی طرفدار نداشته باشن) رو احتمالا تو سریال‌های امروزی تری مثل فرندز دیدین که چجوری این نوع آثار رو به خاطر نوع دراماتیزه کردن اتفاقاتشون مسخره میکنن (Days of our lives). تویین پیکس یک سوپ اوپراست، چون یک محیط بسته داره و داستانشو حول زندگی روزمره‌ی کاراکترهای درون اون محیط و روابط عاطفی بینشون شکل میده. به خاطر همین اگر جایی حس کردید بازیا مصنوعیه، یا شوخی‌ها آبکیه، این رو ضعف سریال یا بازیگرا یا کارگردان‌های سریال قلمداد نکنید، چون اینا ویژگی‌های یک سوپ اوپرای ساخته شده در سال 1990 ه.
چیزی که تویین پیکس رو از بقیه‌ی سوپ اوپراهای اون دوره متمایز میکنه و باعث شده در تاریخ جاودانه بشه ابعاد دیگه‌ی قضیه اس. یک پرونده‌ی جنایی مرموز مربوط به یک قتل، و کم کم ابعاد ماورایی و تخیلی. اینجاست که لینچ میاد روی کار. لینچ و نوع داستان گوییش به اندازه‌ی کافی شناخته شده ان، و داستان گوییش در اینجا هم خیلی فرقی نداره. وقتی میشینید پای یکی از داستان های لینچ باید انتظار اینو داشته باشین که اتفاقات با منطق دنیای واقعی و اتفاقات روزمره‌ی ما پیش نرن، و بر اساس سیستمی پیش برن که در اصطلاح بهش "dream logic" میگن. اتفاقا بر اسس یک سیستم علت و معلول رخ میدن ولی این رابطه‌ی علیت ممکنه فقط وقتی که تو همون رویا در حال تجربه اش هستین عقلانی باشه. وقتی بیدار میشین ممکنه به نظرتون غیر منطقی و حتی احمقانه بیاد. تویین پیکس همچین چیزی رو زیاد داره (بعضا حتی Literally به خاطر این که ممکنه یک کاراکتر بر اساس خواب هاش تصمیم به حل مسائل بگیره)
نباید با دید منطق 0 و 1 ای داستان های پلیسی بهش نگاه کرد، چون با اون سیستم پیش نمیره. اگر این کارو بکنید فقط خودتون ناامید و سرخورده میشید.
پیشنهادم اینه که اگر با کارهای لینچ آشنایی ندارین چندتا از فیلمهاش رو قبل از شروع کردن تویین پیکس ببینید تا فضای کاریش دستتون بیاد. (خودم فیلمهایی رو که قبل از تویین پیکس ساخته پیشنهاد میکنم، به خصوص eraserhead و grandmother)
در نهایت این که این اثر زمان خودش خیلی سر و صدا کرد، چون مردم با دید یک سوپ اوپرای معمولی شروع کردنش و به مرور سریال وجهه‌ی واقعی خودشو نشون داد و باعث شد جایگاهش از بقیه‌ی اون آثار بالاتر بره.
و این که اگر حس کردین قدیمی بودن سریال و اون حس و حال سوپ اوپرا گونه‌ اش اذیتتون میکنه یادتون بیاد که سریال مال 1990 ه و در قالب یک اثر مربوط به اون دوره ساخته شده. فصل جدید سریال که امسال میاد قطعا برای زمان امروز ساخته شده و تجربه کردنش میتونه لذت بخش تر باشه.

ادیت: اینو هم اضافه کنم که خجالت نمیکشم که بگم خودم یک بار پایلت سریال رو دیدم و کنار گذاشتمش (به خاطر جنس بازی بازیگرا) یک بار دیگه بعد از آشنا شدن با کانسپت سوپ اوپرا و قبول این که این سریال قراره سوپ اوپرا باشه دوباره شروعش کردم، این بار هم فقط چند اپیزود دووم آوردم و دوباره کنار گذاشتمش (به خاطر منطق به ظاهر احمقانه‌ی سریال) و بعد از گذشت مدت ها و قبول سیستم دریم لاجیک شروعش کردم و نه تنها از تک تک لحظاتش لذت بردم، بلکه تبدیل شد به یکی از سریال‌های مورد علاقم.

آخرین ویرایش:

worm

کاربر سایت
Jul 12, 2012
626
نام
Amir
دوستانی که میخوان تویین پیکس رو شروع کنن من یک توضیحی بدم که با دید درستی برین سراغش.
تویین پیکس اثر مشترک دیوید لینچ و مارک فراسته. مارک فراست که سابقه‌ی کاریش تو سوپ اوپراها بیشتر خودشو نشون میده و دیوید لینچ هم که کارنامه‌ی بلندبالای کارگردانیش به اندازه‌ی کافی معرفش هست. به خاطر همین تویین پیکس در قالب یک سوپ اوپرا شروع میشه و ادامه پیدا میکنه اما خیلی فراتر از یک سوپ اوپرای معمولی و رایجه. سوپ اوپراها (که احتمالا اینجا خیلی طرفدار نداشته باشن) رو احتمالا تو سریال‌های امروزی تری مثل فرندز دیدین که چجوری این نوع آثار رو به خاطر نوع دراماتیزه کردن اتفاقاتشون مسخره میکنن (Days of our lives). تویین پیکس یک سوپ اوپراست، چون یک محیط بسته داره و داستانشو حول زندگی روزمره‌ی کاراکترهای درون اون محیط و روابط عاطفی بینشون شکل میده. به خاطر همین اگر جایی حس کردید بازیا مصنوعیه، یا شوخی‌ها آبکیه، این رو ضعف سریال یا بازیگرا یا کارگردان‌های سریال قلمداد نکنید، چون اینا ویژگی‌های یک سوپ اوپرای ساخته شده در سال 1990 ه.
چیزی که تویین پیکس رو از بقیه‌ی سوپ اوپراهای اون دوره متمایز میکنه و باعث شده در تاریخ جاودانه بشه ابعاد دیگه‌ی قضیه اس. یک پرونده‌ی جنایی مرموز مربوط به یک قتل، و کم کم ابعاد ماورایی و تخیلی. اینجاست که لینچ میاد روی کار. لینچ و نوع داستان گوییش به اندازه‌ی کافی شناخته شده ان، و داستان گوییش در اینجا هم خیلی فرقی نداره. وقتی میشینید پای یکی از داستان های لینچ باید انتظار اینو داشته باشین که اتفاقات با منطق دنیای واقعی و اتفاقات روزمره‌ی ما پیش نرن، و بر اساس سیستمی پیش برن که در اصطلاح بهش "dream logic" میگن. اتفاقا بر اسس یک سیستم علت و معلول رخ میدن ولی این رابطه‌ی علیت ممکنه فقط وقتی که تو همون رویا در حال تجربه اش هستین عقلانی باشه. وقتی بیدار میشین ممکنه به نظرتون غیر منطقی و حتی احمقانه بیاد. تویین پیکس همچین چیزی رو زیاد داره (بعضا حتی Literally به خاطر این که ممکنه یک کاراکتر بر اساس خواب هاش تصمیم به حل مسائل بگیره)
نباید با دید منطق 0 و 1 ای داستان های پلیسی بهش نگاه کرد، چون با اون سیستم پیش نمیره. اگر این کارو بکنید فقط خودتون ناامید و سرخورده میشید.
پیشنهادم اینه که اگر با کارهای لینچ آشنایی ندارین چندتا از فیلمهاش رو قبل از شروع کردن تویین پیکس ببینید تا فضای کاریش دستتون بیاد. (خودم فیلمهایی رو که قبل از تویین پیکس ساخته پیشنهاد میکنم، به خصوص eraserhead و grandmother)
در نهایت این که این اثر زمان خودش خیلی سر و صدا کرد، چون مردم با دید یک سوپ اوپرای معمولی شروع کردنش و به مرور سریال وجهه‌ی واقعی خودشو نشون داد و باعث شد جایگاهش از بقیه‌ی اون آثار بالاتر بره.
و این که اگر حس کردین قدیمی بودن سریال و اون حس و حال سوپ اوپرا گونه‌ اش اذیتتون میکنه یادتون بیاد که سریال مال 1990 ه و در قالب یک اثر مربوط به اون دوره ساخته شده. فصل جدید سریال که امسال میاد قطعا برای زمان امروز ساخته شده و تجربه کردنش میتونه لذت بخش تر باشه.

ادیت: اینو هم اضافه کنم که خجالت نمیکشم که بگم خودم یک بار پایلت سریال رو دیدم و کنار گذاشتمش (به خاطر جنس بازی بازیگرا) یک بار دیگه بعد از آشنا شدن با کانسپت سوپ اوپرا و قبول این که این سریال قراره سوپ اوپرا باشه دوباره شروعش کردم، این بار هم فقط چند اپیزود دووم آوردم و دوباره کنار گذاشتمش (به خاطر منطق به ظاهر احمقانه‌ی سریال) و بعد از گذشت مدت ها و قبول سیستم دریم لاجیک شروعش کردم و نه تنها از تک تک لحظاتش لذت بردم، بلکه تبدیل شد به یکی از سریال‌های مورد علاقم.
چطوری با این سیستم دریم لاجیکش کنار اومدی؟:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر