خداحافظی با اینترنت حجمی یا سلام به محدودیت های جدید

از اجرای این طرح راضی بودین یا نه ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    380

fani67

کاربر سایت
Apr 18, 2015
580
احتمال زیاد بعد عید مشخص میشه چون مهم همون قرارداد هست که بسته شده و احتمالا شرکتا مشغول جمع بندی برای ارائه حجم مناسب واسه سرویس هاشون برای کافوی نوری هستن. مهم اینه که بتونن خوب پشتیبانی کنن چون کابل مسی خیلی با تکنولوژی های نوری فرق داره (سرعت، کیفیت و.‌‌..). اگه بتونن خوب پشتیبانی کنن دیگه قطعاً کسی حتی سمت مخابرات هم نمیره. اگه مخابرات سنگ جلوی پاشون نندازه از اردیبهشت به بعد منتظر ارائه سرویس از سوی دیگر شرکت ها باشید.
فقط قیمت هاشو خدا بخیر بکنه به قول شما اگه مخابرات سنگ جلوی پاشون نندازه مثلا اینکه قیمت روی فیبر با مسی امکان داره فرق بکنه اونم بخاطر اینکه مثلا مخابرات یک درصدی از سرویس دهنده ها می گیره چون می دونه اگه این قضیه راه بی افته مخابرات کلی ضرر می کنه و مشتری ها شو از دست میده مگه اینکه تو حجم هاش و سایت های داخلیش یک تجدید نظر بکنه

Nima84

کاربر سایت
Jan 27, 2018
19
دوستان چند روزه که من مودم 4G خریدم و دارم از اینترنت 4G همراه اول استفاده می کنم. من قبلا از ADSL مخابرات استفاده می کردم (16mb) و امکان گرفتن سرویس از هیچ شرکت دیگه ای رو نداشتم. همانطور که انتظار داشتم 4G ار هر لحاظ نسبت به ADSL بهتره. تو این مدت به هیچ عنوان قطعی نداشتم، سرعت بالاتر و پینگ پایینتری داره و تعرفه دانلود نامحدود شبانش باعث شده از لحاظ حجم قابل قیاس با مخابرات نباشه و مورد جالب این که به من 1000 گیگ هم ترافیک هدیه دادن (با مهلت استفاده یک هفته) که اصلا انتظارشو نداشتم. با وجود همه این مزایا، هزینه ماهیانه حدود نصف هزینه ADSL مخابرات برام تموم میشه. فقط تنها ایراد این بوده که جایی که سکونت دارم سیگنال 4G بسیار ضعیفه و به همین دلیل مجبور شدم مودمی با قیمت تقریبا بالا انتخاب کنم (TP-link MR6400 با قیمت 420 تومن) تا مشکل ضعیف بودن سیگنال 4G رو جبران کنم. فعلا از 4G استفاده می کنم تا ببینم قضیه انحصار فیبر نوری به کجا میکشه و چه شرایطی پیش میاد.

آخرین ویرایش:

kamyar1qaz

کاربر سایت
Jul 10, 2016
35
سلام دوستان

داستان این اینترنت های 4G و 4.5G رو یکی میتونه به من توضیح بده؟ من رفتم طرح "نوترینو" همراه اول رو خوندم ولی سرعتش رو اصلا نمیتونم پیدا کنم. چیزی که دیدم نوشته "تا 150Mb" که فکر نمیکنم اصلا واقعی باشه.

اگر یکی من رو راهنمایی کنه راجع به این نوع اینترنت ها ممنون میشم

qozmyox

کاربر سایت
Oct 29, 2010
1,661
سلام دوستان

داستان این اینترنت های 4G و 4.5G رو یکی میتونه به من توضیح بده؟ من رفتم طرح "نوترینو" همراه اول رو خوندم ولی سرعتش رو اصلا نمیتونم پیدا کنم. چیزی که دیدم نوشته "تا 150Mb" که فکر نمیکنم اصلا واقعی باشه.

سرعت بستگی به کیفیت آنتن ، قدرت ارسال و دریافت و خیلی چیز های دیگه داره که تا حدودی شانسی هست ، یعنی مثلا الان همراه اول به من تا 8 مگابایت در ثانیه سرعت دانلود میده(یعنی چیزی حدود 60مگابیت، ماکسیمم ADSL در ایران الان حدود 16مگابیت هست) روی 4G ولی ایرانسل 200 کیلوبایت !! سرعت تعریف شده ای ندارند و باید تست کنید.

Nima84

کاربر سایت
Jan 27, 2018
19
سلام دوستان

سرعت 150Mb در بهترین شرایط ممکن به دست میاد ولی همینطور که دوستمون قبل از من توضیح دادن سرعت 4G در عمل به خیلی چیزها بستگی داره. ولی اگر می خوای از کیفیت 4G در محل سکونتت اطمینان پیدا کنی اینترنت گوشیت رو روی 4G فعال کن و بعد قدرت سیگنال RSRP رو در نقاط مختلف منزلت چک کن. برنامه های زیادی هم برای اندازه گیری قدرت سیگنال (Signal strength) تو پلی استور وجود داره. اگر قدرت سیگنال حدود 85- دسیبل باشه با یه مودم 4G که مجهز به آنتن های اکسترنال باشه میتونی حداقل به سرعتی بالاتر از 16mb (حداکثر سرعت ADSL در ایران) دست پیدا کنی ولی برای دستیابی به سرعت 150mb فکر کنم به قدرت سیگنال 50- تا 60- دسیبل نیاز داشته باشی.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: HIGH VOLTAGE

pedro1065

کاربر سایت
Mar 17, 2018
1
از لحاظ حجم قطعا بهتر شده. اما از این حالت که باید برای سرعتی برابر با قبل از اجرای این طرح، حداقل دو برابر خرج کنیم، واضحه که این طرح هم مثل سایر طرحها، به منظور خالی کردن جیب مردم و پر نمودن جیبهای گشادیه که هنوز که هنوزه بعد از گذشت 40 سال هنوز پر نشده. چه کنیم که مجبوریم، مجبور. می فهمی؟ مجبوریم.

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,879
نام
malek
سلام دوستان من دارم خونه ام رو عوض میکنم و میرم یه جایی که فیبر نوری داره
تو 6-7 سال گذشته توی این خونه مون که بودم طرح نامحدود (واقعا نامحدود) 4 مگ مخابرات رو داشتم که دو ماهی 160,000 میدادم براش. (الان هم هنوز دارمش ولی مخابرات دیگه همچین چیزی ارائه نمیده از این خونه که برم و پول قبض رو ندم قطع میشه برای همیشه)

امروز رفتم تو سایت مخابرات دیدم که یه سری اینترنت با سرعت های عجیب غریب، حجم بالا و قیمت خوب (به نسبت ایران) داره. برای مثال این طرح:
پرتال مخابرات ایران

اینترنت 50 مگ / 2000 گیگ حجم ماهانه / ماهی 160,000 تومن

این واقعیه؟ کسی خبر داره آیا واقعا با این شرایط این اینترنت رو میدن؟ یه جورایی زیادی خوب به نظر میرسه. میدونم 160,000 پول کمی نیست ولی اگر واقعا شرایط همین باشه من با پرداختش مشکلی ندارم.

یک دنیا ممنون
واقعیه ولی اینترنت تانوما هستش و باید تا دم در فیبرکشی بشه.اون ۲۰۰۰ گیگ هم اگه فقط بین المللی استفاده کنه تقسیم بر ۴ میشه یعنی ۵۰۰ گیگ ترافیک خارجی.سرعتش هم همونه و بالا پایین نمیره,ولی پیگش گاهی عالی میشه یه وقتایی هم قاط میزنه

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,593
نام
mohammad
دوستان می دونم اینجا جاش نیست ولی اینجا بازدید بیشتره...من می خوام سه چهار تا سیم کارت بگیرم و ترکیب کنم... می خواستم ببینم تجهیزاتی که باید تهیه کنم چیا هست؟(مودم و...) هزینش زیاد مهم نیست...

mehdish

کاربر سایت
Mar 23, 2009
506
نام
مهدی
دوستان چند روزه که من مودم 4G خریدم و دارم از اینترنت 4G همراه اول استفاده می کنم. من قبلا از ADSL مخابرات استفاده می کردم (16mb) و امکان گرفتن سرویس از هیچ شرکت دیگه ای رو نداشتم. همانطور که انتظار داشتم 4G ار هر لحاظ نسبت به ADSL بهتره. تو این مدت به هیچ عنوان قطعی نداشتم، سرعت بالاتر و پینگ پایینتری داره و تعرفه دانلود نامحدود شبانش باعث شده از لحاظ حجم قابل قیاس با مخابرات نباشه و مورد جالب این که به من 1000 گیگ هم ترافیک هدیه دادن (با مهلت استفاده یک هفته) که اصلا انتظارشو نداشتم. با وجود همه این مزایا، هزینه ماهیانه حدود نصف هزینه ADSL مخابرات برام تموم میشه. فقط تنها ایراد این بوده که جایی که سکونت دارم سیگنال 4G بسیار ضعیفه و به همین دلیل مجبور شدم مودمی با قیمت تقریبا بالا انتخاب کنم (TP-link MR6400 با قیمت 420 تومن) تا مشکل ضعیف بودن سیگنال 4G رو جبران کنم. فعلا از 4G استفاده می کنم تا ببینم قضیه انحصار فیبر نوری به کجا میکشه و چه شرایطی پیش میاد.

چه طرحی خریدی؟
چند گیگ در ماه حجم دانلود داره؟ (به جز طرح دانلود شبانه رایگان که فعلا فعاله منظورمه)

Nima84

کاربر سایت
Jan 27, 2018
19
چه طرحی خریدی؟
چند گیگ در ماه حجم دانلود داره؟ (به جز طرح دانلود شبانه رایگان که فعلا فعاله منظورمه)

فعلا دارم از 1000 گیگ اینترنت هدیه استفاده می کنم ولی بعد از اتمام این حجم قصد دارم از بسته های نا محدود شبانه (1شب تا 11 صبح) برای دانلود + بسته یکساله 120 گیگ با هزینه 199 تومن استفاده کنم که بسته به نوع استفادم میتونه بین 20 تا 50 تومن ماهیانه برام هزینه داشته باشه که در مقایسه با 90 تومن هزینه ای که در ماه به مخابرات میدادم بسیار کمتره.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: mehdish

mehdish

کاربر سایت
Mar 23, 2009
506
نام
مهدی
فعلا دارم از 1000 گیگ اینترنت هدیه استفاده می کنم ولی بعد از اتمام این حجم قصد دارم از بسته های نا محدود شبانه (1شب تا 11 صبح) برای دانلود + بسته یکساله 120 گیگ با هزینه 199 تومن استفاده کنم که بسته به نوع استفادم میتونه بین 20 تا 50 تومن ماهیانه برام هزینه داشته باشه که در مقایسه با 90 تومن هزینه ای که در ماه به مخابرات میدادم بسیار کمتره.

بسته120 گیگی سالانه یعنی 10گیگ در ماه یعنی روزی 330 مگابایت یعنی یک ویدیوی 15 دقیقه ای یوتیوب در روز، این طرحها اصلا جوابگو نیستن. یک کاربر معمولی حداقل 4 ساعت وبگردی کنه کم کمش روزی 2-3گیگ لازم داره، مخصوصا اینکه تو خونه حداقل2-3نفر از اینترنت استفاده میکنن.تلگرام یوتیوب آپارات توئیتر
طرح نامحدود شبانه1تا11 هم مصرف منصفانه گذاشتن(450گیگ ماهانه) دیگه اسم نامحدود روش نذارن بهتره!مثل آدم بگن طرح یک ماهه 450 گیگی ساعت 1شب تا 11 صبح دیگه بامبول بازی نداره که.
سرعت هم فقط در طرحهای نامحدود(واقعی) مهم هست وگرنه سرعت 4مگابیت برای کارهای معمولی(نه دانلودهای سنگین) کاملا جواب یده
شما سرعت1گیگابیت دشته باشی وقتی حجم ماهانه ات 330 مگابایته قراره چه اتفقاقی بیوفته؟تا20 بشمری حجمت تمومه

الان فن آوا و پیشگامان ماهی یک ترا حجم میدن فن آوا دانلود شبانه رایگانم داره. بستگی داره شانس داشته باشی تو مرکز مخابراتی محلتون خدمات بدن یا نه
با طرح شبانه ایرانسل با ماهی60هزار تومن تو3 ساعت شبی60گیگ (ماهانه1800گیگ) دانلود کن به جای شبانه همراه اول
پول برق کمتری هم مصرف میکنی

• Like
Reactions: Nima84

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,593
نام
mohammad
بسته120 گیگی سالانه یعنی 10گیگ در ماه یعنی روزی 330 مگابایت یعنی یک ویدیوی 15 دقیقه ای یوتیوب در روز، این طرحها اصلا جوابگو نیستن. یک کاربر معمولی حداقل 4 ساعت وبگردی کنه کم کمش روزی 2-3گیگ لازم داره، مخصوصا اینکه تو خونه حداقل2-3نفر از اینترنت استفاده میکنن.تلگرام یوتیوب آپارات توئیتر
طرح نامحدود شبانه1تا11 هم مصرف منصفانه گذاشتن(450گیگ ماهانه) دیگه اسم نامحدود روش نذارن بهتره!مثل آدم بگن طرح یک ماهه 450 گیگی ساعت 1شب تا 11 صبح دیگه بامبول بازی نداره که.
سرعت هم فقط در طرحهای نامحدود(واقعی) مهم هست وگرنه سرعت 4مگابیت برای کارهای معمولی(نه دانلودهای سنگین) کاملا جواب یده
شما سرعت1گیگابیت دشته باشی وقتی حجم ماهانه ات 330 مگابایته قراره چه اتفقاقی بیوفته؟تا20 بشمری حجمت تمومه

الان فن آوا و پیشگامان ماهی یک ترا حجم میدن فن آوا دانلود شبانه رایگانم داره. بستگی داره شانس داشته باشی تو مرکز مخابراتی محلتون خدمات بدن یا نه
با طرح شبانه ایرانسل با ماهی60هزار تومن تو3 ساعت شبی60گیگ (ماهانه1800گیگ) دانلود کن به جای شبانه همراه اول
خوب کیه که از حجم های جدیده شرکتا خوشش نیاد؟ متاسفانه خیلی ها خونشون ده مگابیتم نمیکشه...مثل خوده من... ولی باز کار راه اندازه...
گفتی ایرانسل... اینم نمیشه به همه توصیه کرد... من نمی دونم چرا با ایرانسل سرعتم 200کیلوبایت هست ولی با همراه اول حداقل پنج مگابایت هست و تا 15مگابایتم میره اکثرا روی هشت و نه هست... الان از طرح های lte همراه اول اطلاعات داری؟ خیلی ها میان هزینه vdsl می کنند یا اصلا سیم کشی عوض می کنن... می خوام اگه بشه منم یکدفعه هزینه کنم...برم چهار تا سیم کارت با مودم بگیرم...اینارو بهم وصل کنم... ولی انگار روتر و وسایل دیگه هم باید خریداری بشه که حالا باید ببینم از کی می تونم مشاوره بگیرم!!

Nima84

کاربر سایت
Jan 27, 2018
19

من اگر مصرف دانلود رو از مصرف ماهیانم کم کنم دیگه حجم زیادی نیاز ندارم. وبگردی و تلگرام و اینستاگرام و بازی های آنلاین و حتی یوتیوب حجم زیادی مصرف نمی کنن، به عنوان مثال یک ساعت ویدئو با کیفیت HD720p تو یوتیوب تنها حدود 300 مگ حجمشه. اگر کسی مصرفش زیادتره میتونه از بسته های بیشتری استفاده کنه. خوبی اینترنت 4G اینه که میتونی دقیقا مطابق نیازت برای خرید بسته های اینترنت برنامه ریزی کنی.

من 4G رو تنها به کسانی پیشنهاد میدم که تنها از مخابرات میتونن ADSL بگیرن، اگر کسی میتونه از شرکت های دیگه ADSL بگیره، واضحه که 4G به صرفه نخواهد بود. هرچند 4G کیفیت بالاتری داره که حتی میشه تو وبگردی هم این اختلاف رو حس کرد. زمانی که از مخابرات استفاده میکردم اینترنت گاهی قطع و وصل میشد و خیلی از مواقع باید مدتی صبر میکردم که سایتی باز بشه ولی با 4G همه چیز آنی باز میشه که همین خودش مزیت بزرگی به نظر من هست.

در ضمن جایی که من هستم ایرانسل آنتن نداره به همین دلیل از همراه اول استفاده می کنم به اضافه اینکه شبانه همراه اول ساعات بیشتری از شبانه روز رو پوشش میده و این برام مهمتره چون من هر چقدر هم مصرف کنم بیشتر از 450 گیگ در ماه نمیشه.

• Like
Reactions: mehdish

HIGH VOLTAGE

Gold User
Dec 2, 2011
1,525
نام
علی

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,923
نام
محمد حسین
به گزارش ایلنا، محمود صادقی در توئیتر خود نوشت: جلسه غیر علنی امروز مجلس به سخنرانی دبیر شورای عالی فضای مجازی اختصاص داشت. اول فکر ‌کردیم می‌خواهد برای فیلترینگ تلگرام مقدمه چینی کند. اما او از هم‌گرایی ۵ فناوری در فضای مجازی و بسط روزافزون آن در دهه آینده سخن گفت. گزارشش که تمام شد عبث بودن سیاست فیلترینگ برای همه مبرهن شد.

در جلسه امروز مجلس، لاریجانی به نقل از گزارش وزیر ارتباطات به شورای عالی امنیت گفت چند روز که تلگرام فیلتر بود بیش از ۳۰ میلیون نفر از فیلترشکن استفاده کردند. یکی از نمایندگان هم علت عدم اقبال مردم به پیام رسان های داخلی را عدم اعتماد آنها به حفظ اطلاعات خصوصی کاربران دانست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر