Dead Space | PC

dead-space-1.jpg

105 سال از سال 2008 گذشته است. اکنون سال 2113 است و سفر به کهکشان ها پیشرفت های زیادی کرده است .C.E.C یک سازمان حمایت کننده از سفینه های فضایی است . روزی از یک سفینه که کار تخریب سیاره ها و جمع اوری سنگ های گرانقیمت ان را داشته است خبر می رسد که این سفینه دچار مشکل شده است . سازمان C.E.C ایساک ( شخصیت اصلی بازی ) را به همراه دو نفر دیگ از متخصصانش راهی ان سفینه می کند تا نقص فنی به وجود امده در ان سفینه را برطرف کنند . ایساک به محض رسیدن به سفینه متوجه می شود که اوضاع اصلا ان طوری که فکر می کرده است نبوده و اتفاقت بسیار عجیبی در این سفینه افتاده است . موجوداتی با نام نکرومورفس سفینه را مورد هجوم خود قرار داده اند و ایساک و همراهانش نیز در میان ان ها گرفتار شده اند . قطع شدن تماس و ارتباط همیشه برای هر انسانی در هر مکان بدترین بوده . اکنون ایساک ویارانش باید به هر قیمتی که شده راه ارتباط با بیرون را محیا کنند تا از دست این موجودات بیگانه رهایی پیدا کنند .........
dbmxd3.jpg

گیم پلی بازی :

بعد از از بین بردن نکرومورفس ها مهمترین کار شما پیدا کردن سیم های متعدد سبز و قرمز و وصل کردن ان ها به یکدیگر برای برقرار کردن ارتباط با بیرون است . اما وصل کردن این سیم ها به یکدیگر به همین سادگی ها هم نیست و مشکلات زیادی را به همراه دارد زیرا با وصل کردن هر یک از این سیم ها به هم مقداری از محیط سفینه روشن می شود و ممکن است که یکی از ان موجودات فضایی در ان اطراف باشد و ................. پس باید قبل از وصل کردن سیم ها به هم مراقب اطرافتان باشید و ان محل را از وجود این موجودات پاک کرده باشید .
قرار است در بازی اسلحه های زیادی از قبیل مسلسل و راکت و................ وجود داشته باشد . همچنین عوض کردن سلاح و جا گذاری موارد مورد نیاز در طی طول بازی همانند سری رزیدنت اویل با زدن دکمه pause انجام خواهد شد
jgtws0.jpg

گرافیک و فیزیک بازی :

هنوز کمی زود است که در مورد گرافیک بازی صحبت کنیم زیرا با توجه به زمان زیادی که تا عرضه بازی باقی مانده است سازندگان وقت بسیار زیادی برای هر چه بهتر کردن گرافیک دارند اما اگر بخواهیم تا همینجا هم در مورد گرافیک بازی بنویسیم باید بگوییم که گرافیک بازی خوب است و تنها با کمی کار بر روی ان می توان عنوان گرافیک نسل بعد را به ان داد . در مورد فیزیک بازی هنوز چیزی نشانت داده نشده است اما سازندگان قول داده اند فیزیک بازی چیزی شبیه به عنوان فوق العاده Cell Factor باشد . پس در این بازی شاهد یک فیزیک خیره کننده خواهیم بود. طبق ادعای سازندگان در نسخه نهایی بازی شما نمی توانید جسمی را در صحنه ببینید که نتوانید بر روی ان تاثیر گذار باشید
16h23j7.jpg

صداگذاری و هوش مصنوعی بازی :

صدا گذاری بازی یکی از بخش هایی است که به جرات می توان گفت حتی اگر نیمی از گفته های سازندگان بازی در مورد این قسمت به وقوع بپیوندد می تواند انقلابی را در زمینه صدا گذاری بازی ها ایجاد کند یکی از سورپرایز های سازندگان که در مورد این قسمت فاش شده است این است که شما تمام صداهای درگیری های اطراف را نیز خواهید شنید. برای مثال ممکن است در بعضی مواقع یکی از دوستان شما با زدن فریاد های بلند از شما در خواست کمک کند و انموقع وظیفه شما ان است که با پیگیری صدا ها به محل حادثه رسیده و دوستتان را که در میان موجودات فضایی محاصره شده است نجات دهید . این سیستم تا حدود زیادی حتی بر روی دلهره اورتر شدن گیم پلی بازی نیز تاثیر گذاشته است زیرا اگر نتوانید به موقع منبع شنیدن صدا را پیدا نکنید دوستتان را از دست خواهید داد. برای هوش مصنوعی بازی تدارکات بسیار زیادی دیده شده است و به گفته سازندگان هوش مصنوعی بازی به قدری بالا خواهد بود که گیمر ها مجبور باشند برای به اتمامر ساندن بازی در اولین بار گزینه اسان را انتخاب کنند . طبق ادعای ان ها نکرومورفس ها موجودات بسیار با هوشی هستند و مانند انسان ها فکر می کنند ........بر نامه ریزی می کنند ..........و سپش هدفشان را از بین می برند
1icvtd.jpg

به نظر می رسد این روز ها تب بازی های ترسناک بسیار بالا گرفته است و شرکت بزرگ EA هم برای اینکه از غافله عقب نماند می خواهد یک عنوان Survival horror را به بازار عرضه کند . تاریخ انتشار بازی هنوز مشخص نیست اما پلتفرم های بازی کنسول های نسل حاضر و pc می باشد.

-----------------
با تشکر فراوان از دوست عزیز Nobunaga Oda

آخرین ویرایش:

boy_ofpersia

کاربر سایت
Dec 31, 2008
250
نام
آرمان
من تو مرحله 7 تو قسمت جاذبه ی صفر جایی که یک گوی بسیار بزرگ
و دو تا چرخ بزرگ قرار داره گیر کرده ام. هر کی بلده یه راهنمایی بکنه.

از اول تا این مرحله هم کسی کمک یا راهنمایی خواست ما در خدمتیم.
منم همین جا گیر کردم، میشه راهنمایی کنید؟
راستی این بازی چند capture هست؟

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
منم همین جا گیر کردم، میشه راهنمایی کنید؟
راستی این بازی چند capture هست؟
شما اول بايد با استفاده از نيروي Statis اون چرخها رو آهسته و بعد منفجر كني. (وقتي آهسته ميشن به داخلشون شليك كن.)
بعد ميپري رو گوي و ميري اونطرفش كه اكسيژن هم وجود نداره (مواظب اون ميله ها باش) و با اون دو تاي ديگه هم همين كارو ميكني.
بازي 12 تا چپتر داره.

Death Proxy

مدیر انجمن
Mar 7, 2006
3,685
نام
محمد طالبیان
آخیش! بالاخره تا آخرش رفتم! واقعا آیزاک تهش میمیره؟؟
درست حسابی که نشون نمیده ایزاک میمیره هنوز چیزی معلوم نیست تا نسخه بعدی

mehdi-psp

کاربر سایت
Oct 4, 2007
2,415
نام
مهدي
بچه ها من یه جای بازی گیر کردم .
همون اول بازی که تازه از دوستاش جدا شده میرسم به یه اتاق که دو تا ژنراتور مانند اون وسطش هست . یکی رو که فعال میکنیم یه اهرمی جدا میشه و میره طرفه دیگه اتاق ولی اون یکی مثله اینکه خرابه و بعد از حرکت دوباره سر جاش بر میگرده . نمیدونم باید دیگه چی کار کنم
اگه کسی میدونه ممنون میشم راهنماییم کنه .

Carbon

کاربر سایت
Aug 9, 2006
782
نام
مجتبی
از دکمه C استفاده کن تا حرکت ژنراتور کند بشه راست کلیک کن تا بتونی روش Aim کنی بعد C رو بزن خودتو سریع برسون به دستگاه فعال کننده که بین دوتا ژنراتور قرار داره بعد فک کنم E رو بزنی دیگه حله

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
يا الله
من چرا تا حالا اين بحث رو نديده بودم ؟ :cheesygri
بازي فوق العادست واقعا
بازي توي اين سبك كم هم نيست رزيدن ايول Cold Fear و غيره
ولي بازي جوي ترسناك و فوق العاده داره
براي اينكه كلا از ماجرا و داستان بطور كامل سر در بياريد پيشنهاد ميكنم كه انيميشن اين بازي رو هم بگيريد و ببينيد
Dead Space : Dawnfall
كه كلا از ابتداي اين ماجرا شروع كرده و اينكمه چي شده كه ايشيمورا اينطوري شده ;)
جايي كه انيميشن بازي تموم ميشه دقيقا جائيه كه خوده بازي شروع ميشه
پس حتما توصيه ميكنم ديدنش رو چون لازمه براي دونستنه ماجرا

ДядsЙ

کاربر سایت
Jan 13, 2009
3,384
نام
AяasЙ
بازی به طور غیر منتظره ای خوب از آب درومد.ولی علت اصلی ایجاد ترس صداگذاری بسیار خوف بازی بود.من که یه جا قلبم اومد تو دهنم و سپس افتاد تو کفشم!

Death Proxy

مدیر انجمن
Mar 7, 2006
3,685
نام
محمد طالبیان
دوستان من بعد از نصب بازی مشکل صدا دارم.صدا اکو داره!چیکار کنم درست بشه؟
شما از چه Sound Cardــی استفاده میکنی؟ اگر هم onboard هست باز هم مدلش رو بگو

Max Pouria

کاربر سایت
Nov 28, 2008
73
دوستان من اول چپتر 2 گیرگردم . تو راهم دو تا جعبه ی بزرگ هست که من نمیتونم از اون جا رد شم . آیزاک هم که قدرت پرش نداره . حالا باید چیکار کنم؟لطفا راهنمایی کنید.

ДядsЙ

کاربر سایت
Jan 13, 2009
3,384
نام
AяasЙ
دوستان من اول چپتر 2 گیرگردم . تو راهم دو تا جعبه ی بزرگ هست که من نمیتونم از اون جا رد شم . آیزاک هم که قدرت پرش نداره . حالا باید چیکار کنم؟لطفا راهنمایی کنید.
دوست عزیز منم اتفاقا اونجا گیر کرده بودم.باید با کمک اون قابلیت که اشیا رو از روی زمین بلند میکنه اون جعبه ها رو برداری.یادم نیست باید چه دکمه ای رو زد ولی احتمالا کلیک راست با یه دکمه دیگه رو باید با هم نگه دارید.
بازی خیلی ترسناکه ها مواظب باش:love:

Max Pouria

کاربر سایت
Nov 28, 2008
73
دوست عزیز منم اتفاقا اونجا گیر کرده بودم.باید با کمک اون قابلیت که اشیا رو از روی زمین بلند میکنه اون جعبه ها رو برداری.یادم نیست باید چه دکمه ای رو زد ولی احتمالا کلیک راست با یه دکمه دیگه رو باید با هم نگه دارید.
بازی خیلی ترسناکه ها مواظب باش:love:
دوست عزیز خیلی ممنون الان میرم امتحان میکنم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر