سیاست رفتاری عجیب مدیریت Xbox در برابر Sony

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,332
یکم شبیه جوک و دااستان سریال های ایرانی بود
دقیقا در روز انتشار Horizon یعنی 28 february " ناگهان از سرویس Xbox Game Pass توسط Spencer پرده برداری میشود!

یعنی میگی یه سرویس فقط بخاطر یه گیم نشستن روش کار کردن؟ :-?
بنظرم اولش مینوشتید حرفای دل من جالب تر بود

• Like
Reactions: reach usa

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,403
نام
محمد
من 3 بار این مطلب رو خوندم، به نظرم خنده دار ترین بخشش اینجا بود :D
جالب اینجاست شعار اسپنسر همیشه این بوده که ما از کاری که با پلتفرمهای خودمان میکنیم خوشحالیم و کارهای ما پاسخ مستقیمی به رقیب نیست ولی دقیقا در روز انتشار Horizon یعنی 28 february " ناگهان از سرویس Xbox Game Pass توسط Spencer پرده برداری میشود! (که احتمالا این هم پاسخ مستقیمی برای رقیب نبوده و سرگرم کار خودشان بوده اند!).حتما بر طبق فلسفه وی رونمایی بسیار زودهنگام از Scorpioo آنهم روی کاغذ که قدرتمندتر از اسم رمز PS4 Neo باشد هم پاسخ مستقیمی به رقیبشان Sony نبود!
اگه بخواید میشه در مورد اینکه کدوم بخش مقاله خنده دار تره هم نظرسنجی بزاریم :D

پ.ن: این کامنت صرفا جهت شوخی با ایجاد کننده تاپیک بود :D

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
Xbox Game Pass بخاطر جو منفی ای که بعد از کنسل شدن SB علیه مایکروسافت شکل گرفته بود معرفی شد و ربطی به هورایزن نداره:|
واقعا لایک خوردن ارزش زدن چنین تاپیک هایی رو داره؟:)

رفتار های بچگانه سونی رو هم یادتون رفته:
sony-game-sharing-1200x654.jpg
این طبیعت رقابته ... اتفاقا یه حرکت سنجیده بود که شاید یکی از دلایل عمده موفقیت سونی در لانچ بود .
الان کسی به مایکرو نمیگه چرا رقابت میکنی ... ملت دارن میگن تو این رقابتی که دارید میکنید این توییت ها و دیالوگ های بی معنی صلح و صفا و پیس و اینها چیه مینویسن اینا.

نکته جالب این گیفیم که گذاشتی خوب چیزی یادم انداخت .. همون مایکرویی که نمیخواست بزاره بازی رو که ما خریدیم حتی یه نفر دیگه بازی کنه و حتی نتونیم بدیم دوستامون ... دو سال بعد مدیریتش توییت میکنه ... چرا باید کسی ناراحت بشه یه عده بیشتری یه بازی رو بازی کنن .
موندم اگه الان مایکرو پیشتاز این نسل بود این توییت ها چه شکل و شمایلی داشتن

آخرین ویرایش:

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
من 3 بار این مطلب رو خوندم، به نظرم خنده دار ترین بخشش اینجا بود :D

اگه بخواید میشه در مورد اینکه کدوم بخش مقاله خنده دار تره هم نظرسنجی بزاریم :D

پ.ن: این کامنت صرفا جهت شوخی با ایجاد کننده تاپیک بود :D
محمد جان نظرسنجی رو بذار من اینجا رای میدم :D

xl05_microlol.png

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,403
نام
محمد
محمد جان نظرسنجی رو بذار من اینجا رای میدم :D

xl05_microlol.png
خب اینم خنده داره چون مشخصا X1 S قابل مقایسه با PS4 Pro نیست :D ولی اون قضیه که یه طرح عظیم مثل Xbox Pass در جواب به Horizon یهو رونمایی میشه بدون رقیبه :)) :D

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,859
نام
Sajjad
این طبیعت رقابته ... اتفاقا یه حرکت سنجیده بود که شاید یکی از دلایل عمده موفقیت سونی در لانچ بود .
الان کسی به مایکرو نمیگه چرا رقابت میکنی ... ملت دارن میگن تو این رقابتی که دارید میکنید این توییت ها و دیالوگ های بی معنی صلح و صفا و پیس و اینها چیه مینویسن اینا.
من متوجه هیچگونه تناقضی بین رقابت و مارکتینگ با توییت های صلح و صفا نمیشم!

همون مایکرویی که نمیخواست بزاره بازی رو که ما خریدیم حتی یه نفر دیگه نتونه بازی کنه و حتی نتونیم بدیم دوستامون ... دو سال بعد مدیریتش توییت میکنه
تیم مدیریتی مایکروسافت و xbox کلا تغییر کرده انتظار داری سیاست هاشون تغییر نکنه؟:D
===
کلا این مقاله چندتا چیز بی ربط رو به هم ربط داده و آخرش هم نتیجه گیری دلخواه خودش رو کرده:D

آخرین ویرایش:

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
چقدر این حدیثها از نظر شخص اسپنسر پس از هر معرفی موفق سونی تبدیل به فرصت برای مایکروسافت شد تا در کنار خبرهای موفق سونی قرار بگیره و نزاره گیمرا تمام حواسشون به یک سمت معطوف بشه و همین نخود هر آش کردن عواقبش این میشه که بخش به این بزرگی دسخوش اراجیفی بشه که خود فنهای مایکروسافت هم از دیدن اسپمهاش به مرور زمان خسته بشن .

قبل از اینکه یه تنه اسپم سرا راه بندازی حرفامو گوش کن :D
معنی رقابت برای همه آشناس ، هر شرکتی به دنبال زمین زدن حریفه ، حالا به هر طریق صحیحش که طرفدارای داخلو بیرونشو به وجد بیاره ، این بازاریابیه اسمش و مربوط فقط به فنها نمیشه . آقا فیله :D شما وقتی خیلی شاخی که محصول مایکروسافتو به منی که فن سونیم بتونی بفروشی ، حالا میتونی دهنتو بازو بسته کنی و من فقط به دوربین مخفی نگاه کنم :|، یا میتونی بری از دلوجونت مایه بزاری بدون هیچ صحبتی بگی بفرما ، انتخاب با خودته . اونجاس که قدرت تصمیم گیری به من دادی .

از نظر من تیکه انداختنو یقه جر دادن برای فنها خیلی هم خوبه ، (نمونش کاز هیرای:D عجیب مرد تیکه پرونو بامزه ایه) ولی دیگه شورشو در نمیاره ، در عمل هم اتفاقاتی بیفته ، نه اینکه کفه ی ترازو سنگینی کنه به طرف حدیثهایی که تره هم براش خورد نمیکنه کسی .

میدونم و میدونیم شانس بودن توی این میدون برای مایکروسافت همین E3ه . منم دوس دارم دست پر بیاد با برنامه ی کنسولی و بدون کنسلی :D

موفق باشیم .

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
مایکرو اول گفت ما سونی رو میکشیم، بعد دیدن فشار آب چندان قوی نیست حرفشون رو عوض کردن گفتن نه حالا قتل که نه، ولی جنگ کنسول ها دو مارتونه نه سرعت و در ادامه معجزه خواهیم کرد. اما با قطع کامل آب کلا از بیخ منکر قضیه شدن و ادعا کردن اصلا کدوم جنگ؟ جنگ بین کنسول ها وجود خارجی نداره و صرفا توطعه دژمنه. زنده باد صلح، دوستی و بازی های کنسل شده. فکر کنم چند وقت دیگه و با امدن GoW و TLoU2 و سایر دوستان اسپنسر میاد میگه پس ما نفری یه موز برمی داریم.

مایکروسافت این نسل به خوبی نشون داد و به همه اثبات کرد موفقیتش تو نسل قبل یک اتفاق و صرفا نتیجه تصمیمات اشتباه سونی بود نه چیز دیگه. ضمن اینکه بی لیاقت تر از این اسپنسر خودشه. نمیدونم چرا فن های مایکرو تصور میکنن خیلی خفن و کار بلده. به کارنامه کاریش تو این نسل نگاه کنید، یعنی بلایی نمونده که سر Xbox نیاره! قشنگ تز مدیریتش تو مایه های مموتیه ماست. زرت و زوتر دارن گند میزنن و این فقط میاد شعار میده بهار نزدیک است!

ایکاش یه مرد تو مایکرو پیدا میشد اینو مینداخت بیرون یکی رو میزاشت سرکار که بدونه برعکس صنعت کنسول ها یه جنگ تمام عیاره و دیگه مایکرو نمیتونه با تکیه به دو تا انحصاری که اونم از دوران اوج خودشون فاصله گرفتن پیروز باشه! ایضا حرف زدن هم مفت نمی ارزه.

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
به نظر من درسته که اسپنسر تحت فشار زیادی برای انحصاری های سونی قرار گرفته و حجمه روش زیاد شد مخصوصا بعد Horizon ولی اتفاقا خیلی سیاست مدارانه تو بهترین موعد مشخص این سرویس معرفی کرد که هم حجمه ها از نظر بازی انحصاری روش کم شه هم توجه ها رو جلب کنه به این سرویس و به نظر من به هدفشم رسید وخیلی واکنش های مثبتی گرفت یکم این فشار از روش برداشته شد ولی خب از نظر انحصاری با این عناوین اخر سونی که رو 88-90 میچرخن خیلی ماکرو ضعیف کار کرده

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
مایکرو اول گفت ما سونی رو میکشیم، بعد دیدن فشار آب چندان قوی نیست حرفشون رو عوض کردن گفتن نه حالا قتل که نه، ولی جنگ کنسول ها دو مارتونه نه سرعت و در ادامه معجزه خواهیم کرد. اما با قطع کامل آب کلا از بیخ منکر قضیه شدن و ادعا کردن اصلا کدوم جنگ؟ جنگ بین کنسول ها وجود خارجی نداره و صرفا توطعه دژمنه. زنده باد صلح، دوستی و بازی های کنسل شده. فکر کنم چند وقت دیگه و با امدن GoW و TLoU2 و سایر دوستان اسپنسر میاد میگه پس ما نفری یه موز برمی داریم.

مایکروسافت این نسل به خوبی نشون داد و به همه اثبات کرد موفقیتش تو نسل قبل یک اتفاق و صرفا نتیجه تصمیمات اشتباه سونی بود نه چیز دیگه. ضمن اینکه بی لیاقت تر از این اسپنسر خودشه. نمیدونم چرا فن های مایکرو تصور میکنن خیلی خفن و کار بلده. به کارنامه کاریش تو این نسل نگاه کنید، یعنی بلایی نمونده که سر Xbox نیاره! قشنگ تز مدیریتش تو مایه های مموتیه ماست. زرت و زوتر دارن گند میزنن و این فقط میاد شعار میده بهار نزدیک است!

ایکاش یه مرد تو مایکرو پیدا میشد اینو مینداخت بیرون یکی رو میزاشت سرکار که بدونه برعکس صنعت کنسول ها یه جنگ تمام عیاره و دیگه مایکرو نمیتونه با تکیه به دو تا انحصاری که اونم از دوران اوج خودشون فاصله گرفتن پیروز باشه! ایضا حرف زدن هم مفت نمی ارزه.

چون اکس باکس وان نداری :-bd

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
9 ماه پیش اعلام شد که Horizon قراره February 28, 2017 منتشر بشه یعنی سونی برنامه ریزیشُ کرده و تمام.بعد حدود 2 ماه پیش خبر میرسه متاسفانه Scalebound عنوانی که Microsoft ناشریش رو هم به عهده داشت و یکی از اندک انحصاریهای AAA شرکتهای TP روی PC/X1 بود کنسل شده:Dداستان جایی جالبتر میشه که مایکروسافت میبینه Platinum Games که باهاش کلی چکو چونه زده بود که بیا واسه ما یه انحصاری بساز و بازیشون کنسل شد اما همین شرکت یه انحصاری کنسولی مشتی مثل Nier: Automata بدون تاخیر یا کنسل شدن داره روی PS4 منتشر میکنه اونم در حالیکه PG بصورت خودجوش Nier: Automata رو روی PS4/PC منتشر کرده و سونی هیچ تلاشی برای انحصاری کردنش انجام نداده:D

بعد که مایکروسافت میبینه سرشون همه جوره بی کلاه مونده و خودش و خریدارای Xbox One ترول ناجوری شدن(ترول که چه عرض کنم ترور:D) احتمالا سرویسی( Xbox Game Pass) که قرار بود تو یه زمان مناسب رونمایی بشه تا بتونن بیشترین مانور تبلیغاتی رو روش انجام بدن مجبور شدن برای عرض اندام و کم اثر کردن سیل بازیهای سونی این بازه زمانی رو انتخاب کنن که اوجش میشد February 28.
حالا این وضعیت رو با حرفای Spencer مقایسه میکنیم که کارهای ما پاسخ مستقیمی به رقبا نیست یا جای دیگه اشاره کرده بود قصد رسیدن به سونی و Playstation رو در یک رقابت مستقیم نداریم و خنده دار اینکه میگه اگه جلو هم بودیم باز من همین عقیده رو داشتمlol یه قلم 4K بلوری فیلمهای سینمایی فرصت شد چنان با هیجان و ترول تبلیغ کردن که انگار نسل بعد رو هم از الان بردن!بهتره این صحبتا رو تموم و مثل یه رقیب واقعی رفتار کنن نه اینکه بدلیل عقب بودن 50% ظاهر دوستانه بگیرن اما در کوچکترین فرصت تعریفاتشون رو تبدیل به ترول و حمله کنن!

آخرین ویرایش:

reach usa

کاربر سایت
Dec 28, 2009
1,209
نام
hassan

پس با توجه به حرفایه کارشناسانه شما موفقیت پلی استیشن یک نتیجه اشتباهات نینتندو بود از اونور پلی استیشن2 هم به خاطر اشتباهات نینتندو سر گیم کیوب ،سگا سر دریمکست و مایکروسافت سر ایکس باکس بود!!
این نسل هم مطمعنن اوج گرفتن پلی ۴ نتیجه اشتباهات مایکروسافت بودن!!
خواهشا قبل پست دادن همیشه یک نفس عمیق بکش
نسل هفتم و موفقیت ایکس باکس ۳۶۰ به راحتی زیر سوال بردی!! خیلیها به راحتی فراموش کردن مایکروسافت با ایکس باکس ۳۶۰ چه ایده هایی رو وارد گیم کرد و عملی کرد مانند ایکس باکس لایو
ایکس باکس آرکید که به هزاران نفر اجازه میداد که بازیهایه کوچیک و ایندی رو تو یه فروشگاه مجزا عرضه کنند که الان دنباله اون حرکت رو میبینیم ....
سیستم اچیومنت که به نظر من یه تحول بزرگ بود که بعدها سونی قشنگ الگو برداری کرد
هم ایکس باکس لایو هم آرکید و اچیومنت و خیلی چیزهایه دیگه کوچکترین چیزهایی بود که مایکروسافت وارد صنعت گیم کرد
واقعا متاسفم برا خییلها که به راحتی فراموش کردن
این روزها هم من تازه فهمیدم خیلی از کاربرهای سایت خودشون فروشگاه دارند و به خاط منافع شخصیشون به خیلیها میگن ایکس باکس باید بیست چهاری به اینترنت وصل باشی و این حرفها و ... !! و هنوز هم اکثرا فکر میکنن ایکس باکس به اینترنت نیاز داره به صورت همیشگی!!

این حرفهایی هم که مایکروسافتی ها زدن و بعضا نتونستن عملکنن در مورد سونی هم هست منتها اینجا مهم سوتی هایه مایکروسافته نه سونی !! گندهایی که سر پلی استیشن ۳ زد یا پلی استیشن ویتا یا پلی استیشن موو !! اینها مهم نیستم که
مهم اینه که سونی خداست

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,187
نام
سامان
هارد دیسک هم مایکروسافت اضافه کرد در تکمیل صحبت های فرد بالایی
نمیدونم نسلای پیشم این بحث ها بود یا نه ولی خداوکیلی بسه :D
اینجا همه عاقل و بالغن، فهم و شعور دارن نگاه میکنن بسته به سلیقشون انتخاب میکنن از این حواشی بیاین بیرون همه گیمریم ;)

Sent from my Gooshi using Tapatalk

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر