طرفداران ژانر FPS

ALBERT W3SKER

THE FATHER OF SURVIVAL HORROR
کاربر سایت
Dec 13, 2016
697
نام
بهزاد
farcry 2 یکی از اون بازی هایی بود که واقعا یوبی سافت پتانسیل بازی رو خودش با دست خودش سوزوند. یکی از بدترین بازی هایی بود که بازی کردم. بازی همه چیزی داشت ولی توی خوب به اجرا درآوردن المان های خودش داشت دست و پا میزد. دوتا مورد فوق العاده آزار دهندش یکی اون گارد پست ها بود که وقتی از دست دشمن درمیاوردیشون فقط کافی بود تا چند متر ازش فاصله بگیری، دوباره روز از نو روزی از نو، اصلا انگار نه انگار دو ساعت برای تسخیرش جنگیده بودی، دوباره کل گارد پست ری اسپاون میشد.
دومی هم خراب شدن سلاح ها بود. ببینید اینکارو stalker هم انجام داده بود ولی اینجاس که فرق یه بازی ای مثل stalker با بقیه مشخص میشه، اونجا نه تنها بد نبود بلکه کلی به هیجان بازی هم کمک میکرد ولی توی فارکرای 2 اینقدر این سیستم بد پیاده شده بود که دیگه حوصله آدم رو سر میبرد.
داستان بازی هم خوب بود، یادمه درباره یه شخصیت منفی به نام jackal ( شغال ) بود که به همه طرف های جنگ نخ میداد:D. ولی خب داستانش توی ضعف هاش گم میشد.
بهترین farcry نسخه 3 بود ، فوق العاده عالی بود، تمام ضعف هاش رو که پوشش داده بود هیچ کلی المان های useful و جدید هم اضافه کرده بود.
نسخه 4 هم متاسفانه بازیش نکردم، نمیتونم نظری بدم راجبش.

اره. ان گرفتن و از دست رفتن پادگان ها واقعا رو اعصاب بود.

نمیدونم چه فکری کردن. اصلا انگار ارزشی برای بازیباز قایل نبودن.

داستانش واقعا محتوا داشت. منتهی همون طور که گفتی زیر مشکلات گیم پلی گم میشه

• Like
Reactions: amir code and uriel

amir code

کاربر سایت
Mar 18, 2008
1,344
نام
amir hosein
جاداره یادی بکنیم از دوک:D
من فقط یه نسخه تو ps بازی کردم که اونم سوم شخص بود:D
منتظر جدیدش بودم که گیرباکس اومد مثلا رفع کنه فول های بازیو بدتر گند زد.:D
حالا خیلی که نسخه اولی رو دیده بودن میگفتن گیرباکس شاهکارکرده تازه.ببین اون اولیه چیبوده دیگه:D
راستی چندوقت پیش عکسای دووم رو که مثل کالاف میخواستن بسازنو دیدم...واقعا شانس اووردیم:D
دیشبم تریلر گیمپلی prey رو دیدم عالی بود.
حدود 1 ساعت اولش اومده بچه ها میتونید ببینید ولی من ندیدم گفتم اسپویل نشه.چون بچه ها که دیده بودن میگفتم یه نیمچه اسپویل بزرگ داره.

ALBERT W3SKER

کاربر سایت
Dec 13, 2016
697
نام
بهزاد
از سری هیلو چیزی زدین? همه نسخه ها را بازی کردم. به نظر من بهترین قسمت سری شماره سوم بود. عجب بازی بود. عجب داستانی. عجب گیم پلی و طراحی مراحلی. عجب موسیقی و عجب پایانی. هیولایی بود. مسترچیف کبیر یک تریلوژی را اپیک تموم کرد. :D

amir code

کاربر سایت
Mar 18, 2008
1,344
نام
amir hosein
از سری هیلو چیزی زدین? همه نسخه ها را بازی کردم. به نظر من بهترین قسمت سری شماره سوم بود. عجب بازی بود. عجب داستانی. عجب گیم پلی و طراحی مراحلی. عجب موسیقی و عجب پایانی. هیولایی بود. مسترچیف کبیر یک تریلوژی را اپیک تموم کرد. :D
من نسخه 3 رو بازی کردم بهترینش همدن 3 بود.halo reach هم بازی کردم.برخلاف شماره 3 ریچ تمش خاکستری شده بود.یه جو خاصی داشت.ریچ یجورایی خداحافظی بانجی کبیر بود.نسخه 4 هم خوب بود فقط خیلی کوچیک شده بود...اون حالوهوای 3 رو نداشت...odst هم منفاوت بود.نسخه 5 رو وقت نکردم هنوز.گذاشتم همین عید بازی کنم.
شماره 3 هیچوقت یادم نمیره.یه سفینه بود خیلی عظیم بود.باید میرفتی داخلش سیستمشو مختل میکردی.بعد باید سریع میومدی بیرون سریع ازش فاصله میگرفتی.بعد که برمیگشتی یه انفجار واقعا عظیمی رو میبینید که تا اونموقع(2007) نظیرش تو هیچ جا نبود.واقعا هیلو شوتر اول شخص رو تو کنسول تعریف کرد.شاید اگه هیلو نبو ما شاهد کالاف تو کنسول نبودیم.
بهترین پایان هم بنظرم نسخه ریچ بود.خیلی درام بود پایانش.امیدوارم نسخه 6 هیلو داستان درحدواندازه نام بازی باشه.
راستی شرمنده انقدر پست میدم.چون من دیوانه fps هستم:D

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
دیدم در مورد Far Cry بحث شده اومدم بگم که نسخه‌ی دوم واسه من بهترین نسخه‌ی سری تا به امروز بوده! میدونم این نظر محبوبی نیست و خیلیا باهاش مخالفن ولی نسخه‌های بعدی واسه من هیچوقت به اتمسفر و اون حس درگیری خیلی منحصر بفرد و خشنی که نسخه‌ی 2 داشت نرسید. قبول دارم بازی خیلی مشکل داشت و نسخه‌های بعدی خیلی پیشرفت کردن ولی همینطور خیلی چیزا رو هم از دست دادن. در کل بنظرم Hardcoreترین نسخه‌ی Far Cry بود ولی تو نسخه‌های بعدی واسه اینکه قشر بیشتری از گیمرا رو جذب کنه خیلی تغییر داشت که اون حس یونیک بازی رو از بین برده بود.
توی این مقاله‌ی IGN خیلی از من بهتر توضیح داده: http://www.ign.com/articles/2014/11/20/why-far-cry-2-is-still-the-series-best-game پیشنهاد می‌کنم مطالعه کنید.
البته من کلا از همه‌ی نسخه‌های Far Cry لذت بردم و بنظرم هیچ نسخه‌ی ضعیفی ازش وجود نداره حتی از Primal هم بشدت لذت بردم :D بنظر من Far Cry بهترین IP یوبیسافت هستش و کلا با سالانه شدن Far Cry اصلا مشکلی ندارم چون وقتی گیم‌پلی فان باشه مهم نیست هر سال عرضه میشه یا نه! برخلاف AC که بنظرم اصلا گیم‌پلی فانی نداره و نباید سالانه باشه :D(البته بهتره در مورد AC نگم چون با اینکه نظر شخصیه ولی ممکنه طرفدارا خوششون نیاد :D)
امیدوارم امسال نسخه‌ی پنجم رو معرفی کنن...البته شایعه‌هایی هستش که امسال عرضه میشه<:-Pبا اینکه بنظرم رسیدن به اون لول نسخه‌ی 2 خیلی بعیده ولی امیدوارم یه نسخه‌ی قوی و به یاد موندنی و نه صرفا یه نسخه‌ی بزرگتر و با ویژگی‌های بیشتر رو توی نسخه‌ی پنجم تحویلمون بدن :D

amir code

کاربر سایت
Mar 18, 2008
1,344
نام
amir hosein
دیدم در مورد Far Cry بحث شده اومدم بگم که نسخه‌ی دوم واسه من بهترین نسخه‌ی سری تا به امروز بوده! میدونم این نظر محبوبی نیست و خیلیا باهاش مخالفن ولی نسخه‌های بعدی واسه من هیچوقت به اتمسفر و اون حس درگیری خیلی منحصر بفرد و خشنی که نسخه‌ی 2 داشت نرسید. قبول دارم بازی خیلی مشکل داشت و نسخه‌های بعدی خیلی پیشرفت کردن ولی همینطور خیلی چیزا رو هم از دست دادن. در کل بنظرم Hardcoreترین نسخه‌ی Far Cry بود ولی تو نسخه‌های بعدی واسه اینکه قشر بیشتری از گیمرا رو جذب کنه خیلی تغییر داشت که اون حس یونیک بازی رو از بین برده بود.
توی این مقاله‌ی IGN خیلی از من بهتر توضیح داده: http://www.ign.com/articles/2014/11/20/why-far-cry-2-is-still-the-series-best-game پیشنهاد می‌کنم مطالعه کنید.
البته من کلا از همه‌ی نسخه‌های Far Cry لذت بردم و بنظرم هیچ نسخه‌ی ضعیفی ازش وجود نداره حتی از Primal هم بشدت لذت بردم :D بنظر من Far Cry بهترین IP یوبیسافت هستش و کلا با سالانه شدن Far Cry اصلا مشکلی ندارم چون وقتی گیم‌پلی فان باشه مهم نیست هر سال عرضه میشه یا نه! برخلاف AC که بنظرم اصلا گیم‌پلی فانی نداره و نباید سالانه باشه :D(البته بهتره در مورد AC نگم چون با اینکه نظر شخصیه ولی ممکنه طرفدارا خوششون نیاد :D)
امیدوارم امسال نسخه‌ی پنجم رو معرفی کنن...البته شایعه‌هایی هستش که امسال عرضه میشه<:-Pبا اینکه بنظرم رسیدن به اون لول نسخه‌ی 2 خیلی بعیده ولی امیدوارم یه نسخه‌ی قوی و به یاد موندنی و نه صرفا یه نسخه‌ی بزرگتر و با ویژگی‌های بیشتر رو توی نسخه‌ی پنجم تحویلمون بدن :D
عزیز چرا دیر اومدی به این تاپیک!!
دیوانه آواتارتم:D
اینکه نسخه 2 سخترین نسخه بود هیچ شکی نیست.گیم پلی بازی واقعا عالی بود ولی یسری ایرادایه عجیبی داشت که دوستان و خودت اشاره کردی مانع ازین شد که یه شاهکار بشه.راجعبه سالانه کردنم درسته حق با شماست ولی اینکه میگی فانه بنظرم یخورده زیاده روی کردی.دلیلمم شماره 3 این بازی هستش.داستان درگیرکننده ای داشت.شخصیت فوق محبوب واس رو معرفی کرد.
این نسخه 4 باعث شد ابهت فارکرای بیاد پایین.ضربه نهایی رو هم primal زد که دیگه همه اینو به چشم فان نگاه کنن.امیدوارم هرچه زودتر نسخه 5 معرفی بشه عشق کنیم.

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
والا بهزاد من توی تمام halo ها فقط نسخه 1 رو بازی کردم:D، اونم نه توی زمان خودش ، یه چند سال بعد، ولی واقعا خوشم نیومد از تم کلی بازی، البته فقط و فقط سلیقه ام رو بیان میکنم، بازی خیلی از لحاظ پارامترهای شوتر عالیه ولی با اینکه من خودم عاشق سبک sci fi هستم ولی به هیچ وجه نتونستم با دنیای هیلو ارتباط برقرار کنم متاسفانه، دلیلش رو هم نمیدونم واقعا:D.
راستی شرمنده انقدر پست میدم.چون من دیوانه fps هستم:D
اختیار دارین، این تاپیک رو اصلا برای همین بحث و گفتگو ایجاد کردیم، خیلی خوبه که شرکت میکنین و راجب این ژانر بحث میکنیم:).
Rock Paper Shotgun فار کرای ۲ رو جزو بهترین شوتر‌های تاریخ می‌دونه. :D نظر منم بهش نزدیک هست. :D
What Far Cry 2 Really Means: A Narrative Analysis
اینم مقاله خوبی هست در مورد داستان و آنالیز بازی.
واقعا؟:D باورم نمیشه این نظر شما دوتاست:D:D:D. البته سو تفاهم نشه ها، کاملا سلیقتون محترمه :D:x. ولی خب برام یکم عجیبه، آخه نسخه 2 ضعیف ترین نسخه بود توی سری، داستان عالی بود، گرافیک عالی، ماشین ها و درایوینگ خوب ،جنبه های فرعی بازی کلا خیلی خوب بود، ولی گیم پلی بازی منو روانی کرد:D، یعنی دو ساعت جون میکندم یه گارد پست رو آزاد میکردم بعد 4 قدم دور میشدم میدیدم دوباره ری اسپان شدن دشمنا اونجا:D، اون خرابی سلاح هاشم بدجورزی روی اعصاب بود، fallout 3 که یه بازی RPG بود اینقدر روی این خراب شدن اسلحه مانور نداده بود که اینا داده بودن:D. یعنی اولین بار که بازی رو تموم کردم به خودم قول دادم که اگه دیگه تا آخر زندگیم بازی ساخته نشه و نتونم بازیه جدیدی تجربه کنم ولی محاله که دوباره این بازی رو نصب کنم و بازیش کنم، در این حد با بازی مشکل داشتم من:D. به نظر من ایده و کانسپت بازی عالی بود و ثمره اش شد نسخه های بعدی مثل شاهکار نسخه 3 ولی خود شماره 2 برام فاجعه بود:D.
یه جای دیگه هم اگه اجازه بدی باهات مخالفت کنم علی رضا، اونم عرضه سالانه بازی هست، به نظرم اصلا و ابدا یوبی سافت نباید بره سمت عرضه سالانه این فرنچایز:D.

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
عزیز چرا دیر اومدی به این تاپیک!!
دیوانه آواتارتم:D
اینکه نسخه 2 سخترین نسخه بود هیچ شکی نیست.گیم پلی بازی واقعا عالی بود ولی یسری ایرادایه عجیبی داشت که دوستان و خودت اشاره کردی مانع ازین شد که یه شاهکار بشه.راجعبه سالانه کردنم درسته حق با شماست ولی اینکه میگی فانه بنظرم یخورده زیاده روی کردی.دلیلمم شماره 3 این بازی هستش.داستان درگیرکننده ای داشت.شخصیت فوق محبوب واس رو معرفی کرد.
این نسخه 4 باعث شد ابهت فارکرای بیاد پایین.ضربه نهایی رو هم primal زد که دیگه همه اینو به چشم فان نگاه کنن.امیدوارم هرچه زودتر نسخه 5 معرفی بشه عشق کنیم.
والا واسه من که شاهکاره :D شاهکار هم به این معنی نیست که بازی بی‌نقص باشه. خیلی از بازیها هستن که با وجود مشکلاتشون یه تجربه‌ی باورنکردنی و فوق‌العاده رو فراهم می‌کنن.
منظورتو در مورد فان متوجه نشدم! فان بودن مگه بده؟ :D کلمه فان رو واسه این نیاوردم که بگم Far Cry صرفا یه بازی سرگرم کنندس و چیز دیگه‌ای نداره... منظورم این بود که گیم‌پلی بازی همیشه سرگرم کننده بوده و هست و فرمول اصلی بازی تا زمانی که فان بودن و لذت بخش بودن گیم‌پلی از دست نره، اگه تکرار بشه مشکلی نداره. مثل COD که گان‌پلی همیشه جذاب و فانی داشته و داره و تکرار این گان‌پلی اصلا ایرادی نداره. (حالا با بقیه‌ی بخش‌های بازی کاری ندارم :D).
نسخه‌ی 4 و Primal هم با اینکه به پای نسخه‌ی 3 و مخصوصا 2 نمیرسن ولی بازم تجربه‌های لذت بخش و جالبی بودن <:-PVaas هم شخصیت باحالی بود :D
واقعا؟:D باورم نمیشه این نظر شما دوتاست:D:D:D. البته سو تفاهم نشه ها، کاملا سلیقتون محترمه :D:x. ولی خب برام یکم عجیبه، آخه نسخه 2 ضعیف ترین نسخه بود توی سری، داستان عالی بود، گرافیک عالی، ماشین ها و درایوینگ خوب ،جنبه های فرعی بازی کلا خیلی خوب بود، ولی گیم پلی بازی منو روانی کرد:D، یعنی دو ساعت جون میکندم یه گارد پست رو آزاد میکردم بعد 4 قدم دور میشدم میدیدم دوباره ری اسپان شدن دشمنا اونجا:D، اون خرابی سلاح هاشم بدجورزی روی اعصاب بود، fallout 3 که یه بازی RPG بود اینقدر روی این خراب شدن اسلحه مانور نداده بود که اینا داده بودن:D. یعنی اولین بار که بازی رو تموم کردم به خودم قول دادم که اگه دیگه تا آخر زندگیم بازی ساخته نشه و نتونم بازیه جدیدی تجربه کنم ولی محاله که دوباره این بازی رو نصب کنم و بازیش کنم، در این حد با بازی مشکل داشتم من:D. به نظر من ایده و کانسپت بازی عالی بود و ثمره اش شد نسخه های بعدی مثل شاهکار نسخه 3 ولی خود شماره 2 برام فاجعه بود:D.
یه جای دیگه هم اگه اجازه بدی باهات مخالفت کنم علی رضا، اونم عرضه سالانه بازی هست، به نظرم اصلا و ابدا یوبی سافت نباید بره سمت عرضه سالانه این فرنچایز:D.
فک کنم جای "بهترین" اشتباها نوشتی "ضعیف‌ترین" :D
حالا جدا از شوخی بیشتر اینا به سلیقه و چیزی که از یه بازی Far Cry می‌خوای بستگی داره. مثلا اون موقعی که همه داشتن مثل چی از نسخه‌ی 3 تعریف می‌کردن من داشتم می‌گفتم WTF is this ؟! :D نسخه‌ی 3 فوق‌العاده بود ولی اون چیزی که می‌خواستم نبود. توی می‌گی محاله دوباره برم سراغش ولی من همین الان که داریم دربارش صحبت می‌کنیم، وسوسه میشم که دوباره برم سراغش :D مشکلاتش رو هم ابدا انکار نمی‌کنم ولی من دوست دارم اون مشکلات برگردن ولی دوباره اون داستان و تنش و اتمسفر رو ببینیم :D البته عمرا دوباره چیزی مثل FC2 نمیبینیم چون خیلی محبوبیت کمتری نسبت به نسخه‌های بعدی داره :D
در مورد سالانه شدن هم من بدم نمیاد هر سال یه فارکرای داشته باشیم حالا نمیدونم تو چرا بدت میاد :D خیلیا می‌گن که ممکنه تکراری بشه ولی واسه من که گیم‌پلی بازی فوق‌العادست و وقتی یه چیزی فوق‌العادست پس اگه تکرار بشه خیلی هم عالیه :D و بدم نمیاد هر سال یه Open World اول شخص با طعم Far Cry رو تجربه کنم :D اینم توجه کن که منظورم این نیست که بدنش به یه استدیو تا توی یه سال یه چیزی سرهم کنن :D می‌تونن چنتا استدیو روی نسخه‌های مختلف کار کنن و هر سال یکیشون عرضه بشه :D بنظر من این چیزی نیست که مثل AC تکراری بشه چون گیم‌پلی خسته‌کننده‌ی AC رو نداره :D (حالا امیدوارم از اونجایی که اینجا مخصوص بازیای FPS هستش کسی از طرفدارای AC نیاد :D)

amir code

کاربر سایت
Mar 18, 2008
1,344
نام
amir hosein
والا واسه من که شاهکاره :D شاهکار هم به این معنی نیست که بازی بی‌نقص باشه. خیلی از بازیها هستن که با وجود مشکلاتشون یه تجربه‌ی باورنکردنی و فوق‌العاده رو فراهم می‌کنن.
منظورتو در مورد فان متوجه نشدم! فان بودن مگه بده؟ :D کلمه فان رو واسه این نیاوردم که بگم Far Cry صرفا یه بازی سرگرم کنندس و چیز دیگه‌ای نداره... منظورم این بود که گیم‌پلی بازی همیشه سرگرم کننده بوده و هست و فرمول اصلی بازی تا زمانی که فان بودن و لذت بخش بودن گیم‌پلی از دست نره، اگه تکرار بشه مشکلی نداره. مثل COD که گان‌پلی همیشه جذاب و فانی داشته و داره و تکرار این گان‌پلی اصلا ایرادی نداره. (حالا با بقیه‌ی بخش‌های بازی کاری ندارم :D).
نسخه‌ی 4 و Primal هم با اینکه به پای نسخه‌ی 3 و مخصوصا 2 نمیرسن ولی بازم تجربه‌های لذت بخش و جالبی بودن <:-PVaas هم شخصیت باحالی بود :D

حالا جدا از شوخی بیشتر اینا به سلیقه و چیزی که از یه بازی Far Cry می‌خوای بستگی داره. مثلا اون موقعی که همه داشتن مثل چی از نسخه‌ی 3 تعریف می‌کردن من داشتم می‌گفتم WTF is this ؟! :D نسخه‌ی 3 فوق‌العاده بود ولی اون چیزی که می‌خواستم نبود. توی می‌گی محاله دوباره برم سراغش ولی من همین الان که داریم دربارش صحبت می‌کنیم، وسوسه میشم که دوباره برم سراغش :D مشکلاتش رو هم ابدا انکار نمی‌کنم ولی من دوست دارم اون مشکلات برگردن ولی دوباره اون داستان و تنش و اتمسفر رو ببینیم :D البته عمرا دوباره چیزی مثل FC2 نمیبینیم چون خیلی محبوبیت کمتری نسبت به نسخه‌های بعدی داره :D
در مورد سالانه شدن هم من بدم نمیاد هر سال یه فارکرای داشته باشیم حالا نمیدونم تو چرا بدت میاد :D خیلیا می‌گن که ممکنه تکراری بشه ولی واسه من که گیم‌پلی بازی فوق‌العادست و وقتی یه چیزی فوق‌العادست پس اگه تکرار بشه خیلی هم عالیه :D و بدم نمیاد هر سال یه Open World اول شخص با طعم Far Cry رو تجربه کنم :D اینم توجه کن که منظورم این نیست که بدنش به یه استدیو تا توی یه سال یه چیزی سرهم کنن :D می‌تونن چنتا استدیو روی نسخه‌های مختلف کار کنن و هر سال یکیشون عرضه بشه :D بنظر من این چیزی نیست که مثل AC تکراری بشه چون گیم‌پلی خسته‌کننده‌ی AC رو نداره :D (حالا امیدوارم از اونجایی که اینجا مخصوص بازیای FPS هستش کسی از طرفدارای AC نیاد :D)
حرفت درسته شاهکار ربطی به کامل بودن اون اثر نداره...من به صورت عموم گفتم وگرنه شاید باورت نشه بعد بازی دووم و آواتاره نازت بهترین تجربه من تو این نسل کوانتوم بریک هستش:D
اونم بخاطره همون تجربه شخصی که خودت اشاره کردی:D
بحث فان بودن هم فکر کردم منظورت گیم فانی مثل sunset هستش:D
گیم پلی رو نمیگم منظورم جو بازی بود.:D
راستی ولف استاین بعد new order یه نسخه دیگم داد نشد بازیش کنم.یخورده میشه توضیح بدی چجوریه؟به پای new order میرسه؟

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835

کاملا حرفات رو درک میکنم:)، بعضی وقتا توی دنیای سرگرمی و علی الخصوص گیم این تفاوت نظرات پیش بیاد که به نظر من اصلا همین قشنگش میکنه:D. بعضی بازیا یدفعه جوری به آدم کیف میده بازی کردنشون که باعث میشه کاملا خلاف جهت جریان آدم رو مجبور کنه که به شدت از بازی مورد علاقش دفاع کنه، که کاملا درست و طبیعی هم هست و خودم هم بارها این اتفاق افتاده برام :D.
این farcry 2 از جهات زیادی واقعا شکل دهنده به نسخه های بعدی این فرنچایز بود، بعضی چیزاش مثل اون آتش زدن مراتع و ساواناهای آفریقا واقعا تجربه منحصر به فردی بود توی زمان خودش، اون وسعت محیط که من تقریبا فقط توی stalker دیده بودم تا اون موقع توی ژانر شوتر واقعا بی نظیر بود. کلا بازی فقط از جنبه گیم پلی برای من فاجعه بود:D، و نمیدونم چجوری شد که اینقدر منو زده کرد، وگرنه من کمتر پیش میاد که با یه بازی ای تا این حد مخالفت کنم:D. شاید انتظارم اون موقع یه چیزی شبیه original farcry بود، واسه همین نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم، یکم رنگ بندی و تمش هم عوض شده بود اگه یادت باشه، که توی نسخه های بعد برگردوندنش به همون فرم قبلی. ولی در کل بازی ای بود که موافق و مخالف زیاد داشت اما ممنونم از یوبیسافت که با ساخت اون نسخه قشنگ جهت دهی خیلی خوبی به بازی داد که بعدش شاهد شاهکاری مثل 3 و همینطور نسخه های بعد از اون بودیم:).
راجب سالیانه شدن، راستش من نظرم اینه که این تجربه قبلا امتحانش رو پس داده با سری COD . من خودم از طرفدارای شدید COD بودم تا MW3 ، ولی جدا الان حس میکنم یه بازی بدون ایده و صرفا ویترینی برای نمایش صحنه های سینمایی شده، نه گیم پلی ، نه گرافیک و نه طراحی مراحل رو درونش مشاهده نمیتونم بکنم. شاید از پس این فرم رو هر سال دیدیم اینجوری شدیم، نمیدونم واقعا دلیلشو، ولی خیلی میترسم که با سالیانه کردن فارکرای هم همین بلا سرشون بیاد، واسه همین دوست دارم هر چند سال یه بار این بازی رو با تمام زیبایی ها و هیجانش دنبال کنم. ضمن اینکه بعضی بازیا مثل farcry که پدیده سال عرضه خودشون بودن و یه جورایی شگفت زده کردن همه رو با ریلیزشون، یه جایگاه ویژه ای براشون باز میشه بین علاقه مندای گیم و همه دوست دارن همیشه توی اون جایگاه ببیننشون. که با نسخه 3 قشنگ این حس من اغنا شد و شدیدا یوبی سافت رو برای ساخت چنین پدیده ای ستایش کردم که نام بازی رو همونطور پر آوازه نگه داشت:).

ALBERT W3SKER

کاربر سایت
Dec 13, 2016
697
نام
بهزاد
این نسخه از ولفنشتاین عالی بود

return to castle wolfenstein - 2001

واقعا بازی غولی بود.یادمه ان موقع به بهضی ها میگفتم از مدال افتخارهای ریلیز شدن ان زمان بهتره.سر حرف خود هم هستم.ازش بسی لذت بردم:D

• Like
Reactions: uriel and amir code

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
من فکر می‌کنم اولویت‌ها فرق دارن، برا همین یک بازی برا یه نفر می‌شه جزو بهترین بازی‌های عمرش، برا یه نفر دیگه (علی‌:D) می‌شه یکی‌ از ضعیف‌ترین بازی‌های شوتر. فارکرای ۲ از منظر گیمپلی محض چیز خاصی‌ برا ارائه نداره (مخصوصاً الان). اما داستان و اتمسفر واقعا فوق‌العاده‌ هستن، از بهترین‌های تاریخ گیمینگ به نظرم. گیمپلی هم دقیقا با محوریت همین دو عنصر ساخته شده، تو فارکرای دو قرار نیست گیمر از طبیعت آفریقا و کشتن دشمنان لذت ببره، بلکه هدفش اینه که عذاب بکشه و سعی‌ کنه که زنده بمونه. :D کل گیمپلی هم مبتنی‌ بر همین موضوع هست، حالا یه سری ایرادات تو طراحی گیمپلی داشتن که بازی رو حتی عذاب آوار تر از چیزی که باید میشد کردن، اما به طور کلی‌ هدف استودیو از فارکرای ۲ این نبود که گیمر چند بار بازیش کنه، هدف این بود که یک بار بازی کنه و تا آخر عمرش یادش بمونه. :D دقیقا مثل فیلمی مانند اینک آخرالزمان. :D
متأسفانه (خوشبختانه در نظر شما :D) این رویکرد تو شماره‌های بعدی عوض شد و تبدیل شد به همون از طبیعت لذت ببر و دشما رو بکش و از اونم لذت ببر. :D
یک نکته جانبی جالب هم اینکه سری FC از منظر فنی، مخصوصاً از نظر هوش مصنوعی جزو سطح بالاترین بازی‌های صنعت هستن. Design و هوش مصنوعی FC4 یه چیز تاریخی‌ بود اصلا. :D

• Like
Reactions: uriel and FUTURE

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر