Tim Sweeney اعتقاد دارد گیمرهای جوان در حال دوری کردن خود از کنسول ها هستند

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,709
نام
Ebrahim
Untitled.png
Tim Sweeney رییس Epic Games و خالق موتور بازی سازی Unreal Engine در جدیدترین مصاحبه اش با Glixel، اعتقاد دارد گیمرهای جوان در حال دوری کردن خود از کنسول ها هستند.در ادامه با بازی‌سنتر همراه باشید.

«جوانان امروزی درحال بزرگ شدن با موبایل ها هستند. آنها با راه های مختلف بازی های مختلف و جدیدی را تجربه می کنند و این باعث میشود جلسات بازی در طول روز بسیار کمتر شود. این یک نوع تجربه نیست که شما 4 ساعت یکجا بنشینید و یک بازی را انجام دهید. طبق آن چیزی که من مشاهده کردم، گیمرها و علاقمندان به بازی ها بیشتر و بیشتر به سمت PC تمایل پیدا می کنند و من فکر می کنم PC تبدیل شده است به راهی بهتر برای بازی کردن.»

لینک منبع

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,162
نام
سبحان
تا حدودی با حرفش موافقم.ولی خب کنسول ها هم بخاطر داشتن انحصاری ها و صرفه اقتصادی، فروش و مخاطب زیادی دارن و خواهند داشت

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
به نظر من این حرف ها چرت و پرتی بیش نیست همیشه بوده هر چند وقت یک دفعه یکی میاد ول میده وسط اما حقیقت ماجرا داره چیز دیگه ای نشون میده .
فکر نمیکنم منظور الان باه این قضیه کال 20 سال دیگست

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
ایشون خودش هم نمیدونه منطقش چیه ، اسمارت فونو بسط داده به PC ، چه ربطی داره کسی که با موبایل کار میکنه گروه خونیش حتماPCه ، دلیل کم شدن جلسات بازی گیمرا وقتشونه برا همین وسیله ی همراهی مثل اسمارت فون در دسترسو سهولت استفاده داره . یه چیزی زده اومده سر مصاحبه :D

• Like
Reactions: ehsanservat

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
با اینکه از اصل و ریشه یه PC گیمرم ولی به هیچ وجه طرز فکرش رو دوست ندارم و قبول ندارم.
کلا همینجوری فکر میکنه که در بازی های AAA رو تخته کرده این epic games. خدایی اون زمان که Unreal و Gears میساخت کجا و الان کجا!!!
کنسول ، PC و موبایل همیشه کاربرای خودشون رو دارن، هیچوقت یه همچین اتفاقی نمیفته که همه با هم کوچ کنن روی یه پلتفرم خاص. هر کدوم advantage خودشون رو دارن و یه سری گیمر و مخاطب رو سمت خودشون میکشن.

TCSCELL

8
کاربر سایت
Dec 5, 2007
17,779
نام
سینا
بیشتر از اینکه گیمرها رو از کنسول دور کنه، موج جدیدی از گیمرها رو بوجود آورده.
آمار فروش کنسول ها که نشون میده مخاطبشون نه تنها کم نشده، بلکه بیشتر هم شده. این استفاده روزافزرون از اسمارت فون ها، به معنی این نیست که طرف کنسولش رو میفروشه میره اسمارتفون میخره که تو مترو و اتوبوس هم بازی کنه! به این معنیه که یا طرف در کنار کنسولش، اسمارت فون و بازی های مخصوص اون رو هم تو جاهایی که نمیتونه از کنسولش استفاده کنه تجربه میکنه یا طرف کلا علاقه ای به هاردکور گیمینگ نداره و همین که سرش تو مترو و اتوبوس تا رسیدن به مقصد گرم باشه، واسش کافیه.

Coffee Addicted

Better be careful The killer might be near
کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
وقتی پر فروش ترین بازی دنیا tetrisروی موبایل باشه بازیساز نگران میشه اینجوری قضاوت میکنه
اگر حرفش کاملا اشتباه بود دو شرکت مایکروسافت و سونی بی جهت کنسول های جدید طراحی نمیکردند مخصوصا سونی که رسما گفت خیلی ها به سمت PCکشیده شدند
الان یه گیمر چقدر از وقتش رو صرف کنسول و چقدرش رو صرف Pcمیکنه؟خود من کسی بود که همیشه با کنسول بازی میکردم اما از زمان مشکلات رزولوشین و فریم و ریت و چیزایی دیگه که نسل هشت بوجود اومد سمت PCرفتم الان90درصد وقت گیمم رو پای PCمیگذرونم و کنسول رو فقط بخاطر انحصاری هاش نگه داشتم

PrinceofPersiα

کاربر سایت
Jul 4, 2006
3,462
البته حرفهاش از این مطلب طولانی تر بوده و در مورد هزینه ساخت بازیها و این چیزا هم گفته و اینکه قبلا چرا علاقه به ساخت بازی برای کنسول ها داشته و الان دوست دارن برای PC بازی بسازن و ...
اگه میخواید کل صحبت هاش را بخونید، می تونید از لینک زیر استفاده کنید (البته خیلی طولانیه) :
Epic's Tim Sweeney on Virtual Reality and the Future of Civilization

یه کم خلاصه تر شده مطلب هم از این لینک می تونید بخونید:
Epic Games on why it favoured consoles over PCs in the past, and the current battle between PC & consoles | DSOGaming | The Dark Side Of Gaming

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
فکر نمیکنم منظور الان باه این قضیه کال 20 سال دیگست
چه 20 سال چه 100 سال چه هزار سال اگه کنسول از بین بره PC هم میره یک منطقی پشت این قضیه هستش این جوری نیست که کنسول از بین بره PC 20 سال دیگه باشه ان هم نیست .

آینده دست استریم این مشخص اصلا شک نکن وقتی استریم به صورت کلی در دنیا جا بیفته دیگه نه کتسولی میبینی نه PC اصلا شک نکن اما اینکه بگیم کنسول گیمینگ میمیره و PC میمونه جوک بیش نیست چون فلسفه ای پشتش هستش که کنسول گیمینگ بوجود امده همه هم این موضوع میدونن نیازی به دوباره گویی نیست اینکه کنسول ها شبیه PC شدن از نظر سخت افزاری بازم مشخصا به خاطر پروسه سنگین و هزینه بر تیم های تحقیقاتی برای کنسول ها بوده چون نسل به نسل هزینه ساخت بازی ها بیشتر میشده اما بازم دلیل نداره که فلسفه بوجود امدن کنسول ها به خاطر این موضوع از بین بره .

کلا من به شخصه زمانی نمیبینم که کنسول ها از بین برن و ملت رو به PC بیارن فقط کنسول از بین بره استریم جاش میگیره که اون موقع استریم جای خود PC هم میگیره چون شما نیازی نداری دیگه Win یا ... روی سخت افزار خونت داشته باشی و خیلی راحت روی سرور کاهات انجام میدی و فقط تصویر مشاهده میکنی .

• Like
Reactions: ehsanservat

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
حرف بسیار متینی زده. الان دور, دورِ PC و موبایل هستش.

بازی AAA خوب میخوای برو سراغ PC. اکثر بازیهای خوبی که قراره در آینده منتشر بشن, یا انحصاری PC هستن یا PC حتما جزو پلتفرماش هست. باور ندارید, برید اینجا بازیهای آینده رو چک کنید:
Upcoming Video Games

بازیهای موبایلی هم بهترین همراه برای پر کردن اوغات کوتاه هستن وتنوع خوبی هم دارن.

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
اصلا قبول ندارم

یادمه چند سل پیش یه خبر از یه نمایشگاه گیم تو آلمان دیدم , خبر نگار اکثر بازی ها و بازی سازا و غرفه ها پوشش داد
از یکی از پرسنل سازندگان اگر اشتباه نکنم یوبی سافت پرسید فرق بازی ها کنسول با بازی ها موبایلی چیه؟ طرف جواب داد بازی ها موبایلی برای استفاده کوتاه مدت هستن مثلا داخل اتوبوس نشستید و اون مسیر یک نواخت براتون عوض میکنه اما بازی ها کنسولی بازی هایی هستن فوق حرفه ای که حداقل 4 سایعت پاش میشنید و درگیر بازی میشید

کسی که گیمر باشه یا حداقل اطلاعاتی داشته باشه میدونه گیم واقعی چیه و روی چه پلتفرم هایی میاد و چه استاندراد هایی داره
خود من با گوشی هم بازی میکنم و لذت میبرم اما هیچوقت گیم اسمارت فونی در حد گیم ها کنسولی نیست

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
در نظر داشته باشید که تیم سویینی به عنوان CEOـه اپیک آمار فروش همه بازی های UE4 رو داره(چون 5 درصد سود بازی باید به اپیک برسه) و از روی هوا حرف نمی زنه، از روی آمار داره صحبت می کنه. جوان ها هم منظور من و شما نیستیم، اونیه که الان نهایت 8-9 سالشه و راستم می گه، دارن با موبایل بزرگ می شن و باهاش انس گرفتن. حالا اینکه پیش بینیش درست در میاد یا نه، هیچ ایده ای ندارم، خودشم نداره چون پیش بینیی کرده، جادوگر نیست:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر