شایعه: «مایکروسافت» در حال آماده‌سازی دو مدل کنسول «Xbox»، برای نسل بعد است

MR Spidy

کاربر سایت
Apr 14, 2018
122
بر اساس گزارشی که وب‌سایت «Thurrott» منتشر نموده، کمپانی «مایکروسافت» قصد دارد دو نمونه از کنسول Xbox را برای نسل بعد تولید نماید.

xbox-microsoft-scarlett-23162450412256-1024x576.jpg

اولین نمونه که با نام رمز «Scarlett» شناخته می‌شود، همانند نمونه‌های پیش از خود، کنسولی با قدرت بالا بوده و از نظر اجرای بازی مانند Xbox 360 یا Xbox One X عمل می‌کند. اما مایکروسافت در نظر دارد کنسولی ارزان‌تر با هدف استریم بازی نیز روانه بازار کند. این کنسول که نام رمز «Scarlett Cloud» شناخته می‌شود، در ابتدای چرخه تولید قرار دارد و در حال حاضر اطلاعات سخت‌افزاری آن مشخص نیست ولی بر طبق اطلاعاتی که چند منبع به Thurrott داده‌اند، هدف اصلی این کنسول، استریم بازی‌ها بر اساس تکنولوژی مخصوص استریم مایکروسافت است. این کنسول قرار است همزمان با کنسول اصلی و نسل بعدی مایکروسافت روانه بازار شود و مایکروسافت قصد دارد مساله تاخیر که یکی از مشکلات اصلی سرویس‌های استریم بازی است را به وسیله این کنسول، حل کند. قرار است این کنسول برخلاف نمونه‌های موجود در بازار، برخی از بخش‌های پردازش را خود به عهده گرفته و سایر بخش‌ها را از روی سرورهای مایکروسافت دریافت کند، به همین دلیل قیمت آن بالاتر از نمونه‌های موجود در بازار خواهد بود ولی از کنسول نسل بعدی مایکروسافت، قیمت کمتری خواهد داشت. بازی‌های هر دو کنسول مشترک خواهند بود و هر عنوانی که بر روی Scarlett اجرا شود، توانایی اجرا بر روی Scarlett Cloud را نیز خواهد داشت. بر اساس این گزارش، هر دو کنسول مایکروسافت برای عرضه در سال 2020 در نظر گرفته شده‌اند.

Read the whole post here.

آخرین ویرایش:

HIGH VOLTAGE

Gold User
Dec 2, 2011
1,525
نام
علی
من همیشه معتقدم تا زمانیکه یه کنسول 1000 دلاری ندن بیرون ،
نه اون نسل، نسل میشه نه اون کنسول.
الان باز میان واسه ارزون شدن یه دونه چیز 500 دلاری میدن بیرون باز وسط نسل مجبور میشن یه چیز بین نسلی بدن.
حالا بماند که آت و آشغالهای AMD هم این وسط بی تاثیر نیستن تو عقب بودن کنسول ها نسبت به گرافیک های هم رده

• Like
Reactions: Scαrface

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,462
نام
امین
الان باز میان واسه ارزون شدن یه دونه چیز 500 دلاری میدن بیرون باز وسط نسل مجبور میشن یه چیز بین نسلی بدن.
حالا بماند که آت و آشغالهای AMD هم این وسط بی تاثیر نیستن تو عقب بودن کنسول ها نسبت به گرافیک های هم رده

1000 دلار واسه کنسول؟!!!
داداش مثل اینکه شما تو بازار نیستی یا جز معدود قشر مرفه دنیا هستی که اینو میخوای!
از این دو حالت خارج نی.
سونی اوائل عرضه ps3 سره یه نمه بالا بودن قیمت با کله رفت تو دیوار.

واسه همینم اولویت کنسول ساز جماعت قیمت تموم شده پایین هست الانم اگه فروش بین نسلی ها رو امار بگیری دستت میاد شرایط بازار و جیب ملت چیه تو کل دنیا.

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
1000 دلار واسه کنسول؟!!!
داداش مثل اینکه شما تو بازار نیستی یا جز معدود قشر مرفه دنیا هستی که اینو میخوای!
از این دو حالت خارج نی.

واسه همینم اولویت کنسول ساز جماعت قیمت تموم شده پایین هست الانم اگه فروش بین نسلی ها رو امار بگیری دستت میاد شرایط بازار و جیب ملت چیه تو کل دنیا.

خود يوشيدا همين روزهاي قبل مصاحبه كرده كه اشتباههاي قبليمون رو تكرار نميكنيم

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
برد سمز گفته که کنسول دوم یک سخت افزار با قدرت پایینه که قیمتی حدود 99-120 دلار داره! سوالی که ذهن من رو درگیر کرد یعنی X1X و X1S نمیتونند نقش اون دستگاه ارزون قیمت رو بازی کنند ؟

نمیدونم ولی فکر میکنم شاید یکی از برنامه های مایکروسافت این باشه بگه با همین کنسول وان فعلی میتونید بازیهای نسل نه رو به صورت استریم تجربه کنید همچین چیزی!

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
برد سمز گفته که کنسول دوم یک سخت افزار با قدرت پایینه که قیمتی حدود 99-120 دلار داره! سوالی که ذهن من رو درگیر کرد یعنی X1X و X1S نمیتونند نقش اون دستگاه ارزون قیمت رو بازی کنند ؟

نمیدونم ولی فکر میکنم شاید یکی از برنامه های مایکروسافت این باشه بگه با همین کنسول وان فعلی میتونید بازیهای نسل نه رو به صورت استریم تجربه کنید همچین چیزی!

یه چیزی مثل playstation tv سونی که 45 دلاره
( یه ps vita یه کنسول خونگی کردن , که توانایی اینو داره بازیا ps vita و psp و ps1 اجرا کنه هم فیزیکی هم دیجیتالی +++ اینکه به سیستم ps now وصل میشه و میشه بازیا ps3 بازی کرد رو tv )
یه همچین چیزی میشه فکر کنم اون کنسول ارزون قیمت xbox نسل بعدی

من فکر میکنم مایکروسافت xbox one x تو نسل 9 ساپورت کنه - وگرنه دادن همچین کنسولی با این قدرت که وسط نسلی چه عرض کنم آخر نسلی هست و چیز خاصی براش نیومده بی توجیه میشه
احتمالا xbox one x ساپورت بشه از نظر گیم ها جدید نسل 9 به نظر من
شایدم نشه هیچی معلوم نیست
ولی اکر نشه واقعا این کنسول حیف میشه

HIGH VOLTAGE

Gold User
Dec 2, 2011
1,525
نام
علی
1000 دلار واسه کنسول؟!!!
از این دو حالت خارج نی.

خوب قربونت دادا ...
گران بی حکمت
ارزان بی علت
وقتی یه چیزی ارزون هست ینی از سر و ته اش زدن

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,582
نام
حسین
انسان ایا تاب داره 1000 دلار بده کنسول؟
میره PC میبنده دیگه همه چیزم دست خودشه انواع و اقسام مود گرافیکی و تنظیمات هر جور دلش بخواد و هر res که عشقش بکشه علاوه بر این ها با این pc همه کارم میشه بکنی
با این هزار دلارم دستت بازه نقطه قوت سخت افزارتو خودت انتخاب کنی cpu vga ram یا هر چی نه یچیز از پیش ساخته
الانم که همه انحصاری های ماکرو رو میشه با ویندوز زد
به انواع پلتفورم مثل استیم و اورجین و ......... هم دسترسی داری نه هی چشمت به استور ماکرو باشه + انواع اقسام بازی های فری
شما کلا حکمت کنسولو درک نکردیه که منظور چیست

آخرین ویرایش:

arnino

کاربر سایت
Jun 15, 2012
1,495
نام
آرمین ریاضی
خوب قربونت دادا ...
گران بی حکمت
ارزان بی علت
وقتی یه چیزی ارزون هست ینی از سر و ته اش زدن

وقتی هم یه چیزی گرون هست همیشه یه سری آدم هست که بی علت بخاطر گرونیش برن بخرن. امثال iphone و اینها رو عرض می‌کنم : ))

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
در مورد اون بحثی که کنسول ها ۲۰۱۹ عرضه نمیشن که کسایی این رو میگفتن عدله محکمی پشتش بود مثل لاین اپ بزرگی که هر دو شرکت در نظر گرفتن برای ۲۰۱۹ و یه عده ای هم از دوستان این تصور ما برای نیومدن کنسول ها رو ارتباط دادن به گشنه گدا بودن ! الان دوست دارم نظرشون رو بدونم ! خرید کنسول با دلار (در خوشبینانه ترین حالت در زمان عرضه )۲۰ هزار تومنی چه حسی داره براشون ! بازی ۱۲۰۰؟

• Like
Reactions: x-x

HIGH VOLTAGE

Gold User
Dec 2, 2011
1,525
نام
علی
در مورد اون بحثی که کنسول ها ۲۰۱۹ عرضه نمیشن که کسایی این رو میگفتن عدله محکمی پشتش بود مثل لاین اپ بزرگی که هر دو شرکت در نظر گرفتن برای ۲۰۱۹ و یه عده ای هم از دوستان این تصور ما برای نیومدن کنسول ها رو ارتباط دادن به گشنه گدا بودن ! الان دوست دارم نظرشون رو بدونم ! خرید کنسول با دلار (در خوشبینانه ترین حالت در زمان عرضه )۲۰ هزار تومنی چه حسی داره براشون ! بازی ۱۲۰۰؟
دادا سلام
در مورد گدا گشنه بودن کنسول گیمر جماعت اگه منظور شما من هستم، عرض کنم خدمتتون که شرکت های سازنده کنسول این فکر رو میکنن.
ینی این فکری هست که کنسول گیمر جماعت از خودشون بازتاب دادن.
تو همین تاپیک تا من گفتم کنسول باید 1000 دلار بشه تا سرش به تنش بیارزه یه عده صداشون در اومد.
در مورد قیمت دولار اون موقع هم نظری ندارم ایشالله اینجوری نمیمونه وضع ولی اگه 20 تومن هم بشه باز حتی اگه کنسول 500 دولار هم باشه که امیدوارم بیشتر هم بشه، این سرمایه گزاری ای هست برای حداقل 5 سال ینی سالی 1 میلیون با دولار 20 تومنی تازه.
قیمت کنسول نیست که کمر ما رو میشکنه این قیمت بازی هست در اصل که واقعا رو اعصاب

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,599
میدونید مشکل کجاست مشکل اونجاست که همیشه تو یه بازه زمانی خاصی یه جهش گرافیکی توسط غول های سخت افزاری زده میشه زمان عرضه ps4/x1 دقیقا مدتی قبل از این جهش بود و سری اول کارت گرافیکای دو شرکت که اومده بود قیمتاش نجومی بود
شما دقیقا نگاه کنید به بازه زمانی ps3/360 دقیقا همون دوره چه کارت گرافیکیای اومد و کلا از نظر سخت افزاری خیلی پیشرفت صورت میگرفت
قبول دارم کنسول از نظر هزینه باید ارزون تر از pc باشه
به شخصه تا قیمت 500-600 دلار رو برای یه کنسول گیم قابل قبول میدونم (بدون هعزینه برای واقعیت مجازی و....)

• Like
Reactions: g4mer

ramaz

کاربر سایت
Dec 31, 2010
494
نام
رضا
حاجی روی همون "چیز 400 دلاری سونی" انحصاری هایی میاد که حتی اگه پی سیه 2000 دلاریشم داشته باشی تا اخر عمر نمیتونی تجربه شون کنی با موشواره و کیبورد =))
حجاج پیصی باز موفق باشین با اوج گرافیک کاپ هد و کالاف :x

• Like
Reactions: gamer1998y

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,362
حاجی روی همون "چیز 400 دلاری سونی" انحصاری هایی میاد که حتی اگه پی سیه 2000 دلاریشم داشته باشی تا اخر عمر نمیتونی تجربه شون کنی با موشواره و کیبورد =))
حجاج پیصی باز موفق باشین با اوج گرافیک کاپ هد و کالاف :x
داش مگه حرفی از انحصاری زده شد؟ اون کاپ هد شخصا خوشم نمیومد ولی بهتره ی نگاهی ب امتیاز و فروشش بندازی
واقعا این فن زیادی بودن خودش ی مرضه:D (کلی گفتم با شخص شما نبودم اینجاشو)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر