1. برای کسب آخرین اخبار و اطلاعات کانال بازی سنتر را دنبال کنید.
  برای عضویت در کانال کلیک کنید
  بستن اطلاعیه

Final Fantasy XV

گفتگو در 'Console Games Community' ایجاد شده توسط Cloud Strife, ‏Jun 28, 2008.

?

آیا از عملکرد Final Fantasy XV راضی بودید؟

 1. بله

  51.7%
 2. خیر

  48.3%
 1. Cloud Strife

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Nov 13, 2006
  ارسال ها:
  12,288
  نام:
  ماکان
  هر گونه صحبت در مورد داستان، شخصیت ها، مراحل و سایر عناصری که سازنده قبل از عرضه در مورد اونها صحبت نکرده رو در تگ اسپویلر قرار بدید.

  برای بحث آزاد درباری داستان بازی میتونید وارد تاپیک زیر بشید:

  Final Fantasy XV SPOILER THREAD

  [​IMG]
  Final Fantasy XV

  Publisher:
  Square Enix

  Developer:
  Square Enix Business Division 2

  Director:
  Hajime Tabata

  Producer:
  Shinji Hashimoto

  Designer:
  Tetsuya Nomura

  Composer:
  Yoko Shimomura

  Genre:
  Japanese Action-Role Playing

  Mode:
  Single-Player
  Online Co-op

  Release Date:

  2016 ,November 29
  9 آذر 1395


  بعد از گذشت یک نسل از سرنوشت نامعلوم Final Fantasy Versus XIII و شخصیت جذاب و گیرای آن ناکتیس لویسیس (Noctis Lucis) بالاخره در کنفرانس چند روز گذشته سونی در نمایشگاه E3 شرکت SE دست از آزار و اذیت گیمرها برداشته و هرچند بعید بنظر می‌رسید اما آقای تتسویا نومورا خالق و کارگردان پروژه Versus از طریق یک پیام ویدئویی به معرفی بازی خود پرداخت. عنوانی که دیگر Versus و بخشی از پروژه XIII نیست و اکنون باید آن را XV و یکی از عناوین اصلی و شماره دار مجموعه بنامیم!

  اما تغییرات Versus تنها شامل تغییر نام آن نشده و آنطور که بنظر می‌رسید در طول این سال‌های سکوت نومورا و تیم او بیکار ننشسته و دست به خلق عنوانی زده‌اند که از همه نظر تفاوت بسیار زیادی با نمایش اولیه بازی و طرح‌های پروتوتایپ بازی دارد. تغییرات وسیعی که از داستان تا گیم‌پلی و سبک بازی را شامل می‌شود. البته داستان، شخصیت‌ها، محیط‌ها و به طور کلی پلات داستانی بسیار نزدیک به طرح‌های اولیه بازیست و سازندگان بیشتر دست به ایجاد تغییر و نوآوری در گیم‌پلی، سیستم مبارزات و گرافیک بازی زده‌اند. بنابراین چندان دور از انتظار نیست که بناچار مجبور به معرفی مجدد بازی و نگاهی نو به Final Fantasy XV باشیم!


  داستان

  متاسفانه هنوز اطلاعات منسجم و کاملی در خصوص داستان XV در دست نیست و سازندگان نیز پراکنده گویی و ایجاد ابهام در قبال داستان خود را ترجیح داده‌اند اما با تمام این تفاسیر می‌توان گفت کریستال‌ها بار دیگر نقش اصلی را در داستان XV ایفا می‌کنند! کریستال‌های قدرت که بنظر می‌رسد SE علاقه بسیار زیادی به آن‌ها دارد!
  البته کریستال‌ها اینبار بازیگران پشت پرده داستان XV هستند و بنابر دلایلی نامعلوم میراث باقی مانده از قدرت پیشینیان خلاصه شده در تنها کریستال باقی مانده در جهان است که توسط خاندان Lucis ها نگه داری می‌شود. خاندان Lucis از گذشته با همسایه خود Niflheim سرجنگ و دشمنی داشته‌اند و اکنون با پایان جنگ‌های قدیمی و آغاز دوران جنگ سرد تنها کریستال باقی مانده در میان آن‌ها نقطه اتکا و امید برای برقراری صلح است. حکومت Lucis با کمک گرفتن از قدرت کریستال بزرگ مانعی جادویی به دور سرزمین‌های تحت اختیار خود قرار داده است که مانع از نفوذ نیروهای متخاصم می‌شوم. اما نه تا ابد!

  ارتش Niflheim آماده شعله ور کردن آتش جنگی است که آینده شخصیت‌های داستان را دربر خواهد گرفت. نیروهای Niflheim موفق به شکستن حصار قدرت کریستال شده و اکنون صلح پایان یافته است.

  داستان XV روایت گر زندگی فرمی مدرن از یاکوزاهای ژاپنی همراه با ارجاعات بسیار زیاد به نمایشنامه‌های شکسپیر، خصوصا رومئو و ژولیت، است.


  شخصیت‌ها  Noctis Lucis Caelum

  [​IMG]

  ناکتیس لویسیس (Noctis Lusic این نام در زبان لاتین با غلط املایی به معنی روشنایی شبانه است)، شخصیت خشک و مغموم داستان که غم و اندوه از کودکی با وی عجین شده است. او وارث مسلم میراث خاندان Lucis هاست. ناکتیس که دوستانش او را Noct صدا می‌زنند دارای قدرت عجیبی است؛ قدرت دیدن نورهای بهشتی. نورهایی که خبر از نزدیکی مرگ دارند. ناکتیس قادر به حس پایان عمر دیگران است.

  ناکتیس علاقه‌ای به زندگی سلطنتی و قانون مدار خود ندارد و با نادیده گرفتن قوانین مجمع سلطنتی همانند یک مترود زندگی می‌کند. دلیلی که باعث می‌شود همیشه بار زیادی از مسوولیت بر دوش محافظین و دوستانش که قصد مراقبت از او را دارند قرار گیرد. ناکتیس شخصیتی بی‌پروا و عجول داشته و حس قدرتمندی برای محافظت از کسانی که به او وفادار هستند دارد.


  Gladiolus Amicitia

  [​IMG]

  به عنوان یکی از افراد خانواده Amicitia وظیفه گلادیولوس حمامیت و حفاظت از شکوه و اعتبار خاندان سلطنتی است. گلادیولوس یکی از نزدیک‌ترین دوستان ناکتیس است و دوستی میان آن‌ها فراتر از القاب و خانواده‌هاست. گلادیولوس و ناکتیس رابطه‌ای حتی نزدیک‌تر از برادر تنی دارند. کلادیولوس حفاظت از لوییسیس‌ها را نه از سر وظیفه، بلکه از سر برادری انجام می‌دهد.


  Ignis Scientia

  [​IMG]

  اگنس از همان دوران کودکی و طفولیت هوش و ذکاوتی استثنایی و مثال زدنی داشته و طوری آموزش و تربیت دیده است که روزی یکی از کنسول‌های شاه آینده ناکتیس باشد. اگنس درک و اعتماد بسیار عمیق و زیادی از خود نشان داده و به همین دلیل همیشه از او برای ملتفط کردن روحیه تند و خشن ناکتیس کمک گرفته می‌شود.


  Prompto Argentum

  [​IMG]

  دوست عیاش و دخترباز ناکتیس از دوران مدرسه. پرومپتو همیشه یک کت بی‌آستین می‌پوشد که خلاف عرف سلطنتی است اما با اینحال همیشه از هیچ تلاشی برای کمک به خاندان سلطنی مضایقه نمی‌کند.


  Cor Leonis

  [​IMG]

  اسطوره‌ای زنده در فرهنگ و اخلاق سرزمین Lucis، فرمانده لئونیس، که تمام هنر و جنگاوریش در نبرد را پیش کش شاه خود کرده است. لئونیس چندان رابطه خوبی با ناکتیس و دار و دسته‌اش ندارد اما افتخار او به عنوان فرمانده پادشاه باعث می‌شود همیشه مراقب آن‌ها باشد.


  [​IMG]  Regis Lucis Caelum

  [​IMG]
  [​IMG]


  پادشاه حکومت Lucis و پدر ناکتیس.  Stella Nox Fleuret

  [​IMG]

  استلا (Stella Nox Fleuret نام و نام خانوادگی این شخصیت در زبان لاتین به معنی ستاره و شمیر است) یکی از اعضای خاندان Fleuret از سرزمین Tenebrae است. استلا دوست دوران کودکی ناکتیس بوده و همانند او می‌تواند اشخاص نزدیک به مرگ را حس کند.  Idola Eldercapt

  [​IMG]
  [​IMG]


  پادشاه حکومت Niflheim. نام این شخصیت هنوز به صورت رسمی تایید نشده است.


  شخصیت مجهول 1

  [​IMG]

  احتمالا یکی از اعضای حکومت Niflheim. در تریلر منتشر از بازی این شخصیت در حال صحبت با Idola دیده می‌‌شود.


  شخصیت مجهول 2

  [​IMG]
  [​IMG]

  هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیست


  شخصیت مجهول 3

  [​IMG]

  هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیست  شخصیت مجهول 4

  [​IMG]
  [​IMG]

  یکی از اشخاص حکومت Lucis که در نمایش بازی کنار Regis دیده می‌شود.  شخصیت مجهول 5

  [​IMG]

  هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیست  شخصیت مجهول 6

  [​IMG]
  [​IMG]

  هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیست  مکان‌ها


  Lucis

  [​IMG]
  [​IMG]


  حکومت Lucis متشکل از بخش‌های مدرن و امروزی است که شهرهایی نظیر توکیو و نیویورک را در ذهن تداعی می‌کند و همچین مناطق اسطوره‌ای که هنوز در آن‌ها صدای برخورد شمشیر و جادوگری شنیده می‌شود. Lucis پر از آسمان خراش‌ها و بزرگ راه‌های عریض و طویل است.

  Tenebrae

  محل زندگی دوست دوران کودکی ناکتیس، استلا. تنها چیزی که درحال حاضر از Tenebrae می‌دانیم این است که در این سرزمین افسانه قدیمی وجود دارد که می‌گوید کسانی که قادر به دیدن "نور" هستند قدرت‌های عجیبی بدست خواهند آورد.

  Niflheim

  دشمن حکومت Lucis که توسط Idola رهبری می‌شود. حکومت Niflheim برای بدست آوردن آخرین کریستال با سرزمین‌های Tonebrae، Solheim و Accordo وارد نبرد شده است.

  Solheim

  سرزمینی که مورد تهاجم نیروهای Niflheim قرار گرفته است.

  Accordo

  سرزمین زیبایی که ما در نمایش بازی شاهد حجوم نیروهای Niflheim به آن هستیم.

  [​IMG]  گیم‌پلی  گروه شامل سه نفر خواهد بود

  ناکتیس لیدر گروه محسوب شده و در صورت مرگ او بازی تمام می‌شود

  بقیه اعضای گروه نیز قابل بازی هستند و به راحتی می‌توانید در میان مبارزات بین آن‌ها سوییچ کنید

  ناکتیس در مبارزات می‌تواند از Attack، Magic، Linkform، Warp و Summon استفاده کند

  از چوکوبو، تانک و وسایل نقلیه موجود می‌توان برای جا به جایی در نقاط مختلف بازی استفاده کرد

  XV دارای World Map است و قدرت بسیار بالای کنسول‌های نسل جدید به تیم سازنده اجازه داده است تا به راحتی WM و سفر با وسایل نقلیه را به بازی اضافه کند

  برای استفاده از قابلیت Summon ابتدا می‌بایست این موجودات را در بازی شکست دهید. Summon در بازی دارای سیستم جدیدی به نام Rank است و Leviathan بالاترین Rank را خواهد داشت که بنظر می‌رسد اشاره به جثه عظیم آن دارد

  ناکتیس در مبارزات از 5 شمشیر مختلف می‌تواند استفاده کند

  ناکتیس قادر به پریدن خواهد بود و به نظر نومورا اینکار به طبیعی تر شدن بازی کمک فراوانی می‌کند

  XV از تمام قابلیت‌های نشان داده شده در Agni’s Philosophy استفاده می‌کند و سعی دارد تا مرز بین CG و گیم‌پلی را کاهش دهد. همچنین با کمک موتور قدرتمند بازی تیم انیمیشن تمام صحنه‌های نمایشی را به صورت CG ساخته و داخل بازی قرار می‌دهد

  ساخت بازی به موتور جدید SE یعنی Luminous منتقل شده است اما نمایش بازی در E3 مربوط به موتور قبلی بازی است. در نتیجه بازی نهای از نظر گرافیک تفاوت بسیار زیادی با نمایش‌های قبلی خواهد داشت

  داستان بازی جدی، غمین و بسیار تیره و تار است اما با این حال شوخی و صحنه‌های کمیک نیز بخشی از آن است. تم بازی در یک نگاه لحظه‌های شاد و فرح بخش در اوج تراژدی و سرخوردگی است!

  نومورا علاقه‌ای به ساخت یک فضای کاملا مدرن و یا افسانه‌ای ندارد. در XV ما با تلفیقی از فضاهای مدرن شهری نظیر شینجوکو با سرزمین‌های افسانه‌ای هستیم که تم مورد علاقه نومورا است

  المان‌های زیادی از عناوین قبلی FF در XV حضور خواهند داشت. به عنوان مثال باهاموث و Leviathon از FFVII و FFVIII به XV آمده‌‌اند و نومورا آن‌ها را طراحی مجدد کرده است

  XV ممکن است تبدیل به یک سری شده و شماره‌های دیگری از آن نیز منتشر شود

  نومورا در حال بررسی احتمال اضافه کردن ویژگی‌های آنلاین به بازی است. co-op آنلاین از اهداف مورد نظر سازندگان است

  SE بدنبال گسترش دادن سری FF بر روی کنسول Vita است و احتمال عرضه یک عنوان فرعی از دنیای XV برای کنسول Vita بسیار بالا و در دست بررسی است (TGS)

  سکوت خبری در قبال پروژه Versus به اتمام رسیده و از این پس SE اطلاعات بیشتری را در خصوص XV با علاقه‌مندان به اشتراک خواهد گذاشت

  نمایش بعدی و کامل‌تر بازی در نمایشگاه TGS در تاریخ 21 سپتامبر سال جاری خواهد بود  ***

  اثر

  Yuki Matsuzawa
  [​IMG]


  Opencritic :
  Your Source for the Critical Reception of Video Games.

  (Metacritic(PS4 :
  Final Fantasy XV

  (Metacritic(XB One :

  Final Fantasy XV
   
  #1 Cloud Strife, ‏Jun 28, 2008
  آخرین ویرایش: ‏Nov 29, 2016
  stanley, riden.17, voldmort و 43 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
 2. sam.fisher

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏May 29, 2006
  ارسال ها:
  712
  نام:
  نويد
  دوستان من اول بازیم خیلی هم خوشم اومده فقط مشکلم با مبارزاتش هست که بیش از حد سادس بر عکس FFIII که واسه هر فایت باید برنامه ریزس میکردی . سوالم اینه مبارزات این هم پیچیده میشه یا تا اخر همینطوره؟
   
  vaan 2 این نوشته را Like کرده است.
 3. Outer Heaven

  Outer Heaven January 25, 2019
  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Apr 21, 2011
  ارسال ها:
  3,166
  نه همونه. button mashing:D
   
  ps4best, sam.fisher و vaan 2 این نوشته را Like کرده اند.
 4. reactor

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Apr 2, 2011
  ارسال ها:
  51
  باو چقد باگ و مشکل داره این بازی الان تو اون دانجن پازل مانندم که sword tallمیگیری باس رو کشتم حالا نمیشه از دانجن اومد بیرون
  یک مشکل دیگه هم سر تروفی regalia pilot گیر کردم اون قطعه رو از بیس دشمن گیر آوردم تو ایتمام هس ولی اون مرحله که ببری بدیش ب cindyنمیاد بازیو تموم کردم ولی ماشینم نمیشه ارتقا بده پرواز کنه اعصاب نذاشته
  :-(
   
 5. Akiba

  Akiba king of the majestic oceans of the world
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏Jan 18, 2009
  ارسال ها:
  13,390
  نام:
  امیر حسین
  https://gematsu.com/2018/09/final-fantasy-xv-pocket-edition-hd-icon-appears-on-playstation-store

  گویا قراره FF XV Chibi Edition :p برای کنسول های خانگی هم بیاد!:D عجب! :D
  TGS هم نزدیکه، احتمالا بالاخره خبری از سیزن پس2 بشه! ببینیم چی برامون ساختن!:D این چیبی رو هم اگر رو خود سیزن پس بدن خوبه، شاید زدم، ولی جدا... چه کاریه:-"

  ولی خوشم میاد تا میتونند میخوان FF XV رو یه چیز خیلی خیلی شناخته شده و ماندگار بکننش! حضورش تو تکن، تبلیعش تو AC ، خود بازی و متعلقاتش، انیمه و سینمایی و ... ، و حالا هم Pocket Edition و احتمالا با قیمت خیلی کمتر، تا شاید یک سری دیگه هم بدن سراغش! :D
  البته به شخصه من شدیدا دوست داشتم بازی:x فقط ای کاش میتونست انتظارات رو بر آورده کنه و واقعا اثر ماندگاری میشد....مثل FF VII که بعد از قرن ها، هنوزم خیلی اسمش رو میشنویم!
   
  '!|SNAKE|!', ps3_360_wii و Cpt. price این نوشته را Like کرده اند.
 6. Oakenshield

  Oakenshield Fire and Cold Ashes
  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jan 23, 2015
  ارسال ها:
  2,335
  نام:
  محمد
  من خیلی امیدوار بودم برای گیمزکام یه حرکتی بزنن. خبری نشد. توضیحات اسکویر برا tgs را هم خوندم گففته بودن نمایش دوباره چیزایی که قبلا نشون دادن. بعیده از دی ال سیای جدید چیزی نشون بدن:(
  نمی خوان یه چیز ماندگار بکننش. اگه میخواستن که از اول عین ادمدرست می ساختن. اینا صرفا پروسه های بچاپ بچاپ اسکویر یا وصله پینه هاییه که دارن به اجبار به بازی اضافه می کنن هست.
   
  ps3_360_wii و vaan 2 این نوشته را Like کرده اند.
 7. ps4best

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Oct 28, 2014
  ارسال ها:
  185
  نام:
  رضا رضوانی
  به نظر بنده حقیر بازی ffxv بین فاینال فانتزی های اصلی و شماره دار ضعیف تر همشون بود حتی میتونم چند تا سری فرعی نام ببرم از xv بهتر مثل tactics و crisis core و ....
  با گیم پلیش کاری ندارم که میگن خوبه ( با اینکه خودم خوشم نیومد) ضعف اصلی بازی داستان و دنیای بازیه که واقعا در سطح یک فاینال فانتزی نیست
  شاید داستانش برای یه بازی معمولی خوب باشه ولی ما هم درباره یه فرانچایز معمولی هم صحبت نمیکنیم

  امیداورم روزی که final fantasy 16 که اومد اگه زنده بودیم شاهد یه بازی عالی و درخور سری فاینال فانتزی باشیم
   
  Scαrface, sam.fisher, Oakenshield و 2 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
 8. vaan 2

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Dec 20, 2009
  ارسال ها:
  5,829
  نام:
  مازیار
  رسما اسکوار داره ea رو تطهیر میکنه
   
  sam.fisher, Oakenshield و ps3_360_wii این نوشته را Like کرده اند.
 9. Akiba

  Akiba king of the majestic oceans of the world
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏Jan 18, 2009
  ارسال ها:
  13,390
  نام:
  امیر حسین
  اگر TGS هم نشون ندن من دیگه واقعا ایده ای ندارم کجا میخوان نشون بدن! و خیلی وقت هم از خبرشون گذشته! بازی کامل که نمیخوان بسازن! 4تا DLCنهایت یک ساعته ست:|

  در مورد از اول عین آدم، که ... اول اینکه من مشکلی با بازی نداشتم و ازش لذت بردم:-" (البته بعد آپدیت ها:-" ) ، ولی خوب وضعیت ساهت باز دبگه همه میدونیم چه پیچ در پیچی شده بود!:-"
  من تنها ضدحالی که خوردم، درهای قفل بعد دانجن ها بود! این همه براشون هایپ بودم و دوتاشون رو رفتم و مثل هم بودن دیگه سراغ بقیه هم نرفتم:| (خود دانجن ها بدون در نظر گرفتن پشت در، خوب بودن:-" )

  غیر از این چندان موشکلی با بازی ندارم:D
  ولی خوب برای ماندگاری جدا از بازی خفن ساختن، تبلیغات خفن بی تاثیر نیست:D گویا میگن تو نینتندو دایرکت قراره SEچندبازی برای سوییچ معرفی کنه، که یکیشون ایشونه:D
  برا سوییچ منطقیه:D
   
 10. Oakenshield

  Oakenshield Fire and Cold Ashes
  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jan 23, 2015
  ارسال ها:
  2,335
  نام:
  محمد
  ظن قوی اینه که تو ۲۰۱۹ معرفی میشن. حالا تو ای ۳ یا جای دیگه. چون از قبل گفتن محتوای جدید برای ۲۰۱۹ در نظر گرفته شده.
  مشکلی نداری چون فن FF نیستی. حالا گیمپلی نوبتی نبود به جهنم. انقدر شعور نداشتن داستان بازیو عین ادم بنویسن. کلا این ماجرای 15 یه زخم کهنست که به موقعش ازش گلایه شده و ارزش بحث کردن نداره الان.
  تبلیغات خفن فقط برا یه بازه زمانی مشخص جواب میده. زمانش که گذشت فقط کیفیت بازیه که ماندگاریش را مشخص می کنه. حالا اینا هرچقدر میخوان کانتنت بدن و برای کنسول های مختلف عرضه کنن.

  برای سوییچ واقعا بعیده بازیو بدن. خیلی انجینش سنگینه. اگه بخوان بدن قشنگ یه دانگرید تپل می کننش.
  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
  ربطی به اینجا نداره ولی ست Winged Victory را کاملا گرفتم XD کملوس را هم فقط گاردشو ندارم.:D
   
 11. Dr. Ariamax

  Dr. Ariamax آقای دکتر آریامکس :|
  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Feb 1, 2012
  ارسال ها:
  2,069
  نام:
  آریا
  من امروز بازیو گرفتم و شروع کردم تازه :D
  به عنوان کسی که فاینال فانتزی های قبلی رو شاید کلا یکی دوتا از نسخه هاشو که نمیدونم کدوما بودنو روی پی اس ۱ و پی اس ۲ در سن کم بازی کردم و از گیمپلیش سر در نیاوردم :D بسیار از این بازی خوشم اومد
  البته نتونستم برای آپدیتش صبر کنم و یکم بدون آپدیت بازی کردم حالا فردا نسخه آپدیت شدشو بازی میکنم :D
  در کل هم محیط بازی هم گیمپلیش هم رابطه ی بین شخصیتا و دوستیشون و ... همه چیز برام جذاب بود
  حالا همه میگن این ضعیف ترین فاینال فانتزیه ولی به شخصا چون قبلیا رو ندیدم این بازی به شدت منو معتاد خودش میکنه قطعا :D
   
  stanley, Milad_HW, BARDI YA و 2 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
 12. Akiba

  Akiba king of the majestic oceans of the world
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏Jan 18, 2009
  ارسال ها:
  13,390
  نام:
  امیر حسین
  Cloud Strife, Cpt. price و bezad این نوشته را Like کرده اند.
 13. stanley

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Nov 24, 2013
  ارسال ها:
  1,404
  ببین بی نظیره بازیش :D منم هیچ کدوم از نسخه هاش رو بازی نکردم (بجز اینکه یدونه از انیمیشن هاش رو دیده بودم) و بنظرم یجور توفیق اجباری نسیبمون شده چون باعث میشه بیشتر از نسخه xv لذت ببریم! اینقدر از شخصیت ها و دنیای فانتزی بازی لذت بردم که از نظر مقایسه هم برای من بازی جزو Top 5 این نسل بوده.خیلی عالی بود.
   
  BoxBox و Akiba این نوشته را Like کرده اند.
 14. Oakenshield

  Oakenshield Fire and Cold Ashes
  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jan 23, 2015
  ارسال ها:
  2,335
  نام:
  محمد
  نه. تاباتا رسما گفت بعد از دی ال سیای اول تیم میره سر پروژه بعدی. اینم که انقدر کش دادن ساخت دی ال سیای جدیدو احتمالا همینه
   
 15. Akiba

  Akiba king of the majestic oceans of the world
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏Jan 18, 2009
  ارسال ها:
  13,390
  نام:
  امیر حسین
  اینا اگر پروژه بعدی رو شروع کرده بودن....حتی در حد ایده پردازی، این Square Enix باید معرفیش میکرد تا حالا:))
  برای همین حرفشونو باور نمیکنم:-" در مورد SE صحبت میکنیم نه ناشر و بازی ساز دیگه ای! :D
   
  noctis-sm3 این نوشته را Like کرده است.
 16. Reza.zareei

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Oct 28, 2018
  ارسال ها:
  13
  نام:
  Reza
  سلام کی نسخه کامل xv عرضه میشه؟