ساخت بازی ایرانی The Silent Ship آغاز شد!

عنوان The Silent Ship

• مجموع رای دهنده‌ها
    46
  • نظرسنجی بسته شده است .
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Slim Shaydi

کاربر سایت
Aug 14, 2007
27
نام
بمیم آریا پور
آقا رضا اگه حامی مالی بخوای من میتونم کل هزینه پروژه را بدم البته اگه قبول کنی اسم شخصیت بازی بزاری کوروش آریایی یا یه چیزی که شبیح این اسم باشه و داستان بازی تغییر بدی و بازی بجای کیش توی تخت جمشید باشه اگه بخوای داستان بازی خودم مینویسم و اینکه بازی هم تو یکی از نمایشگاهای بین المللی به نمایش بزاریم

slipknot_ghost

کاربر سایت
Apr 9, 2007
601
نام
POURYA
آقا رضا اگه حامی مالی بخوای من میتونم کل هزینه پروژه را بدم
wo0ow دمت گرم داداش:biggrin1::love:
اینکه بازی هم تو یکی از نمایشگاهای بین المللی به نمایش بزاریم
فكر كنيد يه playable demo از اين بازي تو E3 2008 به نمايش در بياد!!!عجب افتخاري!!!!:((

WILDCAT

کاربر سایت
Jun 5, 2007
1,572
نام
Noctis LuciS Caelum
slipknot_ghost بجای اینکه این بحثها را بکنی ( ولشون کن ) بیا نظری یا سوالی چیزی بکن اینارو ولش .
من گفتم اگه میتونستم و حال خوبی داشتم به رضا کمک میکردم ( نمیدانم چرا بیشتر دوستان از روز اولی که اومدم منو دروغگو و احمق فرض کردند ولش ...)
بعضی از دوستان حرص میخورند و میگند چرا رضا میتونه ما نمیتونیم دو تا مجله یا سایت میخونن تعریف پیکسل و شیدر و میفهمن میان میگن همچی میدانیم . آخه دوستای من . من که هیچی رضا و امثال رضا باز هم اطلاعات زیادی نداریم . رضا از دانسته هاش و چیزهایی که بلده بازی میسازه . ( کاری ندارم یکبار تو یک تاپیک گفتم من هم میتونم CALL OF DUTY 3 را هم پورت کنم همه فکر کردن منظور من اینه که میتونم . اما فقط منظور من این بود که بجای پورت بازسازی کنن )
حالا اگه شما که دم از اطلاعات میزنید که من فکر میکنم مطالب را از سایت یا مجله ای کپی میکنید بیاین یک بازی دوز ساده بسازین من اسممو عوض میکنم .
اگر بفرض رضا هم دروغ میگفت ما باید انقدر رضا را تشویق کنیم که بگیم آره موفق میشیم نه بریزیم سرش
:laughing: رضا الکی حرف نزن . خدا شاهده وضع مالی من الان رو به موت هست وگرنه هرچقدر لازم داشت به رضا میدادم تا موفق بشه بدون هیچ درخواستی امیدوارم من زودتر حالم خوب بشه که بتونم تاپیکی بزنم و هر پستم یه چیزی از برنامه ها به دوستان یاد بدهم slipknot_ghost عزیز تو هم زیادی حرص نخور ارزش نداره .
به امید موفقیت رضا و مدیران و تمام دوستان چه کسانی که با من دوست هستند چه کسانی که از من متنفر هستند . :love:

Nobunaga Oda

کاربر سایت
Nov 18, 2007
366
نام
Nobunaga
آقا رضا اگه حامی مالی بخوای من میتونم کل هزینه پروژه را بدم البته اگه قبول کنی اسم شخصیت بازی بزاری کوروش آریایی یا یه چیزی که شبیح این اسم باشه و داستان بازی تغییر بدی و بازی بجای کیش توی تخت جمشید باشه اگه بخوای داستان بازی خودم مینویسم و اینکه بازی هم تو یکی از نمایشگاهای بین المللی به نمایش بزاریم
سلام

متاسفانه همین موضوع ها باعث شده که نصف تاپیک به جر و بحث کشیده بشه ........ عزیز من شما فکر کردی با چه بازی طرف هستی که می خوای اونو تو یکی از نمایشگاه های بین المللی هم نمایش بدی ..... ;) یک مقدار فکر و بعد پست دادن اصلا چیز بدی نیست .......... ;)

در مورد این بحث ها هم باید بگم که با این توهین ها و این لحن های انتقاد که 100 درصد مخالفم ولی با اصل مطلب اقایون منتقد موافق هستم که یه کمی rezaigi2004 توی اسم تاپیک و حرفاش بزرگ نمایی کرده .چون به هیچ وجه اسم این بازی رو نمی شه گذاشت یک بازی کاملا ایرانی و هنوز هم این امر توی ایران به تحقق نیفتاده ... و منم فکر کنم همین بزرگ نمایی ها باعث شده باشه تا بعضی اقایون اون انتقاد ها رو بکنن که البته بازم می گم متاسفانه لحنشون خیلی بد هست ......

در اخر هم می گم که این یک کار خیلی خوب و عالی هست و امیدوارم توش هم موفق بشید . ولی اگه یه کمی بزرگ نمایی توش نمی شد خیلی بهتر بود و حرف هایی از قبیل اولین بازی کاملا ایرانی و ..... کمی اغراق امیز هست ......

موفق باشید

rezaigi2004

کاربر سایت
Dec 2, 2006
3,022
نام
رضا محمودی
باز دوباره شروع شد نمیشه ول کنید بابا...

حرف هایی از قبیل اولین بازی کاملا ایرانی

من کی این رو گفتم عزیز نشون بده؟؟؟؟

Nobunaga Oda

کاربر سایت
Nov 18, 2007
366
نام
Nobunaga
باز دوباره شروع شد نمیشه ول کنید بابا...

من کی این رو گفتم عزیز نشون بده؟؟؟؟
عجب .......پس شما خودتم پست اولت رو نخوندی ؟؟؟؟ ;)

عنوان کاملا ايراني The Silent Ship Back To Island توسط خودم در حال ساخت هست

گویا شما داری یه بازی کاملا ایرانی می سازی ؟

rezaigi2004

کاربر سایت
Dec 2, 2006
3,022
نام
رضا محمودی
عجب .......پس شما خودتم پست اولت رو نخوندی ؟؟؟؟ ;)

گویا شما داری یه بازی کاملا ایرانی می سازی ؟

بله یعنی همه چیز بازی توسط خودمون توی ایران ساخته میشه و بازی روی یک موتور پیاده و اجرا میشه به عنوان نمونه مثلا استدیو Tiger Hill موتور UE3 لیسانس کرده دیگه بازی باد نیست بسازنه نه؟ باید خودش موتور رو بسازه خودش هم پیاده کنه پس ما بازی رو به کمک افراد کاملا ایرانی با یک موتور خارجی میسازیم.

Nobunaga Oda

کاربر سایت
Nov 18, 2007
366
نام
Nobunaga
بله یعنی همه چیز بازی توسط خودمون توی ایران ساخته میشه و بازی روی یک موتور پیاده و اجرا میشه به عنوان نمونه مثلا استدیو Tiger Hill موتور UE3 لیسانس کرده دیگه بازی باد نیست بسازنه نه؟
بازی باد نیست بسازنه نه ؟ من متوجه نمی شم شما چی می گی .....;)

باید خودش موتور رو بسازه خودش هم پیاده کنه پس ما بازی رو به کمک افراد کاملا ایرانی با یک موتور خارجی میسازیم.
من نمی خوام زیاد وارد بحث بشم ولی ساخت بازی با fps creator و اضافه کردن چند تا Object به اون ارزش کاری رو یه مقدار کم می کنه و کسی که پایه های اولیه اصول ساخت بازی رو هم خونده باشه از این موضوع با خبر هست و ........ ناراحت نشو ولی این یک جور سر هم بندی حساب می شه نه یک بازی کاملا ایرانی ...... ;) در ضمن وقتی یک بازی کاملا ایرانی به حساب میاد که همه چیزش ایرانی باشه نه اینکه 4 تا Object و .....ساخته بشه و بعدهم وارد برنامه و روی یک موتور خارجی پیاده بشه ........ این نکته ها باعث می شه تا نشه اسم این بازی رو یک عنوان کاملا ایرانی گذاشت و البته باز هم می گم فکر نکن که این حرفای من با قصد و غرضی هست و همونطور که توی پست اول گفتم کار خیلی خوبی هست وامیدوارم به بهترین شکل ممکن انجامش بدی ولی یه مقدار صحبت هات بوی اغراق می دن.........

موفق باشی

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
من نمیدونم مگه بازی باید حتما کاملا ایرانی باشه؟ حتی خیلی از بازیسازای آمریکایی هم از موتورهای آماده ی ژاپنی استفاده میکنن. (و بالعکس) یعنی باید از سیر تاپیازشو خودمون درست کنیم؟
این جوری میشه مثل فاجعه ی رانندگی در تهران.:cheesygri

slipknot_ghost

کاربر سایت
Apr 9, 2007
601
نام
POURYA
عزیز من شما فکر کردی با چه بازی طرف هستی که می خوای اونو تو یکی از نمایشگاه های بین المللی هم نمایش بدی
ببخشيد شما از كجا ميدوني اين بازي بازي درست و حسابي نيست؟؟
هااااا؟؟
مگه ما ايراني ها يا بازي هامون چه مشكلي دارن!!!
شايد مشكل اصلي اين دسته از بازي ها نداشتن فيزيك و گرافيك باشه كه فكرنكنم خيلي تو موفقيت يه بازي تاثير داشته باشه!!!هر چند بي تاثير هم نيست.
ناراحت نشو ولی این یک جور سر هم بندی حساب می شه نه یک بازی کاملا ایرانی
سره هم بنديه تو هم بساز!
2تا بساز!!
چرا اين جوري برخورد مي كنن كاربرها!اگر شما هم بلدين 4تا objective بزارين گله هم بزارين يه بازي بدين بيرون!!!
يالا ديگه!
چرا همش فقط حرف ميزنيد كو عمل؟؟؟هاا؟؟
حالا اگه شما که دم از اطلاعات میزنید که من فکر میکنم مطالب را از سایت یا مجله ای کپی میکنید بیاین یک بازی دوز ساده بسازین من اسممو عوض میکنم
مشكل همين جاست!!!
فقط حرف ميزنن!من فلانم!
من اينم!
من انم!
من اينجوري هستم!
تو چي حاليته؟
تو اين كاره نيستي!

تو كه بلد هستي بيا بساز!بيا اطلاعات بده به انهايي كه ندارن!

Genius71

کاربر سایت
Jul 3, 2007
554
نام
فرشاد
کاربران گرامی تا اخطار نگرفتین بی خیال شین لطفا!!!!!

Grim Reaper

کاربر سایت
Nov 28, 2005
574
نام
عباس
این تاپیک بیشتر تبدیل شده به محلی برای جنگ تا قرار دادن اطلاعات درباره یک بازی !
فرض می کنیم این بازی که قراره بسازه خیلی مزخرف باشه اصلا ایرانی نباشه و به ایران هم ربط نداشته باشه(!) و هیچ کد نویسی نداشته باشه و فقط سرهم بندی باشه
ولی اگه مثل چیزی که توی تریلر اول بود باشه یک پیشرفت بزرگ به حساب میاد.
بهرحال نیاز نیست حرص بخورید چون کسی شما رو مجبور نمی کنه که این بازی رو بخرید ... و شما هم قرار نیست هزینه ساخت بازی رو بدید! می تونید خیلی راحت تاپیک هایی که در آن "بازی ایرانی" هست را باز نکنید !
و الان هم برای نظر دادن خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی زوده

P.S. : این موتور از multi gpu پشتیبانی می کنه؟! (اعم از Crossfire)
P.S. 2 : برای من اهمیت نداره که این بازی از DX10 پشتیبانی کنه یا نه مهم اینه به بهترین نحو اجرا بشه و گیم پلی خوبی داشته باشه
P.S.3 : من هیچ نوع سنمی با آقا رضا ندارم فقط حوصله ندارم این همه جر و بحث رو بخونم (یاد زمانی افتادم که جنگ کنسول ها و فن ها شون بود!)

Slim Shaydi

کاربر سایت
Aug 14, 2007
27
نام
بمیم آریا پور
سلام

متاسفانه همین موضوع ها باعث شده که نصف تاپیک به جر و بحث کشیده بشه ........ عزیز من شما فکر کردی با چه بازی طرف هستی که می خوای اونو تو یکی از نمایشگاه های بین المللی هم نمایش بدی ..... ;) یک مقدار فکر و بعد پست دادن اصلا چیز بدی نیست .......... ;)

باید ما هم حداقل 1 بازی توی یک نمایشگاه بین المللی داشته باشیم تا غربیها بفهمن که ما هم تو این صنعت هستیم حالا این بازی هرچقدر بد باشه اگه قبل از اینکه این همه از این بازی انتقاد کنین به این که ما همه ایرانی هستیم فکر کنین وباید برای پیشرفت ایران تلاش کنیم حالا توی هر چیزی که هست به آقا رضا تو ساخت بازی کمک کنین

آخرین ویرایش:

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,031
نام
نیما
باید ما هم حداقل 1 بازی توی یک نمایشگاه بین المللی داشته باشیم تا غربیها بفهمن که ما هم تو این صنعت هستیم حالا این بازی هرچقدر بد باشه اگه قبل از اینکه این همه از این بازی انتقاد کنین به این که ما همه ایرانی هستیم فکر کنین وباید برای پیشرفت ایران تلاش کنیم حالا توی هر چیزی که هست به آقا رضا تو ساخت بازی کمک کنین

کسی با ایران و ایرانی بودن مشکل نداره ، فقط موضوع اینه که آخه ما ( ایرانیها ) کدوم صنعتمون توی دنیا ( یا بقول شما غرب ) یه کوچولو به چشم اومده که بازیسازی بخواد به چشم بیاد ؟!!!
آخه شما خودت میتونی یکی از این بازیهایی که در ایران ساخته شده یا قراره ساخته بشه رو بذاری بقل یکی از بازیهای روز دنیا ( غرب و شرق ) ؟
حالا نمیخواد بازیهای بزرگ هم در نظر بگیری ، همین بازیهای معمولی و رو به ضعیف ...
من که خندم میگیره .

کلا غربیها نفهمن سنگین تریم . هر موقع یه چیزی ساختیم که بتونه حداقل نزدیک بشه به بازیهای اونا ، تماس میگیریم باهاشون .

بجای الکی خوش بودن و توهم و E3 2008 و ... یکم واقع بین باشیم بهتره .

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
خب مثه اینکه بحث این تاپیک خیلی بالا گرفته و بعد از خوندن تمام صفحات و نظرات نسبتا کمدی بعضی از اعضا لازمه نکاتی رو برای روشن‌تر شدن موضوع بنویسم

توی صفحه‌ی اول تاپیک دیدم که نوشته شده بود:

بازي بر 3 مبنا موتور گرافيکي Quest 3D , C4 Engine , Gamebryo ساخته ميشه

البته من نمیدونم چجوری قراره یک بازی با تلفیق این 3 تا موتور ساخته بشه، ولی خرید حق استفاده از این موتورها کمتر از 100 میلیون تومن هزینه نخواهد داشت (تازه شاید خیلی کم هم گفته باشم چون از قیمت این 3 تا انجین خبر ندارم). اینو گفتم چون نوشته بودید قراره لایسنس‌ها خریداری بشه

پس اون دسته از کاربرانی که ظاهرا جوگیر شدن و چندبار اعلام کردن که حاضرن تمام هزینه‌ها رو به عهده بگیرن بهتره اول یه سری اطلاعات Basic در این زمینه کسب کنن

البته در ادامه نوشتید که ظاهرا بازی قرار با FPS Creator ساخته بشه. و گویا یه عده اینجا فکر می‌کنن FPS Creator یک موتور ساخت بازی هست!!!

خیر FPS Creator یک Software یا یک برنامه‌س. با 50-60 دلار Game Engine نمیفروشن!

من پارسال قرار بود یه مطلبی در مورد یکی از ورژنهای قدیمی این برنامه برای بازیرایانه بنویسم که فرصت نشد و دیگه کلا به تاریخ پیوست. اما از طرز کار این برنامه تا حدودی اطلاع دارم

اولا کسی که با استفاده از این نرم‌افزار یه بازی میسازه زیرمجموعه‌ی جامعه‌ی بازیساز قرار نمیگیره.
این برنامه یه محیط آمادس که به کاربر اجازه میده از هزاران Objectی که از قبل توی برنامه قرار داده شدن استفاده کنه و مراحل دلخواه خودش رو در قالب یک بازی اول شخص بسازه.

با کمک این برنامه کاربر میتونه سلاح، دیوار، در، صندوق، جعبه، درخت، گل، گیاه و کلی شیء دیگه و همچنین افکتهای گرافیکی مختلف از جمله نورپردازی و ... رو توی Map قرار بده و خود برنامه بقیه کارها رو انجام میده
طبیعتا هرچی ورژن برنامه جدیدتر باشه توانایی‌های گرافیکی بالاتری هم داره

توی صفحات قبلی دیدم که یه نفر نوشته بود ایشون چندماهی هست که کمتر توی سایت فعالیت میکنن و درحال تحقیق و جمع‌آوری اطلاعات برای ساخت بازی هستن. اگر ساخت بازی به همین راحتی بود و هرکسی که کوچکترین دانشی در زمینه‌ی بازیسازی نداره با چندماه تحقیق می‌تونست بازی بسازه الان همه بازیساز بودن!

بازیسازی در درجه‌ی اول تجربه میخواد. همه‌ی بازیسازای بزرگ اول از بازیهای ساده و حتی 2 بعدی شروع کردن تا تونستن به اینجا برسن. اونم پروسه‌ای که چندین و چند سال طول کشیده. ده‌ها بازی ساخته شده و بدون سر و صدا شکست خورده تا اون بازیساز بالاخره تونسته به سطحی از دانش برسه که اسم خودشو بذاره بازیساز و بگه من دارم بازی میسازم

بدون تجربه و فقط با چندماه تحقیق هرگز نمیشه بازی ساخت. و البته همونطور که قبلا گفتم ساخت بازی با استفاده از FPS Creator تقریبا میشه گفت که بازی محسوب نمیشه. چه برسه به بازی کاملا ایرانی. حتی بازی Quest of Persia هم که فکر کنم الان بهترین بازی‌ای باشه که توی ایران داره ساخته میشه یه بازی کاملا ایرانی نیست چون انجینش ساخت ایران نیست. حالا من نمیدونم این بازی چجوری میشه بازی کاملا ایرانی

توی صفحات قبل نوشته شده بود که وارد کردن Objectها توی FPS Creator شاهکار محسوب میشه!
این حرف هم اوقعا جالبه چون فکر نمی‌کنم تحت هیچ شرایطی طراحی و وارد کردن 4 تا دونه Object توی این برنامه (که احتمالا کیفیت پائین‌تری هم نسبت به Objectهای موجود در برنامه دارن) شاهکار به حساب بیاد

این خیلی خوبه که یه نفر برای کسب تجربه بیاد و با برنامه‌ی FPS Creator کار کنه. ولی این اصلا خوب نیست که یه موضوع به این سادگی انقدر بزرگ بشه و یک بازی کاملا ایرانی نام بگیره و یه عده از کاربران هم که من واقعا نمیدونم اصلا قبل از پست زدن فکر می‌کنن یا نه نظرات به این جالبی پست کنن

نظراتی مثل حضور بازی در نمایشگاه‌های بین‌المللی؛ داشتن گرافیکی در سطح بازی Uncharted؛ و صحبت با Sony‌برای انتشار بازی روی PS3 !!‌ (که این مورد آخر رو فقط میشه بهش خندید)

انقدر این نظرات عجیب و غریب هستن که آدم واقعا میمونه اینا برای خنده و شوخی نوشته شدن و یا واقعا نویسنده همچین طرز فکری داره!!

برخلاف نظرات ارسال شده توی این تاپیک حتی اگه این به اصطلاح بازی چیز چشمگیری هم در بیاد هیچ پیشرفتی در صنعت گیم ایران محسوب نمیشه. چون کاری روش انجام نشده و با استفاده از یک بستر آماده فقط یه سری تغییرات ایجاد شده. کاری که خیلیای دیگه هم میتونن انجام بدن و چه بسا انجام هم داده باشن ولی کار چندان مهمی نبوده و نیست که بخوان یک بازی محسوبش کنن اونم بازی کاملا ایرانی

پس بهتره به جای اینکه موضوع ساده‌ای مثل این رو اینجوری بزرگ کنین و افتخار ایران بدونینش چشماتون رو باز کنین و واقعیت رو ببینین. واقعیتی که میگه ادیت یک برنامه و نهایتا اضافه کردن چنتا دمو و صداگذاری شاهکار محسوب نمیشه و یه کار معمولیه که هر شخصی میتونه انجامش بده

-----

بله نمیتونم اما با نرم افزار هایی مثل Ip Locator یا سایت های مختلف میشه ! بحثش مفصل هست اینجا جای این سوال ها نیست آقای کاربر فعال!

از طریق هیچ سایت یا برنامه‌ای نمیشه IP کسانی که توی یک فروم پست ارسال کردن رو فهمید. تنها راهش داشتن اختیارات مدیریتیه. هیچ بحث مفصلی هم در این مورد وجود نداره.
لطفا حدسیات خودتون رو اطلاعات پیچیده و مفصل به حساب نیارین

با بايد مثله ان تاپيك عرضه بازي GT5 براي PC به چند نفر جواب مشتي بدم!!!

علاوه بر این تاپیک توی 2-3 تا تاپیک دیگم دیدم که از اینجور پست‌ها ارسال کردی

و اگه یک بار دیگه ببینم که اینجوری احساس ریش‌سفیدی بهت دست داده برای همیشه شرمندت می‌شیم
بله یعنی همه چیز بازی توسط خودمون توی ایران ساخته میشه و بازی روی یک موتور پیاده و اجرا میشه به عنوان نمونه مثلا استدیو Tiger Hill موتور UE3 لیسانس کرده دیگه بازی باد نیست بسازنه نه؟ باید خودش موتور رو بسازه خودش هم پیاده کنه پس ما بازی رو به کمک افراد کاملا ایرانی با یک موتور خارجی میسازیم.

همونطور که گفتم FPS Creator انجین نیست و فقط یه برنامه‌س. و این کار شما هم اسمش بازی سازی نیست

پ.ن: در مورد نظر سنجی هم یه توضیحی بدم که رای‌هایی که میدین توی کل این جریان 20 دلار توفیر داره. اگه به DX10 رای بدین FPS Creator X10 به قیمت 69 دلار خریداری میشه و اگه به DX9 رای بدین ورژن قبلی به قیمت 49 دلار خریداری میشه. البته اگه خریداری بشه چون نسخه‌ی کپی با کرک و سریال توی اینترنت به وفور یافت میشه

پ.ن2: توی این لینک هم میتونین انواع و اقسام کارهای انجام شده با FPS Creator رو ببینین:

http://youtube.com/results?search_query=FPS+Creator&search_type=

پ.ن3:‌ جالبه که توی خارج ملت چیزی که ساختن رو نهایتا به صورت ویدیو توی چنتا سایت میذارن یا فوقش به صورت رایگان برای دانلود قرارش میدن و از این طرف اینجا از بازی کاملا ایرانی و حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی و گرافیک در سطح Uncharted و انتشار برای PS3 صحبت میشه!!

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر