1. به منظور آشنایی هرچه بیشتر با علاقمندی ها و همچنین ایجاد زمینه های تعامل و همکاری بیشتر با شما یاران وفادار و همیشگی بازی سنتر، پرسشنامه ای تحقیقی تهیه شده است که در بر گیرنده اطلاعات و علاقمندی های شما کاربران عزیز است. با پاسخ گویی به آن ما را یاری نمایید. برای مشاهده پرسشنامه کلیک کنید
    بستن اطلاعیه

اتصال دو مودم ADSL به یک کامپیوتر

گفتگو در 'اینترنت' ایجاد شده توسط OLD SNAKE_BIG BOSS, ‏May 5, 2017.

1. OLD SNAKE_BIG BOSS

کاربر سایت

نام:
    snake
    با سلام خدمت دوستان عزیز . من دو تا خط adsl دارم که هر کدوم به یه مودم وصل کردم و با توجه به اینکه لپ تاب یا کامپیوتر فقط یک پرت برای کابل کراس (RJ45) داره من می خوام دو تا مودم رو به یک کامپیوتر یا لپ تاپ وصل کنم .(یک خط نا محدود و یک خط محدود ) که بر حسب نیاز ازشون استفاده کنم . مشکل اینجاست که من برای وصل کردن این دوتا نیاز به هاب دارم یا سوئیچ ؟؟ نمی خوام هم زمان از دومودم استفاده کنم یا سرعتا رو ترکیب کنم می خوام جدا باشه. تو اینترنت سرچ کردن فقط روش نرم افزاری بود و ربطی به این کار نداشت اگر کسی اطلاعی داره ممنون میشم در اختیار من و بچه های سایت بزاره . با تشکر

2. @mahmoud

کاربر سایت

نام:
    Mahmoud
    فکر کنم اگه درست منظورتون رو متوجه شده باشم یکی از ساده ترین راهاش خرید یه کارت شبکه دیگس(حالا چه usb چه pci)بعد هم هر کدوم رو خواستید enable یا disable کنید.

Sent from my LG-D858HK using Tapatalk

3. OLD SNAKE_BIG BOSS

کاربر سایت

نام:
    snake
    خیر برای لپ تاپ اینجوری نمیشه ولی برای pc بله مشکل من همین لپ تابس

4. @mahmoud

کاربر سایت

نام:
    Mahmoud
    میتونید از کارت شبکه usb استفاده کنید.بالا هم گفتم.

#4 @mahmoud, ‏May 6, 2017
    آخرین ویرایش: ‏May 6, 2017
    OLD SNAKE_BIG BOSS این نوشته را Like کرده است.
  5. OLD SNAKE_BIG BOSS

کاربر سایت

نام:
    snake
    ممنون فقط با سویچ هم میشه این کار رو کرد ؟

6. supra

ناظم انجمن

نام:
    رامین
    خیر بصورت کلی سوئیچ به کار شما نمیاد.
    از اونجایی که شما یه کارت شبکه دیگه هم تهیه کنی باز نیاز داری که برای سوئیچ بین مودم ها کارت شبکه ها رو قطع و وصل کنی ، پیشنهاد من اینه که 2 تا کابل شبکه از هر مودم برسونی تا پای لبتاب بعد بسته به نیازت کابل ها رو قطع یا وصل کنی این راهکار ساده و کم هزینه ت میشه !
    البته این توضیح برای لبتاب بود ، برای PC چون انجام این عملیات سخت تره بهتره که یه کارت شبکه جدا تهیه کنی (بسته به مشخصات Mainboardت میتونی PCI یا PCIE بگیری) و با فعال یا غیر فعال کردن هر کدوم بین مودم ها سوئیچ کنی.

#6 supra, ‏May 7, 2017
    آخرین ویرایش: ‏May 7, 2017
  7. Kent

کاربر سایت

راهش اینه
    یه مودم رو DHCP ش خاموش کن. مال اون یکی روشن باشه.
    ip یک مودم رو بذار 192.168.1.1 و ای پی دومی رو بذار 192.168.1.2
    حالا مودم ها رو بصورت lan بهم وصل کن.
    حالا با wifi یا با lan به یکی از مودمها وصل شو.
    در این حالت اگر تنظیمات کانکشن بصورت اتوماتیک باشه شما به مودمی وصل میشی که DHCPش روشن هست.
    برای اینکه بتونی سویچ کنی بهتره اپی دستی بدی و هر وقت خواستی کانکشنت رو از یه اینترنت ببری روی یکی دیگه فقط کافیه gateway رو تغییر بدی.
    شما در این حالت دو تا gateway داری 192.168.1.1 و 192.168.1.2
    این راهشه

اینکه بخوای جفتشون وصل بشه هم به این صورت امکان پذیر هست که یکی رو با لن وصل کنی یکی رو به وای فای. که در این حالت یا برای استفاده از یکی باید یا مثلا کابل شبکه رو بکنی یا وای فای رو خاموش کنی. تو این حالت هم dhcp یه مودم باید خاموش باشه والا کامپیوتر شروع میکنه از دو جا IP گرفتن و اینترنتت روی کامپیوترت یا کلا قطع میشه یا اینکه ممکنه توش اختلال ایجاد بشه.

8. behib0b0

کاربر سایت

میتونی از وایرلس استفده کنی. اگه نشد پرت شبکه اکسترنال بگیر