The Saboteur=>PC

گفتگو در 'بحث و تبادل نظر پيرامون بازی های PC' ایجاد شده توسط the dark knight, ‏Jun 20, 2009.

?

ایا این بازی ارزش خریدن داره؟

 1. بله

  131 رای
  76.2%
 2. خیر

  41 رای
  23.8%
 1. the dark knight

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Aug 9, 2008
  ارسال ها:
  1,577
  نام:
  سروش
  [​IMG]

  The Saboteur
  ناشر: Electronic Arts
  سازنده: Pandemic Studios
  تاريخ انتشار:Q3 2009
  پلتفرم: PC , X360 , PS3
  ژانر: Action

  پيشنمايش زير را یکی از کاربران سایت پی سی ورد به اسم korokodil_avareh ترجمه كردن که من براتون میذارم.

  The Saboteur Preview


  شان دولین(Sean Devlin) همه چیز داشت. ماشینهای تندرو,زنهای زیبا, و منبع نامحدود سیگار!

  سپس نازیها به پاریس حمله کردند و همه چیز او نابود شد.

  به عنوان یکی از اعضای تیم ماشین سواریmorini, شان هیچگونه وابستگی به طرفین جنگ نداشت با این وجود خود را در میان حوادث تاریخی جنگ دید.

  شان میداند که نازیها آدمهای بدی هستند اما به هر حال این جنگ او نبود تا زمانی که آن حمله غمبار نازیها صورت گرفت که باعث به وجود آمدن حس انتقام در او شد.این یک عصبانیت معمولی نبود چرا که در این حمله, شان دختری را که دوست میداشت از دست داد و از آن پس شروع به جنگ با آلمانها کرد.

  در پایان این بازی شما روی قبر هیتلر نمیرقصید, در جنگ پیروز نمیشوید-شما فقط جنگ شخصی خود را انجام میدهید که حوادث آن در وسط فرانسه اشغالی میگذرد.

  یازی خرابکار یک بازی در سبکOpen-World میباشد که حوادث آن در پاریس و حومه آن اتفاق میافتد. با اینکه در کنار ماموریتهای اصلی این بازی مقداری ماموریت جانبی وجود دارد اما چیزی که آشکار است این است که این بازی یک GTA نیست بلکه تم اصلی آن درون یک شهر اشغال شده در زمان جنگ جهانی توسط آلمانها است که بیشتر تم گانگستری دارد.

  [​IMG]

  زیاد غیر عادی نیست که در خیابانهای شهر پاریس قدم بزنید, یک سیگار بکشید, سرتون به کار خودتون باشد اما اگر گریه چند غیر نظامی را ببینید که آنها را مجبور کرده اند بر روی زانوهایشان بنشینند در حالی که یک افسر نازی آماده اعدام آنها توی خیابان است چه؟

  درست است شما در این صحنه میتوانید مداخله کنید و جلوی اعدام آنها را بگیرید با اینکه شرکت PANDEMIC جزئیات کمی را به ما نشان داد و همچنین عکس العمل شان را در قبال این صحنه به ما نشان نداد. البته من به شما پیشنهاد بازی کردن schindlers list را نمیدهم ولی اتفاقات بدتر از این صحنه که در بازیهای ویدئویی میافتد در زندگی روزمره ما میگذرد.

  [​IMG]

  البته نگران نباشید اکشن زیادی در این بازی منتظر شما است.


  Pandemic گفته است که اکثر الهام گیریهای آنها برای این بازی از دو فیلم: Raiders of the lost ark و Die Hard میباشد.

  اکثر صحنه های بازی خرابکار در حالت اکشن سوم شخص است که پس از هر درگیری, شما ,تفنگتان و مقداری زیادی جنازه نازیها باقی میماند.

  اگر شما عکسها و ترایلرهای بازی را دیده باشید حتما متوجه شده اید که این بازی مانند بازیهای دیگر نیست. همه چیز در بازی سیاه و سفید است اما فکر نکنید که این یک حیله و تدبیر ناقص از طرف شرکت سازنده است بلکه یک وظیفه جالب را انجام میدهد.


  هنگامی که بازی شروع میشود و هنوز نازیها به پاریس حمله نکرده اند همه چیز رنگی است. سیاه و سفید شدن حاکی از اشغال پاریس میباشد. دلگرمیهای مردم از پاریس از بین رفته است و نیروهای مقاومت فرانسه دیگر مقاومتی را نشان نمیدهند. پس به مردم امید و روحیه بدهید آنوقت خواهید دید که رنگهای سیاه و سفید شسته میشوند و همه چیز رنگی میشود.

  البته حتی در بیشترین مناطق اشغال شده توسط نازیها مقداری رنگ وجود دارد.

  شرکت Pandemic واقعا با سلیقه کار کرده است. اضافه کردن نورهای قرمز هنگامی که ابرهای سیاه رعد و برق میزنند یا رنگ زرد روشن که از انفجار یک نارنجگ دستی ساطع میشود همچنین از رنگها برای نشان دادن اشیا مهم و همچنین آیتمهای قابل استفاده در بازی استفاده شده است. همه این کارها با دقت زیاد و با سلیقه انجام شده است و من فکر میکنم که این بازی از لحاظ بصری کاملا تاثیر گذار خواهد بود.


  [​IMG]

  گیم پلی این بازی Third-Person Cover Shooter با کمی عناصر مخفی کاری است خوب این یعنی چه؟ یعنی این که در این بازی برای انجام هر ماموریت دو راه دارید. شما میتوانید به صورت مستقیم و با قدرت آتش تفنگهایتان حمله کنید یا اینکه به صورت مخفیانه به دل دشمن بزنید(که در قسمت حمله مخفیانه میتوانید تغییر لباس هم بدهید).در اولین نگاه Pandemic بر روی قسمت اکشن بازی تمرکز کرده بود بخاطر همین ما مقدار کمی از عناصر مخفیکاری این بازی را دیدیم. همچنین Pandemic تاکید کرد که مخفیکاری در این بازی یعنی راه آسان برای تمام کردن ماموریت و گفت که مانند بازیهای دیگر ما از سیستم آنها یعنی اگر لو رفتید بازی به پایان میرسد استفاده نکرده ایم. اگر شما در هنگام مخفی کاری لو رفتید دشمنان با هشدار و آژیر وجود شما را اطلاع میدهند و شما مجبورید که تاکتیک خود را در جنگ عوض کنید.  در طول دمویی که از بازی پخش شد pandemic دو ماوریت را به ما نشان داد. اولین ماموریت پس از پایان قسمت اول بازی بود. در این صحنه شان تا جایی که میتوانست تلاش میکرد تا از نبردها دوری کند اما چیزی اتفاق افتاد که فکر او را به سمت انتقام سوق داد اما قبل از اینکه انتقام بگیرد باید از آن مکان فرار میکرد او بدست نازیها اسیر شده و به کارخانه ی doppelsieg در خارج از پاریس منتقل شده. این کارخانه رقیب اصلی تیم Morini در مسابقات بود و همچنین تسلیحات نظامی برای نازیها میساخت.


  شان همچنین آدمی اهل دعوا و مبارزه هم هست
  در بازی مبارزات نزدیک هم وجود دارد که شامل حمله های سبک و سنگین میباشد و همچنین میتوانید دشمنان را نیز بگیرید همه این قابلیتها به نظر خوب میایند همچنین شما میتوانید به صورت مخفیانه به پشت سر نازیها بروید و گردن آنها را بشکنید. علاوه بر اینکار کارهای دیگری را هم میتوانید انجام دهید.

  [​IMG]
  اینطور نیست که همه جا سیاه و سفید باشد

  خیلی زود دست شان به یک تفنگ میرسد و او میتواند با چاشنی بیشتری دشمنان خود را از پا درآورد. با وجود اینکه شان یک آدم سرسخت با سلامتی احیا شونده است اما او نمیتواند در محیط باز بماند و دشمنان را از پا درآورد. یادتان باشد او فقط قسمتی از شخصیت McClane در فیلم جان سخت است, اگر جایی از او را ببرید شروع به خون ریزی میکند!  در بازی سیستم پوشش گیری قرار داده شده است که تیر خوردن شما را به حداقل میرساند. خبر خوب در مورد این سیستم این است که سیستم پوشش گیری در بازی کاملا دینامیک و پویا کار شده است و استفاده از آن بسیار ساده میباشد. هنگامی که شما نزدیک دیوار میشوید کافی است که جهت دسته را رو به دیوار بدهید در این صورت کاراکتر بازی پوشش میگیرد. میخواهید از دیوار جدا شوید؟ کافی است جهت مخالف را فشار دهید. هدف اصلی این بازی بر اساس گفته های شرکت پرهیز از لحظاتی است که شما سعی در گرفتن پوشش دارید اما به علت مشکلات نمیتوانید و این لحظه ای است که توسط گلوله های دشمنان سوراخ سوراخ شده اید.


  Pandemic همان شرکتی است که سری بازیهای مزدوران(Mercenaries) را ساخته است بنابراین آنها با اکشن سوم شخص open-world کاملا آشنا هستند اما در واقع این بازی من را به هیچ وجه به یاد مزدوران نمیاندازد نه تا زمانی که من آن را نگاه میکردم به خاطر اینکه نرمی و روان بودن خاصی در حرکات کاراکتر بازی میدیدم همچنین بازی از سیستم نشانه گیری call of duty برای دقت هرچه بیشتر استفاده کرده است. کل بازی مزدوران در مورد این بود که تا جایی که میتوانست برای شما دشمنان میفرستاد و عکس العمل شما را در برابر آن میخواست در حالی که بازی خرابکار بیشتر شبیه یک فیلم زیبا کار شده است. این بازی با این وجود یک بازی Open-World است یعنی برای رسیدن به یک ماموریت میتوانید از بین راههای مختلف یکی را انتخاب کنید اما تا آنجایی که ما دیدیم این بازی خیلی بهتر و تمیزتر از مزدوران کار شده است.

  [​IMG]
  از پوششها استفاده کنید تا تیر نخورید

  فرار از کارخانه ی Doppelsieg قسمت اعظم عناصر بازی را به ما نشان داد. مخفیکاری, تیراندازی و همچنین صعود و بالا رفتن. شان در این بازی از هرچیزی که به نظر قابل بالا رفتن باشد میتواند بالا برود. در کارخانه این مکانها فقط محدود به چند قسمت بیرونی کارخانه بود که بیشتر سعی میکرد تا فیزیک بازی را به شما آموزش دهد اما همین که به شهر پاریس برسید صدها ساختمان برای بالا رفتن خواهید یافت. مثل این است که این بازی اسمش:
  Assassins Creed:WWII Edition باشد تنها تفاوتش این است که صعود شما خیلی سریعتر است. چیزی که مشخص است این است که عنصر بالا رفتن از ساختمانها برای تمام کردن چند ماموریت حتما مورد نیاز است همچنین برای گشتن شهر و انجام دادن ماموریتهای کناری به شما کمک شایانی میکند. همچنین در بازی ماموریتهای جایزه ای هم هستند که مستلزم ترکاندن و انفجار هستند.

  [​IMG]

  شان به وسیله یکی از ماشینهای موجود در نمایشگاه از کارخانه فرار میکند و به اطراف شهر میرود و در سر راهش چند بار با نازیها تصادف میکند تا اینکه به مکان امنی میرسد. اگر شما رانندگی دوست ندارید به جای نشستن در ماشین سرشار از رنگهای زیبا میتوانید تمام آن راه سیاه و سفید را پیاده بپیمایید که البته مسافتی بس طولانی است.

  پس از پایان قسمت اول بازی آزادی بیشتری به شما داده میشود و مقداری از شهر پاریس برای گردش شما باز میشود. تمام مکانهای تاریخی و زیبای شهر پاریس با تشکر از Draw Distance عالی بازی قابل مشاهده است. با وجود اینکه یک رادار GPS دار را با خود حمل میکنید ممکن است هدایت شما در شهر با بالا گرفتن سرتان و نگاه کردن به محیط راحتتر باشد برج ایفل به عنوان مرجع شما در شمال شهر پاریس قرار گرفته است. تمام مکانهای ضروری شهر پاریس در این بازی بازسازی شده اند حتی Moulin Rouge هم در بازی وجود دارد. در حقیقت مرکز فرماندهی شما دقیقا در طول خیابان معروف Cabaret قرار گرفته است.


  دومین قسمتی از بازی که Pandemic به ما نشان داد مقداری جلوتر در بازی بود بعد از اینکه شان توانست خودش را به عنوان یک قهرمان معرفی کند. نازیها یک توپ درون شهر قرار داده بودند و آماده شلیک به طرف اعضای گروه مقاومت بودند همه چیز به شما بستگی دارد که در زمان مشخص شده خودتان را به آن توپ برسانید و آن را نابود کنید. بالاخره هرچه باشد شما یک خرابکار هستید!

  در حالی که برای انجام دادن این ماموریت مقداری عنصر مخفیکاری لازم است اما شرکت Pandemic هنوز نمیخواست که همه جزییات مخفیکاری را نشان دهد.

  پس در عوض ما به حالت نبرد مستقیم رفتیم. هنگامی که من این بازی را با Assassins Creed مقایسه کردم واقعا کار درستی بود چون در این قسمت شما مثل بازیهای دیگر با نازیهای احمقی که از دالانها به شما حمله میکردند طرف نبودید . توپ مورد نظر در بالای یک ساختمان بلند قرار داشت برای رسیدن به آنجا شما ابتدا باید از یک ساختمان بالا بروید و پس از پریدن از روی پشت بامهای متعدد در حالی که در سر راهتان نازیها را نابود میکنید و در این کار از تفنگ تک تیرانداز خود نیز استفاده میکنید به جلو بروید البته باید مراقب نازیهایی که به تفنگ آتش افکن مجهز هستند باشید همچنین آنهایی که آر پی جی دارند.

  [​IMG]
  شهر پاریس بدون نیکوتین بیمزه است!!!

  بخاطر اینکه مسائل برای شما مقداری سختر بشود تایمری در این ماموریت شروع به شمارش معکوس کرد. بله بله میدونم شمارش معکوسها همیشه عذاب آور بودند اما اکشن این بازی آنقدر سریع است که 10 دقیقه ای که به شما وقت داده شده برای رسیدن و منفجر کردن توپ بسیار زیاد است خصوصا این که شما میتوانید دانشمند نازی را که شمارش معکوس را انجام میدهد از راه دور با تفنگ تک تیر خود بکشید و در این لحظه است که زمان ناپدید میشود. البته با این وجود شما هنوز باید خود را به نزدیک آن توپ برسانید و مواد منفجره را کار بگذارید البته با این تفاوت که دیگر نگران تمام شدن وقت نیستید.


  کشتن نازیها و منفجر کردن توپ آنها دستاوردهای خودش را دارد. هنگامی که شما در بازی به جلو میروید در قسمت رادار خود قسمتی است که درجه شناسایی شما را نشان میدهد چیزی مانند کار ستاره ها در GTA پس از انفجار توپ نازیها این درجه به 4 افزایش پیدا میکند در این حین بالن هوایی نازیها آمده و نیروهای بیشتری به بازی اضافه میکند.

  ماموریتهای بازی خرابکار عموما اینگونه طراحی شده اند که شما ابتدا بدون صدا وارد مکانی میشوید, کار خود را انجام میدهید(معمولا منفجر کردن چیزی) و سپس با یک فرار پر سرو صدا و کشتار از آنجا فرار میکنید. البته سیستم شناسایی شما هم عادلانه کار شده است پس از افزایش آن شما میتوانید با خارج شدن از محیط چشمک زن درجه شناسایی خود را صفر کنید.
  الان حدودا نزدیک به 2 سال از اولین تیزر تبلیغاتی بازی خرابکار میگذرد. و من فکر میکنم که بازی کاملا خوش ساخت و خوش سلیقه بازگشته است من دیگر نمیدانم چه انتظاری از این بازی باید داشته باشم, اکشنها و صحنه هایی که در بازی دیدم واقعا من را تحت تاثیر قرار داد.

  بازی خرابکار بهتر از سایر بازیهای Pandemic به نظر میرسد حداقل روی XBOX30/PC . و باید ببینیم که نسخه این بازی که قرار است روی PS3 پورت بشود میتواند همان کیفیتهای تصویری را داشته باشد یا نه.

  منبع:IGN.COM
   
 2. vampire may cry

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏May 14, 2007
  ارسال ها:
  347
  نه..من تعجب می کنم بچه ها این همه مشکل تو نصب دارن....من همون اول که بازیو خریدم ریختم و تا آخرشم بدون هیچ مشکلی رفتم..البته کارت گرافیکم ان ویدیا بود ولی می گن برای ای.تی.آی باید حتماپچ داشته باشی...
   
 3. arman405

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jun 29, 2007
  ارسال ها:
  216
  روی عکس دیسکت آبی کنارشون بزنی صفحه دانلود میاد
   
 4. goodarz

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jul 23, 2008
  ارسال ها:
  181
  نام:
  گودرز
  منم بالاخره نصب و بازیش کردم گرافیگش خیلی توپه مخصوصا اوایل بازی و صحنه های سیاه و سفیدش بازی بیش از حد .... به نظر میرسه مخصوصا سکانس شروع بازی . منم بهتون توصیه میکنم موقعی که تنها هستید بازی رو انجام بدین این جوری از پرت شدن همراه با کیس داخل کوچه یا حیاط توسط پدرتون پیشگیری میشه :biggrin1:
   
 5. Kn!f3 Dan3R

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jun 13, 2009
  ارسال ها:
  762
  نام:
  مهدی
  خریدم
  حالم به هم خورد
  پاک کردم:biggrin1:
   
 6. senator55

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Oct 7, 2009
  ارسال ها:
  629
  نام:
  علی
  پس منظور شما داشتن صحنه های ...... هست ...
  اگه این طوری هست خوب شد گفتید چون من در معرض خطر هستم ...
   
 7. Aren

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jul 29, 2006
  ارسال ها:
  325
  شما اینجا عکس دیسک آبی می بینی؟؟؟
  من اون بالا وقتی روی The Saboteur Game Updates کلیک می کنم خودش می اد اینجا بعد وقتی اون گذینرو که توی عکس دورش خط کشیدم کلیک می کنم هیچی نمی شه؟!!!!!!
  [​IMG]
   
 8. arman405

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jun 29, 2007
  ارسال ها:
  216
  دوست عزیز دیسکت بالا کنار File Archive رو میگم . اون نوشته ها توضیحات فایلها هست واسه راهنمای نصب. واسه دانلود باید کنار File archive که حجم فایلها رو هم زده کلیک کنید

  File Archive [4.3 MB]
  o


  [​IMG]


  باید اول پچ رو نصب کنید بعد این کرک رو کپی کنید

  در ضمن درایور کارت گرافیکتون رو حتما به آخرین نسخه آپدیت کنید بیشتر مشکلات با آپدیت حل میشه.

  این پچ واسه ATI هست.

  دوستانی که Nvidia داشتن با آپدیت درایور بازی رو تمام کردن و به پچ نیازی نداشتن.

  اسم کرک قبل از پچ این هست واسه Nvidia

  The Saboteur v1.0 [MULTI6] No-DVD/Fixed EXE
   
  #202 arman405, ‏Dec 25, 2009
  آخرین ویرایش: ‏Dec 25, 2009
 9. Aren

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jul 29, 2006
  ارسال ها:
  325
  رفیق دستت درد نکنه بابت توضیح من الان ویندوزم 7 کارت گرافیکمم 9600 Gso Nvidia نیاز به نصب پچ هست یا نه؟؟؟ آگه بله باید همین پچی که توی عکس بالا گذاشتم دانلود کنم و اون کرکی که گفتید رو دانلود و در محل بازی نصب کنم؟
  ورژن درایور کارت گرافیکمم 190 نیازه که 195 رو دانلود کنم یا همین خوبه؟

  با تشکر;)
   
 10. arman405

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jun 29, 2007
  ارسال ها:
  216
  خواهش میکنم دوست من

  این واسه ATI بود که گفتم شما که میفرمایید nvidia دارین پچ لازم ندارید

  شما اگه میتونید وارد بازی بشید که کرک نمیخواد/جهت محکم کاری کرک رو دانلود کن اونی که گفتم ماله nvidia هست The Saboteur v1.0 [MULTI6] No-DVD/Fixed EXE

  بعد شما برو تو بازی اگه مشکل نداشتی که چه بهتر اگر هم داشتی با آپدیت کارت گرافیک درست میشه همین.

  موفق باشی
   
  #204 arman405, ‏Dec 25, 2009
  آخرین ویرایش: ‏Dec 25, 2009
 11. sas_l3oy

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Mar 6, 2009
  ارسال ها:
  596
  نام:
  محراب‌
  سلام دوستان.
  من يه مشكل دارم:
  آقا كسي ميتونه سيو بازي تا اونجايي كه اون جعبه رو از نازي ها ميدزديم بزاره؟؟من سيوهام خراب شدن.
   
 12. Just PC

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Dec 26, 2009
  ارسال ها:
  213
  نام:
  Kourosh
  باید بازی قشنگی باشه
  فقط کسی لینک غیر تورنت داره بزاره ؟
   
 13. senator55

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Oct 7, 2009
  ارسال ها:
  629
  نام:
  علی
 14. sas_l3oy

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Mar 6, 2009
  ارسال ها:
  596
  نام:
  محراب‌
  سلام دوستان.
  آقا اگه كسي سيو بازي رو داره بزاره اينجا ممنون ميشم.(اگه اولاي بازي باشه بهتره).
   
 15. Mr.Ok

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Nov 9, 2008
  ارسال ها:
  2,408
  نام:
  معین
  اینم یه سری save از اولای بازی!
   

  Attached Files:

 16. sas_l3oy

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Mar 6, 2009
  ارسال ها:
  596
  نام:
  محراب‌
  سلام دوستان.
  آقا دستت درد نكنه ولي فايل پيوست رو فقط اعضاي پرميوم ميتونند دانلود كنند.
  اگه ميشه رو يه سرور به جز رپيدشير آپ كن.
   
برچسب ها: