اسپنسر:برروی بازیهایی سرمایه گذاری کرده ایم که شایدتا 2-3 سال آینده عرضه نشوند آنها را نمایش نمیدهیم

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
20123149760551610495_Forza7_OnBoardInTheRace_4K-740x416.jpg
عدم معرفی عناوین پرهزینه جدید توسط مایکروسافت انتقادهایی را به همراه داشته است. رئیس بخش اکس باکس کمپانی مایکروسافت آقای فیل اسپنسر به تازگی در مصاحبه جدید خود به این موضوع پرداخته و به طرفداران اطمینان داده که برنامه هایی برای سرمایه گذاری بیشتر بر روی بازی های انحصاری دارند.
اما مهم ترین نکته ای که اسپنسر در این مصاحبه اشاره کرده این است که عناوین پرهزینه اکس باکس تا زمانی که به عرضه نزدیک نباشد، نشان داده نخواهند شد و این یعنی بر عکس استراتژی ای که رقیب اصلی این کمپانی در صنعت بازی یعنی سونی مدتی است به آن روی آورده است. صحبت های اسپنسر در این رابطه را در ادامه بخوانید.
"وقتی سه سال پیش این کار را شروع کردم، سخت افزار تمرکز اصلی ما بود چرا که احساس می کردم این بخش جای کار بیشتری دارد. Xbox One S سال گذشته عرضه شد و اواخر سال نیز X منتشر می شود، من مسیری که در ضمینه سخت افزار طی کردیم را دوست دارم. Xbox Live چیزی بود که دوست داشتم بر روی آن کار کنم و آن را به Android ،iOS و Windows PC بیاورم چرا که برایم بسیار مهم بود مردم بتوانند بازی ها را در مکانی [پلتفرمی] دوست دارند تجربه کنند."
"فرست پارتی های ما بخش پر اهمیتی هستند که باید توازن را در مورد آنها ایجاد کنیم (مثل بخش سخت افزار به این بخش بپردازیم). دیروز متوجه شدم که مردم می خواهند بدانند چه سرمایه گذاری های جدیدی در این بخش انجام داده ایم.
"ما بر روی چیزهای جدیدی سرمایه گذاری کرده ایم، برای ساخت چیزهایی جدیدی قرارداد بسته ایم. در مورد آنها فکر کردم که از نظر ارتباطات عمومی برای من خیلی راحت است که یک تریلر از هر کدام را به نمایش در آورم. اما وقتی می دانم این پروژه ها ممکن است تا 2.5 یا 3 آینده نیز عرضه نشوند، اینکار را انجام نخواهم داد."
"درک می کنم که برخی از من بخواهند آینده اکس باکس را برایشان تضمین کنم."
"مسیر ریسکی است اما فقط می توانم بگویم که مطمئن باشید اکس باکس برای من بعنوان یک پلتفرم اهمیت دارد. در مورد ارشدترین جایگاه کمپانی نیز چنین است، اگر شما از Satya Nadella (مدیر اجرایی Microsoft) بپرسید او نیز در پاسخ می گوید "درک می کنم، باید برای محتوای بیشتر در ضمینه گیمینگ سرمایه گذاری کنیم."
"این برای ما مهم است و ما قطعا سرمایه گذاری می کنیم. ما Sea of Thieves ،Crackdown 3 ،State of Decay 2 ،Lucky’s Tale ،Ori and the Will of the Wisps و... را داریم اما می دانم خواسته شما چیست. عناوین پرهزینه بزرگ، می شنوم و متعهد به برآورده کردن خواسته شما هستیم. امروز، می خواهم در مورد چیزهایی صحبت کنم که در صورت تهیه کنسول ما، بتوانید آنها را تجربه کنید. ما بر روی ارائه بازی های بیشتر کار خواهم کرد. ما اینکار را در مورد سخت افزار، پلتفرم و backward compatibility انجام دادیم و در مورد فرست پارتی ها نیز انجام خواهیم داد. این به شدت اهمیت دارد."

آخرین ویرایش:

Dlforshot2

کاربر سایت
Sep 15, 2014
599
اتفاقا امسال هرچی از نظر انحصاری (بجز نینتندو ) ضعیف بود بازی های مولتی عالی بودن و متنوع این همه بازی با کیفیت خیلی بهتر روی xone خودش بزرگترین برگ برندست :D
در مورد انحصاری هم هنوز وقت هست معرفی میشه :D

• Like
Reactions: sadegh93

asi_1447

کاربر سایت
Oct 27, 2010
1,395
نام
احسان
90 درصد بازی های که برای کنسولها میاد مولتی هست یک تعداد زیادی از انحصاری ها هم کارتونی هست برای قشر کژوال گیمر این وسط سالی 2-3 تا انحصاری AAA عرضه میشه که تفاوت خاصی برای گیمرها رقم نمیزنه فقط به درد فن بازی یک عده کاربر بازی سنتر میخوره ماکروسافت هم امسال دوتا بازی AAA انحصاری داره F7 و CD3 الان برگه برنده دست ماکروسافت هست که قراره با XOX 90 درصد بازی های که مولتی عرضه میشه رو با کیفیت خیلی بهتری نسبت به PS PRO اجرا کنه حالا این وسط به خاطر 4 تا انحصاری یک عده کیفیت پایین تر رو انتخاب کنن به خودشون مربوطه
با همون برگ برندتون خوش باشین، ما هم به فن بازیمون به وسیله ی همون ۲-۳ تا انحصاری که هیچ تفاوت خاصی ایجاد نمیکنه!!! ادامه میدیم.

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
نسل 3 سال دیگه تمومه و این Fail Spencer خنگول معلوم نیست به چی فکر میکنه . هرسال فورتزای تکراری تو پاچه ملت میکنه و تو E3 امسال که کنسول جدید معرفی شده باید درجه هایپ رو به سقف میچسبوند ، عوضش ورداشت یه مشت آت و آشغال نیم روز انحصاری به خورد مردم داد . ادامه دادن عناوین ضعیف شده ای مثل هیلو 5 و گیرز 4 ( تکرار تکرار تکرار مکررات ) دردی از بی تنبونی فاطی دوا نمیکنه .

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
اتفاقا امسال هرچی از نظر انحصاری (بجز نینتندو ) ضعیف بود بازی های مولتی عالی بودن و متنوع این همه بازی با کیفیت خیلی بهتر روی xone خودش بزرگترین برگ برندست :D
در مورد انحصاری هم هنوز وقت هست معرفی میشه :D
البته به نظر من سونی بهتر از ماکروسافت هست انحصاری های کنسولیش برای امسال

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
90 درصد بازی های که برای کنسولها میاد مولتی هست یک تعداد زیادی از انحصاری ها هم کارتونی هست برای قشر کژوال گیمر این وسط سالی 2-3 تا انحصاری AAA عرضه میشه که تفاوت خاصی برای گیمرها رقم نمیزنه فقط به درد فن بازی یک عده کاربر بازی سنتر میخوره ماکروسافت هم امسال دوتا بازی AAA انحصاری داره F7 و CD3 الان برگه برنده دست ماکروسافت هست که قراره با XOX 90 درصد بازی های که مولتی عرضه میشه رو با کیفیت خیلی بهتری نسبت به PS PRO اجرا کنه حالا این وسط به خاطر 4 تا انحصاری یک عده کیفیت پایین تر رو انتخاب کنن به خودشون مربوطه
يعني اين پست در تاريخ بازي سنتر هم بي نظير بود ،يعني هر بازي كه گرافيك سل شليد يا كارتوني داره ؟ مال كژوال هاست !!!!!!
الان استريت فايترم گرافيك كارتوني داره مال كژوال هاست ! ؟ ديگه ماريوها و زلدا و غيره هم كه مادر زاد كژوالن ، من ميگم شما با ذكاوت خودت به اين دو سه تا aaa هم يه برچسبي ، ايرادي چيزي بچسبون ، زير سيبيلي ردشون كن بره كه انگار اصلا وجود ندارن !
اصلا كي براي بازي كنسول ميخره مردم براي تماشاي فيلم بلوري و ترو ٤k كنسول ميگيرن كه حالا اين وسط دو سه تا بازي توفيري ايجاد نميكنه كه !
..........،.....
مخلص كلام اين شد كه بازي كه aaa نباشد چيزي بيشتر از اشغال نيست
ادم هر روز چيزاي جديد ياد ميگيره!
................
يه سوال شما نبودي سه سال پيش ميگفتي بايد تلسكوپ بندازيم روي tv تا فرق ٧٢٠ و ١٠٨٠ رو متوجه بشيم ! ؟؟؟

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,953
نام
فرهاد

bcf.png

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,921
نام
نـــــــویـــــــــد

امین مطمئنی در حالت عادی این پست رو دادی ؟ خوبی ؟ چیزی زدی با دوز بالا ؟ :D
نمیتونم باور کنم در حالت طبیعی این حرفارو زده باشی :D

mahdi-ps4

کاربر سایت
Nov 13, 2015
757
من که میگم اول بازی را معرفی بکنن و ازش تریلر نشون بدن، بعد براش بگردن انجین پیدا بکنن و شروع به ساخت بکنن. خدا کریمه بالاخره بازی منتشر میشه دیگه. در عوض همه در جریان ساخت قرار میگیرن و میفهمن که چقدر تلاش شده واسه ساخت بازی. هایپ شون هم دوبله سوبله میشه. اصلا خیلی خوبه.
جدا حرفاتو میخونم خندم میگیره الان این حجم از حس خفن بودنت از کجا میاد؟:D=))
یعنی قشنگ تو نوع کامنت دادنت میخوای بگی خیلی خفنی و پرفکتی ولی نتیجش حداقل برا من یکی برعکس شده:tearsofjoy:
بهتر نیست منتظر پرنست بمونی شاید روزی برسه:tearsofjoy:

SPILL

کاربر سایت
May 20, 2013
2,239
نام
HESAM
طبیعی هست پلتفرمی که داری و بازی هایی که داخلش هست ( همون 2-3 تا انحصاری ) باعث به وجود امدن این تصور در تو شده . والا این حرفات در مورد ps4 کاملا غلطه و اشتباهه ( فکت ) . چون اصولا رو ps4 انقدر انحصاری زیاد هست که گاها وقت به مولتی ها نمیرسه:D . اونم از نوع بهترین در کل این صنعت :D سونی الان بیش از هر ناشری استودیو داره که انحصاری براش میسازن .
اما در مورد xonex که باید بگم بازم اینجا کیفیت بهتر دلیل بر فروش نمیشه بلکه کانتنت های انحصاری تاثیرش بیشتره و همینطور حق مارکتینگ و ...
بازی پر طرفداری مثل destiny که انقدر کانتنت انحصاری خیلی خوب داره که زیاد هم هستن و به خاطرش ارزش داره طرفدارا واسش کنسول بخرن .
در مورد بازی کارتونی و کژال هم اگه منظورت بازی هایی مثل نیوه و persona و یاکوزا و ... کارتونی و کژال حساب میشن که هیلو و گیرز بیشتر کارتونی تر حساب میشن و البته خیلی خیلی خیلی کژال تر :D
چرا که دیگه مشخصه کسی که بتونه یک مرحله از بازی سخت و با گیم پلی پیچیده نیوه رو رد کنه میتونه خیلی راحت هیلو رو که گیم پلی ساده و همه پسندی داره رو تمام و کمال قورت بده :D

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,256
نام
امیر حسین
این دوستان که میگن بازی انحصاری فقط برای کل کل مهمه!!!! و مهم ترین چیز کیفیت بازی های مولتیه!
میتونم الان بپرسم از اول نسل کدوم کنسول رو داشتن؟ الان کدوم کنسول رو دارن؟
بالاخره انحصاری مهم نیست و اصل کیفیته! یا باید فقط PS4 و PS4 Pro میخریدن تا الان، یا هم که کلا چند سالی از گیم یا حداقل کنسول میکشیدن کنار و میرفتن طرف PC ... که البته اگر رفتن طرف PC دیگه واقعا هیج دلیلی نداره بخوان برگردن طرف کتسول ها! :D چون انحصاری که مهم نیست! :-" (و انحصاریی هم نیست با وجود ویندوز! :D )

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435

4bm5_20170618_222606.gif

retro1911

کاربر سایت
Apr 30, 2017
65
تو ایران فقط انقد فنبوی سونی داریم. چون وضعیت نت و پینگ و فیلکُش و حساب بانکی داغون هست. موضوع فقط انحصاری نیست. مایکروسافت نسل قبل برای شبکه LIVE یه گیم کمیونیتی خفن داشت که سونی به خواب نمیدید. که البته یه قسمتیش رو تو این نسل از دست داد. اما هنوز هم کنسول سونی بیشتر بدرد سینگل پلیرها و بازیهای داستان محور میخوره. با وجود تمام درسهایی که مایکروسافت تو این چند سال بهشون داد هنوز از لحاظ it و شبکه عقب افتاده رفتار میکنن. پروژه هاشون هم برای مقابله مایکروسافت مثل Killzone و MAG جوکی بیش از آب درنیومدن. طوری که سازنده KZ تو این نسل زد تو کار نقش آفرینی داستان محور!!! LOL
مایکروسافت اگه یه خرده بلندنظرانه تر باشه و سرکیسه رو شل کنه خیلی راحت میتونه بازار غرب رو از PS پس بگیره. ولی مشکلشون اینه سیاستهاشون فقط سود کوتاه مدت رو در نظر میگیره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر