MAFIA Fans

_hedayat_

کاربر سایت
Sep 14, 2008
177
نام
هدايت
سلام خدمت همه ي بازي سنتري هاي گل. از اونجا كه صد در صد طرفداران اين بازي همه جا زيادن و قسمت دوم بازي هم تابستوني كه پيش رو داريم منتشر ميشه اين تاپيك رو ميزنم تا مافيا دوستان و غيره:biggrin1: بيان اينجا. داستان بازي رو هم تا چند لحظه ي ديگه مي زارم. پس برو بچه هاي مافيايي بياين......

_hedayat_

کاربر سایت
Sep 14, 2008
177
نام
هدايت
داستان

MAFIA
The City Of Lost Heaven
MafiaUSCov.jpg

داستان بازي از اونجا شروع ميشه توماس آنجلو به يك رستوران ميره و و با يك كارآگاه زبده و شجاع ملاقات مي كنه و با اون سر معامله مي شينه. معامله اي كه زندگي او ر و تغيير ميده. توماس آنجلو از خودش و زندگيش تعريف مي كنه و رئيسش كه در واقع رئيس يكي از بزرگ ترين باند هاي مافيايي هم هست به دلايلي شخصي لو ميده و قصد همكاري با پليس رو داره. او از زندگي خودش تعريف مي كنه...
تامي آنجلو يك راننده ي تاكسي ساده كه يك شب در حال كار بوده كه يك صداي گوش خراش مربوط به تصادف يك ماشين هست. او ميره كه ببينه چه خبر شده كه ناگهان يك گنگستر شيك پوش با اصلحه به سمت اون مياد و بلند داد مي زنه: پالي بيا اينجا يك تاكسي هست. و دوست گنگستر به اون جواب ميده كه اوه سام. من تير خوردم!
خلاصه تامي بايد گنگستر هارو از يك ماشين ديگه كه مسلح هم هستند فراري بده و اين كار رو هم مي كنه. هنگامي كه تامي اونا رو به مقصدشون مي رسونه سام يك بسته پول براي تعمير ماشينش به تامي ميده و به او ميگه كه اگه كمك خواستي به ما بپيوند. چون اينجا پول خوبي گيرت مياد. وقتي كه تامي بسته ي پول رو باز ميكنه ميبينه كه پولي كه توي اون بسته هست خيلي بيشتر از تعمير ماشينش هست و حقوق چند ماه كاركردن اون با تاكسي هست و اين مساله فكر تامي رو به شدت مشغول مي كنه. روز بعد وقتي كه تامي داره مسافرها رو به مقصدشون مي رسونه اخساس خستگي مي كنه و ماشينش رو نگه مي داره كه اتفاقا نزديك بار ساليري هم هست و در حالي كه داره به پيوستن به ساليري فكر مي كنه دو نفر با چوب بيس بال و اصلحه به او حمله مي كنند و به تامي مي گن: آقاي موريلو از كار ديشبت ناراحت شده. و ماشين تامي رو داغون مي كنند. ولي تامي از دست اونا فرار مي كنه و به طرف بار ساليري ميره. آدم هاي ساليري هم از تامي پذيرايي مي كنند و اون دو تا گنگستر رو مي كشند. تامي هم به دار و دسته ي دون ساتيري مي پيونده و در واقع يك گنگستر ميشه! بعد از اون ساليري اعضاي خانواده رو به تامي معرفي مي كنه. 1- دسته راست ساليري, فرانك 2-پالي 3-سام. بعد تامي رو ميفرسته كه به بار ساليري بره و براي اينكه تام همون اول كار كشته نشه پالي رو هم همراه تام ميفرسته تا مواظب تام باشه. پالي به پشت بار نيره و ديگر اعضاي خانواده رو معرفي مي كنه. وينچنزو كه اصلحه هارو براي گروه اونا فراهم مي كنه و اون تعمير كاره كه اسمش يادم نيست. تامي و پالي به بار موريلو ميرن و تام ماشين هاي اونا رو داغون مي كنه و آدماشون رو هم مي كشه.
بعد كه به بار ساليري بر مي گردن دون ساليري به تام ميگه كه اول قصد كشتنتو داشتم ولي خالا مي بينم كه تو ميتوني يك عضو خوب براي گروه ما باشي.

تامي خيلي زود به يك گنگستر خطرناك تبديل ميشه. آدم كشي كه بدون دليل مردم رو آزار نمي داده. اون به كاآگاه ميگه كه اين خيلي خوبه كه تو بدوني مردم از تو حساب مي برن و تو مي توني اونا رو از مشكلي كه براشون پيش اومده نجات بدي يا حتي زندگي شون رو نابود كني.
يك شب لوئيجي (گارسون بار) از تام مي خواد كه دخترش سارا رو تا خونش همراهي كنه چون شب پيش ولگرد ها اونو اذيت مي كردند و بهش آسيب رسوندند. تام هم قبول مي كنه و در راه ولگرد هارو كه اتفاقا يكي شون هم پسر يكي از اعضاي شوراي شهر هست نجات فراري ميده. اما دستش مجروح ميشه و به خونه ي سارا ميره تا اونو براش پانسمان كنه. بعدش رو هم كه همه بهتر از من مي دونند :biggrin1:

روز بعد تامي و پالي ميرن كه به ولگرد ها يك درس خوب بدن ولي ميبينن كه اونا مصلح هستند و همه رو مي كشن! كه البته يكي از اون ها فرار مي كنه و تام و پالي اين قضيه رو متوجه نمي شن.
يكي از روز ها دوست سارا به ساليري خيانت مي كنه و مداركي رو مي دزده و به هتل يكي از ثروتمندا شهر ميره كه اتفاقا اون هم با موريلو متحد شده بود. تامي ميره كه دختر رو بكشه ولي وقتي مي فهمه كه اون دوست سارا بوده نمي تونه اين كار رو انجام بده.( توجه داشته باشين كه تام نمي دونسته اون دوست سارا هست) ولي رئيس هتل رو با گذاشتن بمب به قتل ميرسونه و از راه پشت بام فرار مي كنه و توي راهش به يك كليسا هم ميرسه. اما از شانس بد تامي عضاي پسر عضو شوراي شهر در حال برگذاري بوده و كسي كه روز قبل فرار كرده بود تامي رو شناسايي مي كنه. خلاصه تامي ازز اين ماجرا هم جون سالم به در مي بره.
يكي از روز ها كه تام داشته به بار ساليري مي رفته ساليري به تام ميگه كه فرانك خيانت كرده. تو بايد اونو بكشي. ولي بايد هر چه سريع تر اين كار رو انجام بدي چون دارن اونو از كشور فراري ميدن.
تام به اونجا ميره و همه ي پليس هارو( كه البته باموريلو بودن) از بين مي بره. ولي وقتي كه مي خواد فرانك رو بكشه عذاب وجدان مي گيره و به ياد اون جمله ي فرانك مي افته كه:
توي اين خانواده معمولا بهترين دوستت تو رو مي كشه.و از اين كار دست مي كشه و ميزاره فرانك با زن و دخترش برن و يك قبر هم درست مي كنه و به بقيه ميگه كه جنازه ي فرانك درون اون هست.
روز بعد همه ي اعضاي اين دو خانواده ي بزرگ يعني ساليري و موريلو در اون مراسم حاضر ميشن و اين مساله براي تام خيلي جالبه كه اين دو نفر يعني ساليري و موريلو كه تا ديروز روي هم اصلحه مي كشيدند و جنازه ي همديگه رو مي خواستند امروز در كنار هم راه ميرند و درباره ي فرانك صحبت مي كنند!
يكي از روز ها پالي به ساليري ميگه كه من يك دوست كانادايي دارم كه توي كار مشروب هست. اتفاقا جنس هاي خيلي خوبي هم داره. مردم ديگه از كار هاي قديمي خسته شدند و مي خوان چيز هاي تازه تري بنوشند. تام و سام و پالي و دو نفر ديگه از اعضاي گروه براي گرفتن مشروب ها به يكي از پاركينگ هاي بزرگ شهر ميرن. اما در حالي كه داشتن نوشيدني هارو معامله مي كردند چند تا ماشين از افراد مصلح مي رسند و دوستاي پالي رو(منظورم اونايي هست كه مشروب هارو مي فروختند) مي كشند و فقط تام و سام و پالي زنده مي مونند و با نوشيدني ها فرار مي كنند. بعد از چند روز تحقيق دار ودسته ي ساليري متوجه ميشن كه اون روز آدم كش هاي موريلو بودند كه كار رو خراب كردند و به اين ترتيب جنگ به طور واقعي تري شروع ميشه.
تام به همراه سام و پالي( كه البته اونا كمتر تام رو همراهي مي كردند) آدم هاي زيادي رو براي كشتن موريلو از بين مبرند و در آخر هم موفق به انجام اين كار ميشن. اون ها دنبال موريلو مي كنند و در حالي كه با هواپيماي شخصي خودش در حال فرار بوده موفق ميشن كه موريلو رو به قتل برسونند.

بعد از چند وقت كه تامي از اينكه ديگه موريلو رفته و كشت و كشتار تموم شده خوش حال بود اما در يكي از روز ها ساليري به تامي ميگه كه يكي از اعضاي قوي شوراي شهر پاشو از گليمش دراز تر كرده و بر عليه ما حرف هايي زده و تو بايد اون رو به قتل برسوني!
تامي خيلي از اين مارا ناراحت ميشه و حتي به ساليري ميگه چرا تامي يا سام رو براي اين كار نمي فرستي؟ اما ساليري به تام ميگه كه تو از اونا حرفه اي تري و اين كار از پس اونا بر نمياد. خلاصه تام هم با يك اصلحه ي دوربين دار از يك زندان اون رو به قتل مي رسونه و بعد فرار مي كنه...

جند هفته بعد ساليري از سه تا گنگستر هاش( تام و سام و پال) رو مي فرسته كه چند جعبه سيگار رو از يك محل كه بندر گاه نام داره بدزدند. در همين حال پالي به سام و تام ميگه كه يك بانك توي شهر هست كه خيلي ازش مراقبت نمي شه. نظرتون راجع به دسبرد زدن چيه؟
سام مخالفت مي كنه و ميگه كه خانواده براي من مهم تر هست. تامي هم اول مخالفت مي كنه ولي وقتي كه سام از اون ها جدا ميشه اون هم ميگه كه موافق هست.
خلاصه كه اين سه تا گنگستر سيگار هارو مي دزدن. تام و پالي با سيگار ها به انبار ساليري ميرن و سام هم ميره تا ساليري رو از بار بياره.
پالي مي بينه كه يك مقدار از جعبه ها آسيب ديدن و براي درست كردن كار ميره ولي متوجه مي شه كه توي اون جعبه ها سيگار نيست...

-هي تام. يه دقيقه بيا اينجا. ببين چي پيدا كردم. توي اينا سيگار نيست.
-چي ميگي پالي؟ يعني چي سيگار نيست؟ پس چيه؟
-اوه خداي من. اينا همشون الماسن. مي دونستم ساليري براي سيگار ها خودش رو به خطر نمي اندازه.
-فكر نمي كنم اين طوري باشه پالي. يعني تو ميگي ساليري مي دونسته كه اينا سيگار نيستو و الماس هستن؟
-فكر مي كنم آره. ببين چه همه الماس اينجا هست. ساليري هيچ وقت خودشو درگير مواد مخدر نمي كرد.
-خوب. با يك سوال ساده ميشه فهميد كه اون مي دونسته يا نه!
-ببين تامي. اينجا الماس خيلي زياده.يك كميش رو هم ميشه واسه خودمون برداريم.
-نه پالي. فكر اين كار رو هم نكن. حالا هم دارن مي رسن. من مي تونم ببينمشون. بهتر از اونجا بياي پايين.
تامي از پشت وانت پايين مي ياد و در را هم مي بنده. ساليري از ماشين پياده ميشه.
- سلام بچه ها. اوه با اين كار خيلي خوش حالم كردين.
ممنون آقا ولي مثل اينكه يكميش شكسته. مي خواين بازش كنيم ببينيم همون جنس هايي كه مي خواستين هست يا نه؟( تام)
- اوه. نه تامي عزيز. نيازي به اين كار نيست. لازم نيست درش رو باز كنيد. من به شما اطمينان كامل دارم.
تامي و پالي به هم نگاه مي كنند و از آنجا دور مي شوند.

چند روز بعد تام و پالي به بانك ميرن و كلي پول به جيب ميزنن و از مهلكه فرار مي كنند. روز روز بعد كه تامي به خونه ي پالي ميره با يك صحنه ي وحشتناك رو به رو ميشه.
پالي مرده و پول ها رو هم دزديدن. تام خيلي نگران شده و مي خواست فرار كنه كه يك دفه تلفن زنگ مي زنه. بعد از چند تا زنگ تامي بالاخره به خودش جرات ميده و تلفن رو بر ميداره. سام صحبت مي كنه...

-الو تامي تويي؟
- سام. چه خبر شده؟ چرا پالي مرده؟
- هيچي نگو تامي. ماجراي بانك لو رفته.
-چي؟ اما چه طوري؟
-هيچي نگو تام. از پاي تلفن خطرناكه. ممكنه خط رو كنترل كنند. مي خوام ببينمت.
-چه موقع؟ كجا؟
-همين الان تامي. توي موزه ي مركزي شهر.
-باشه. اما مطمئني كه اونجا امنه؟
-آره. ساليري هيچ وقت آدم هاشو اينجا نمي فرسته.
-باشه سام. الان ميام.
تامي بي چاره به اونجا ميره و در حالي كه سكوت همه جارو فرا گرفته ناگهان دو نفر با اصلحه از پشت تام رو نشونه ميرن.
سام از بالاي سر تامي رو نشونه ميره و پولا رو روي زمين موزه ميريزه.

-سام. فكر مي كردم همديگه رو تنها ببينيم.
-سلام تامي. خوب مي بيني كه اشتباه فكر مي كردي.
-لعنتي. تو پالي رو كشتي؟
-شما عوضي گرفته بودين. من بيشتر از اين كه يك آدم عاطفي باشم يك گنگستر هستم.
-بله خودم دارم مي بينم كه بهترين دوستات رو كشتي. فرانك بهم گفته بود كه يك روزي بهترين دوست هات تو رو خواهند كشت و تو باورت نمي شه كه همچين اتفاقي افتاده.
- تو يك خيانت كار به تمام معنا هستي تامي. تو همه ي قوانين رو نقض كردي. تو با سياست خودت پيش رفتي نه با سياست خانواده.
-مگه من چه كاري كردم سام؟
-تو چي كار كردي؟ بهتره بگي چي كار نكردي! تو هيچ وقت فرانك رو نكشتي. تو به بانك دسبرد زدي. و ... (الان اين جملش ياد نيست)
-اوه. اگه تو به اينا ميگي نقض قوانين بايد بگم كه من هيچ وقت با اين قوانين پيش نمي رم. حتي اگه به قيمت جونم تموم بشه.
-خوب همين طور هم ميشه. بچه ها بكشينش. فقط سريع اين كار رو انجام بدين. من نمي خوام بهترين دوستم خيلي درد بكشه... ( و از اونجا ميره.)

اما اون دو نفر تازه كار هستند و امكان ناره كه بتونند تامي كه به گفته ي خود ساليري حرفه اي ترين فرد گروه رو از بين ببرند. تامي همه ي افراد و حتي سم رو از بين ميبره. و در آخر در حالي كه سام به اون التماس مي كرد كه منو نكش يك تير هم به سام ميزنه و ميگه اين براي پالي بود.

بعد هم به پليس پناه ميبره و همه ي افراد ساليري رو به زندان مي اندازه. (همچنين خود ساليري!) و بعد از هفت سال زندان كه زندگي نامه ي خودش رو در همين هفت سال نوشته و من دارم براي شما اونو نقل قول مي كنم. با سارا( زن) و دخترش به يك كشور خارجي و با يك هويت ساختگي فرار مي كنه.
.
.
.
.
بعد از يك مدت خيلي طولاني كه تام ديگه پير شده. دو نفر با اصلحه اي كه (الان اسمش يادم نيست) براي كشتن خائنين استفاده مي شده به خونه ي تامي ميان و ميگن:
-آقاي توماس آنجلو؟
-بله؟
-يه سفارشي از طرف آقاي ساليري براتون داريم...
و بعد.
اون صحنه ي غم انگيز

فقط خواهش مي كنم كسي نگه كپي كردي! چون من قبلا تو يه فروم ديگه هم بودم و اونجا يوزرم Hedi-GAS بود. اگه هم باور نمي كنين ديگه به خودتون مربوطه:biggrin1: مي تونين بگين يه كامنت بزار تو پرروفايل خودت كه اين كار رو هم كردم.

آخرین ویرایش:

shl_gamer

کاربر سایت
Dec 13, 2007
106
نام
Shahab
هدایت دستت درد نکنه:love:
مافیا یه بازی منحصر به فرد بود که من به شخصه خیلی انتظار کشیدم تا 2 این بازی بیاد
زمانی که این بازی اومد از لحاظ گیم پلی و گرافیک و داستان تقریبا اول بود
پیشنهاد میکنم اگر کسی بازی نکرده حتما نسخه فارسیشو بازی کنه چون واقعا تکرار نشدنیه(البته با 2 تکرار میشه دوباره:biggrin1:)

MANIX

کاربر سایت
May 18, 2007
2,500
نام
حميدرضا
مافيا بازي عظيمي بود كه حتي در حين ساختش از مافيا واقعي تحديدهايي شد كه نبايد اين بازي رو بسازند وگرنه ... مثل فيلم پدر خوانده كه اين تحديد شد .پس از عرضه بازي يك حماسه شكل گرفت به نام Mafia.

يادها و خاطره ها:
Game spot mafia review

_hedayat_

کاربر سایت
Sep 14, 2008
177
نام
هدايت
مخلص همه.
راستي داستان چه طور بود؟ هيچ كس نظر نداد. خيلي افتضاح بود, نه؟:-"
حالا بي خيالش. براي مشاهده ي بعضي ويدئو هاي بازي اينجا كليك كنيد. براي مشاهده ي برخي ديگر هم اينجا كليك كنيد.:biggrin1:
در ضمن به www.mafia2game.com هم يه سر بزنيد. موسيك جالبي پخش ميشه:love:
هدایت دستت درد نکنه:love:
اختيار داري شهاب جان
نسخه دارینوس هم وقتی بازی کردم میتونم بگم زیباترین بازی عمرم بود !
آره. خدايي صداگذاريه شخصيت هاي فارسي زبون از خود سازنده ها هم رديف تر بود:love:

آخرین ویرایش:

gpod

کاربر سایت
Dec 20, 2006
1,375
نام
حامد
واقعا بازیه شاهکاری بود !

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,217
نام
امید
درود
خب راجبه مافیا هر چی بگم کم گفتم :biggrin1:
من همون نسخه انگلیسی رو روی PC بازی کردم حدود 5 سال پیش .
واقعا یکی از تاثیر گذار ترین و بهترین بازیهای عمرم بود و هست . به شدت منتظر عنوان دومش هستم .
خوب شد داستان کامل و فوق العادشو اینجا گذاشتین (تشکر از هدایت عزیز)
I'm a huge fan of mafia :cheesygri

پ.ن. یه چیزی یادم رفت بگم! Vote for Tommy Angelo :biggrin1:

آخرین ویرایش:

Saba47

کاربر سایت
Mar 12, 2008
181
آره. خدايي صداگذاريه شخصيت هاي فارسي زبون از خود سازنده ها هم رديف تر بود:love:
اگر زبانتون خوب نیست بهتره نسخه ی دارینوس رو بازی کنین (منم اول اونو بازی کردم)، ولی اگر زبانتون خوبه یا اهل دیدن فیلم های مافیایی مثل Goodfellas یا Godfather هستید حتما نسخه صلی رو هم امتحان کنین، چون خیلی از دیالوگ ها آدمو یاد فیلم های معروف میندازه، و در ضمن لحجه ی Italian-American صدا ها عالیه و داستان رو خیلی کاملتر متوجه می شین.
چون با اینکه فارسی سازی دارینوس در سطح خودش خیلی خوب بود، ولی باز هم خیلی صدا ها حذف شده بودن، یا درست ترجمه نشدن و ... .

جدا از این حرف ها یه نکته ی خیلی خوب درباره ی Mafia II اینه که طراح و کارگردان اصلی بازی هنوز همون آقای Daniel Vavra است، که باعث می شه تقریبا مطمئن شیم Mafia II هم یه شاهکار خواهد بود، چون واقعا Design مافیا فوق العاده بود و شاید تنها GTA Clone ی باشه که برای خودش یه شاهکار شد.

یه نکته ی دیگه اینکه اینبار تو بازی رادیو هم وجود داره (هم تو ماشین هم بیرون)، و اگر یادتون باشه یکی از نقاط قوت مافیا موسیقی های فوق العاده ی کلاسیک و Gypsy Jazz بود، بنابراین اینبار با موسیقی های زیبای بیشتری مواجه می شیم.

MANIX

کاربر سایت
May 18, 2007
2,500
نام
حميدرضا
موسيقي هاي مافيا خدا بود معروف ترين آهنگهاي اون سالها China Town خدا بود.
در ادامه ي صحبتهاي صبا جان نسخه انگليسي بدون سانسور هست چه از لحاظ تصويري :cheesygri چه از لحاظ ديالوگها كه اكثرا دارينوس چرت گفته.

_hedayat_

کاربر سایت
Sep 14, 2008
177
نام
هدايت
بابا من يه چيزي گفتم حالا. منظورم اين بود كه كلا توي دوبله هاي فارسي مافيا بهترين رو داشت. اين كه گفتم:
صداگذاريه شخصيت هاي فارسي زبون از خود سازنده ها هم رديف تر بود:love:
اصطلاح بود. چه جوري بگم؟ مبالغه بود!:-"

Saba47

کاربر سایت
Mar 12, 2008
181
همونطور که گفتم به نظر من موسیقی های مافیا فوق العاده بودن، و حالا برای کسانی که با من هم عقیدن لینک دانلودشونو می ذارم:

Soundtrack های مافیا

این صفحه اکثر آهنگ ها رو داره، (بیشتر اونایی که توی شهر یا تو ماموریت های خاص پخش می شدن)، در ضمن برای اینکه بفهمین هر موسیقی مربوط به کجای بازیه یا در چه محله ای از شهر پخش می شده به این لینک برید که لیست کامل رو داره.
شخصا آهنگ Minor Swing که تو محله ی New Ark پخش می شد رو پیشنهاد می کنم.

بابا من يه چيزي گفتم حالا. منظورم اين بود كه كلا توي دوبله هاي فارسي مافيا بهترين رو داشت. اين كه گفتم: نقل قول:
صداگذاريه شخصيت هاي فارسي زبون از خود سازنده ها هم رديف تر بود:love:
اصطلاح بود. چه جوري بگم؟ مبالغه بود!:-"
OK ، منم منظور خاصی نداشتم.

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
اقا خيلي عالي بود دمت گرم فقط اون آخرش وقتي داشت دوربين ميرفت به سمت بالا تام يك سري چيز ميز ميگفت چي بود ؟

حرفه اي قشنگي بود.

دمت گرم بازم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

تبلیغات متنی

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر