بازگشت کمپانی Atari به دنیایی ساخت کنسول‌های بازی

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,709
نام
Ebrahim
1.png

رئیس کمپانی Atari آقای Fred Chesnais اعلام کرد که کنسول جدیدی از این کمپانی درراه است.​

کمپانی آتاری ویدیویی عجیب را منتشر کرده است که نشان‌دهنده آن است که سخت‌افزار جدیدی بانام Ataribox در دست‌ساخت است. بااینکه این ویدیو چیز زیادی را آشکار نمی‌کند، ولی شواهد نشان‌دهنده آن است که کنسول طرحی چوبی خام هم دارد.

طبق مصاحبه منتشرشده GamesBeat با آقای Fred Chesnais، او تمامی شایعات و حرف‌ها در مورد بازگشت کمپانی Atari به دنیایی کنسول‌های بازی را تأیید کرده است.

در حالی آقای Chesnais جزییاتی در مورد این سخت‌افزار آر منتشر نکرد ولی اشاره کرد که کنسول Ataribox بر پایه فنّاوری رایانه‌های شخصی خواهد بود.

آقای Chesnais همچنین گفت که طراحی سیستم نهایی نیست و اطلاعات بیشتر در مورد کنسول جدید Atari در آینده منتشر خواهد شد.

آخرین کنسول کمپانی آتاری Jaguar نام داشت که در سال ۱۹۹۳ در آمریکای شمالی عرضه‌شده بود.

منبع

Read the whole post here.

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,032
نام
Ali
خيلي بعيد بنظر مياد اتاري بخواد كنسولي مطابق اين نسل يا نسل بعد بزنه ولي اگر قرار به رترو كنسول اتاري باشه كه قبلا عرضه شده پس اينهمه سر وصدا براي چي هست ، اصلا معلوم نيست ميخوان چيكار كنند

با اقاي ارتگلي موافقم ، سگا بايد يه كنسول ميداد بيرون...

• Like
Reactions: playstation1

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,038
نام
سهند
آتاری اسمی هست که تمام قدیمی های ایران هم یادشونه قدیمی ها الان هر چی دستگاه بازی میبینن میگن آتاریه !
یاد فیلم چهار خونه بخیر دستگاه ps2 داشت حمید لولایی بازی میکرد رفیقش اومد گفت بیا ببین چس خریدم از ایکس باکس هم بهتره گفت عه چی خریدی
گفت آتاری =))

به شخصه از اومدن آتاری خوشحالم و اینکه رقابت بیشتر میشه اما اونی که باید الان میومد سگا باید میبود نه آتاری
نداری کلیپشو بذاری ؟

• Like

playstation1

کاربر سایت
Feb 17, 2017
614
خيلي بعيد بنظر مياد اتاري بخواد كنسولي مطابق اين نسل يا نسل بعد بزنه ولي اگر قرار به رترو كنسول اتاري باشه كه قبلا عرضه شده پس اينهمه سر وصدا براي چي هست ، اصلا معلوم نيست ميخوان چيكار كنند

با اقاي ارتگلي موافقم ، سگا بايد يه كنسول ميداد بيرون...

کمترین کار که خیلی ساده اس هزینه ای هم نداره یه بورد رزبری پای یا هر بورد توسعه دیگه بر میدارن یه سیستم عامل براش درست میکنن
هم بازیا ریترو داری - هم میشه آنلاین بازی کرد - هم کلی بازی جدید میشه براش نوشت مثل اسمارت فون ها
روشم که قفل میزارن - بازی هام میشه هم کارتیجی هم دانلودی باشن
الان رو بورد ها رزبری پای برند اورنج که 60 هزار تومن بیشتر قیمت ندارن قشنگ اندروید 6 نصب میشه - ابونتو روشون نصب میش - لینوکس دسکتاپ - چندین سیستم عامل دیگه مخصوص گیم و ریترو ساخته شده براشون هست بازی 50 کنسول بدون مشکل شبیه سازی و اجرا میکنن و خروجی hdmi دارن

اینی که گفتم کمترین کار و ارزونترین بود - خیلی کارا دیگه میشه کرد

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,257
نام
امیر حسین
@playstation1 خوب اینی که گفتی شد همونی که گفتم، عمرا کنسول جدیدی باشه! :D
آره اسما جدیده ولی همون بازی های زمان شاه!

چنین کنسولی به درد خودشون میخوره نه کل صنعت:D

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
کنسول جدید مطابق انتظار نسل هشت که خیلی بعید هست

از تولید محتوای انحصاری، بدست اوردن پشتیبانی ترد پارتی ها، بدتر از اون بازیسازهای مستقل، سخت تر از اینها ایجاد یک شبکه برای بازیهای مولتی پلیر، تضمین پشتیبانی طولانی مدت به مشتری و ....

واقعا چیزی نیست که بگیم خیلی راحته ساخت کنسول جدید نه اینکه یک شرکت غول پشت سر قضیه باشه مثل اپل که باتوجه به اینکه هیچ شایعه ای وجود نداشته خیلی بعید هست.

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
منم فکر میکنم به نوعی بازسازی 2600 هست با قابلیت اجرای 7200 و شاید هم جگوار اونم بصورت امولاتوری قبلا هم نینتندو همچین چیزی داده بیرون. رترون 5 هم هست. اون بخش رایانه های شخصی هم زیاد جدی نگیرین کنسول نینتندو هم بر پایه ی ARM بود و در نهایت بازی جدیدی نداشت

• Like

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
منم فکر میکنم به نوعی بازسازی 2600 هست با قابلیت اجرای 7200 و شاید هم جگوار اونم بصورت امولاتوری قبلا هم نینتندو همچین چیزی داده بیرون. رترون 5 هم هست. اون بخش رایانه های شخصی هم زیاد جدی نگیرین کنسول نینتندو هم بر پایه ی ARM بود و در نهایت بازی جدیدی نداشت
اصولا پیش نمیاد من خودمو کوت کنم و حسابی با خودم مخالفت کنم ولی خوب گاهی ممکنه پیش بیاد. کلا فرمایشات گوهربارم رو تکذیب میکنم:D

طبق تحقیقات کنسول جدی جدی قراره یه کنسول جدید و سخت افزار مدرن باشه. حالا قدرتش چقدره و اینا فعلا مشخص نیست. نکته بعدی اینه که آتاری در ساختش دستی نداره این کنسول طراحی و ساخته ی یه کمپانی نامعلومه ( البته فعلا) که اسم آتاری رو لایسنس کرده و داره با اسم و طراحی ظاهری کنسولهای گذشته آتاری به بازار روونش میکنه.

بشخصه فکر میکنم دست Namco در این پروژه دخیله چون شایعاتی بود که دارن یه کارایی میکنن. خودم بشخصه کنجکاو شدم

playstation1

کاربر سایت
Feb 17, 2017
614
اصولا پیش نمیاد من خودمو کوت کنم و حسابی با خودم مخالفت کنم ولی خوب گاهی ممکنه پیش بیاد. کلا فرمایشات گوهربارم رو تکذیب میکنم:D

طبق تحقیقات کنسول جدی جدی قراره یه کنسول جدید و سخت افزار مدرن باشه. حالا قدرتش چقدره و اینا فعلا مشخص نیست. نکته بعدی اینه که آتاری در ساختش دستی نداره این کنسول طراحی و ساخته ی یه کمپانی نامعلومه ( البته فعلا) که اسم آتاری رو لایسنس کرده و داره با اسم و طراحی ظاهری کنسولهای گذشته آتاری به بازار روونش میکنه.

بشخصه فکر میکنم دست Namco در این پروژه دخیله چون شایعاتی بود که دارن یه کارایی میکنن. خودم بشخصه کنجکاو شدم

من از اول گفتم که , طرف کمپانی اومده میگه کنسول جدید داریم میسازیم و بر پایه فناوری رایانه شخصیه , یا حتی جایی خوندم گفتن مدت ها ست دارن روی این کنسول کار میکنن
بعد همه اینجا میگن آتاری 2600 میخوان دوباره بدن
آتاری ها ریترو قبلا خود کمپانی آتاری داده بود دوباره بخواد بده بیرون چی بشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر