الزام فروشندگان بازی‌های PS4 و Xbox One به نصب هولوگرام بازی‌های مجاز

آیا با این تصمیم بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای موافق هستید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    133

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
upload_2017-1-14_22-4-6.png

رئیس ستاد مبارزه با بازی‌های غیرمجاز رایانه‌ای اعلام کرد که فروشندگان بازی‌های PS4 و Xbox One باید برای فروش قانونی محصولات خود که از نظر بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای مشکلی ندارد درخواست هولوگرام کرده و آن را بر روی محصولات نصب نمایند.

خسرو کردمیهن رئیس ستاد مبارزه با بازی‌های غیرمجاز رایانه‌ای گفت: «اخیرا جلسه‌ای با مسئولان اتحادیه دستگاه‌های صوتی و تصویری درباره برخوردهای تندی که با برخی از فروشندگان بازی‌های کنسول‌ها شده بود، داشتیم که در این جلسه تلاش شد تا راهکاری برای این معضل اندیشیده شود. در این جلسه بنا شد تا برای پروانه‌دار شدن بازی‌هایی که محتوای نامناسبی ندارند، اما از مجاری غیرقانونی به دست فروشندگان و در نهایت مصرف‌کنندگان می‌رسد، راهکاری مد نظر قرار گیرد.»

وی خاطرنشان کرد با توجه به اینکه بسیاری از بازی‌ها از مراجع غیررسمی وارد بازار کشور می‌شوند باید تدابیری اندیشیده شود که تا فروشندگان از مراجع قانونی محصولات خود را تهیه و بازی‌های خود را پروانه دار کرده تا پلیس بتواند در بازرسی‌های خود از قانوی بودن بازی‌ها مطلع شود.

کردمیهن ادامه داد: «نیاد ملی ‌بازی‌های رایانه‌ای اعلام آمادگی کرده که به همه بازی‌های مجاز کنسول‌ها، هولوگرام داده شود تامشکلی برای متقاضیان به وجود نیاید. این هولوگرام‌ها تحت نظارت بنیاد روی بازی‌ها نصب خواهد شد و بعد از آن هیچ مشکلی برای فروشندگان در بازرسی‌ها، صورت نخواهد گرفت.»

هزینه نصب هولوگرام برای هر برچسب 200 تومان در نظر گرفته شده است.

منبع

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
یه چیز جالب ، ما موقع خرید کردن بازیهای ریجن ۲بدمون میاد کلمات عربی روش نوشته شده باشه ، خودم موقع خرید کنسول PRO که عکساشو براتون گذاشتم مدلی که اماراتی بودو عکس سک بوی روش داشت طرف ۳۰۰ ارزونتر میداد ، رفتم به خدا ۳۰۰ دیگه دادم اروپا رو برداشتم :D ،
کار از بد اومدن در حال حاضر گذشته ، نجسه این کاور:D
پ ن : از چن وقت دیگه شاهد تاپیکهای فروشمون خواهیم بود که آپشنی غیر از لیمیتد اضافه میشه ، قاب بدون هولوگرام اوریجینال:D
و تاپیکها پر میشه از اینکه آقا مال ما این قسمتو داره یا نه توی بازی اگه هولوگرام دارشو بخریم =)) یادتونه ؟:D
این دقیقا برای منم پیش اومد یه بازی پلمپ رو میداد ۱۰۰ تومن(قیمت اصلی ۱۵۰-۱۶۰) .... رفتم بگیرم دیدم ریجن ۲ عربیه .... اصلا صورتم مچاله شد ... گفتم ریجن ۱ ندارید ... خلاصه نتونستم راضی به خرید شم

• Like
Reactions: amirone

reach usa

کاربر سایت
Dec 28, 2009
1,209
نام
hassan
من اواسط نسل هفت تو پاساژ قم مغازه داشتم خوب یادمه یکی از این طرح ها شد به لیست دادن دست ما که این بازیها ممنوع هست ما که تا یک ماه اونجا فقط به لیست میخندیدیم گیرز اف وار رو زده بودن کریمز اف وار ... جی تی آی و دزد در شهر رو این چرندیات حیف اسم بازیها الان خاطرم نیست !!! در کل اونجا مثل شب هایه برره اس یه بودجه که دستشون میاد نود درصد رو حاپولی میکنن مابقی رو هم برا لایروبی رودخانه برره اختصاص میدن که میشه همون بازیهایه غیر مجاز که اونم از رو کاور بازی تشخیص میدن بازی غیر مجازه به این صورت که اگه رو کاور موجود ماده ایی باشه بازی غیر مجازه

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,464
نام
امین
این واقعا تز دوستانه و از خودم نمیگم! یکی از اشخاص بنیاد و صاحب منصبانش که اتفاقن داور جشنواره گیم تهران هم هست، برای خود من تعریف میکرد که چطور جن ها به خونش حمله کردن، رفته جنگیر آورده ایشون هم بعد از کلی تشریفات جن رو کرده تو کوزه آتیش زده!!! قیافه طرف رو هم ببینی فکر میکنی یکی از مفاخرین علمی کشوره. کلی پول داده جنگیر بیاد جن رو بکنه تو کوزه که یه وقت شب که خوابه نیاد سروقتش. این آدم ها دارن برای ما قانون میزارن و تعیین تکلیف میکن چیکار کنیم، چیار نکنیم، چی بسازیم، چی نسازیم، چی بازی کنیم، چی بازی نکنیم و ....

این که خوبه یه بنده خدایی تعریف کرد که یه گربه رو زده یهو گربه شده یه غول و زده تو صورتش!
من خندیدم بلند و جمع طوری بهم خیره شد که فهمیدم من دیوونم حتمن! که باور نمیکنم این مورد رو....
---

هولوگرام تحت هر شرایطی حس نداشتن عقل رو به ادم میده چون رده سنی اون گوشه نوشته شده و کافیه واسه ملت.

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,464
نام
امین
یه چیز جالب ، ما موقع خرید کردن بازیهای ریجن ۲بدمون میاد کلمات عربی روش نوشته شده باشه ، خودم موقع خرید کنسول PRO که عکساشو براتون گذاشتم مدلی که اماراتی بودو عکس سک بوی روش داشت طرف ۳۰۰ ارزونتر میداد ، رفتم به خدا ۳۰۰ دیگه دادم اروپا رو برداشتم :D ،
کار از بد اومدن در حال حاضر گذشته ، نجسه این کاور:D

بیخیال داداش این دیگه خوده نژاد پرستیه شما برو ببین همین تفکر ضد عرب رو کیا دارن تو مغز ملت میکنن.

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,464
نام
امین
این دقیقا برای منم پیش اومد یه بازی پلمپ رو میداد ۱۰۰ تومن(قیمت اصلی ۱۵۰-۱۶۰) .... رفتم بگیرم دیدم ریجن ۲ عربیه .... اصلا صورتم مچاله شد ... گفتم ریجن ۱ ندارید ... خلاصه نتونستم راضی به خرید شم

یه سفر بری یه کشور عربی و خودت خیلی چیزها رو ببینی نظرت عوض میشه.

وقتی بوگاتی از 50 متری به احترامت وای میسه تا از خیابون رد شی و نه خبری از بوق و داد و بیداده میفهمی همین اعراب خیلی از ما جلو زدن همین که کلی شرکت های بزرگو برند اونجا شعبه دارن خودش کلی حرف توشه ...
در کل نژادپرست نباشیم >:D<
---

هولوگرام محکوم به شکسته :-q

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
یه سفر بری یه کشور عربی و خودت خیلی چیزها رو ببینی نظرت عوض میشه.

وقتی بوگاتی از 50 متری به احترامت وای میسه تا از خیابون رد شی و نه خبری از بوق و داد و بیداده میفهمی همین اعراب خیلی از ما جلو زدن همین که کلی شرکت های بزرگو برند اونجا شعبه دارن خودش کلی حرف توشه ...
در کل نژادپرست نباشیم >:D<
---

هولوگرام محکوم به شکسته :-q
نمیدونستم جزییات بازی که میخوای ارشیو کنی ... چه ربطی داره به بوگاتی و نژاد پرستی و چرت و پرت داره .. در کل موفق باشی ... فارسی یا ژاپنیم روش نوشته بود من نمیخریدم ... ذهنیتتون رو اصلاح بفرمایید.

• Like
Reactions: Grey Warden

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
وافعا پولتون اضافی کرده فقط میشه همینو گفت حالا عربی باشه یا انگیلیسی چه دخلی به منو و شما داره عربی باشه میریم تو دهن زمین ؟! فقط باید گفت ذهنیتتون اصلاح کنید در حقیقت به خودتون بگید اینو
من انچارتد کالکشن 60 خریدم عربی

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین
اصلا چیز عجیبی نیست این اتفاقاتی که داره در ایران میفته ! وقتی شما با یه سیستم ایدئولوژیک در راس تمامی ارگان های مملکت مواجه میشین آخر و عاقبت این مملکت همینی میشه که میبینید . هر چی استعداد هستش داره از این مملکت میره چون هیچ جایی نیست برای این که استعداد خودش رو نشون بده . مثلا میخوان صنعت گیم رو در ایران به وجود بیارن !!! زرشک !!! تا آزادی فکری نباشه ، تا آدم اختیار نداشته باشه که چی بسازه و چی نسازه داستان همینه !! شرکت های خصوصی و سرمایه گذاری و قانون درست حسابی که اصلا بماند !!!
خداییش میدونستین اگه صنعت گیمینگ در ایران جدی گرفته میشد فقط چقدر اشتغال به کار صورت میگرفت !! از آهنگساز و داستان نویس و برنامه نویس و مهندس سخت افزار و کارگردان هنری و هزار تا بخش دیگه بگیرین که میشد اشتغال به کار کرد و دیگه شاهد نباشیم یه باره داریم تو خیابون راه میریم و یکی کنار دیوار نباشه که داره به زیبایی ویولون میزنه و بعد با خودمون میگیم چنین آدم هنرمندی داره این جا چیکار میکنه !!! چرا داره تو خیابون به این زیبایی ساز میزنه که یه پول بخور نمیری در بیاره و هنرش رو این طوری در اختیار مردم قرار بده !!!شک ندارم از این نوع آدما زیاد تو خیابون دیدین !!!

این مسئولان ......... کلا با تجدد مشکل دارن آقا . یعنی هر چیزی که میخواد از بنیان به وجود بیاد باید چیزی باشه که اینا میخوان !!!

از دید اینا این بازی ها و یا کلا هر چیزی که همگی فرهنگ غربی رو دارن تبلیغ میکنن و فراماسون و شیطان پرستی و فساد و افول اخلاقی رو از طریق بازی های غربی دارن وارد ایران میکنن و اصلا تمامی بدبختی های ما از غربی هاست !!!!!!! از دید اینا اصلا غرب بازی میسازه که ما جوانان همیشه در صحنه شرقی به خصوص ایران رو از راه به در کنن آقا جان !!! آره بابا جان !!

کلا اینا رو ول کنی میگن تشریف ببرین 1400 سال پیش و با شتر رفت و آمد کنین و ........

خلاصه از ماست که بر ماست .......

آخرین ویرایش:

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
کلا یه بوس تو بازی باشه بازیرو مبتذل اعلام میکنن..این خط این نشون..هرچند ما از بتل 3 بالاتر نداریم تو ایران غیر قانونی شد..اما نتیجش چی شد ؟ شذ پرفروش ترین بازی تاریخ ایران.

• Like
Reactions: Sarvior

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
دوستان من ، میشه دلیلهای زیادی در مورد سیستمو عقب افتادگی کشورمون در مقابل اعراب آورد ، ولی نمیدونم نپسندیدن کاور بازی با کلمات دیگری جز انگلیسی چه ربطی به نژادپرستیو بالاکشیدن پرستیژمون نسبت به کشورای دیگه داره !! ، برای خودمون که ارزش قائلیم در انتخاب خرید ، شما میری رستوران نگاه منو نمیکنی ؟ ، از خریدی که داری نباید لذت ببری ، لذت نباید ببری از انتخابت ؟ اینها شخصیه ربطی به مسائل خاور میانه نداره :D . من اگر لذت نبرم منصرف میشم .

• Like
Reactions: vaan 2

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
منموندم اینا تکلیفشون با خودشون چیه وقتی بازی قاچاق وارد میشه هولوگرام می خوان برا کجاشون؟
گیر همون 200 تومن هستن. خودت حساب کن ببین چقدر پول میشه

amir-yorke

کاربر سایت
Mar 11, 2007
170
نام
امیر
یادمه یه مدت واسه گوشی ها هم برچسب و هولوگرام "مد" (!) شد بعد یه بابایی بود میومد تو پاساژ برچسب اورجینال به صورت عمده میفروخت.
کلا حیات بعضی چیزها گره خورده به ایجاد بحران و فشار آوردن تا حد مرگ.

• Like
Reactions: all4u

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر