نصب بازی دیجیتالی بدون نیاز به آپدیت جدید ( داشتن یک آپدیت قدیمی )

javad_b76

کاربر سایت
Apr 25, 2014
124
سلام.

این روش نیاز داره که یکی از آپدیت های قدیمی رو داشته باشید.

حالا اینجا با بازی Battlefield 1 میریم جلو که آخرین آپدیت موجود براش 1.07 هست و من 1.06 رو دارم.

خب قبل از اینکه بازی رو در لیست دانلود بذارید ابتدا نیاز هست تغییراتی در بخش Rules های برنامه PSX انجام بدیم.

برنامه PSX رو باز کنید و در تب Setting مقادیر زیر رو در فیلد Rule: قرار بدید.

Code:
 *.pkg*|*.pup*|*.vpk*|*.json*|

خب حتما apply بزنید.

میریم پای کنسول.

بازی رو از library بذارید دانلود، در بخش لاگ ببینید یک فایل json با آیدی بازی که در اینجا میشه CUSA02429_00.json بهتون میده. دانلود کتید و در بخش دیتا ها قرار بدید.

فایل بعدی که بهتون میده یک json دیگه هست ( تنها درصورتی این فایل رو میده که بازی آپدیت داشته باشه ) که در اینجا برای من UP0006-CUSA02429_00-BATTLEFIELD01000-A0107-V0100.json هست.

این فایلی هست که باید تغییرات داخلش اعمال کنید.

فایل رو از طریق این سایت باز کنید. ( آدرس رو وارد کنید و تیک رو بزنید )
001.PNG

Code:
 http://pro.jsonlint.com/

خب بهتون یه سری براکت میاره که آدرس فایل های آپدیت و حجمشون و hash اسم اون فایل ها رو داره.
طبق عکس کامل توضیح دادم فکر نکنم جایی مشکلی وجود داشته باشه.

002.PNG

خب فایل آپدیت جدید ما دارای 2 فایل آپدیت هست که در آپدیت جدیدتر تعداد فایل های آپدیت همانطور که در عکس بالا مشخه 3 عدد هست. پس باید تغییراتی انجام بشه.

عکس تغییرات انجام شده روی فایل بالا گذاشتم، طبق نوشته های روی عکس بالا متوجه تغییرات خواهید شد.

003.PNG

مقدار hashvalue هم از سایت زیر کمک بگیرید.
Code:
 http://www.md5hashgenerator.com/
اسم فایل به همراه پسوند بدید بهتون hashvalue رو میده و جایگزین کنید.
* hashvalue هر فایل متفاوت هست دقت کنید.
خب بعد از تغییرات روی فایل رو با همان اسمی که آپدیت جدید هست ذخیره کنید ( که برنامه psx فایل رو بشناسه و پروکسی بزنه )

UP0006-CUSA02429_00-BATTLEFIELD01000-A0107-V0100.json

حالا مجددا بازی رو از لیست دانلود حذف کرده ( تو لیست گذاشتیم که بتونیم اطلاعات بازی رو در بیاریم، ولی چون حجم json ها کم هست سریعا توسط psx پروکسی میشه و از نت دانلود میکنه برای اینکه مجددا این اطلاعات رو از psx بگیره کنسول به جای اینترنت باید مجددا داخل لیست دانلود قرار بدید.

با اومدن در لیست دانلود در بخش لاگ دقت کنید که فایل های درخواستی به درستی شناخته بشه و دانلود بشه.

اگر همه مراحل رو درست رفته باشید میبینید که آپدیت قدیمی رو داره به جای آپدیت جدید میگیره، بعد این که جند گیگ دیتای موردنیاز برای ستاپ گرفته شد ، با باز کردن بازی میبینید که میگه آپدیت جدید اومده برای بازی.

و یک ایده خیلی جالب نمیدونم که جواب میده یا نه ولی خب یکی از دوستان تست کنه شاید جواب داد :D

اگر اون فایل id.json رو که گفته بودم در پوشه آپلود قرار بدید مشاهده کرده باشید میبینید که لینک های اصلی بازی داخلش قرار داره، حالا فکری که به ذهن آدم میرسه:
میتونیم hash value فایل هارو دربیاریم و اسم فایل هارو هم تغییر بدیم و جای بازی battlefield دیتای یکبازی دیگه نصب کنیم!!!!!
تست نکردم من ولی احتمال زیاد باید جواب بده! تغییر id بازی هم نیازه کلا باید id.json کلا تغییر بکنه. حالا دوستان یه خلاقیتی
یه خلاقیتی به خرج بدند شاید بتونن به این روش بازی دیگه ایی رو جای یکی دیگه نصب کنند.
اما من تغییراتی که روی فایل id.json انجام دادم مثل اسم بازی عکس و ... که اعمال نمیشد روی بازی !! شاید جایی به مشکل
خوردم یا کلا فایل id.json بی ربط هست به بازی.

خب اگر سوالی بود بپرسید.

javad_b76

کاربر سایت
Apr 25, 2014
124
سلام من امتحان نکردم اگر بشه که عالیه . ممنون
خودم دو بازی نصب کردم . فیفا و بتلفیلد .

همه بازی ها به یک صورته.

یک مورد دیگه هم که یادم رفت بگم اینکه بعضی بازیا کلا اپدیت هست مثل overwatch که باید تغییرات رو روی فایل اصلی انجام بدیم.

کلا اگر دسترسی به نت پرسرعت ندارید یا انلاین بازی نمیکنید و دیتا قدیمی دارید این روش به کار میاد.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

• Like
Reactions: انجمن 1000

ehsas1

کاربر سایت
Apr 5, 2014
2,093
نام
احسان
داداش ممنون که وقت گذاشتی اموزشش رو گذاشتی
ولی یه چیزی.بنظر مشکل اصلی بچه ها آپدیت های جدیدی هست که میاد که یا باید کل اپدیت رو با psx دانلود کنن یا با سرعت داغون رو کنسول اون مقدار آپدیت جدیده رو بگیرن که مکافاته.مثلا آپدیت کلی کال آف 10گیگه و آپدیت جدیدی که براش میاد مثلا حدود 2گیگه.حالا یا طرف باید کل آپدیت که 12گیگه رو دانلود کنه یا اون 2گیگو با کنسول دانلود کنه که اکثرا سرعتشون رو کنسول خوب نیست.میگم راهی نیست بشه یه کلکی زد این 2گیگو با psx گرفت؟
مثلا من نظرم اینه که ورژن آپدیت جدید که 12 هست و 3پارته ،اگه آپدیت ورژن11 رو داشته باشیم یه تغییراتی تو 2پارت اول ورژن 11 بدیم(چون همین مقدارش رو کنسول نصبه دیگه و بخوایم با psx بریزیم از همین ادامشو میریزه) و پارت3 ورژن 12 رو بگیریم بذاریم کنار 2تای قبلی و بذاریم ریخته بشه داخل کنسول
اگه اینطوری بشه که عالی میشه

javad_b76

کاربر سایت
Apr 25, 2014
124
داداش ممنون که وقت گذاشتی اموزشش رو گذاشتی
ولی یه چیزی.بنظر مشکل اصلی بچه ها آپدیت های جدیدی هست که میاد که یا باید کل اپدیت رو با psx دانلود کنن یا با سرعت داغون رو کنسول اون مقدار آپدیت جدیده رو بگیرن که مکافاته.مثلا آپدیت کلی کال آف 10گیگه و آپدیت جدیدی که براش میاد مثلا حدود 2گیگه.حالا یا طرف باید کل آپدیت که 12گیگه رو دانلود کنه یا اون 2گیگو با کنسول دانلود کنه که اکثرا سرعتشون رو کنسول خوب نیست.میگم راهی نیست بشه یه کلکی زد این 2گیگو با psx گرفت؟
مثلا من نظرم اینه که ورژن آپدیت جدید که 12 هست و 3پارته ،اگه آپدیت ورژن11 رو داشته باشیم یه تغییراتی تو 2پارت اول ورژن 11 بدیم(چون همین مقدارش رو کنسول نصبه دیگه و بخوایم با psx بریزیم از همین ادامشو میریزه) و پارت3 ورژن 12 رو بگیریم بذاریم کنار 2تای قبلی و بذاریم ریخته بشه داخل کنسول
اگه اینطوری بشه که عالی میشه

آره این دانلود سرعت پایین هم مشکلی هست. ولی خب راهکار داره.

شما میتونی از برنامه SKFU vita Proxy استفاده کنید. تاثیر بالای تو دانلود روی کنسول داره.

و اما اینکه بشه با یه ترفندی اینکارو کرد.. آره اونم میشه. اما! وقتی آپدیت جدید میاد و شما میذاری روی دانلود. دقت کرده باشید بخش های مختلفی از آپدیت رو میگیره. خب حالا ما اگر بتونیم یک فایل 4 گیگی در سیستم بسازیم که فقط اون بخش هایی که نیاز داره در فایل قرار بگیره میشه این کار رو انجام داد.

الان بازیی ندارم که آپدیت نکرده باشم. باید یه آپدیت بیاد من json رو چک کنم ببینم میشه اون بیت های درخواستی رو در آورد یا نه. اگر بتونه در بیاره که حله نتونه هم شکی ندارم داخل فایل dp هست . که فایل dp هم به صورت پکیجه و انکد شده و نمیشه محتویاتش رو دید.

ولی برنامه SKFU تا حدود زیادی مشکل رو حل میکنه.

mahyarxbox

کاربر سایت
Jul 6, 2014
1,421
نام
مهیار
سلام من این روشو انجام دادم و آپدیت قدیمی رو بجای آپدیت جدید نصب کردم اما حالا که آپدیت جدید رو هم دانلود کردم،موقه نصب میگه cannot install و هرکاری هم کردم آپدیت جدید نصب نشد.میشه کاری کرد یا باید بازی رو از اول نصب کنم؟

• Like
Reactions: javad_b76

javad_b76

کاربر سایت
Apr 25, 2014
124
سلام من این روشو انجام دادم و آپدیت قدیمی رو بجای آپدیت جدید نصب کردم اما حالا که آپدیت جدید رو هم دانلود کردم،موقه نصب میگه cannot install و هرکاری هم کردم آپدیت جدید نصب نشد.میشه کاری کرد یا باید بازی رو از اول نصب کنم؟

این نکته رو یادم رفت بهتون بگم.

وقتی چند گیگ ستاپ اولیه بازی نصب میشه و بازی برای ران آماده هست. خودش آپدیت آخر رو میذاره توی لیست و چون شما اون فایل json رو تغییر دادی دوباره از اول همون آپدیت قدیمی رو روی جدید میخواد نصب کنه که میبینه ورژن جدید مثلا 1.07 باید باشه اما اینی که من دانلود کردم 1.06 هست!!

شما نباید بذاری آپدیت بشه موقعی که فایل جیسون رو تغییر دادی.

تنها راهت الان این هست.
آپدیت رو cancell and delete بزن. دوباره چک برای آپدیت بزن و اون فایل json هم که ادیت کردی تغییر نام بده قبلش که مجددا اینطوری نشی.

mahyarxbox

کاربر سایت
Jul 6, 2014
1,421
نام
مهیار
این نکته رو یادم رفت بهتون بگم.

وقتی چند گیگ ستاپ اولیه بازی نصب میشه و بازی برای ران آماده هست. خودش آپدیت آخر رو میذاره توی لیست و چون شما اون فایل json رو تغییر دادی دوباره از اول همون آپدیت قدیمی رو روی جدید میخواد نصب کنه که میبینه ورژن جدید مثلا 1.07 باید باشه اما اینی که من دانلود کردم 1.06 هست!!

شما نباید بذاری آپدیت بشه موقعی که فایل جیسون رو تغییر دادی.

تنها راهت الان این هست.
آپدیت رو cancell and delete بزن. دوباره چک برای آپدیت بزن و اون فایل json هم که ادیت کردی تغییر نام بده قبلش که مجددا اینطوری نشی.
داداش میشه دقیق تر توضیح بدی که چیکار کنم؟الان باید json اصلی رو بگیرم بذارم تو دیتا؟

javad_b76

کاربر سایت
Apr 25, 2014
124
داداش میشه دقیق تر توضیح بدی که چیکار کنم؟الان باید json اصلی رو بگیرم بذارم تو دیتا؟
فایل جیسون رو پاک کن از فولدر دیتا یا تغییر نام بده.

آپدیت رو از لیست دانلود پاک کن.

مجددا check for update بزن و اگر روی سیستم داری آپدیت رو بزن بریزه.

• Like
Reactions: mahyarxbox

javad_b76

کاربر سایت
Apr 25, 2014
124
یک سوال الان اون فایل json اپدیت ک گرفت باید پاک دوباره نصب کنی یکم سخته برای هکی روش دیگه ای نیست نصب مجدد نخواد ؟

عزیز نصب مجدد نمیخواد که.

شما با این روش ستاپ بازی رو که نصب کردی برات آپدیت رو میاره توی لیست. سریع استاپ کن نصب آپدیت رو ( چون داره آپدیت قبلی رو به عنوان آپدیت جدید نصب میکنه ) بعد که کامل دیتا بازی نصب شد. شما آپدیت رو از لیست حذف کن. مجددا بزن check for update و دیتا آپدیت رو اگر دانلود کردی بریز.

فقط اون فایل json آپدیت رو پاک کن( فقط پاکش کن بذار از نت بگیره اینسری اون json رو ) که دوباره نشه همون آش و همون کاسه.

آخرین ویرایش:

javad_b76

کاربر سایت
Apr 25, 2014
124
و
خب اینم روش گرفت فایل بدون نیاز به شروع دانلود فقط برای بازی های دارای DP
41409477970016909076.png
;
وای که اگر میشد محتویات این فایل DP رو دید.

تونستم با ابزار محتویات پارت 0 رو ببینم. اما فایل DP رو نمیتونست باز کنه. اگر میشد این فایل رو باز کرد راحت میشد اون روشی که رفیقمون بابت دانلود بخش های مورد نیاز آپدیت رو پیشنهاد داد پیدا کرد.

mehdimmz

کاربر سایت
Oct 2, 2016
122
حالا مجددا بازی رو از لیست دانلود حذف کرده ( تو لیست گذاشتیم که بتونیم اطلاعات بازی رو در بیاریم، ولی چون حجم json ها کم هست سریعا توسط psx پروکسی میشه و از نت دانلود میکنه برای اینکه مجددا این اطلاعات رو از psx بگیره کنسول به جای اینترنت باید مجددا داخل لیست دانلود قرار بدید.

منظورم این قسمتتونه جواب پیام خصوصی رو بدید

• Like
Reactions: javad_b76

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر