رئیس استدیو‌های کمپانی «Microsoft»:«عناوین تکنفره نمرده‌اند ولی وضعیت اقتصادی پیچیده‌ای دارند.»

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Anonymous M3

人類に栄光あれ
کاربر سایت
Jul 30, 2014
1,074
نام
امیر مسعود
«Shanon Loftis» رئیس استدیو‌های کمپانی «Microsoft» اعتقاد دارد عناوین تکنفره نمرده‌اند و فکر نمی‌کند زمانی برسد که بازی‌های تکنفره با تمرکز بر روی داستان وجود نداشته باشند ولی آنها با سوال‌هایی در رابطه با توانایی اینگونه عناوین از نظر اقتصادی رو به رو هستند. او اشاره کرد خواست بازیکنان برای تجربه‌هایی با کیفیت بیشتر با هزینه‌های بیشتری نیز همراه است. درحالی که هنوز هم بخش داستانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است اما وضعیت اقتصادی عناوینی که فقط شامل بخش تکنفره می‌شوند به دلیل تغییرات ناگهانی صنعت بازی‌های رایانه‌ای پیچیده شده است.

MSGS-1-1024x577.jpg

«توسعه‌ی بازی‌ها به صورت کلی راجع به انتقال و تجربه و داستان سرایی هست. داستان بخش مهمی از ساخت یک بازی هست همونطور که در گذشته اینجوری بوده. به شخصه فکر نمیکنم که بازار اینجور بازی‌ها مرده اما وضعیت اقتصادی بازی‌هایی با بخش داستانی با کیفیت و مدت زمان چند ساعته یکم پیچیده‌ تر شده. بازیکن‌ها کیفیت محتوایی و بصری بالاتری از بازی‌ها میخوان.»

او همچنین اشاره کرد سیستم «Xbox Game Pass» که در ازای پرداخت ۱۰ دلار به شما امکان دسترسی به مجموعه‌ای با بیش از ۱۰۰ بازی را می‌دهد یکی از روش‌هایی است که مایکروسافت می‌تواند با استفاده از آن به بازی‌هایی که تنها بخش تکنفره را شامل ‌می‌شوند سرمایه بدهد.

«درآمد حاصل از فروش بازی‌ها و اشتراک‌ها به ما کمک میکنه که در طی زمان اینگونه بازی‌ها رو به بازار عرضه کنیم و من خیلی دوست دارم که بتونیم جامعه‌ای از بازیکن‌ها رو حول محور اینگونه تجربه‌ها تشکیل بدیم.»

Read the whole post here.

Ozzy the turtle

کاربر سایت
Sep 2, 2017
228
نه کم چیزی نیست، ولی من اون موقعی که Fable II برای Xbox 360 اومد رو دقیقا یادمه که چه غوغا و استقبالی شد و قبلش چقدر با نمایش های بازی هایپ شدیم...
اگه ماکرو یه جوری این سری رو تو مسیر درست نگه میداشت الان یه آی پی پول ساز بود و نمیومد داستان بگه که آره دیگه بازیهای تک نفره سوددهی ندارن. مسئله فرصت سوزی و خراب کاریهای ماکروسافته
الان کنسول زده قویترین کنسول بازار ولی کو بازیهای انحصاری که روی Xbox Original و Xbox 360 بودن...
آره موافقم.ماکروسافت توی این نسل کار های اشتباه زیادی انجام داد
از قیمت گذاری پونصد دلاری ابتدای نسل بگیر تا لغو کردن اسکل باند
ولی ظاهرا داره سر عقل میاد

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
آره موافقم.ماکروسافت توی این نسل کار های اشتباه زیادی انجام داد
از قیمت گذاری پونصد دلاری ابتدای نسل بگیر تا لغو کردن اسکل باند
ولی ظاهرا داره سر عقل میاد
حرفا و کارای اخیرشون که خلاف اینو ثابت میکنه ولی فکر کنم چند روز پیش یه شایعه منتشر شده بود که عناوین انحصاری در دست ساخت دارن خودشونم یکی دو بار یه اشاراتی کرده بودن درکل امیدوارم واقعا همینطوری باشه و حداقل بتونن رو کنسول نسل بعدشون خوب عمل کنن وگرنه اگه بخوان وضعیت فعلیو پیش بگیرن احتمالا دیر یا زود از صحنه حذف میشن
البته اینم مستلزم اینه که اولا تمام سلیقه هارو پوشش بدن و مهمتر ازون هم دور پی سی رو خط بکشن الان از هر دو طرف دارن گند میزنن نه میتونن کاربر برای استور پی سی دست و پا کنن نه خریدارای کنسول راضین (خصوصا با اون استور افتضاح رو ویندوز که واقعا مشخص نیست چطوری فکر کردن میتونن با غولی مثل استیم رقابت کنن)

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,200
نام
سامان
حرفا و کارای اخیرشون که خلاف اینو ثابت میکنه ولی فکر کنم چند روز پیش یه شایعه منتشر شده بود که عناوین انحصاری در دست ساخت دارن خودشونم یکی دو بار یه اشاراتی کرده بودن درکل امیدوارم واقعا همینطوری باشه و حداقل بتونن رو کنسول نسل بعدشون خوب عمل کنن وگرنه اگه بخوان وضعیت فعلیو پیش بگیرن احتمالا دیر یا زود از صحنه حذف میشن
البته اینم مستلزم اینه که اولا تمام سلیقه هارو پوشش بدن و مهمتر ازون هم دور پی سی رو خط بکشن الان از هر دو طرف دارن گند میزنن نه میتونن کاربر برای استور پی سی دست و پا کنن نه خریدارای کنسول راضین (خصوصا با اون استور افتضاح رو ویندوز که واقعا مشخص نیست چطوری فکر کردن میتونن با غولی مثل استیم رقابت کنن)
یعنی بازی روی پی سی بیاد خریدارای xbox ناراضی میشن ؟

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
یعنی بازی روی پی سی بیاد خریدارای xbox ناراضی میشن ؟
به عنوان کسی که کنسولو ندارم این حرفو زدم ولی بهرحال اگه میخریدمش و میدیدم یه بازی قشنگی مثل کاپ هد بصورت انحصاری برای مایکرو ساخته میشه اونوقت میان رو پی سی هم منتشرش میکنن و با یه سیستم پایین هم راحت قابل بازیه بله از خرید کنسول پشیمون میشدم بازی انحصاری یکی از چیزای مهمیه که باعث فروش کنسول میشه
بهرحال بطور کلی کارهای اخیرشون از راه های مختلفی داره روی کنسولشون تاثیر منفی میذاره یه نمونش همین پوشش ندادن سلایق مختلفه. یکی از دلایلیه که من سمت خریدش نرفتم, حتی اگه اسکیل باند هم بصورت انحصاری منتشر میشد حاضر بودم کنسولو فقط بخاطر همون یدونه بازی بخرم ولی متاسفانه همونم کنسل شد حتی یک بازی هم نمیبینم که به سلیقه من بخوره
درکل فکر نمیکنم راه درستی رو پیش گرفته باشن و باید تغییرش بدن

Ozzy the turtle

کاربر سایت
Sep 2, 2017
228
به عنوان کسی که کنسولو ندارم این حرفو زدم ولی بهرحال اگه میخریدمش و میدیدم یه بازی قشنگی مثل کاپ هد بصورت انحصاری برای مایکرو ساخته میشه اونوقت میان رو پی سی هم منتشرش میکنن و با یه سیستم پایین هم راحت قابل بازیه بله از خرید کنسول پشیمون میشدم بازی انحصاری یکی از چیزای مهمیه که باعث فروش کنسول میشه
بهرحال بطور کلی کارهای اخیرشون از راه های مختلفی داره روی کنسولشون تاثیر منفی میذاره یه نمونش همین پوشش ندادن سلایق مختلفه. یکی از دلایلیه که من سمت خریدش نرفتم, حتی اگه اسکیل باند هم بصورت انحصاری منتشر میشد حاضر بودم کنسولو فقط بخاطر همون یدونه بازی بخرم ولی متاسفانه همونم کنسل شد حتی یک بازی هم نمیبینم که به سلیقه من بخوره
عرضه کاپ هد واسه من pc گیمر خیلی خوب بود:Excited::Excited::Excited::Excited:
اگه می تونستم اورجینالشو میگرفتم!
ولی راست میگی واسه اکس باکس دارا این قضیه زیاد خوب نبود
وقتی خودم رو جای اونا می زارم می بینم که این بازی نباید برای pc می اومد اما خب جای اونا نیستم:Mrgreen:

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,200
نام
سامان
اصولا pc گیمر با کنسول گیمر فرق داره یعنی معدود کسی رو دیدم کنسول گیمر باشه pc بگیره یا pc باز باشه کنسول بگیره
کاپ هد که حالا برای سیستم عامل های دیگه هم میاد ولی بازیای فرست پارتی مایکروسافت فقط برای ویندوز ۱۰ ان اهمیتی هم برای مایکرو نداره شما رو ویندوز میخریش یا xbox طرف کنسول گیمر باشه کنسول میخره بازیش میکنه pc گیمر هم باشه pc میبنده بازی میکنه هر دو هم باشه با یک بار خریدن میتونه رو جفتش بازی کنه سیاست سونی رو با مایکرو تو این مورد مقایسه نکنین سونی پلتفرم بازی ای جز پلی استیشن نداره

MK_COD

کاربر سایت
Feb 1, 2013
616
نام
مهدی
مشکل اینجاست کسایی که پول می دن می خوان مدت ها از پولشون استفاده کنن که یا در بخش انلاین می شه یا در بخش جهان باز با ماموریت های جانبی زیاد اما خوب به این فکر نمی کنن چندین ساعت گیم پلی بسیار لذت بخش می ارزه به کل این ساعت ها وقت گذاشتن شاید بهترین مثالش cod 4 باشه که با اینکه خیلی کوتاه بود اما هنوز که هنوز خاطرش در یاد همه هست من که به شخصه 3 4 ساعت همچین گیم پلی ترجیح می دم به چندین ماه گیم الکی زدن کلا از اب بستن در بازی ها متنفرم.
در کل کیفیت مهمه نه کمیت
خب این "ساعت ها وقت گذاشتنن" اگه بدون لذت باشه که کسی طرفش نمیره! حتما این بخش آنلاین بازی ها لذت بخشه که باعث میشه پلیر مدت زیادی روش وقت بزاره! من یه ساله دارم فقط آنلاین بازی میکنم! تو این مدت کلی بازی سینگل پلیر نصب کردم ولی فقط چندتایی رو تونستم تموم کنم و اکثر مواقع آنلاین بازی کردن رو ترجیح میدم! لذت میبرم از این زمان؟ خیلی زیاد!
فهوای کلامم اینه کمیت زیاد دلیلی برای کیفیت کم نیست. کسی که آنلاین بازی کردن رو انتخاب میکنه قطعا براش لذت بخشه!

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
خب این "ساعت ها وقت گذاشتنن" اگه بدون لذت باشه که کسی طرفش نمیره! حتما این بخش آنلاین بازی ها لذت بخشه که باعث میشه پلیر مدت زیادی روش وقت بزاره! من یه ساله دارم فقط آنلاین بازی میکنم! تو این مدت کلی بازی سینگل پلیر نصب کردم ولی فقط چندتایی رو تونستم تموم کنم و اکثر مواقع آنلاین بازی کردن رو ترجیح میدم! لذت میبرم از این زمان؟ خیلی زیاد!
فهوای کلامم اینه کمیت زیاد دلیلی برای کیفیت کم نیست. کسی که آنلاین بازی کردن رو انتخاب میکنه قطعا براش لذت بخشه!

شما نگرفتید من چی دارم می گم. بحث سلیقه یا بازیباز نیست خیلی ها می گم هنوز سینگل باز هست حتی شمایی که انلاین بازی اگر سینگل خیلی خوبی باشه قطعا ازش نمی گذری پس اکثر گیمرها هنوز طرفدار سینگل هستن اما به خاطر بحث مالیش کم رنگ تر گذشته یا اکثرا به سمت rpg رفتن تا ساعت ها گیم پلی اضافه کنن حالا بگذریم بعضی هاشونم شاید حتی بهتر شدن حرف من کلی بود نه اینکه انلاین یا rpg خوبه یا بده
بعد من کلا بحث انلاینم نکردم همون سینگل بیشتر مد نظرم بود.

reydge

کاربر سایت
Feb 19, 2012
1,011
نام
محمد
رزیدنت ایول ۷؟ حداقل بازی‌ای رو مثال بزنید که انتظارات ناشرش رو برآورده کرده باشه.
نمیدونم چرا درک این موضوع که بازی‌های سینگل‌پلیر خطی که نهایتا ۲۰ ساعتن دیگه مثل قبل سودده نیستن اینقدر سخته. ربطی به کیفیت هم نداره. همین رزیدنت ایول ۷ انتظارات ناشرش رو برآورده نکرد. یا ولفنشتاین ۲ با اون کیفیت فوق‌العادش فروش خیلی خوبی نداشت. از بازی‌های Arkane هم که دیگه لازم نیست بگم. می‌خواید بگید آنچارتد ۴ و TLOU؟ این دو تا مولتی‌پلیر و (فکر میکنم) خرید درون برنامه‌ای داشتن. بماند که همین آنچارتد ۴ (بازم بر اساس شنیده‌هام میگم) نسبت به نسخه‌های قبلی کمتر حالت خطی داره. حتی GOW اونجوری که به نظر میاد حالت نیمه جهان‌باز پیدا کرده و قراره (اگر درست یادم باشه) ۳۵ ساعت گیم‌پلی داشته باشه. زلدا و هورایزن و ویچر و فال‌اوت؟ هر ۴ تاشون جهان‌بازن و میشه حداقل ۵۰ ساعت باهاشون سرگرم شد. بین همینام بازی بعدی سازنده‌های ویچر مولتی‌پلیر داره و سازنده‌های فال‌اوت هم با توجه به اینکه بازیشون IP جدیده بعید نیست داشته باشه.
البته این موارد به هیچ‌وجه کم‌کاری مایکروسافت رو توجیه نمیکنن. این حرفا رو شرکتای ثرد پارتی بزنن میشه درکش کرد، اما مایکروسافت نه. مایکروسافت شرکتیه که درآمد اصلی بخشی گیمینگش از سرویس‌هایی مثل گلد و درصدی که از فروش بازی‌ها و microtransactionهای ثرد پارتی میگیره بدست میاد. اگه سوددهی بازی‌های خودش اینقدر براش مهمه خب چرا ثرد پارتی نمیشه اصلا؟ مایکروسافت باید سینگل‌پلیر بسازه. حتی اگه وضعیت اقتصادی پیچیده‌ای داشته باشن. چون کنسول به پرستیژ نیاز داره تا بفروشه. یادمه یه بار خونده بودم که یکی از مسئولان SIE (یادم نیست الان یوشیدا بود یا شخص دیگه‌ای) گفته بود که اکثر بازی‌ها‌ی استودیوهاشون یا سودده نیستن یا به سختی به سوددهی میرسن. الان مثلا دیترویت بازی وحشتناک پرخرجی به نظر میاد و فکر نمیکنم در نهایت اونقدر هم سودده باشه. ولی برای سونی پرستیژ میاره، خیلی‌ها بخاطر این پرستیژ PS4 میخرن، وارد اکوسیستم سونی میشن و با خرید بقیه‌ی بازی‌ها و پلاس به سونی سود میرسونن. مایکروسافت هم باید همین‌طور عمل کنه.
اینکه انتظار کپکام اشتباه بود دلیل بر بد فروختن RE7 نیست
وولف و دیس بیشتر قربانی بازاریابی افتضاحشون شدن تا اینکه بخوان قربانی وضعیت اقتصادی پیچیده شده باشن.بازاریابی و تبلیغات وولف اونقدر افتضاح بود که خیلی ها اصلا خبر نداشتن معرفی شده و به بازار اومده.
من از شما می پرسم در این چند سال اخیر اصلا کسی تلاش کرده سینگل خطی کلاسیک 20 ساعته ی با کیفیت بالا بسازه که ببینیم شکست می خوره یا نه؟
اصل ماجرا اینه که ساخت سینگل خفن گاو نر می خواهد و مرد کهن و بخاطر همین خیلی ها توان ساخت سینگل درست و حسابی ندارن پس با دلایل من درآوردی(وضعیت اقتصادی پیچیده)از زیرش در می رن و با زحمت یک دهم یه مولتی می سازن.
یکی مثل EA بیاد بگه سینگل به من سود نمی رسونه و وضعیت اقتصادی پیچیده داره با وجود EA بودنش من زیر بار نمی رم حالا که مایکی داره این حرف رو می زنه وضعش با سایر ناشرین از زمین است تا آسمان که خودت اشاره کردی

SMB2VF

کاربر سایت
Dec 23, 2013
555
نام
Mehdi
اینکه انتظار کپکام اشتباه بود دلیل بر بد فروختن RE7 نیست
وولف و دیس بیشتر قربانی بازاریابی افتضاحشون شدن تا اینکه بخوان قربانی وضعیت اقتصادی پیچیده شده باشن.بازاریابی و تبلیغات وولف اونقدر افتضاح بود که خیلی ها اصلا خبر نداشتن معرفی شده و به بازار اومده.
من از شما می پرسم در این چند سال اخیر اصلا کسی تلاش کرده سینگل خطی کلاسیک 20 ساعته ی با کیفیت بالا بسازه که ببینیم شکست می خوره یا نه؟
اصل ماجرا اینه که ساخت سینگل خفن گاو نر می خواهد و مرد کهن و بخاطر همین خیلی ها توان ساخت سینگل درست و حسابی ندارن پس با دلایل من درآوردی(وضعیت اقتصادی پیچیده)از زیرش در می رن و با زحمت یک دهم یه مولتی می سازن.
یکی مثل EA بیاد بگه سینگل به من سود نمی رسونه و وضعیت اقتصادی پیچیده داره با وجود EA بودنش من زیر بار نمی رم حالا که مایکی داره این حرف رو می زنه وضعش با سایر ناشرین از زمین است تا آسمان که خودت اشاره کردی
چرا دیگه! :D ناشر که برای رضای خدا بازی نمیسازه یه سری سهام‌دار داره که باید بهشون جواب پس بده. با در نظر گرفتن فاکتورهای مختلف از هر بازی یه انتظاراتی دارن و وقتی بازی با وحود اینکه کیفیت خوبی داره، انتظاراتشون رو برآورده نمی‌کنه یعنی یه جای کار میلنگه. البته قبول دارم که انتظارات ناشرها (مخصوصا ناشرهای ژاپتی از جمله SE لعنت‌الله) زیادی تخیلیه ولی خب همینیه که هست! :D
مارکتینگ افتضاح بتسدا رو قبول دارم. سیاست رویو کپی فرستادنشون هم واقعا افتضاحه و به Prey خیلی صدمه زد. ولی خب همین Bethesda ناشر نسخه‌های قبلی هم بود که از این نسخه‌ها فروش خیلی بهتری داشتن. اون‌ها هم سینگل‌پلیر بودن درست، ولی از اون زمان تا الان شرایط بازار تغییر کرده. مثلا دستنی و اورواچ تاثیر خیلی خیلی زیادی روی صنعت گذاشتن.

reydge

کاربر سایت
Feb 19, 2012
1,011
نام
محمد
ما همه می دونیم کپکام از Re انتظار فروش در حد cod داره.این مورد در RE5و RE6 بیشتر بود ولی در RE7 کمتر شد ولی باز هم اتظار بیجایی بود

Metal Gear

کاربر سایت
Jan 16, 2010
422
تعداد فروش PS4/Switch در برابر Xbox One نشون میده چقدر گیمرا باهاش موافقن.الان سوییچ داره برق آسا میفروشه بخاطر سخت افزار هیولا و عناوین آنلاین محورشه یا بخاطر انحصاریهای درجه یکش؟!
پ.ن:یکی نیست بهش آدرس بخش Xbox One بازیسنترو بده که هر موقع نگاش میکنی یا Forza Horizon 3 اومده بالا یا Forza Motorsport 7" یه بنده خدای مولتی هم هست بنام Sea of Thieves که هر چند هفته یه حاضر باش میده و میره
s57_kazbc1.gif

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,183
نام
ماکان
تعداد فروش PS4/Switch در برابر Xbox One نشون میده چقدر گیمرا باهاش موافقن.الان سوییچ داره برق آسا میفروشه بخاطر سخت افزار هیولا و عناوین آنلاین محورشه یا بخاطر انحصاریهای درجه یکش؟!
پ.ن:یکی نیست بهش آدرس بخش Xbox One بازیسنترو بده که هر موقع نگاش میکنی یا Forza Horizon 3 اومده بالا یا Forza Motorsport 7" یه بنده خدای مولتی هم هست بنام Sea of Thieves که هر چند هفته یه حاضر باش میده و میره
s57_kazbc1.gif

بخاطر بازی های مولتی و خصوصا پابجی.

Wrath of Legion

کاربر سایت
Jul 26, 2017
318
s57_kazbc1.gif
خود گویی و خود خندی عجب مرد هنرمندی!
zzzzzzzzzzzzzzzzz.jpg

• Like
Reactions: Ozzy the turtle
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر