پروژه Half-life به خاطر سیاست های کمپانی Valve مرده است

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,709
نام
Ebrahim
half-life_3.jpg
طبق شایعات منتشر شده، پروژه ساخت Half-life 3 هیچوقت وجود نداشت و هیچوقتم ساخته نخواهد شد.در ادامه با بازی‌سنتر همراه باشید.

ادامه Half-life ممکن است هیچوقت ساخته نشود و Half-life 3 هیچوقت به طور رسمی ساخته نمی شود. طبق گزارشات منتشر شده از منابع مختلف و مصاحبه با اینسایدر ناشناس Valve.

قبلا وبسایت GameInformer نمونه های اولیه مراحل ساخت عنوان Half-life 3 را افشا کرده بود. طرفداران میخواستند بدانند این همه حجم زیاد اطلاعات از کجا آمده است. امروز GameInformer مصاحبه ای با منبعی ناشناس ترتیب داده است.

با هم نگاهی داشته باشیم به مصاحبه GameInformer با این منبع ناشناس:

«چیزی به اسم Half-life 3 وجود ندارد. Valve هیچوقت Half-life 3 معرفی نکرد. آنها بعد از عرضه Half-Life 2 آمدند و به ما گفتند بازی سه قسمتی خواهد بود. ما فقط آن دو بازی را ساخته بودیم قول قرار های داده شده اما وعده ها برآورده نشد. و ما هر فکری که در مورد بازی کامل یا ادامه آن داشتیم هیچوقت رنگ واقعیت به خود نگرفت.»

در همان زمان بود که کمپانی Valve اعلام کرد هرکسی که می تواند برای روی پروژه ای مرتبط با Half-Life کار کند منبع ناشناس در این مورد می گوید:« شاید ده بار این اتفاق افتاده است گاهی تیم های 40 نفره نمونه های اولیه بازی را می ساختند. متاسفانه بدون حمایت اقشار بالای، این پروژه های عظیم فقط نابود شدند.»

«وقتی که در حال ساخت قسمتی دیگر برای Half-Life 2 بویم احتمالا بهترین و قوی ترین کارمان نسبت به پروژه های دیگر مرتبط با Half-Life بود.»

«بدون شک بسیاری از مسائل برای Valve در حال تغییر هستند. شما باید افراد زیادی با مدیرت بسیار خوب برای این پروژه به بزرگی Half-Life به کار بگیرد. تنها چیزی که برای ساخت قسمت سوم Half-Life نیاز است جدیت در و با اهمیت بودن در این کار است.»

«ارتباطی که در مورد قسمت سوم Half-Life با gabe newell و کسانی که در Valve نشسته اند وجود دارند اینه که، آنها کاری کردند که این بازی از شدت گرسنگی بمیرد.»

لینک منبع

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
دقیقا میدونستم که سرانجام این بازی و این فرنچایز به اینجا ختم شده، چند بار هم توی اخبار مرتبط باهاش گفته بودم. اگه واقعا قرار بود این بازی ساخته بشه اینهمه آدم که روی نسخه های ۱و ۲ کار کرده بودند از valve بیرون نمی اومدند. تازه جالبتر اینه که حتی plan هایی برای ساخت half life بعدی بصورت real time strategy هم بوده که خداروشکر کنسل شده.
در کل این فذنچایز به تاریخ پیوست، من که دیگه ذره ای هم به ساختش امیدی ندارم، حتی به نظرم دیگه اصلا نباید ساخته بشه با این شرایط.
دو شماره این بازی تاریخ ساز همیشه بصورت افسانه و با ابهت هر چه تمامتر در خاطرات من و هم نسل های من باقی موندن. و البته باید گفت که تلخترین اتفاق صنعت گیم هم میتونه ادامه نداشتن بازی ای با این حجم و وسعت باشه، اینهمه انتظار برای دونستن سرنوشت freeman و عاقبت حجوم کمباین ها به زمین و در آخر هم باقی موندن تمام سوالات و پیچ و تاب های داستانی و... خداحافظی باهاش....

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
والو یه جوریه سیستمش که اصولا اینجور نیست که رییس داشته باشه و بگه فلانی، فلان جا کار کن، هرکی روی هر پروژه ای حال کرد می ره و به همین دلیل عملا هیچکی این هایپ رو نداره که بشینیه یه بازی جدید بسازه و در حال حاضر همه یا VRـن، یا دوتا 2 و قسمت خیلی کوچیکی هم TF2 و CS GO هستن. تا زمانی که سیستم مدیریتیش این مدلیه باید بیخیال HL3 بقیه 3 ها شد. حتی دلیل ساپورت افتضاح استیم هم حدس می زنم همینه، ترجیه می دن ملت روی قسمت های پرهیجان کار کنن نه امور مشتریان:D

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
من که خیلی وقته بیخیالش شدم
ولی امیدوارم چندتاportalدیگه بسازن
به یهOrange Box هم راضیم:D همون قدیمی ها+portal 2:D
نسل قبل که عادت داشتم هر سال بشینم hlوportalهاروبازی کنم دلتنگم شدید:D

• Like
Reactions: ehsanservat

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
کلا دیگه دنبال بازی از Value نباشید بعد از موفقیت چشم گیر و روزافزون استیم اینا کلا از بازیسازی اومدن کنار و انرژیشون گذاشتن کامل رو استیم به نظرم نه تنها HF3 بلکه بازی هایی مثل Portal هم مردن و تموم شدن

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
e0234469b2a9c468bb812677439e8045.jpg

ما همچنان اميدواريم

Sent from my iPhone using Tapatalk

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,772
یعنی الان این کمپانی با این عضمت هیچ بازی خاصی در دست ساخت نداره؟
فکر کنم مقصر اصلی اون کنسول بازیشونه. یادمه یه شایعه اومده بود مبنی بر اینکه hl 3 قراره انحصاری کنسولشون باشه.
حداقل یه نسخه دیگه left 4 dead بسازن بعد در بازیسازیو تخته کنن.

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,826
نام
مهراد
من فکر میکنم نباید انتظار داشته باشیم با این هایپ عظیمی ک پشت شایعات این بازی بود ، اصلا بازی ساخته بشه. فکر میکنم اگه ساخته هم بشه موفقیت دو نسخه اول رو تکرار نمیکنه ک هیچ ، از بس ملت تو کف بازی موندن یهو ی چیزی تحویل میگیرن ک زمین تا اسمون با اون دو نسخه فرق داره.
در کل دمش گرم valve که حداقل بازی خاطره انگیز و تکرار نشدنی cs رو برای ما گذاشت

• Like
Reactions: king of north

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,755
نام
مراد حلیمی
ادامه حیات اثر جادوانه و بزرگی مثل HALFLIFE دو حالت داره :

1- اگر تمامی افراد کار بلد شماره های قبل یا مدیران فعلی و افراد متخصص جدید واقعا رو بازی نظارت داشته باشن و برای خرج کردن هم محدودیت نباشه اونوقت ادامش ساخته نشه واقعا باید افسوس خورد و ....... .

2- ولی وقتی اکثر افراد درگیر شماره های قبل دیگه تو استودیو نیستن و مدیران هم تمایلی یه ادامه ساختش ندارن بازم ارزش داره ادامه بازی ساخته بشه؟؟؟ادامش ساخته بشه تا یه چیز داغونی در بیاد؟؟ارزششو داره واقعا؟؟

در نتیجه وقتی ما تو حالت دوم فعلا به سر می بریم چه بهتر که ادامش ساخته نمیشه....... .بذاریم همون شاهکار بمونه

.

Mr.unknown

کاربر سایت
Aug 29, 2012
434
با در نظر گرفتن تمام شرایط یک چیزی را می‌توان فهمید:

تا قبل از سال 2025 به هیچ وجه اثری از Half-life 3 نخواهد بود، حتی اگر دو-سه سال بعد ساخت این بازی شروع شود و با جدیت و توجه کامل توسعه یابد چند چیز سرعت انتشار بازی را کاهش می‌دهد:

1. با توجه به ورود به عصر واقعیت مجازی و پیش‌رو بودن این فرانچایز در صنعت گیم، بسیار بعیده که از این فناوری پشتیبانی نکنه، همین پروسه توسعه را طولانی‌تر می‌کند.

2. تا چند سال دیگر نسل هشتم کنسول‌ها به پایان خودش نزدیک می‌شه و به نسل نهم کنسول‌ها وارد می‌شویم، با توجه به سیاست انتشار چندسکویی که شرکت Valve دارد این یعنی Half-life 3 باید در کنار ویندوز و لینوکس برای کنسول‌های نسل 8 و 9 هم عرضه شود که با توجه به تعهد و سابقه شرکت سازنده به ارائه محصول باکیفیت بر روی سکوهای مختلف، پروسه ساخت بازی طولانی‌تر می‌شود.

لذا در خوش‌بینانه‌ترین حالت، بازی Half-life 3 بین سال‌های 2025 تا 2030 عرضه خواهد شد؛

به هرحال بازی Half-life 3 یک روز ساخته خواهد شد اما شخصا بسیار بعید می‌دونم تا قبل از 2030 شاهد انتشار آن باشیم.

• Like
Reactions: masoud101

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
با در نظر گرفتن تمام شرایط یک چیزی را می‌توان فهمید:

تا قبل از سال 2025 به هیچ وجه اثری از Half-life 3 نخواهد بود، حتی اگر دو-سه سال بعد ساخت این بازی شروع شود و با جدیت و توجه کامل توسعه یابد چند چیز سرعت انتشار بازی را کاهش می‌دهد:

1. با توجه به ورود به عصر واقعیت مجازی و پیش‌رو بودن این فرانچایز در صنعت گیم، بسیار بعیده که از این فناوری پشتیبانی نکنه، همین پروسه توسعه را طولانی‌تر می‌کند.

2. تا چند سال دیگر نسل هشتم کنسول‌ها به پایان خودش نزدیک می‌شه و به نسل نهم کنسول‌ها وارد می‌شویم، با توجه به سیاست انتشار چندسکویی که شرکت Valve دارد این یعنی Half-life 3 باید در کنار ویندوز و لینوکس برای کنسول‌های نسل 8 و 9 هم عرضه شود که با توجه به تعهد و سابقه شرکت سازنده به ارائه محصول باکیفیت بر روی سکوهای مختلف، پروسه ساخت بازی طولانی‌تر می‌شود.

لذا در خوش‌بینانه‌ترین حالت، بازی Half-life 3 بین سال‌های 2025 تا 2030 عرضه خواهد شد؛

به هرحال بازی Half-life 3 یک روز ساخته خواهد شد اما شخصا بسیار بعید می‌دونم تا قبل از 2030 شاهد انتشار آن باشیم.
در حال حاضر مشکل VR اینه که بخوای راه بری توی بازی سرگیجه می گیری، چون چشمت داره به مغزت می گه در حال حرکتی ولی گوشت می گه ثابت نشستی(مثل اتفاقی که موقع با گوشی کار کردن توی ماشین می افته، البته برعکسش). اگه بخواد واسه VR باشه HL3 باید این مشکل حل بشه اول. الان اکثر بازی ها VR شما تلپورت می کنی، راه نمی ری که این مشکل پیش نیاد.

• Like
Reactions: Destruction

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
با در نظر گرفتن تمام شرایط یک ساخورا می‌توان فهمید:

من خیلی بعید میدونم دیگه ساخته بشه :) و به قول دوستمون half life G با این اوضاع ساخته هم نشه خیلی بهتره.

Mr.unknown

کاربر سایت
Aug 29, 2012
434
من خیلی بعید میدونم دیگه ساخته بشه :) و به قول دوستمون half life G با این اوضاع ساخته هم نشه خیلی بهتره.
برای چی معتقدید ساخته نشه بهتره؟ |:

حالا توسعه‌دهندگان نسخه‌های قبلی بازی از کمپانی رفته باشند، آیا دیگه آدم‌های خوش ذوق، خوش سلیقه و خلاق وجود ندارند که بازی رو با کمک اون‌ها بسازند؟!

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
برای چی معتقدید ساخته نشه بهتره؟ |:

حالا توسعه‌دهندگان نسخه‌های قبلی بازی از کمپانی رفته باشند، آیا دیگه آدم‌های خوش ذوق، خوش سلیقه و خلاق وجود ندارند که بازی رو با کمک اون‌ها بسازند؟!
بطور صد در صد که نمیشه گفت بازی خوب میشه یا بد میشه :) واقعا یه چیز ۵۰ ۵۰ هستش. مثلا همین doom هم یه تیم کاملا جدید تقریبا روش کار کردن ولی بازی خیلی خیلی عالی شد، ولی خب
توی اکثر موارد هم نتیجه خوبی نداده، ضمن اینکه نویسنده اصلی بازی که universe و دنیای فوق العاده بازی خل کنخلق کرد هم از کمپانی رفته. بعد میدنی چیه، بازی هایی مثل half life طوری هستن که گیمرا حتی به خوب بودنشون هم قانع نیستن، باید شاهکار باشه، باید مبدع باشه، باید انقلابی باشه. حالا به نظرت تیمی به جز تیم اصلی بازی میتونه یه همچین تجربه ای رو خلق کنه؟! من میگم نه، نظر شخصیم اینطوره :) .
الان از بازی های قدیمی فقط doom بوده که یه کامبک فوق الهاده داشته، wolfenstein tno هم خیلی خوب بود البته. ولی اکثرا سخته که بیفتن توی خط صحیح ساخت. این قضیه برای half life خیلی ریسکی تر و خطرناکتره با توجه به عقبه درخشانش.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر