Nintendo The Legend of Zelda: Breath of the Wild

سازنده
Nintendo
تاریخ انتشار
March 2017
ناشر
Nintendo
پلتفرم‌ها
  1. Nintendo Switch
NintendoSwitch_TLOZBreathoftheWild_boxart.jpg
سازنده: Nintendo Entertainment Planning & Development

ناشر: Nintendo
سری: The Legend of Zelda
پلتفرم: Nintendo Switch, Wii U
تاریخ عرضه: 3 مارس 2017
سبک: اکشن ماجراجویی
مدها: تک نفره
میانگین نمرات در متاکریتیک: 97/100

افسانه زلدا: نسیم طبیعت یک بازی در سبک اکشن-ماجراجویی است که در سال 2017 توسط شرکت نینتندو برای کنسولهای Wii U و Switch منتشر شده است. داستان این عنوان از لحاظ وقایع نگاری در انتهای خط داستانی سری افسانه زلدا اتفاق می افتد. بازیکنان در این عنوان کنترل لینک دچار فراموشی شده را به دست میگیرند که
بعد از صد سال خواب بیدار شده و سعی در به دست اوردن خاطرات خود و جلوگیری از نابودی سرزمین هایرول به دست مصیبت گنون رو دارد.
نینتندو در ابتدا قصد داشت بازی را در سال ۲۰۱۵ عرضه کند، اما در مارس ۲۰۱۵، تهیه‌کننده بازی در بیانه‌ای اعلام کرد شرکت برنامه‌ای برای انتشار بازی در این سال ندارد. سرانجام بازی در تاریخ ۳ مارس ۲۰۱۷ در سراسر جهان منتشر شد.
به لحاظ کیفیت و بازخورد منتقدین بازی موفقیت The Legend of Zelda: Ocarina of Time که در سال 1998 برای کنسول Nintendo 64 عرضه شد و موفق به کسب متای 99 گردید را تقریبا تکرار کرد و با کسب متای 97 موفق به کسب جوایز گوناگون و عنوان بازی سال در سال 2017 شد.

به لحاظ گیم پلی که پرمغزترین عنصر تشکیل دهنده ی این بازیست، نسیم طبیعت یک بازی اکشن-ماجراجویی جهان باز است که در آن بازیکنان با کنترل شخصیت لینک به کند و کاو در سرزمین هایرول میپردازند. نسیم طبیعت تاکید شدیدی بر گیم پلی غیرخطی دارد، این امر معجونی عجیب، دلپذیر و بی همتا از گیم پلی بازی ساخته است چرا که بازی حول محور جستجوی شما در محیط برای کشف ماموریتها اصلی و جانبی، آیتم ها، سیاهچال ها، سلاح ها و... میچرخد. شایان ذکر است که این بازی علاوه بر پلتفرمهای Wii U و Nintendo Switch از طریق شبیه ساز Wii U بر روی PC نیز قابل بازی است.

DLC های بازی:
The Master Trials
The Champions' Ballad
Complete Edition (شامل دو محتوای قابل دانلود بالا)

اسکرین شات ها و تریلرها:
The Legend of Zelda™: Breath of the Wild for Nintendo Switch - Nintendo Official Site

تاپیکهای مرتبط :
? 97 | بررسی ای کاملاً جدّی و موشکافانه بر اثر The Legend of Zelda: Breath of the Wild
|همه چیز در مورد افسانه زلدا [پـست اوّل خوانده شود] :.
12 نکته دیگری که از The Legend of Zelda: Breath of the Wild نمی دانستید (به مناسبت سه سالگی بازی)
صد نکته از Zelda BOTW که نمیدانستید!

آخرین ویرایش:

Crystal Vamp

کاربر سایت
Jun 4, 2006
1,126
نام
عماد
پس فعلا هرچی شراینه بگیرم
تشکر خیلی کامل توضیح میدید
بله و korok Seeds هم جمع کن برای افزایش اینونتوری ، همیشه حواست به اطراف باشه خیلی جاها مثلا یه سنگ به نظر جاش عجیب میاد تکونش میدی زیرش Korok Seed هست یا خیلی جاها یه پازل های ساده و کوچیک هست که Korok Seed میدن .

• Like
Reactions: all4u

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,183
بله و korok Seeds هم جمع کن برای افزایش اینونتوری ، همیشه حواست به اطراف باشه خیلی جاها مثلا یه سنگ به نظر جاش عجیب میاد تکونش میدی زیرش Korok Seed هست یا خیلی جاها یه پازل های ساده و کوچیک هست که Korok Seed میدن .
دقیقا این سیدهااا کلا تا الان ۱ دونه پیدا کردم که واسه افزایش اینوتوری لازمه سنگام دقیقا حق با شماست ۳ تاس مثلا ۲ تاشو تکون میدی هیچی نیست ۱کیشم تکون میدی بعد میبینی بله یک سید پیدا شد

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,931
بازی رو دارم دوباره روی سوییچ میرم
شاید باورتون نشه ولی تو بار دوم برام یه تجربه کاملا جدیده! کلی موارد جدید دارم هی پیدا میکنم! مثلا اطراف اون شراینی که اوایل بازی Rune آهن ربا یا مغناطیس رو میگیریم فهمیدم دور و بر گاردینهای خاموش رو بگردم هر کدوم فنر و پیچ و... دارن! یا صندوقهای جدیدی که تو برکه ها پیدا کردم!

راستی یه رهیافت خوبم برای بازی پیدا کردم. هر کس خواست دانلود کنه. عکس هم داره:
MEGA

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,183
دوستان این کرووک سید ها رو چندتایی پیدا کردم حالا دیگه صاحبش نیست که بتونم اینوتوریمو بیشتر کنم!از کجا پیداش کنم؟

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
دوستان این کروود سید ها رو چندتایی پیدا کردم حالا دیگه صاحبش نیست که بتونم اینوتوریمو بیشتر کنم!از کجا پیداش کنم؟
آموزشش تو نت هست
تو چندجای نقشه پیداش میکنی بعدش دیگه میره تو جنگل جایی که master sword هست
سعی کن بجای اینکه دنبال زیاد کردن جا باشی با همونایی که داری سر کنی و کارکردن با سلاح‌های مختلفو یاد بگیری
من تا آخر بازی که هیچ، بعد از اینکه دیگه چیز زیادی تو بازی نمونده بود با همون فضایی که از اول بازی داشتم سر کردم اصلا نمیدونستم میشه افزایشش داد

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,183
آموزشش تو نت هست
تو چندجای نقشه پیداش میکنی بعدش دیگه میره تو جنگل جایی که master sword هست
سعی کن بجای اینکه دنبال زیاد کردن جا باشی با همونایی که داری سر کنی و کارکردن با سلاح‌های مختلفو یاد بگیری
من تا آخر بازی که هیچ، بعد از اینکه دیگه چیز زیادی تو بازی نمونده بود با همون فضایی که از اول بازی داشتم سر کردم اصلا نمیدونستم میشه افزایشش داد
واقعا؟اقا شماااا پروووووو ییی حرفاییییی
مگه میشه؟هی اصلحه ها میشکنن میره رو اعصاب
گفتم جا باز کنم یکم بیشتر توش نگر دارم
یک بار اولین بار دم اولین ویلج دیدم و بعد دیگه نمیشه پیداش کرد!
راجب این قلب و استامینا چی؟اونام هر۴ تا اورب شراین ۱ دونه افزایشه که واقعا رووو مخهههه

• Like
Reactions: 235matin235

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
واقعا؟اقا شماااا پروووووو ییی حرفاییییی
مگه میشه؟هی اصلحه ها میشکنن میره رو اعصاب
گفتم جا باز کنم یکم بیشتر توش نگر دارم
یک بار اولین بار دم اولین ویلج دیدم و بعد دیگه نمیشه پیداش کرد!
راجب این قلب و استامینا چی؟اونام هر۴ تا اورب شراین ۱ دونه افزایشه که واقعا رووو مخهههه
جایی که میتونی پیداش کنی تو این سایت هست
Zelda Breath of the Wild guide: How to increase your number of inventory slots
ولی بازم میگم کلا سعی نکن با آموزشا و چیزایی که تو نت هست جلو بری
الان اون جنگل یجورایی خودش اسپویله دیگه، من بعد چندین ساعت بازی کردن اتفاقی اونو پیدا کردم که خیلی جالب بود
کلا اینکه خودت بازی کنی و همچین چیزایی رو تو بازی پیدا کنی خیلی هیجانش بیشتره
درمورد قلب و استامینا هم یادم نمیاد خیلی وقته بازی نکردم ولی فکر کنم بیشتر از همون شراینا بیشتر میشه
همینجور که بازی میکنی بدون اینکه متوجه بشی پیشرفت میکنی و چیزای بهتر و جون بیشتری پیدا میکنی زیاد وقتتو رو اینکه تو نت آموزش پیدا کنی برای چیزی نذار

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,183
جایی که میتونی پیداش کنی تو این سایت هست
Zelda Breath of the Wild guide: How to increase your number of inventory slots
ولی بازم میگم کلا سعی نکن با آموزشا و چیزایی که تو نت هست جلو بری
الان اون جنگل یجورایی خودش اسپویله دیگه، من بعد چندین ساعت بازی کردن اتفاقی اونو پیدا کردم که خیلی جالب بود
کلا اینکه خودت بازی کنی و همچین چیزایی رو تو بازی پیدا کنی خیلی هیجانش بیشتره
درمورد قلب و استامینا هم یادم نمیاد خیلی وقته بازی نکردم ولی فکر کنم بیشتر از همون شراینا بیشتر میشه
همینجور که بازی میکنی بدون اینکه متوجه بشی پیشرفت میکنی و چیزای بهتر و جون بیشتری پیدا میکنی زیاد وقتتو رو اینکه تو نت آموزش پیدا کنی برای چیزی نذار
ممنون از توضیحات کمالتون خیلی خوب گفتید این راهنماها کل بازی رو اسپویل میکنن

• Like
Reactions: 235matin235

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,931
برای کسایی که بازی رو تازه شروع کردن چند تا نکته بگم شاید بدردشون بخوره:
-اوایل بازی تو یکی از شراینها یه چکش بزرگ پیدا میکنید که چکش معدن هست. ازش برای مبارزه استفاده نکنید و نگهش دارید باهاش سنگهای معدنی سیاه رنگی که برق میزنن رو کلنگ بزنید و سنگ قیمتی به دست بیارید. درسته که سنگهای معدنی سیاه رو میشه با بمب هم ترکوند ولی خیلیاشون رو سراشیبی کوه ها هستن و سوای این شکستنشونم با این چکش سریعتره
-هر بشکه و جعبه چوبی که میبینید با بمب بترکونید یا با شمشیر خرابش کنید و توی خیلیاشون تیر یا سیب هست. سیب زیاد به درد نمیخوره ولی تیر خصوصا اگه به صورت چندتایی باشه به کار میاد
-از وقتی قابلیت آهنربا یا مغناطیس رو میگیرید چشمتون به زیر آب رودخونه ها و برکه ها باشه که خیلی جاها میتونید صندوق پیدا کنید که باید با آهنربا درش اورد. روی خشکی هم ممکنه صندوق زیر گل و لای مدفون شده پیدا کنید
-سنگ هایی که میتونید بردارید رو بردارید شاید کروک سید پیدا کردید
-دیوارهای سنگی قابل منفجر کردن هم تک و توک شاید پیدا کنید که توشون آیتم هست، باید از روی شکلشون یه بار بشناسید و تو بازی دیدید منفجرشون کنید
-اسلحه های زنگ زده ارزش نگه داری ندارن چون تو بازی چیزی که زیاده اسلحه بهتره. میتونید پرتشون کنید به هیولاها بشکنن و به هیولاها دمیج بزنید
-کمپ هیولا پیدا کردید حتما حمله کنید تا صندوقشون رو باز کنید
-دیگه، وقتی به اصطبل رسیدید و خواستید اسب بگیرید برای بار اول حتما اسب خال دار بردارید، اسب یه رنگ سرکشه و مطیع کردنش خیلی زمان بیشتری میبره
نکته البته زیاده ولی فعلا همینا رو داشته باشید:D

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,183
خوب الان رسیدم به همون defit beats اگه اشتباه نکنم .... میخوام برم اونجا که اون چیزای نورانی نور میندازن روم ووو میمیرم!!!باید چیکارشون کرد؟
موقعی که رعد و برق میزنه و زمینم خیسه باید چیکار کرد؟ میمیره

Crystal Vamp

کاربر سایت
Jun 4, 2006
1,126
نام
عماد
خوب الان رسیدم به همون defit beats اگه اشتباه نکنم .... میخوام برم اونجا که اون چیزای نورانی نور میندازن روم ووو میمیرم!!!باید چیکارشون کرد؟
موقعی که رعد و برق میزنه و زمینم خیسه باید چیکار کرد؟ میمیره
باید پری کنی یعنی زمانی که میخواد لیزر بزنه شما بلاک کنی و بعدش دکمه A رو بزنی ( شاید اشتباه کنم دکمرو ) لیزر رو دیفلکت میکنه سمت خودش
جاهای بارونی هر آرمور و شیلد و وپنی که فلزی هست رو باید سوییچ کنید با یه چیزی که فلزی نیست حتی اررو هم چون نوکش فلزی هست باعث میشه برق بزنه بهتون و بمیرید

• Like
Reactions: all4u

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,183
باید پری کنی یعنی زمانی که میخواد لیزر بزنه شما بلاک کنی و بعدش دکمه A رو بزنی ( شاید اشتباه کنم دکمرو ) لیزر رو دیفلکت میکنه سمت خودش
جاهای بارونی هر آرمور و شیلد و وپنی که فلزی هست رو باید سوییچ کنید با یه چیزی که فلزی نیست حتی اررو هم چون نوکش فلزی هست باعث میشه برق بزنه بهتون و بمیرید
مرسی رعد و برق و اوکی کردم اما اون لیزرا رو میزنه شیلدم میشکنه و منم میمیرم..

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
مرسی رعد و برق و اوکی کردم اما اون لیزرا رو میزنه شیلدم میشکنه و منم میمیرم..
اگه به چشمشون هم تیر معمولی بزنی تا یه مدت غیر فعال میشن میتونی از کنارشون رد شی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر