بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,956
خوب از این به بعد در مورد مباخث Resident ٍرهم توی این تاپیک با هم گفت و گو میکنیم.
با تشکر از pandora tomorrow و Dinosaurعزیز

------------------------------------------------------------------------------

فهرست موضوعات

گزارش وسکر

گزارش Ada

معرفی R.P.D

معرفی S.T.A.R.S

بیوگرافی Ada Wong

عمارت اسپنسر : سرگذشت خانواده ی Tever

بيوگرافي كامل Jill Valentine

گزارش دوم وسکر : بخش اول

بیوگرافی کامل Claire Redfield : بخش اول

در اولین بخش ترجمه ی Wesker's Report رو واستون میذارم.
البته در ادامه کل Report های RE رو اینجا خواهم گذاشت که به استقبال دووستان بستگی داره.
اول اینو بگم که گویا این کار قبلا توسط شخص دیگه ای انجام شده ولی فقط برای اعضای پرمیوم بوده. به همین دلیل برای اینکه دوستان بیشتری از این گزارش استفاده کنن تصمیم گرفتم تا این رو تو سایت قرار بدم. کلا وسکر 3 تا گزارش داره که من تو این بخش گزارش اول رو میذارم.
این رو هم بگم که منبع من همون متن انگلیسی هست.

آخرین ویرایش:

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
حتما با بازی Resident Evil آشنایی دارین. بازی که توسط میکامی جوان برای کنسول PS1 در سال 1996 عرضه شد. شدت استقبال از این بازی به حدی بود که کپکام به همون شماره ی اول بسنده نکرد و تا شماره ی سوم از این بازی رو برای PS1 عرضه کرد.
اما با این سه شماره باز هم سوالات بی پاسخی در ذهن بازیبازها بود که هنوز جوابی برای آنها نبود. از این رو Capcom هم بیکار ننشست و کارهایی رو انجام داد. یکی از کار ها و به عبارتی مهم ترین کار ها Wesker's Report بود.
همه با نام آلبرت وسکر آشنا هستیم. شخصیتی که شاید به جرات میتوان گفت یکی باهوش ترین و در عین حال خاین ترین شخصیت کل بازی های رایانه ای هست. شخصیتی که در عین منفی بودن , محبوبترین هم هست.
این محبوبیت ممکن هست برای هر بازی باز متفاوت باشد. یکی از عینک دودی اون حوشش میاد. یکی از خونسردی , یکی از لحن صداش و ...
کلا هرجا Project ی هست وسکر هم اونجا هست. این حضور میتونه شخصی یا از طریق Famle Spy یا همون Ada Wong باشه. به همین دلایل حضور پررنگی در داستان RE دارد.

در RE5 شاهد خداحافظی با این کاراکتر محبوب هستیم ولی باید منتظر RE های جدید باشیم. هرچند که سازنده گانش منکر حضور وسکر در سری های جدید هستن. اما شاید به قول D.C Douglas کلون وسکر بوده که در RE5 مرده :biggrin1:

بهتره برگردیم سر موضوع اصلی تاپیک

کلا Wesker's Report حوادث RE1 تا RE : Code Veronica میباشد.
گویندگی گزارش وسکر بر عهده ی Richard Waugh هست. کلا وسکر از اول RE تا الان 4 تا دوبلور داشته.
1- Eric در Resident Evil Orginal [نسخه ی PS1]
2 - PeterJessop در Resident Evil : Remake
3 - RichardWaugh در Resident Evil 0 -Code Veronica- Resident Evil 4 و Wesker Report

شاید یکی از مهمترین علل محبوبیت وسکر همین صداگذاری وسکر باشد. به نظر من یکی از بهترین کارهای Richard در RE همین RE4 بود. شاید بهترین سناریویی که در آن صحبت کرده شروع سناریوی 5 Ada که در آن Ada خبر مرک کرازور رو به وسکر میدهد.
Really… Hmmmmm... Leon doesn't die easily. That’s fine,
we can use him to clean up Saddler for us.
We'll let them fight it out. Neither one of them will manage to
come out unharmed.

Either way, it’s your job to clean up what’s left of them when the
fight is over.
Don't forget who is running the show.
Whatever happens, we can't let either of them live to see tomorrow.
Our goal is to retrieve the sample.
Take out anything that might interfere with our plans.

4- D.C Douglas در Resident Evil 5- Resident Evil : Umbrella Chronicles

بهتره به کار اصلی این تاپیک یعنی گزارش وسکر بپردازیم.
من این گزارش رو در 4 بخش تنظیم کردم که سریال وار در 4 وعده قرار میدم
من رو از نظرات با ارزشتون بی نصیب نکنید
با تشکر

فردا ظهر بخش اول گزارش رو میزارم.

آخرین ویرایش:

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
خیلی عالی بود حتما ادامه بده
ولی نکنه ادامه ندی تا اخرش برو مرسی:biggrin1:
نگران نباشین ;)
Wesker Report رو تموم کردم الان هم 1/3 Wesker report II رو که تقریبا 5 برابر Wesker Report هست رو تموم کردم.
Ada Report رو هم که مدت ها پیش ترجمه کردم که بعد از اتمام Wesker Report ها میذارم.

:love:

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
همون طور که وعده داده بودم بخش اول این گزارش رو میذارم

-------- Wesker's Report Part 1

اسم من آلبرت وسکره. من آرزو داشتم تا یک محقق ارشد در شرکت Umbrella بشم.شرکت فعال در بخش داروسازی که که بطور مخفیانه ای دست به ساخت Bio Organic Weapons میزد که بهتره به خاطر طولانی بودنش بهش B.O.W بگیم.
در آن زمان که که من مسئول توسعه ی پرورشگاه ها که در RaccoonCity قرار داشت , بودم با یک محقق با استعدادی که تصمیم گرفته بود راه متفاوتی انتخاب کند آشنا شدم. اسم این محقق William Birkin بود. در این زمان من به S.T.A.R.S نقل مکان کردم. S.T.A.R.S نیروهای ویژه ی نظامی در اداره ی پلیس RaccoonCity بودن. به خاطر کنترل بحرانی که ممکن بود از گسترش غیرقانونی ساخت B.O.W ایجاد شود , بسیاری ازکارمندان شرکت آمبرلا در اداره ی پلیس مشغول کار بودن.[نفوذی]
من رییس گروه S.T.A.R.S شدم و تمامی توان و هوشم رو برای Umbrella به کار انداختم و همان طور که به خدمتم در Umbrella ادامه میدادم , نقشه های خودم رو طراحی میکردم و منتظر فرصت مناسبی بودم تا اونها رو عملی کنم. اما در نهایت فرصت از دست رقت.
قتل های غیر مترقبه ای که در جنگلی که نزدیک عمارت بود , شروع کننده ی همه ی اینها بود. عمارت در واقع آزمایشگاه مخفی B.O.W Umbrella بود و مشخص بود که علت قتلها هم گسترش T-Virus بود
در ابتدا از طرف Umbrella به من دستور رسید که به طور مخفیانه ای گروه S.T.A.R.S رو زیر نظر داشته باشم که خارج از موضوع بود.
با تشدید آشفتگی میان مردم , S.T.A.R.S چاره ای جز اینکه خودش وارد عمل بشه رو نداشت. این همان موقعی بود که از طرف Umbrella دستور جدیدی به من رسید.

Bio Organic Weapn = سلاح های سازماندهی شده ی زیستی

این بخش اول گزارش بود. قسمت دوم رو بعد از چند ساعت دیگه میذارم..:love:

نظر یادتون نره.

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
------------- Wesker's Report Part 1

اسم من آلبرت وسکره. من آرزو داشتم تا یک محقق ارشد در شرکت Umbrella بشم.شرکت فعال در بخش داروسازی که که بطور مخفیانه ای دست به ساخت Bio Organic Weapons میزد که بهتره به خاطر طولانی بودنش بهش B.O.W بگیم.
در آن زمان که که من مسئول توسعه ی پرورشگاه ها که در RaccoonCity قرار داشت , بودم با یک محقق با استعدادی که تصمیم گرفته بود راه متفاوتی انتخاب کند آشنا شدم. اسم این محقق William Birkin بود. در این زمان من به S.T.A.R.S نقل مکان کردم. S.T.A.R.S نیروهای ویژه ی نظامی در اداره ی پلیس RaccoonCity بودن. به خاطر کنترل بحرانی که ممکن بود از گسترش غیرقانونی ساخت B.O.W ایجاد شود , بسیاری ازکارمندان شرکت آمبرلا در اداره ی پلیس مشغول کار بودن.[نفوذی]
من رییس گروه S.T.A.R.S شدم و تمامی توان و هوشم رو برای Umbrella به کار انداختم و همان طور که به خدمتم در Umbrella ادامه میدادم , نقشه های خودم رو طراحی میکردم و منتظر فرصت مناسبی بودم تا اونها رو عملی کنم. اما در نهایت فرصت از دست رقت.
قتل های غیر مترقبه ای که در جنگلی که نزدیک عمارت بود , شروع کننده ی همه ی اینها بود. عمارت در واقع آزمایشگاه مخفی B.O.W Umbrella بود و مشخص بود که علت قتلها هم گسترش T-Virus بود.
در ابتدا از طرف Umbrella به من دستور رسید که به طور مخفیانه ای گروه S.T.A.R.S رو زیر نظر داشته باشم که خارج از موضوع بود.
با تشدید آشفتگی میان مردم , S.T.A.R.S چاره ای جز اینکه خودش وارد عمل بشه رو نداشت. این همان موقعی بود که از طرف Umbrella دستور جدیدی به من رسید.

------- Wesker's Report Part 2

همین موقع دستور جدیدی از طرف Umbrella به من رسید. S.T.A.R.S رو به عمارت بکشون و از دست اونها خلاصمون کن بعدا هم وضعیت درگیری اونها با B.O.W رو به ستاد گزارش بده که اینها میتونه در تحلیل اطلاعات لازم باشه. این اطلاعات به Umbrella این اجازه رو میده که بتونه یک توصیف روشن و جامعی از توانایی های B.O.W داشته باشه.
از میان دو تیم گروه S.T.A.R.S من اول با تیم براوو وارد عمل شدم. همون طور که انتظار داشتم سران بالارتبه ی S.T.A.R.S هر آنچه که داشتن دادن و یک نمونه ی اطلاعاتی به درد بخور شدن. در ادامه من برای تیم آلفا آماده شدم تا اعضای گم شده ی تیم براوو رو پیدا کنم و نجات بدهم. اعضای تیم آلفا هم ارزش هاشون رو ثابت کردن و همان طور که حدس میزدم خیلی از اونها هم مردند.
از کل اعضای 11 نفره ی S.T.A.R.S تنها 5 نفر نفر زنده مونده بودن. از میان تیم آلفا Chris Redfield, Jill Valentine, و Barry Burton و از تیم براوو Rebecca Chambers و Enrico Marini . الان همون موقعی بود که من نقشه هام رو عملی کنم. در خلال کارهای بی نقصی که انجام میدادم , تونستم B.O.W اصلی Umbrella یعنی Tyrant رو در اختیار داشته باشم و به شرکتی که رقیب Umbrella بود ملحق شدم. برای اینکه من یه شرکت رقیب وارد بشم به اطلاعات Tyrant احتیاج داشتم. اعضای باقی مانده ی S.T.A.R.S یک طعمه ی کامل بودند. من تصمیم گرفتم تا یکی از اونها رو به عنوان نفوذی انتخاب کنم و از طریق اون بقیه ی اعضا رو به سمت Tyrant بکشم. اون شخص Barry بود. Barry که بسیار مورد اعتماد و درستکار بود اما دلبستگی به خانواده اش مهم تر از اینها بود. با گرفتن خانواده اش میشد به راحتی اونو تحت کنترل در آورد.
تنها محاسبه ی نادرست من هوش بالای Chrise و Jill بود. اما Barry نقش خائن رو بازی کرد و نقشه آنگونه که برنامه ریزی شده بود پیش میرفت. اما به طور غیر منتظره ای سرنوشت تغییر کرد.

بچه ها نظر یادتون نره. چون اگه نظراتون بیشتر باشه قول میدم که این تاپیک رو گسترده تر کنم. پس نظراتتون رو ختما بگینو هر پیشنهاد و انقادی هم که دارین PM بدین.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

تبلیغات متنی

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر