خداحافظی با اینترنت حجمی یا سلام به محدودیت های جدید

از اجرای این طرح راضی بودین یا نه ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    380

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,437
نام
علی
دوستان چرا انقدر جو منفی و تحلیل های هوایی دارین میدین ؟
تو دولت روحانی که مدام وضع اینترنت داشته بهتر میشده امیدم هست این طرح جدیدم بهتر باشه.
فعلا که دقیق در مورد حجم طرح ها صحبت نشده ! بزارید بیاد بعد ببینیم چیه ! بیکار نیستن که کلی سر و صدا کنن بعد همون طرح های قبلی رو با اسم جدید بدن !
هدفشون اینه که حجم ترافیک زیاد تو سرویس های با سقف و کف سرعت قرار بدن !
در زندگانی که مطمئنم از شما خوشبینتر نخواهم یافت و در مردگانی مگر قبل شما بوده باشن که خو هیچی دیه میرم میبینم!:|:|:| مرد حسابی تا حالا دیدی یه قدم مثبت از سمت این جماعت در راستای رضایت ملت برداشته شده باشه که این دومیش باشه؟:|:|:| کسی بیشتر از من نمیخواد که حرفات درست در بیاد و من کاملا اشتباه کنم ولی درصدش مثه همون یگانه بودن حیات روی زمین در برابر کائناته:|:|:| یک به 6 میلیارد:|:|:| که البته در این مورد میلیارده میتونه به بیشترم بره و اون یکیه به 1 میلیونیوم و بلکه بیشتر کمتر:|:|:| بازم میگم، امیدوارم که حرفات درست باشه و من تا دسته اشتباه کنم!!!

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
دوستان چرا انقدر جو منفی و تحلیل های هوایی دارین میدین ؟
تو دولت روحانی که مدام وضع اینترنت داشته بهتر میشده امیدم هست این طرح جدیدم بهتر باشه.
فعلا که دقیق در مورد حجم طرح ها صحبت نشده ! بزارید بیاد بعد ببینیم چیه ! بیکار نیستن که کلی سر و صدا کنن بعد همون طرح های قبلی رو با اسم جدید بدن !
هدفشون اینه که حجم ترافیک زیاد تو سرویس های با سقف و کف سرعت قرار بدن !
چرا ما این بهتر شدن رو نمی بینیم؟
از سال 90 تا الان که مخابرات داره به من سرویس میده سرویس های نامحدود حذف شدن، دانلود شبانه اول از نظر سرعت بعد از نظر حجم و سرعت محدود شدن و الان کلا برداشته شدن! کیفیت ذره ای تغییر نکرده، حتی بدتر هم شده! با تعریف های جدیدی مثل اینترنت نامحدود محدود آشنا شدیم، طرح هاشون هم محدود شده الان به یک ماه!
تنها اتفاق مثبتی که افتاده اینه که اون موقع 1 گیگ 4 تومن بود الان 3.5 که با اونم مالیات هر گیگ تقریبا 200 تومن میاد روش اما در ازای همین 300 تومن ارزونتر شدن، رسما سرویس کردن مشتری هاشون رو تا جایی که شخصا حاضرم دو برابر پول گیگ بدم ولی شرایط برگرده به همون سال 90!

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,795
نام
حامد
در جواب اون دوستانی که گفتن خارج هم اینترنت های نامحدود سقف مصرف دارن بگم که اره اونام سقف دارن.
ولی برای یه نت 100 مگ حجم 2 ترابایت در ماه باشه منم راضیم. یه سرچ ساده همه چیز رو مشخص میکنه!

Persian Creed

همه تنها میمیرند
کاربر سایت
Jul 21, 2009
811
جناب واعظی (وزیر ) واقعآ ضعیف ترین وزیری بود که برای این پست 4 سال انتخاب شده بود . سوادشون واقعآ کمه
این داستانا هم فقط برای ADSL هست .. من ترجیح میدم 100 گیگ بدم ایرانسل بگیرم و برای دانلود شبانه هم 2 هزارتومانی ایرانسل تا برم سمت مضخرافاتی مثل پارس آنلاین شاتل و ....

Max Payne Pay

کاربر سایت
Aug 1, 2014
1,799
نام
ابراهیم
واقعا درک نمیکنم اوضاعو! یعنی چی اخه
مصرف منصفانه چیه؟ 2 مگ و 6 مگ و 16 مگ چیه اینا چیه اخه
من الان اسیاتک دارم 16 مگ و سرعت دانلود شبانه ام 1.7 هست و شبانه 30 گیگ دانلود میکنم روزانه ام که آسیا دی ال و ازین جریانات و واقعا راضیم ازین وضعیت یعنی پولی که میدم و مصرفم و..... واقعا راضیم بعد اینا حتماااااااا میخوان یجای کارو خراب کنن،یه جایه مملکت که دلمون بهش خوش بود دوتا بازی و سریال و فیلم میگرفتیمو دارن میزنن خراب میکنن!
اخه یعنی چی این کار
ادم نمیدونه دردشو به کی بگه والا

• Like
Reactions: FPS Douug

" MaMaSaN "

⚡ REBEL ⚡
کاربر سایت
Apr 9, 2017
2,434
من کارمند واحد CORE در بخش NOC شرکت فن آوا هستم. نمیدونم چقدر با شرکتش آشنایی دارید اما فن آوا FCP هستش و حدود 12 ساله داره اینترنت ارائه میده. هفته ی قبل این مصوبه دست ما رسید با قیمت های بسیار عجیب و غریب! به طور مثال مشترکی که تا الان با پرداخت ماهانه 30 هزارتومن میتونست از سرویس 2 مگ (آپ تو 16 مگ) و 5 گیگ ترافیک عادی که شبانه ش هم از ساعت 2 تا 7 رایگان بود استفاده کنه، میبایست همون اینترنت رو الان با قیمت ماهانه 83 هزارتومن بخره! جالب اینجاست که براش سطح بندی عجیب و غریب کرده بودن! مثلا سطح 1 سرویس 30 گیگ بود. یعنی شما در ماه اگر 30 گیگ دانلود میکردی سرعتت تقسیم به 8 میشد. اگر 50 گیگ دانلود میکردی تقسیم به 16 میشد و الی آخر ... ! ما مصوبه رو از لحاظ فنی قبول نکردیم و طی مکاتبه هایی که با آسیاتک، شاتل، پارس آنلاین و بقیه ی FCP ها داشتیم، اونا هم اعلام کردن که روی مصوبه اعتراض زدن و قبولش نکردن. جالبه بدونید که پای مصوبه مهر تایید سپاه خورده بود و دوستان دارن زحمت میکشن و این یه مورد رو هم تر میزنن توش تا ترمالیشون در مملکت رو کامل کنن.

الان ساعت 6:47 دقیقه ی صبح هستش و سرکار هستم. همین الان براتون یه تست از SpeedTest میزارم تا وضعیت نت رو ببینید. تا چند وقت دیگه به احتمال زیاد باید با نت درجه دو ایران هم خداحافظی کنید و به احتمال خیلی زیاد باید به نت درجه 4 نقل کیفیت کنیم و از این نظر هم بدترین کشور دنیا بشیم. البته تست زیر مربوط به شبکه ی داخلی (Intranet) ما هستش اما خب توی این مصوبه ای که فرستادن، حتی تو شبکه های داخلی ما هم میخوان دخالت داشته باشن.

6499135630.png

ما توی واحد Core بیشتر به سرعت آپلود نیاز داریم و واسه همین انقدر اختلاف بین دانلود و اپلود هستش. دلیلشم این هستش که گراف های مختلف که هرکدومشون بالغ بر 100 گیگ حجم دارن رو روی شبکه اپلود میکنیم :D اما میخوام بهتون بگم که از همین لحظه اماده ی خداحافظی با اینترنت پر سرعت باشید. البته متاسفانه!

arnino

کاربر سایت
Jun 15, 2012
1,495
نام
آرمین ریاضی
من نظرم اینه بچه هایی که کامل در جریان هستن یه petition بنویسن دست به دست بچرخه و امضا کنیم.هر 6 ماه دارن بدتر میکنن واقعا الان رو با 5 سال پیشم مقایسه می کنم میبینم فقط ازم پول بیشتر گرفتم و سرویس کمتری دادن!

aslirezahddd

PRO FIFA PLAYER
کاربر سایت
Oct 22, 2013
1,798
نام
Alireza
بعد اینا همچین مسخره بازی راه بندازن سرعت تغییری میکنه ؟ اصلا ربطی به کیفیت نت هم داره یا نه فقط میخوان از یه راه جدید با یه سری اسم جدید دزدی کنن باز از مردم
یه دانلود میکنیم و یه بازی انلاین میکنیم..فقط گند نزنن تو این داستان دوباره کلی اعصابمون سر این خورد شه
چون هر بار تغییری دادن تا چندین ماه اثار کاراشون مونده
نمیدونم چرا و هیچ ربطیم نداره ولی اینقدر سابقه درخشانی دارن در گذشته فقط امیدوارم گند نزنن به سرعت نت همین بازی انلاین هم که میکنیم زهر مار ما کنن

|FARSHAD|

کاربر سایت
Nov 19, 2010
638
نام
فرشاد
من کارمند واحد CORE در بخش NOC شرکت فن آوا هستم. نمیدونم چقدر با شرکتش آشنایی دارید اما فن آوا FCP هستش و حدود 12 ساله داره اینترنت ارائه میده. هفته ی قبل این مصوبه دست ما رسید با قیمت های بسیار عجیب و غریب! به طور مثال مشترکی که تا الان با پرداخت ماهانه 30 هزارتومن میتونست از سرویس 2 مگ (آپ تو 16 مگ) و 5 گیگ ترافیک عادی که شبانه ش هم از ساعت 2 تا 7 رایگان بود استفاده کنه، میبایست همون اینترنت رو الان با قیمت ماهانه 83 هزارتومن بخره! جالب اینجاست که براش سطح بندی عجیب و غریب کرده بودن! مثلا سطح 1 سرویس 30 گیگ بود. یعنی شما در ماه اگر 30 گیگ دانلود میکردی سرعتت تقسیم به 8 میشد. اگر 50 گیگ دانلود میکردی تقسیم به 16 میشد و الی آخر ... ! ما مصوبه رو از لحاظ فنی قبول نکردیم و طی مکاتبه هایی که با آسیاتک، شاتل، پارس آنلاین و بقیه ی FCP ها داشتیم، اونا هم اعلام کردن که روی مصوبه اعتراض زدن و قبولش نکردن. جالبه بدونید که پای مصوبه مهر تایید سپاه خورده بود و دوستان دارن زحمت میکشن و این یه مورد رو هم تر میزنن توش تا ترمالیشون در مملکت رو کامل کنن.

الان ساعت 6:47 دقیقه ی صبح هستش و سرکار هستم. همین الان براتون یه تست از SpeedTest میزارم تا وضعیت نت رو ببینید. تا چند وقت دیگه به احتمال زیاد باید با نت درجه دو ایران هم خداحافظی کنید و به احتمال خیلی زیاد باید به نت درجه 4 نقل کیفیت کنیم و از این نظر هم بدترین کشور دنیا بشیم. البته تست زیر مربوط به شبکه ی داخلی (Intranet) ما هستش اما خب توی این مصوبه ای که فرستادن، حتی تو شبکه های داخلی ما هم میخوان دخالت داشته باشن.

6499135630.png

ما توی واحد Core بیشتر به سرعت آپلود نیاز داریم و واسه همین انقدر اختلاف بین دانلود و اپلود هستش. دلیلشم این هستش که گراف های مختلف که هرکدومشون بالغ بر 100 گیگ حجم دارن رو روی شبکه اپلود میکنیم :D اما میخوام بهتون بگم که از همین لحظه اماده ی خداحافظی با اینترنت پر سرعت باشید. البته متاسفانه!
اگر به اینصورتی که میگید باشه الان تنها امیدمون به اینه که isp ها قبول نکنن و حالا یا تغییری بدن یا کنسل بشه.
وگرنه در غیر اینصورت فقط میشه گفت خدا به دادمون برسه:-s

Shameless One

کاربر سایت
Mar 10, 2017
113
نام
طارق عبدالعزیز
وقتی مخابرات دولتیه کلا سیستم مونوپل میشه همین شکلی
هر کاری بخوان میکنین
کاری هم از دست ادم بر نمیاد چون isp دیگه ای نیست

Exotic

کاربر سایت
Mar 12, 2012
741
نام
علی
دارن سعی میکنن با شیب کم ! و آهسته آهسته و قدم به قدم، طی یه بازه زمانی کلاً اینترانت رو جایگزین اینترنت بین الملل کنن. هدف اصلی و بلند مدت همینه شک نکنید
الآن با طرحهای تشویقی در مورد اینترانت، بعدها با زور و اجبار
در مورد وزیر ارتباطات و بهبود وضعیت اینترنت در دولت روحانی، فقط بگم که واعظی امنیتی ترین عضو کابینه ست، دیگه خودتون تا آخر بخونید حدیث مفصل را ...

|FARSHAD|

کاربر سایت
Nov 19, 2010
638
نام
فرشاد
200 گیگ اینترنت ناقابل 250 تومن
الان فقط اسمش رو عوض کردن و گرونترش کردن
تازه دیگه با این طرح چیزی به اسم شبانه رایگان هم وجود نداره

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
سرعت اینترنت سقف اینترنت بین المللی سقف اینترنت داخلی قیمت ماهانه (تومان)
512 کیلوبیت تا 2 مگابیت بر ثانیه 10 گیگابایت 20 گیگابایت 20.000
512 کیلوبیت تا 2 مگابیت بر ثانیه (کم مصرف) 3 گیگابایت 6 گیگابایت 10.000
2 مگابیت تا 6 مگابیت بر ثانیه 10 گیگابایت 20 گیگابایت 35.000
6 مگابیت تا 20 مگابیت بر ثانیه 10 گیگابایت 20 گیگابایت 50.000
بیشتر از 20 مگابیت بر ثانیه (تجاری) تا 200 گیگابایت 1400 گیگابایت 250.000
50 مگابایت بر ثانیه (فیبر نوری) تا 200 گیگابایت 1400 گیگابایت
300.000

قیمتاش که خیلی خوبه ! من الان شاتل نامحدود خونگی دارم 512 با سقف دانلود 17 گیگ (دو سال پیش که مشترک شدم اینقدربود اگه تغییرش دادن نمیدونم) 45 هزار تومن ! اگه این حجم و قیمت ها حتی با همین سرعتی که الان شاتل داره بهم میده باشه واقعا من که راضیم ! همین الانم ماهی 60-70 گیگ مصرفمه ! دو هفته دهنم سرویس میشه رسما ! ولی بعد دو هفته دوباره سرعت بر میگرده به حالت عادی و باز 60-70 گیگ مصرف !

البته امیدوارم کاری به اپراتور های دیگه مثل ایرانسل و رایتل نداشته باشن ! چون برای کارای پرسرعت مثل استریم دیدن و یوتیوب رفت و غیره از 4g ایرانسل استفاده میکنم ! هیچ خوش ندارم بابت وعده نامحدود گند بزنن تو سرعت متوسط اینا !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر