شایعه شایعه: قیمت پروژه اسکورپیو 400 دلار خواهد بود

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
از زمانی که مایکروسافت از کنسول بسیار قدرتمند با نام رمز «پروژه اسکورپیو» (Project Scorpio) رونمایی کرد، یک سؤال بسیار مهم در ذهن همه افراد شکل گرفت: قیمت این کنسول چقدر خواهد بود؟ احتمال دارد که قیمت رسمی این کنسول در نمایشگاه E3 سال 2017 به‌طور رسمی معرفی شود؛ ولی انگار قیمت آن توسط یک خرده‌فروش اسپانیایی لو رفته است.

یکی از کاربران توییتر، DesiXBL، تصویری از وب‌سایت اسپانیایی XtraLife منتشر کرده است که در آن تصویر این فروشگاه قیمت پروژه اسکورپیو را 399.99 یورو لیست کرده است. درصورتی‌که این شایعه حقیقت داشته باشد قیمت این کنسول معادل 399.99 دلار خواهد بود. بااین‌وجود باید متذکر شویم که معمولاً خرده‌فروش‌های آنلاین از قیمت‌های جایگزین، قیمتی که بعد از عرضه رسمی محصول با قیمت اصلی جایگزین می‌شوند، برای محصولات آینده خود استفاده می‌کنند تا زمان اعلام رسمی قیمت این کنسول توسط مایکروسافت نمی‌توان به اطلاعات این‌چنینی اعتماد کرد. تصویر قیمت این کنسول در فروشگاه مذکور را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید:

upload_2017-4-21_11-50-52.png

هرچند ما نمی‌توانیم این شایعه را تأیید کنیم؛ ولی برای یک لحظه فکر کنید قیمت 399.99 دلار کنسول اسکورپیو صحت داشته باشد. این قیمت شوک زیادی را به این صنعت وارد خواهد کرد. بیشتر تحلیلگران با توجه به اطلاعات منتشر شده درباره این کنسول و قدرت آن و اجرای بازی‌ها با رزولوشن 4K قیمت آن را 500 دلار تخمین زده‌اند. بااین‌حال اگر مایکروسافت بتواند کنسول Scorpio را با قیمت 399.99 دلار عرضه کند، این قیمت برگ برنده‌ای برای کمپانی در رقابت با رقیبان خود خواهد بود.

در حال حاضر، کنسول پلی‌استیشن 4 در بخش فروش، هرماه در حال پیشی گرفتن از کنسول ایکس باکس One است. اگر مایکروسافت بتواند کنسول ایکس باکس One آپگرید شده با قدرت پروژه اسکورپیو و قیمت پایین به بازار عرضه کند، احتمال اینکه ورق به نفع مایکروسافت برگردد بسیار زیاد است.

موضوع دیگری که مایکروسافت باید برای موفقیت پروژه اسکورپیو در نظر بگیرد این است که باید عناوین فرست-پارتی خود را برای این کنسول بهینه کند. در حال حاضر مایکروسافت بازی‌های انحصاری زیادی برای عرضه در آینده نزدیک ندارد؛ ولی درصورتی‌که مایکروسافت بخواهد به صدر رقابت کنسول‌ها برگردد نیاز به تغییراتی در این بخش دارد.

آیا به نظر شما مایکروسافت می‌تواند این مهم را به انجام برساند و با عرضه پروژه اسکورپیو با قیمت پایین و انتشار بازی‌های انحصاری بیشتر به موفقیت دست پیدا کند؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

منبع

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
امیدوارم حداقل 2 تا انحصاری درست حسابی هم براش معرفی کنن و انحصاری باشه! نه که برای W10 ام بیاد.

پس شما تنها باید منتظر هیلو شش باشی! اونم به خاطره شرایطش وگرنه مایکروسافت قبلا مشخص کرد تمام بازیهای انحصاری وان برای پی سی میان دیگه!

• Like
Reactions: scorpian031

mahdi-ps4

کاربر سایت
Nov 13, 2015
757
خدایی ادم بعضی هارو رو میبینه نمیدونه بخنده یا گریه کنه عزیزان دل 3 نسل پیاپی فروش کنسولای مایکرو زیر PS بوده بعد این بحثا چیه اخه جالبه نسل 7 که بدترین نسل سونی تو گیم بوده و بهترین نسل مایکروسافت تو گیم باز PS3 بیشتر فروخته:))
کنسول مایکرو 3 سالو خورده ای داره زور میزنه هنوز به 30 ملیون فروش نرسیده=))
حالا این وسط یه فن نینتندو نوب هم اومده داره میگه فنای PS لاستیک پرستن اره اقا من لاستیک پرستم من 20 ساله دارم پلی استیشن میپرستم مشکلی هست؟؟
از افتخارات من پرستیدن لاستیکه اوکی؟
مجموع فروش 3 نسل کنسولای مایکروسافت هنوز به PS2 نرسیده نینتندو با این همه ادعا توسه نسل 5 و 6 و 8 جلو سونی عملا له شده خدایی چه مقایسه ای میشه کرد بین یه برنده قاطع و چند شرکت که سال هاست تلاش میکنن به سونی برسن و نرسیدن خوبه همین وی یو با 12 ملیون فروش یه فاجعه بود جمع کنید باو.
نینتندو هم فهمید تو کنسولای خانگی جلو سونی هیچی نیست زد تو کار کنسول دستی و خونگی ول کرد هنوز یکی مثل این ehsanservat میاد برا ما از یه کنسول دستی میگه و افتخار میکنه بهش!!

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,462
نام
امین
بله حق با شماست. تو بعضی از بازیهای pro میشه با چشم غیر مصلح اختلاف رو دید. مثلا در evil 7 این اختلاف محسوسه. ولی قبول کن تو خیلی هاشونم این موضوع نیست و تفاوت انقدر چشم گیر نیست که با نگاه اول متوجه بشیم بازی داره روی pro ران میشه.
حالا دوستانی که متخصصن شاید با توجه به جزییات، اختلافاتی پیدا کنن. ولی افراد صفر و صدی مثل من، براشون به هیچ وجه محسوس نیست.
در کل موضوع دیگه هم اینه که بازیهایی که از pro حمایت میکنن تعدادشون خیلی کمه. و اینکه قرار بود برای خیلی از بازیها آپدیت بیاد ولی هنوز که نیومده. سونی هم چند وقت پیش گفت بازیهایی که pro رو ساپورت نمیکنن با فعال کردن گزینه بوست میتونن فریم ریتی بهتری داشته باشن.
که تا اونجا که من میدونم کزینه بوست هیچ تاثیری رو هیچ چیز نداره. مثلا بلادبودن که از افت فریم شدید رنج میبره، کماکان داره رنج میبره!
من از اول هم منظورم این بود که چرا باید یه کنسول تولید بشه که بازیهایی که ازش ساپورت میکنن انقدر کم باشه و تو همون تعداد کم هم اونطور که باید، اختلافی با کنسول عادی نداشته باشه. در باب مقایسه pro و اسکورپیو هم بحث شد که خب مشخصا روی کاغذ این کنسول میتونه اون اختلاف قیمت رو با xbox فعلی توجیه کنه. هدفش هم کاملا مشخصه. کسانی که به گرافیک اهمیت بالاتری میدن با پرداخت پول بیشتر میتونن تجربه بصری بهتر و قابل توجه تری رو داشته باشن. ولی هدف از pro چی میتونه باشه؟ کسایی که 4k tv دارن عمق رنگ بهتری خواهند داشت! گرافیک بالاتر فقط چند عدد بازی! ما از اول هم گفتیم همینی که هست!
شکست سونی در pro رو میشه در آینده و با اومدن آمارهای رسمی فروش بهتر در موردش قضاوت کرد. ولی به عنوان یه خریدار ps4 بنده خودمو شکست خورده میدونم:D نه صرفا برای هزینه بالاتری که پرداخت کردم بلکه برای توقعی که ازش داشتم و کاملا نا امیدم کرد.
...............
شما که از قدیمی ترین و با شخصیت ترین ps فنها هستی و من از دوران بازیرایانه کاملا میشناسمتون. یکی از معدود کسایی که زمان ps3 تمام بازیها رو اورجینال می گرفت!! ولی تو این تاپیک متوجه شدم ماکروسافت فن ها سالهاست چی می کشن!! واقعا بحث با بعضی هاشون فرسایشی و اعصاب خورد کنه.

میگم عزیز تفاوت تو اکثر بازیها محسوسه و من با شما اینجا اختلاف نظر دارم.
شما یه تی وی 4k درست و حسابی رو ملاک بگیر با یه بازی مثل فیفا 17 با اخرین اپدیت رو جفتش تست کن یا هر بازی دیگه ای , کم کم همون فریم بهتر حداقل مزیته کاره سوای رزولوشن 4k

اسکورپیو هنو هندونه در بستس :D
ولی عملکردش به نسبت وان معمولی بایدم چشمگیر باشه و مشخصه تفاوت خیلی بیشتری به نسبت 4 و پرو داره چون وان معمولی واقعن ضعیف بود به نسبت.

ممنون لطف داری.

ولی حس میکنم شما سطح توقعتون رو خیلی بالا برده بودید قبل از خرید پرو و بعدش چون در سطح انتظارتون نبوده این مدلی مینویسید.
منطقی ببینید تفاوت تو اکثر باری ها هست :D

آخرین ویرایش:

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
اولا احترام خودتونو حفظ کنین دوما اینکه نسل گیمینگ چه زمانی عوض میشه دست یک کمپانی نیست برای همین مرز مشخصی نداره

Sent from my Gooshi using Tapatalk

داداش خودتو ناراحت نکن ، اینجا تاپیک خبری کنسول مایکروسافت و قیمت کنسوله
حالا یه عده ps4 فن اومدن تو این تاپیک اظهار فضل میکنن برا هم نوشابه وا میکنن میگن ما فلانیم بیساریم
همشون از رو حسادت و حسودی و حسرت دارن آتیش میگرن بخاطر همینه
وگرنه این تاپیک هیچی ربطی به سونی و playstation نداره که بیان تو تاپیک کنسول مایکروسافت از کنسول ps خودشون بگن
حسودی نبوب ها و بچه ها کم سنه جا نارحتی نداره بچه ان دیگه

آخرین ویرایش:

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
با‌ توجه به خرده‌فروشی یونانی، Xbox Scorpio با قیمت 549 یورو عرضه خواهد شد

یک دلال یونانی با نام Public.gr قیمت کنسول جدید مایکروسافت یعنی Xbox Scorpio را 549 یورو ثبت کرد. آیا این همان قیمت رسمی است یا باز هم یک شایعه‌ی بی اساس؟

چند هفته‌ی پیش مایکروسافت به طور رسمی اطلاعاتی از پروژه‌ی Scorpio منتشر کرد، در این اطلاعات مشخصات سخت‌افزاری کنسول اعلام شد به علاوه‌ی تاریخ تقریبی عرضه که اواخر 2017 می‌باشد. در کنار شکل ظاهری کنسول اصلی‌ترین سوالی که بی‌جواب ماند قیمت Scorpio است.

به گزارش پردیس‌گیم و به نقل از GameTransfer با‌توجه به شایعه‌ی جدید، دلال یونانی از قیمت اصلی Scorpio پرده‌برداری کرد؛ این خرده‌فروشی قیمت کنسول بعدی مایکروسافت را 549 یورو اعلام کرد. این قیمت برای یک کنسول خانگی بسیار بالا است اگر مایکروسافت بخواهد کنسول خود را با این قیمت عرضه کند ریسک بزرگی را متحمل شده است.

این اولین باری نیست که یک خرده‌فروشی اینترنتی قیمت پروژه‌ی Scorpio را مشخص کرده است چند روز پیش نیز یک دلال اسپانیایی با نام Xtralife قیمت را 399 یورو اعلام کرد اما پس از مدتی این قیمت را برداشت.

مایکروسافت قبلاً اعلام کرده بود که پروژه‌‌ی Scorpio قیمتی منصفانه خواهد داشت اما با توجه به مشخصات فنی به نظر نمی‌رسد آنچنان هم منصفانه باشد.

فعلا تنها کاری که می‌توانیم بکنیم صبر کردن است؛ طبق اعلانات مایکروسافت معرفی کامل Scorpio که شامل قیمت، طراحی و تاریخ عرضه‌ی کنسول می شود برای مراسم E3 2017 در نظر گرفته شده است.

Spartan AR

کاربر سایت
Jun 10, 2013
401
نام
علی
قیمت اسکورپیو اگر حدود 400-450دلار باشه بسیار رویایی هست
وقتی طرف میره برای بچش کنسول بخره بین وان اس و اسکورپیو قطعا انتخابش وان اس هست
بعید هم نیست وان اس رو هم تخفیف بزنن نزدیکای لانچ اسکورپیو
100درصد هم گیمر هایی که به صورت حرفه ای گیم رو دنبال میکنن میرن سمت اسکورپیو اگر قیمت منطقی داشته باشه...
در مورد اين واژه نسل هم يه چيز بگم
فكر نكنم حداقل براي كنسول هاي مايكروسافت ديگه نسل ٩ عي وجود داشته باشه بخاطر وجود يونيورسال اپ ها و لايبري بازي ها و Xbox Play Anywhereو...

خدایی ادم بعضی هارو رو میبینه نمیدونه بخنده یا گریه کنه عزیزان دل 3 نسل پیاپی فروش کنسولای مایکرو زیر PS بوده بعد این بحثا چیه اخه جالبه نسل 7 که بدترین نسل سونی تو گیم بوده و بهترین نسل مایکروسافت تو گیم باز PS3 بیشتر فروخته:))
حالا این وسط یه فن نینتندو نوب هم اومده داره میگه فنای PS لاستیک پرستن اره اقا من لاستیک پرستم من 20 ساله دارم پلی استیشن میپرستم مشکلی هست؟؟
مجموع فروش 3 نسل کنسولای مایکروسافت هنوز به PS2 نرسیده نینتندو با این همه ادعا توسه نسل 5 و 6 و 8 جلو سونی عملا له شده خدایی چه مقایسه ای میشه کرد بین یه برنده قاطع و چند شرکت که سال هاست تلاش میکنن به سونی برسن و نرسیدن خوبه همین وی یو با 12 ملیون فروش یه فاجعه بود جمع کنید باو.
نینتندو هم فهمید تو کنسولای خانگی جلو سونی هیچی نیست زد تو کار کنسول دستی و خونگی ول کرد هنوز یکی مثل این ehsanservat میاد برا ما از یه کنسول دستی میگه و افتخار میکنه بهش!!
اینکه کنسول های نینتندو کمتر از کنسول های دیگه فروش داشتن دلیل موفق نبودنشون نیست
همین موضوع در مورد بقیه کنسول ها هم وجود داره
واقعا هم درست میگی... ادم بعضیا رو میبینه تو فروما نمیدونه گریه کنه یا بخنده =))

آخرین ویرایش:

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
به نظر من با این سخت افزار دنبال 400 دلار نباشین، کم کم 500-600 دلاره اگه به 700 نرسه و به نظرم بخواد بره رو 700 دلار به صرفه نیست زیاد اگرم بازی خوب نداشته باشن

• Like
Reactions: playstation1

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
قیمت اسکورپیو اگر حدود 400-450دلار باشه بسیار رویایی هست
وقتی طرف میره برای بچش کنسول بخره بین وان اس و اسکورپیو قطعا انتخابش وان اس هست
بعید هم نیست وان اس رو هم تخفیف بزنن نزدیکای لانچ اسکورپیو
100درصد هم گیمر هایی که به صورت حرفه ای گیم رو دنبال میکنن میرن سمت اسکورپیو اگر قیمت منطقی داشته باشه...
در مورد اين واژه نسل هم يه چيز بگم
فكر نكنم حداقل براي كنسول هاي مايكروسافت ديگه نسل ٩ عي وجود داشته باشه بخاطر وجود يونيورسال اپ ها و لايبري بازي ها و Xbox Play Anywhereو...

اینکه کنسول های نینتندو کمتر از کنسول های دیگه فروش داشتن دلیل موفق نبودنشون نیست
همین موضوع در مورد بقیه کنسول ها هم وجود داره
واقعا هم درست میگی... ادم بعضیا رو میبینه تو فروما نمیدونه گریه کنه یا بخنده =))
داداش البته اگه اینطوری میگفتی بهتر بود:

وقتی طرف میره برای بچه اش کنسول بگیره،بین خرید one , one s , scorpio , ps4 , ps4 slim , ps4 pro هنگ میکنه و کلا برای بچه اش کنسول نمیخره..:)):))

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732

ولی واقعا نسل هفت سونی توسنت توی زمینه بلوری پلیرها عالی عمل کنه و خیلی ها PS3 خریدن واسه فیلم دیدن!=))

عزیزم مهم اینه چقدر مشتری هایی که کنسول خریدن هزینه برای خرید بازی و سرویس های جانبی پرداخت کنن و سود دهی اصلی توی این قسمت هستش

مثلا من آخرین سالی هست که اشتراک پلاس میخرم و دیگه سمت سونی نمیرم و واسه بازی های مولتی پلیر و آنلاین هم میرم سراغ Xbox...>:D<

Spartan AR

کاربر سایت
Jun 10, 2013
401
نام
علی
اصلا از خود من شروع شد دليل ميشه كه جند نفر بيان وسط شروع به توهين كردن به بقيه كنن كه تاره خودشونم ربطي به ترد ندارن... فروم جاي بحث كردن و كمانه زنيه ... واقعا يه عده نه درك اين رو دارن و نه تحمل بحث كردن رو؟
توهين در هيچ شرايطي قابل قبول نيست...
سوني فن ها و نينتندو فن ها و پيسي فن ها هم كاملا حق بحث كردن رو دارن تو اين فروماي مربوط به اسكورپيو و وان...
ولي كاملا مشخصه يكسري براي هدف خاصي به سمت فروم هاي اسكورپيو و وان اومدن
بحث مسخره اي هست ولي اجتناب ناپذيره، در كنار خيلي از فن هاي كنسول هاي رقيب كه مثل ادم بحث ميكنن و ادم از بحث كردن باهاشون لذت ميبره يكسري فقط منتظر فرصتن تا كنسول رقيب رو بكوبونن و ترول كنن و يا صحبت هاي طرف مقابل رو مسخره كنن...
همينا هم باعث ميشن فروم متشنج شه،نمونه بارزش هم تو همين فروم هست...
در جواب توهين هم ايگنور كردن بهترين كاره...
رسما ٢-٣ صفحه اخر اين فروم شده بحث بچه گانه مال من بهتره مال من بيشتر فروخته blah blah blah...
٤سال از نسل ٨ گذشت هنوز ملت تو اين فاز مسخره هستن

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like
Reactions: playstation1

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,462
نام
امین
چند تا از دوستام که تو اروپا هستند یه امار که گرفتن از بیشتر فروشگاه ها بهشون اعلام کردن که حدس اونا زیره 600 یورو نیست!
در واقع اگه مایکرو این کنسول و همون 400 یورو بده بیرون الحق فروش خیلی رویایی رو رقم میزنه.

mehdish

کاربر سایت
Mar 23, 2009
506
نام
مهدی
اگه 600 دلار باشه
50 درصد قویتر و 50 درصد هم گرونتر هست
یعنی هر چقدر پول بدی آش میخوری :D:D
امیدوارم 400-450 دلار باشه تا بتونه رقابت ایجاد کنه
اصلن با ضرر بفروشه تا همه بخرن این ابرکنسول رو

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند