رئیس استدیو‌های کمپانی «Microsoft»:«عناوین تکنفره نمرده‌اند ولی وضعیت اقتصادی پیچیده‌ای دارند.»

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Anonymous M3

人類に栄光あれ
کاربر سایت
Jul 30, 2014
1,074
نام
امیر مسعود
«Shanon Loftis» رئیس استدیو‌های کمپانی «Microsoft» اعتقاد دارد عناوین تکنفره نمرده‌اند و فکر نمی‌کند زمانی برسد که بازی‌های تکنفره با تمرکز بر روی داستان وجود نداشته باشند ولی آنها با سوال‌هایی در رابطه با توانایی اینگونه عناوین از نظر اقتصادی رو به رو هستند. او اشاره کرد خواست بازیکنان برای تجربه‌هایی با کیفیت بیشتر با هزینه‌های بیشتری نیز همراه است. درحالی که هنوز هم بخش داستانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است اما وضعیت اقتصادی عناوینی که فقط شامل بخش تکنفره می‌شوند به دلیل تغییرات ناگهانی صنعت بازی‌های رایانه‌ای پیچیده شده است.

MSGS-1-1024x577.jpg

«توسعه‌ی بازی‌ها به صورت کلی راجع به انتقال و تجربه و داستان سرایی هست. داستان بخش مهمی از ساخت یک بازی هست همونطور که در گذشته اینجوری بوده. به شخصه فکر نمیکنم که بازار اینجور بازی‌ها مرده اما وضعیت اقتصادی بازی‌هایی با بخش داستانی با کیفیت و مدت زمان چند ساعته یکم پیچیده‌ تر شده. بازیکن‌ها کیفیت محتوایی و بصری بالاتری از بازی‌ها میخوان.»

او همچنین اشاره کرد سیستم «Xbox Game Pass» که در ازای پرداخت ۱۰ دلار به شما امکان دسترسی به مجموعه‌ای با بیش از ۱۰۰ بازی را می‌دهد یکی از روش‌هایی است که مایکروسافت می‌تواند با استفاده از آن به بازی‌هایی که تنها بخش تکنفره را شامل ‌می‌شوند سرمایه بدهد.

«درآمد حاصل از فروش بازی‌ها و اشتراک‌ها به ما کمک میکنه که در طی زمان اینگونه بازی‌ها رو به بازار عرضه کنیم و من خیلی دوست دارم که بتونیم جامعه‌ای از بازیکن‌ها رو حول محور اینگونه تجربه‌ها تشکیل بدیم.»

Read the whole post here.

Forgotten

Legend of Death
کاربر سایت
Sep 20, 2012
164
مایکروسافت این نسل بعد از به گند کشیدن ایکس باکس، سینگل پلیر بازیهاش هم به گند کشیده شد.
هیلو و گرز و ... اینا همه در درجه اول به خاطر داستان و ستینگ و سینگل پلیرشون معروف شدن، الان دری وری ترین سینگل ها رو دارن ..‌. اینم که از سیاست های بازی سازی فعلیش...

هیچ بازی آنلاینی نمیتونه جای یه اثر سینگل پلیر داستان محور خوب رو پر کنه، و خدا رو شکر هنوز خیلی ها به این قضیه اهمیت میدن و بازیهای درجه یک سینگل محور میسازن! و فروش خوبشون رو هم دارن.
really?

• Like
Reactions: Ozzy the turtle

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,564
نام
محمد
مایکروسافت این نسل بعد از به گند کشیدن ایکس باکس، سینگل پلیر بازیهاش هم به گند کشیده شد.
هیلو و گرز و ... اینا همه در درجه اول به خاطر داستان و ستینگ و سینگل پلیرشون معروف شدن، الان دری وری ترین سینگل ها رو دارن ..‌. اینم که از سیاست های بازی سازی فعلیش...

هیچ بازی آنلاینی نمیتونه جای یه اثر سینگل پلیر داستان محور خوب رو پر کنه، و خدا رو شکر هنوز خیلی ها به این قضیه اهمیت میدن و بازیهای درجه یک سینگل محور میسازن! و فروش خوبشون رو هم دارن.
بخش داستانی گیرز ۴ در بدترین حالت هم تو سطح خیلی خوب قرار داره، شما خوشت نیومده بحثش جدا هست ولی The Coalition به عنوان اولین بازی که ساخته اونم طی دو سال و نیم کاملا خوب عمل کرده. یه سری از سازنده های معروف دو برابر این وقت میزارن، کیفیت بازیشون اندازه اینم نیست :D دری وری؟ lol

اینکه با اصل موضوع مشکل دارید و حرفتون هم درست باشه دلیل نمیشه یه بازی با کیفیت رو برای اثبات حرفتون تا سطح دری وری پایین بیارید :D البته وقتی به لاین آپ مایکروسافت نگاه بندازیم مشخصه که عناوین معرفی شده هم کم تعداد هستن و هم تمرکزشون روی مولتی پلیر هست و مشکل مایکروسافت تو بخش بازیهای تک نفره مشهوده. هر چند یه سری شایعه جدی هست که میگن Fable و پرفکت دارک و یه عنوان جدید از Rare در حال ساخت هستن که خبر خوبیه :D

آخرین ویرایش:

Metal Gear

کاربر سایت
Jan 16, 2010
422
439تا مجموع Gotyهای ثبت شده توی gotypicks در سال 2015 بوده.

سهم Halo 5
انتخاب منتقدان: 0
انتخاب خوانندگان: 0
مجموع = 0

411تا مجموع Gotyهای ثبت شده توی gotypicks در سال 2016 بوده.

سهم Gears of War 4
مجموع = 0

بخش داستانی نچندان خوب و آنلاین قوی تو بزرگترین AAAهای مایکروسافت که با بخش داستانیشون محبوب بودن نتیجشو توی متا/فروش و Goty پایان سال نشون داد.

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,564
نام
محمد

سهم Halo 5
مجموع = 0

سهم Gears of War 4
مجموع = 0

بخش داستانی نچندان خوب و آنلاین قوی تو بزرگترین AAAهای مایکروسافت که با بخش داستانیشون محبوب بودن نتیجشو توی متا/فروش و Goty پایان سال نشون داد.
لول :)) :D Gears 3 هم که به نظر خیلی ها بهترین بخش داستانی رو توی سری داشت سر جمع 5 تا Goty آورد، اونجا رو چطور ارزیابی می کنید؟ لابد فاصله بین بخش داستانی عالی و نه چندان خوب کلا همین تعداد جایزه هست؟ حقیقتا لازم به این مقایسه های خنده دار نیست :D Gears 4 بخش داستانی خیلی خوبی داشت، در مقابل شماره های قبل مشخصا کیفیت کمتری داره چون اونا (خصوصا 1 و 3) تو زمان خودشون فوق العاده بودن، ولی بازم تو سبک خودش یکی از بهترین ها و در مجموع هم یه بازی خیلی خوب بود. با در نظر گرفتن این موضوع که سازنده سر جمع کمتر از 3 سال وقت داشت تا این بازی رو بسازه، اونم به عنوان اولین بازیش و در این بین حتی ریمستر نسخه اول رو هم عرضه کرده بود، اونوقت نتیجه کارشون بهتر مشخص میشه. و در نهایت هم حرکت مایکروسافت تو خرید این ip با توجه به اینکه اپیک میخواست تبدیلش کنه به F2P بهترین کار ممکن بود :D

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین

سهم Halo 5
مجموع = 0

سهم Gears of War 4
مجموع = 0

همین امسال Divinity II و RE7 و Wolf2 و Hellblade و کلی بازی دیگه زیر 5 تا گوتی گرفتن. سینگلشون دری وریه با این منطق شما:))

Metal Gear

کاربر سایت
Jan 16, 2010
422
لول :)) :D Gears 3 هم که به نظر خیلی ها بهترین بخش داستانی رو توی سری داشت سر جمع 5 تا Goty آورد، اونجا رو چطور ارزیابی می کنید؟ لابد فاصله بین بخش داستانی عالی و نه چندان خوب کلا همین تعداد جایزه هست؟ حقیقتا لازم به این مقایسه های خنده دار نیست :D Gears 4 بخش داستانی خیلی خوبی داشت، در مقابل شماره های قبل مشخصا کیفیت کمتری داره چون اونا (خصوصا 1 و 3) تو زمان خودشون فوق العاده بودن، ولی بازم تو سبک خودش یکی از بهترین ها و در مجموع هم یه بازی خیلی خوب بود. با در نظر گرفتن این موضوع که سازنده سر جمع کمتر از 3 سال وقت داشت تا این بازی رو بسازه، اونم به عنوان اولین بازیش و در این بین حتی ریمستر نسخه اول رو هم عرضه کرده بود، اونوقت نتیجه کارشون بهتر مشخص میشه. و در نهایت هم حرکت مایکروسافت تو خرید این ip با توجه به اینکه اپیک میخواست تبدیلش کنه به F2P بهترین کار ممکن بود :D
احساس میکنم داری از مایکروسافت حقوق میگیری:Dوگرنه پسرفت 2تا از بزرگترین AAAهای مایکرو (که این نسل تعدادشون اندازه انگشتان یک دست هم نیست D : ) جای هیچگونه پدافندی نداره:Dهمین حالاشم برنامه و عناوین سونی واسه 2018 و تا اندازه زیادی 2019 روشنه و نیاز به اشاره نداره(عناوین پنهانش رو هم فاکتور میگیریم).ابتدا یه نگاهی به exclusiveهای لولِ تایید شده XB1 برای 2018 بندازیم:D:

Sea of Thieves مولتی پلیر
Ashen انحصاری لانچ کنسولی!
Black Desert Online (MMORPG) مولتی پلیر _ انحصاری لانچ کنسولی!
Deep Rock Galactic انحصاری لانچ کنسولی!
The Darwin Project مولتی پلیر
The Last Night انحصاری لانچ کنسولی!
State of Decay 2

با 4تا ایندی , مولتی و Xbox One Console Launch Exclusive میخواد در ادامه نسل گیمرها رو بسمت XB1 جذب کنه و پا به پای دو رقیب دیگش بیاد!:Dسال 2017 اینقدر انحصاری و انحصاری کنسولی, PS4 داشته که هنوز فرصت نکردم Horizon: Zero Dawn رو شروع کنم!

Gravity Rush 2
Horizon: Zero Dawn
HZD: Frozen Wilds
Nioh
Persona 5
MLB The Show 17
NieR: Automata
Hellblade
Yakuza 0
Yakuza Kiwami
Uncharted: The Lost Legacy
Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
و.........
حالا من همه اینا رو گفتم, بزار نقل قول خیلی قدیمی یکی از سوپر فن های Xbox رو هم بزارم که چرا شما با چنین وضعیتی بازم ول کن مایکروسافت و ایکس باکس نیستید:D
چون دوست دارم مایکروسافت بهم فورزا و هیلو و گیرز قالب کنه:D تو این سه سبک که فعلا دست سونی خالیه متاسفانه
به احتمال زیاد هم حرفت درسته که مایکرو دست جلوی کمپانی های دیگه دراز میکنه برای اسکورپیو اما این ذات خود کمپانیشِ:D همیشه این کارو کرده بعدش هم می کنه:D

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,564
نام
محمد
احساس میکنم داری از مایکروسافت حقوق میگیری:Dوگرنه پسرفت 2تا از بزرگترین AAAهای مایکرو (که این نسل تعدادشون اندازه انگشتان یک دست هم نیست D : ) جای هیچگونه پدافندی نداره:Dهمین حالاشم برنامه و عناوین سونی واسه 2018 و تا اندازه زیادی 2019 روشنه و نیاز به اشاره نداره(عناوین پنهانش رو هم فاکتور میگیریم).ابتدا یه نگاهی به exclusiveهای لولِ تایید شده XB1 برای 2018 بندازیم:D:

State of Decay 2

با 4تا ایندی , مولتی و Xbox One Console Launch Exclusive میخواد در ادامه نسل گیمرها رو بسمت XB1 جذب کنه و پا به پای دو رقیب دیگش بیاد!:Dسال 2017 اینقدر انحصاری و انحصاری کنسولی, PS4 داشته که هنوز فرصت نکردم Horizon: Zero Dawn رو شروع کنم!

Gravity Rush 2
Horizon: Zero Dawn
HZD: Frozen Wilds
Nioh
Persona 5
MLB The Show 17
NieR: Automata
Hellblade
Yakuza 0
Yakuza Kiwami
Uncharted: The Lost Legacy
Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
و.........
حالا من همه اینا رو گفتم, بزار نقل قول خیلی قدیمی یکی از سوپر فن های Xbox رو هم بزارم که چرا شما با چنین وضعیتی بازم ول کن مایکروسافت و ایکس باکس نیستید:D
شما که هدفت لیست گذاشتن بود همون اولش لیستت رو میزاشتی دیگه این همه مقدمه چینی لازم نداشت :D من به زبان شیرین فارسی گفتم که مشخص هست مایکروسافت تو تعداد انحصاری ها مشکل داره اونوقت میای حرف خودم رو به خودم تحویل میدی؟ lol من از مایکروسافت حقوق نمیگیرم ولی از بازی هایی که علاقه دارم و کیفیت خوبی دارن لذت میبرم، مثل Gears 4، و البته حتی ۱ ساعت هم مولتیش رو بازی نکردم. حالا اینکه شما به روش های مسخره میخوای بگی این بازی چرت و دری وری هست نشون میده لابد شما از مایکروسافت یه مبلغ پول طلبکاری ولی پولت رو پس نمیده :)) :D امیدوارم واسه ثابت کردن حرفت دوباره باب های جدیدی از منطق رو باز نکنی! :D اگر Gears 4 رو بازی کردی حداقل بگو به فلان دلایل چرته، اگر هم بازی نکردی که ادامه بحث بی فایده هست (پسرفت با دری وری و سینگل نه چندان خوب خیلی فرق داره، شما و دوستتون اولش یه چیز دیگه گفتید). من هم از اول صحبتم در مورد Gears 4 بود نه هیچ بازی دیگه ای یا سیاست های مایکروسافت.

Metal Gear

کاربر سایت
Jan 16, 2010
422
شما که هدفت لیست گذاشتن بود همون اولش لیستت رو میزاشتی دیگه این همه مقدمه چینی لازم نداشت :D من به زبان شیرین فارسی گفتم که مشخص هست مایکروسافت تو تعداد انحصاری ها مشکل داره اونوقت میای حرف خودم رو به خودم تحویل میدی؟ lol من از مایکروسافت حقوق نمیگیرم ولی از بازی هایی که علاقه دارم و کیفیت خوبی دارن لذت میبرم، مثل Gears 4، و البته حتی ۱ ساعت هم مولتیش رو بازی نکردم. حالا اینکه شما به روش های مسخره میخوای بگی این بازی چرت و دری وری هست نشون میده لابد شما از مایکروسافت یه مبلغ پول طلبکاری ولی پولت رو پس نمیده :)) :D امیدوارم واسه ثابت کردن حرفت دوباره باب های جدیدی از منطق رو باز نکنی! :D اگر Gears 4 رو بازی کردی حداقل بگو به فلان دلایل چرته، اگر هم بازی نکردی که ادامه بحث بی فایده هست (پسرفت با دری وری و سینگل نه چندان خوب خیلی فرق داره، شما و دوستتون اولش یه چیز دیگه گفتید)
لیست رو گذاشتم که نشونت بدم مایکروسافت تو تعداد انحصاری هاش مشکل نداره بلکه R....ه:laughing:
نه ولی این بخشی از نظرات کاربرای بازیسنتر توی تاپیکشه:
در مورد کمپین به شخصه انتظاراتم خیلی بیشتر بود هم از لحاظ داستانی هم از لحاظ گیم پلی در مورد داستان که به نطر من بسیار ضعیف بود کارکترها اصلا درحد گرز نبودن و حتی کارتر های قدیمی هم یک جورایی تو داستان از اُبهت اونها کم کرده بودن! داستان هم به شکل کاملا کلیشه ای و سطح پایین روایت میشد و به خنده دارترین شکل ممکن تموم شد طوری که وقتی بازی تموم میشه تا یک ربع با خودت میگی "تموم شد؟"
به نظر من حالت داستانی بازی یه شوخی بود !
شخصیت پردازی کاراکترا تقریبا ۰ بود
هوش مصنوعی در حد بات کژوال هست و هیچ پیشرفتی نداشته من نمیدونم دوستان چجوری میگن خوب شده در ضمن تمام نسخه ها همینجوری بوده
محیط دوتا اکت اول بازی مربعی مربعی تو متراژ پایین بود و تقریبا مثل جاجمنت کپی پیست بود قسمت موتور سواریش هم مثل بازی رانر موبایل بود به نظرم اکت ۳ تا ۵ کمی نزدیک به کمپین های اپیک گیمز شده بود ولی باز طراحی ها از یه تِم تکراری پیروی میکردن حالا تنوع دشمنا و کات سین کلیشه ای مارکوس و داستان نچندان دلچسب... بگزریم کوالیشن تو قسمت داستانی به نظر من ضعیف عمل کرد
هوش مصنوعیش فقط یه مقدار دشمنا رو هجومی تر کرده و راش میدن سمت آدم!
کارکترام در حد 3 تا COG Gear (البته با چاشنی لوسی). الان که 2 3 هفته میگذره از تموم کردن کمپین، اکثر مراحلش یادم رفته ! کل داستانم که یه خط بود ...
بزرگترین مشکل کمپین شدیدا بی مزه بودن کرکتراس....هم کاراشون هم دیالوگاشون خیلی مصنوعیه و از اون کرکترای پخته شماره های قبل خبری نیس(طرف مامانش رو خوردن اون یکی هم باباشو بردن اونوقت دارن شوخی های کاملا بی مزه انجام میدن...این جور مسایل خیلی تو روابط کرکتر بود که خیلی بی مزه بودن)
مشکل بعدیشونم طراحی مراحل ، اکثرشون یا تکرار مراحل و لوکیشنای شماره های قبل به فرم دیگس و اون قسمتا و طراحی هایی هم که جدید اضافه شده اکثرا چنگی به دل نمیزنن......
یه بازی از نظر متا و فروش افت میکنه و عنوانی به این بزرگی بین انتخاب منتقدین اونهمه سایت و حتی Readers' Picks اصلا وجود خارجی نداره" بعد اینجا سردبیر تحریریه بازیسنتر میاد میگه بخش داستانی GeoW 4 در بدترین حالت تو سطح خیلی خوبه!:))

میگی صحبتت در مورد G4 بود نه بازیهای دیگه و سیاستهای مایکرو, بعد 4 خط تفسیر المیزان مینویسی:D
من هم از اول صحبتم در مورد Gears 4 بود نه هیچ بازی دیگه ای یا سیاست های مایکروسافت.
اینکه با اصل موضوع مشکل دارید و حرفتون هم درست باشه دلیل نمیشه یه بازی با کیفیت رو برای اثبات حرفتون تا سطح دری وری پایین بیارید :D البته وقتی به لاین آپ مایکروسافت نگاه بندازیم مشخصه که عناوین معرفی شده هم کم تعداد هستن و هم تمرکزشون روی مولتی پلیر هست و مشکل مایکروسافت تو بخش بازیهای تک نفره مشهوده. هر چند یه سری شایعه جدی هست که میگن Fable و پرفکت دارک و یه عنوان جدید از Rare در حال ساخت هستن که خبر خوبیه.
کلا همیشه توی کامنت هات تمام حالات ممکن رو در نظر میگیری و در مجموع مخافقی:Dطوری به اون بنده خدا گفتی
بخش داستانی گیرز ۴ در بدترین حالت هم تو سطح خیلی خوب قرار داره، شما خوشت نیومده بحثش جدا هست
که انگار فکت نهایی همینه!خب چون تو خوشت اومده دیگر نظرات مسخره بازین یا بحثش جداست!:D وقتی PS4 دو برابر Xbox One تو این نسل فروخته و هر روزم این اختلاف داره بیشتر میشه مشخصه خریداران کنسول بیشتر از چی خوششون میاد و بحثشون سر چیه.الان من اگه بخوام یه کنسول بخرم و مثلا بین Xbox One / Switch تردید داشته باشم توی اینترنت فهرست عناوین منتشر شده و آینده هر دو کنسول رو نگاه و واسه بررسی دقیقتر بوسیله youtube گیم پلیشون رو میبینم که عناوین کدوم کنسول با سلیقه من بیشتر جور در میاد.مثلا فهرست تایید شده 2018 XB1 رو میبینم اینان:
State of Decay 2
خب اینا از دیدگاه من که هیچی از نظر خود اسپنسر هم 2زار نمی ارزن:laughing:در نتیجه فرضا با دیدن گیمپلی ماریو , زلدا و عناوین آینده Switch این کنسول رو میخرم.میخوای فکت صادر کنی که اینجوری نمیشه کنسول خرید و چنین روشهایی برای پی بردن به کیفیت عناوین اون کنسول مسخره بازین! این 75 میلیونی که PS4 خریدن همشون ده بیست سی چهل کردن یا از شانس بد مایکروسافت چشم بسته گفتن حالا بیا PS4 بخریم شاید بازیاش بهتر بود و اینگونه شد که سونی بازارو قبضه کرد و مایکروسافت مورد ستم قرار گرفت!
----------------------------------------------------------------------------------
اصل بگیم اینا همه فن بازی هستن، عیب نداره اینم نظر رفیق فابریکت :)) :D

hyab_2016-10-19.png
این دیگه آخرین تیر ترکشت بود"ما را چه فرض کرده ای!:Dردو بدل کردن گیم بین بعضی بازیسازا یه امر عادیه.بعنوان نمونه وقتی Quantum Break گلد شد نیل درکمن به Sam Lake شادباش گفت و ازش درخواست یه کپی کرد که Sam Lake هم همین درخواستو موقع گلد شدن U4 ازش کرد.یکیشون شد GOTY 2016 اون یکی رفت قاطی باقالیا:Dانتظار داری Druckmann چیزی جز تعریف نثار Quantum Break و همکارش کنه!:D

در مورد Gears 4 هم همینطور.وقتی گیرزو 10 روز پیش از انتشارش کادوپیچ براش میفرستن انتظار داری Druckmann بگه کدوم احمقی این داستانو نوشته:D

آخرین ویرایش:

Forgotten

Legend of Death
کاربر سایت
Sep 20, 2012
164
خوبه که تقریبا همه تو اون تاپیک موافق بودن که گیرز نسبت به خودش افت داشته، بعد طرف میاد میگه بازی ر...
اکی xbox اخ، گیرز اخ...برید با همون کنسول خودتون خوش باشید. lol

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,564
نام
محمد
لیست رو گذاشتم که نشونت بدم مایکروسافت تو تعداد انحصاری هاش مشکل نداره بلکه R....ه:laughing:
نه ولی این بخشی از نظرات کاربرای بازیسنتر توی تاپیکشه:
یه بازی از نظر متا و فروش افت میکنه و عنوانی به این بزرگی بین انتخاب منتقدین اونهمه سایت و حتی Readers' Picks اصلا وجود خارجی نداره" بعد اینجا سردبیر تحریریه بازیسنتر میاد میگه بخش داستانی GeoW 4 در بدترین حالت تو سطح خیلی خوبه!:))

میگی صحبتت در مورد G4 بود نه بازیهای دیگه و سیاستهای مایکرو, بعد 4 خط تفسیر المیزان مینویسی:D

کلا همیشه توی کامنت هات تمام حالات ممکن رو در نظر میگیری و در مجموع مخافقی:Dطوری به اون بنده خدا گفتی

که انگار فکت نهایی همینه!خب چون تو خوشت اومده دیگر نظرات مسخره بازین یا بحثش جداست!:D وقتی PS4 دو برابر Xbox One تو این نسل فروخته و هر روزم این اختلاف داره بیشتر میشه مشخصه خریداران کنسول بیشتر از چی خوششون میاد و بحثشون سر چیه.الان من اگه بخوام یه کنسول بخرم و مثلا بین Xbox One / Switch تردید داشته باشم توی اینترنت فهرست عناوین منتشر شده و آینده هر دو کنسول رو نگاه و واسه بررسی دقیقتر بوسیله youtube گیم پلیشون رو میبینم که عناوین کدوم کنسول با سلیقه من بیشتر جور در میاد.مثلا فهرست تایید شده 2018 XB1 رو میبینم اینان:
State of Decay 2
خب اینا از دیدگاه من که هیچی از نظر خود اسپنسر هم 2زار نمی ارزن:laughing:در نتیجه فرضا با دیدن گیمپلی ماریو , زلدا و عناوین آینده Switch این کنسول رو میخرم.میخوای فکت صادر کنی که اینجوری نمیشه کنسول خرید و چنین روشهایی برای پی بردن به کیفیت عناوین اون کنسول مسخره بازین! این 75 میلیونی که PS4 خریدن همشون ده بیست سی چهل کردن یا از شانس بد مایکروسافت چشم بسته گفتن حالا بیا PS4 بخریم شاید بازیاش بهتر بود و اینگونه شد که سونی بازارو قبضه کرد و مایکروسافت مورد ستم قرار گرفت!
یعنی آدم با دیوار بحث کنه احتمالا نتایج بهتری به دست میاره چون ممکنه دیوار کامنت ها رو درست بخونه :D یکی از کاربرها گفت سینگل Gears 4 دری وری هست، شما هم در تایید حرفشون گفتی که سینگل نه چندان خوب داره. اینجور که مشخصه بازی هم نکردی، بعدش هم رفتی نظر چند نفر که خوششون نیومده رو نقل قول کردی، ببخشید اگه همه خوششون اومده بود که متاش میشد 90 :D اول اینکه متاش شده 84 و توی نقدها هم که بخونی خیلی از سایت ها از بخش داستانی تعریف کردن یعنی صرفا به خاطر مولتی این امتیاز رو به دست نیاورده، متای 84 هم به هیچ وجه دری وری حساب نمیشه. اینکه بازی افت کرده رو که خودم هم اشاره کردم و مشخصه در حد شماره های اصلی سری نیست ولی از نظر من که بخش تک نفره عالی بود و نسبت به امتیازها و نظر کاربرها هم حساب کنیم میشه همون خیلی خوب که گفتم. برداشتی نظر اونایی که حال نکردن رو گذاشتی که مثلا بگی فقط من از این بازی خوشم اومده؟ :D اینا چند تا نظر که فقط توی دو صفحه از تاپیکش دیدم:
ما نیز بازی رو تموم کردیم.
واقعا بازی از اکت 3 به بعد فوق العاده میشه.
من نمیدونم فاز اونایی که به بازی نمره زیر 8 دادن چی بوده.
برای خود من این بازی نمره 9.5 میگره و بعد از گیرز 1 و 2 بهترین گیرزی میشه که بازی کردم.از شماره 3 هم بهتر حتی.
سالها بود شوتری به این کیفیت بازی نکرده بودم و کاملا برام اثبات شد سطح گیرز چند لول بالاتر از بازیهای هم سبکش هستش.
در کل بازی بسیار با کیفیت و خوش ساخت هست و فکر میکنم بهترین بازی انحصاری اکس باکس تا الان در نسل هشتمه :D و خیلی عجیب همچین بازی فوق العاده ای توسط یک استدیو تازه کار ساخته شده
گيم پلي بازي هم كه واقعا منو متعجب كرد چون من از كسايي بودم كه چند بار هم اينجا گفته بودم كه احتمالا گيم پلي تكراريه، ولي در كمال تعجب از اول تا آخر بازي اصلا تكراري نشد،واقعا نبوغ به خرج دادن تيم سازنده، گيم پلي يه جورايي بين جاجمنت و گيرز ٣ ست به نظرم،مشكل اصلي داستان بازيه كه اونم در سطح خوبيه و نصفه ي اول بازي به نظر من خيلي خوب دنبال شد ولي خوب نميشه به داستان بازي از ١٠، ٩ داد مثلا.
در كل من به عنوان فن بازي راضي بودم از كمپين ولي از الان نگران كمپين نسخه بعدم چون هر شماره كه بازي جلو ميره كار تيم سازنده سخت تر ميشه
کلا اینو بدونین با یه شاهکار طرفین و به دید یه شروع جدید بازیش کنین که اوج لذت گرافیکم بیشتر از گولاخای این نسل نباشه کمترم نیست جز برتریناست رو کنسولا.
واقعا دم فرگوسن گرم که شاهکار گیرز رو تکرار کرد​
به هیچ عنوان نمرات پایین که سایتایی مثل Gamespot دادن رو قبول ندارم چون واقعا ظلم هست در حق سازنده هایی که این همه وقت گذاشتن و زحمت کشیدن.بدون شک بازی خیلی خوب هست و ارزش تکرار زیادی هم داره و شاید علت بعضی نمرات پایین این باشه که با توجه به نسخه های قبلی توقعات سر این نسخه خیلی بالا رفته بود و بعضیا رو نا امید کرده

نمره من به بازی = 90​
بخوای کل تاپیک رو هم بخونی نظرات مثبت خیلی بیشتر از نظرات منفی هست، من همه صفحات اونجا رو خوندم :D
اصل بگیم اینا همه فن بازی هستن، عیب نداره اینم نظر رفیق فابریکت :)) :D

hyab_2016-10-19.png

حال باز بیا آسمون ریسمون به هم بباف که مایکروسافت خره و لیستش آشغاله و بازی نداره و من میخوام سوییچ بخرم و ... من صحبت اصلیم تو این تاپیک روی Gears 4 و در جواب یکی از کاربرها بود و البته حرفم هم صرفا نظر شخصی نیست ولی شما کلا بحث رو میخوای ببری یه جای دیگه، اصلا میگیم حرفت هم کاملا درسته ولی اینجور بحث کردن هیچ نتیجه ای در پی نداره :D
میگی صحبتت در مورد G4 بود نه بازیهای دیگه و سیاستهای مایکرو, بعد 4 خط تفسیر المیزان مینویسی
میخوای فکت صادر کنی که اینجوری نمیشه کنسول خرید و چنین روشهایی برای پی بردن به کیفیت عناوین اون کنسول مسخره بازین! این 75 میلیونی که PS4 خریدن همشون ده بیست سی چهل کردن یا از شانس بد مایکروسافت چشم بسته گفتن حالا بیا PS4 بخریم شاید بازیاش بهتر بود و اینگونه شد که سونی بازارو قبضه کرد و مایکروسافت مورد ستم قرار گرفت!
خوبه خودم نوشتم «وقتی به لاین آپ مایکروسافت نگاه بندازیم مشخصه که عناوین معرفی شده هم کم تعداد هستن و هم تمرکزشون روی مولتی پلیر هست و مشکل مایکروسافت تو بخش بازیهای تک نفره مشهوده»
دلیل حرفم هم این بود که از گیرز برای کوبیدن مایکروسافت استفاده نکنید چون واقعا بازی خوبیه (حتی دلیل صحبتم رو همون کامنت اول نوشتم ولی مثل همیشه نخوندی :D). من خودم با سیاست مایکروسافت طی این چند سال موافق نیستم و خیلی بهتر از این میتونست کار کنه ولی اینکه به فکر افتاده بازی های تک نفره بیشتری بسازه خبر خوبیه که اشاره هم کردم. ولی صحبت اصلیم سر گیرز بود، خودت هم میدونی، اولش که اومدی گفتی که جایزه نبرده بعدش که من فقط در مورد این بازی توضیح دادم و نه هیچ چیز دیگه ای، بحث رو بردی یه سمت دیگه! اگر من ۴ خط تفسیر بی ربط نوشتم که شما ۱۰۰ خط حرف بی ربط زدی :D

آخرین ویرایش:

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
یعنی آدم با دیوار بحث کنه احتمالا نتایج بهتری به دست میاره چون ممکنه دیوار کامنت ها رو درست بخونه :D
کلا سیستم بحث کردنشون همینه، یا کلا به یه کامنت دیگه ای که تو ذهنشون درست کردن جواب می دن، یا یه تیکه از پست که شاید 5 درصد حرفت باشه رو می گیرن فقط به اون جواب می دن:))

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,034
نام
مازیار
به زبان ساده، بودجه ساخت بازیهای اخیر Quantic Dream:

بازی Heavy Rain شونزده میلیون یورو
بازی Beyond: Two Souls بیست میلیون یورو
بازی Detroit: Become Human سی میلیون یورو

در عرض کمتر از ده سال بودجه ساخت بازیهای سبک درام تعاملی با جلوه های بصری مورد نظر مخاطب دوبرابر شده ولی فروش این بازیها هم دوبرابر شده؟

تو پست اول هم بنده خدا طرف گفته بودجه ساخت این بازیها بسیار بالا رفته ولی تعداد مخاطب خواستار بازیهای تکنفره خیر، حالا با سرویسی مثل Game Pass هدفشون اینکه عمر طولانی تر به این اثار بدند و مدت زمان بیشتری در چرخه مالی یک کمپانی باقی بمونند.

پ.ن: در ضمن برای امار فروش GTA V و اینکه چقدر به خاطر سینگل پلیر فروش رفته و چقدر به خاطره مولتی میتونید برید از بخش اچیومنت(تروفی) های کنسول ببینید چند درصد بازی رو به پایان رسوندند
مثالت انقدر بی اساس و بی منطقه که من نمیدونم بخندم یا گریه کنم

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
مثالت انقدر بی اساس و بی منطقه که من نمیدونم بخندم یا گریه کنم

شما میتونی یک مثال دقیق تر و واضح تر بیاری که خنده دار نباشه! ؟ الان حرف تمام سازنده ها همینه بودجه ساخت بازیهای سینگل پلیر بالا رفته و میزان خریدار ها به همون نسبت افزایش نداشته به همین سادگی

اعداد و ارقامی هم که مثال زدم کاملا با منبع هست و میتونید تو صفحه اخر تاپیک امار فروش بازیها منابع رو ببینید

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,034
نام
مازیار
شما میتونی یک مثال دقیق تر و واضح تر بیاری که خنده دار نباشه! ؟ الان حرف تمام سازنده ها همینه بودجه ساخت بازیهای سینگل پلیر بالا رفته و میزان خریدار ها به همون نسبت افزایش نداشته به همین سادگی

اعداد و ارقامی هم که مثال زدم کاملا با منبع هست و میتونید تو صفحه اخر تاپیک امار فروش بازیها منابع رو ببینید
اولا دلیل گرون تر شدن بازی اخر به خاطر تغییر موتور بازی و همچنین طولانی شدن زمان ساخت و بزرگتر و گسترده تر بودن بازی نسبت به نسخه های قبلی بوده ! اگه میخواستن یه بازی در سطح هوی رین و تعداد گزینه های هوی رین بسازن فکر نمیکنم هزینه هاش تفاوت چندانی میکرد !
بعدشم بازی که هنوز عرضه نشه از کجا میزان فروش و تعداد مخاطب هاش رو براورد کردید و فکت صادر کردید ! کلا و اصولا اصلا اوردن امار فروش بازی های سونی چطوری خواستید چرت و پرت های مسئولین مایکرو که تو همین سال گذشته به تعداد فراوانی مثال نقض براش اومده ماله کشی کنید ؟؟؟

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
اولا دلیل گرون تر شدن بازی اخر به خاطر تغییر موتور بازی و همچنین طولانی شدن زمان ساخت و بزرگتر و گسترده تر بودن بازی نسبت به نسخه های قبلی بوده ! اگه میخواستن یه بازی در سطح هوی رین و تعداد گزینه های هوی رین بسازن فکر نمیکنم هزینه هاش تفاوت چندانی میکرد !
بعدشم بازی که هنوز عرضه نشه از کجا میزان فروش و تعداد مخاطب هاش رو براورد کردید و فکت صادر کردید ! کلا و اصولا اصلا اوردن امار فروش بازی های سونی چطوری خواستید چرت و پرت های مسئولین مایکرو که تو همین سال گذشته به تعداد فراوانی مثال نقض براش اومده ماله کشی کنید ؟؟؟

همون میخندیدی خیلی بهتر بود تا اینگونه ریپلی کنی! و دقت کنی تو متن هم گفته خواسته بازیکن ها هر روز بیشتر از قبل میشه قطعا الان کسی از QD یک بازی با گرافیک هوی رین نداره و بلکه پیشرفت رو میخواد ببینه که نیازمند بودجه بیشتر هست در حالی که بازار گسترش نیافته !

بعدشم ماله کشی و کشوندن بحث به سمت سونیvsمایکروسافت از سمت خیلی ها تو صفحه های قبل اجرا شده که به بن بست خورده!

حتی اپیک هم گفت نسخه اول گیرز 12 مییون دلار خرج داشته در حالی که برای نسخه چهارم باید صد میلیون دلار خرج میکردند در حالی که فروش بازی تو همون رنج قبلی براورد میشده ! تازه این بازی مولتی/سینگل پلیر محور هست چه برسه صرفا به بازیهای تکنفره

کلا میخوای چیزی مطرح کنید با عدد و رقم بیان جلو تا اینگونه واکنش های عصبی نشون بدید

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر