تئوری‌های های طرفداران در مورد تریلر عنوان The Last of Us Part II

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,709
نام
Ebrahim
Untitled.png

وبسایت «یورو گیمر» طی مقاله‌ای، تئوری‌های کاربران در ارتباط با تریلر نمایش داده شده از بازی «The Last of Us Part II» را بررسی کرده است. لازم به ذکر است آنچه در ادامه به آن میپردازیم، تنها «نظریه و حدس و گمان‌های کاربران» بوده است و به هیچ عنوان رسمی نمیباشند.در ادامه با بازی‌سنتر همراه باشید.

برای کاربرانی که نگران اسپویل شدنِ احتمالیِ داستان از تئوری که در ادامه به آن میپردازیم هستند، لازم به ذکر است که این نظریه بر پایه پایان نسخه‌ی اول «آخرینِ ما» و تریلر رونمائی از نسخه‌ی دوم این عنوان حدس زده شده است.

تیزری که مشاهده میکنیم، اِلیِ 19 ساله‌ای را نشان میدهد که به وضوح افراد زیادی را کشته است. اِلی در خون پوشیده شده و از صورت وی در حال چکیدن میباشد؛ وی در فضائی «رویا گونه» در حال گیتار زدن میباشد.

الی تنهاست، تا جائی که جوئل از فضائی با هاله‌ی نور بیرون می‌آید و از اِلی کار بعدی که خواهانِ انجام آن است را میپرسد. اِلی خاطرنشان میکند وی تک تکِ «آن‌ها» را پیدا خواهد کرد و خواهد کشت.

در اینجا تئوریِ طرفداران شکل میگیرد. کاربران حدس میزنند با توجه به شواهد و وقایعِ نشان داده شده، جوئل مرده است و اِلی تنها با وَهم و خیال خود صحبت میکند. این توهمات ناشی از تلاشِ 5 ساله‌ی اِلی از زمان نسخه‌ی اول تاکنون شکل گرفته‌اند؛ هرچند مشخص نیست جوئل در چه بازه‌ی زمانی مرده است؛ شاید هم جوئل یکی از افراد کشته‌شده در خانه میباشد.

پایانِ نسخه‌ی اول «آخرینِ ما» به ما شواهدی میدهد که چرا «فایرفلای» بدنبال جوئل و کشتنِ وی میباشند. همچنین نشان دادنِ لوگوی « فایرفلای» در ابتدای تریلر، فرضیه‌ی ذکرشده را کمی الهام میبخشد.

ناتی‌داگ پیشتر تائید کرد که اِلی «پروتاگونیست» این قسمت بوده و ما با وی «آخرینِ ما : قسمتِ دوم» را تجربه خواهیم کرد. پس امکانِ « غیرِ جسمانی بودنِ» جوئل در تیزر معرفی، کمی «ممکن‌پذیرتر» میگردد. همانطور که مستحضر هستید، داستانِ این قسمت از «آخرینِ ما » بر پایه‌ی تنفر به جای عشق میباشد.

باری دیگر تائید میکنیم، مقاله‌ی فوق تنها «نظریاتِ جمع‌آوری شده‌ی کاربران توسطِ وبسایت یورو گیمر» میباشد و به هیچ عنوان اطلاعاتِ رسمی یا تائیدشده توسط ناتی‌داگ نمیباشند.

لینک منبع

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
یعنی اگه این بحث توهم بودم جویل درست باشه .. و الی میخواد انتقامش رو بگیره . امیدوارم همین الان در بازی رو تخته کنن بره .. که کاملا چیپ و کلیشه ایه .
من که میگم بحث یه نفر سومی در کاره ... مثلا پدر بچش ...

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
البته این فرضیه ی بچه های بازیسنتر بود که کاربرای اون وری دزدیدنش :D . کلا این فرضیه اذیتمون میکنه لطفا نه در موردش خبر بزارید نه اسمشو بیارید :D خودمو میزنما ..:| خیلی رو اعصابه این فرضیه .

اگه نظر منو میخواید ناتی میخواد اذیتمون کنه .. خودش بهتر از ما میدونسته همچین فرضیه ای میچینیم .

• Like
Reactions: MrElectricWizard

robb stark

کاربر سایت
May 3, 2013
2,845
نام
ایلیا
با توجه به خلاقیتی که ناتی داگ داره و بازیای قبلیشون مخصوصا انچارتد 4 اینا اینقدر راحت نمیان همچین اتفاق مهمی رو توی تریلر معرفی بزارن!انچارتد 4 دیدیم که صدها فرضیه درست شد ولی همش نقش بر اب شد و روایت بازی زمین تا اسمون براساس چیزایی که بقیه از تریلرا دراورده بودن فرق داشت!
کشتن یکی از کاراکترای مهم و به دنبالش انتقام ایده ایه که خیلی راحت به ذهن هر سازنده ای میرسه برای ساختن ادامه اینام خودشون گفتن اگه ایده خاص و تکی پیدا نمیکردن نسخه جدید رو نمیساختن!

mikammi

کاربر سایت
Feb 9, 2014
455
نام
shahab
تریلر که داد می زنه جول حضور فیزیکی نداره(حالا یا مرده یا زنده ست و فقط از الی دوره). حداقل هیچی هم نیست که اینو نقض کنه. چندتا دلیل هم می شه آورد جز اینایی که تو پست اوله:
1. چطور جول از لحاظ فیزیکی اینقدر نزدیکه که تقریبا کمی بعد از درگیری می رسه ولی قبلش نمی آد کمک؟! همون دور و ورها استراحت می کرده؟! دورادور مواظبه؟! یا چی؟ من می گم حتی توی پرده ی اول تریلر اون جا که به آرم فایرفلای ختم می شه احتمالا صدای تیرانداری هم شاید بوده که بعدا حذف کردن چون اون چیزی که بالاتر گفتم دیگه مسلم می شده.
2. جول دو به شکه که الی می خواد تا ته قضیه بره یا نه و انگار زیادم راضی نیست، که الی بهش اطمینان می ده. سوالش هم انگار استفهام انکاری ه: "واقعا می خوای این کارو انجام بدی؟" اگه مسءله ی شخصی خود الی بود که جول مطمءنا با اون حس پدرانه ش کاسه ی داغ تر از آش می شد، نه اینکه سوال کنه! پس فقط در یک صورت ممکنه شک داشته باشه: موضوع تسویه حساب مربوط به خودش ه! چون از خودش میتونه بگذره ولی الی نه.
3. ساختار تریلر هم موافق نباشه مخالف نیست: تریلر با الی شروع می شه و تموم می شه. حضور جول توی دل حضور الی هست. یعنی انگار که اون احضارش کرده باشه، انگار که حضورش فقط از بابت اینکه ذهنیت الی بهش وابسته ست.
4. از زمانی که خون پیشونی میریزه روی گونه ی الی و حالت اشک می گیره( که خودش تمثیل هست) به بعد تصاویر کمی حالت انتزاعی می گیرن که المان هاش نسبتا واضحه.
5.کاپشن قهوه ایه تن جول ه؟ هنوز بعد 5 سال دارتش؟!
6. الی وقتی که گیتارو می ذاره سمت چپش و بعد وسط حرفش برمی گرده به جایی که جول ایستاده نگاه می کنه با یک حالت سنگینی پلک می زنه و نفس بیرون می ده. انگار برگرده به واقعیت مثلا. بعد پلک زدن هم کمی مردمکش می چرخه که انگار به چیز به خصوصی نگاه نمی کنه.
7. یک موضوع دیگه هم مفهومی و تا حدودی ژانری ه: جول با مرگ ش تطهیر می شه. جول آدم خوب و قهرمان نیست، فقط سمپاتیک ه. ژانری نگاه کنیم شخصیت بد سمپاتیک یا باید خوب بشه یا تنبیه. این فکت زندگی روزمره نیست البته، کهن الگوی درام ه. خوب شدن که لوس ه واقعا، ولی تنبیه رو هستم!
.............
حالا چرا اومدن به این تابلویی اینو گذاشتن تو تریلر دو تا حالت داره. یکی اینکه واقعا می خوان اینو همه بدونن و این از اطلاعات پایه ای و خرد بازی ه که یعنی اصلا می خوان با این پیش فرض همه بازیو شروع کنن که جولی وجود نداره و اصلا این سورپرایزی نداره و داستان درباره ی چیزهای دیگه ای ه. که اگه اینطور باشه توی سری اطلاعات بعدی که از بازی منتشر بشه اینو رسما فاش می کنن. یا اینکه کلا سر کاریه و عمدا یه جوری ساختن اینو تداعی کنن و آدرس غلط بدن. که من خودم به همین دومی رای می دم!

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
خوب من میتونم با چندتا دلیل این نظریه شما رو زیر سوال ببرم واقعا هم به نظرم نظریه مسخره ای هستش .
1. وقتی جول وارد میشه علف های زیر پاش خم میشه .
2. علف زیر پاش قبل آب کاملا خم شد .
3. وقتی از روی آب رد میشه جای پاش میفته .
4.جول دنبال الی میگشته و نمیدونسته کجاست و وقتی درگیری تمام شده پیداش کرده .
5.یک موردی یادم افتاد اینکه چطور یک مرده صدای پا داره .:|/:)=))

خوب کلا این نظریه چرتی بیش نیست اگه صحبت دوستان درست بود ND یه همچین سوتی های بزرگی نمیداد که جول زنده نباشه بعد روی اشیاء تاثیر بزاره .

یک موردی که یادم افتاد چرا انتظار دارین که بعد 5 سال از واقعه اول بین جول و الی رابطه پدر دختری شکل گرفته باشه چون جول الی نجات داد یا برای تمام اتفاقاتی که افتاد براشون ؟ به نظر من تمام مشکلات و نظریات اشتباه دوستان از اینجا شکل میگیره جول دوست الی بوده نه بیشتر نه کمتر رابطه این دوتا در زمان پارت 1 به دلیل احساس دوطرفه کمبودشون به حد بالای رسیده بوده خوب این دلیل نمیشه 5 سال بعد هم وضعیت این دوتا مثل پایان پارت 1 بوده باشه در 5 سال آدم ها عوض میشن احساسات عوض میشه امکان وقوع کلی اتفاق هستش .

من وجود دوست پسر و بچه دار شدن و کشته شدن هر دوتا در درگیری بیشتر از مرگ جول این وسط منطقی میدونم تا اینکه الی برای مرگ جول این جوری به سیم آخر زده باشه .

آخرین ویرایش:

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,155
نام
حامد
ناموسا هر چی تئوری می خواید بدید رو بدید ولی از توهم بودن جوئل و هر شخصیت دیگه ای بکشید بیرون :D
یه بار تو انچارتد 3 اخراش نیتن توهم زد اونم به خاطر آبی بود که نوش جان کرد پس قید این قضیه رو بزنید :D

• Like
Reactions: vivanred

D_grayman

کاربر سایت
Apr 13, 2010
154
نام
بابک
1. چطور جول از لحاظ فیزیکی اینقدر نزدیکه که تقریبا کمی بعد از درگیری می رسه ولی قبلش نمی آد کمک؟! همون دور و ورها استراحت می کرده؟! دورادور مواظبه؟! یا چی؟ من می گم حتی توی پرده ی اول تریلر اون جا که به آرم فایرفلای ختم می شه احتمالا صدای تیرانداری هم شاید بوده که بعدا حذف کردن چون اون چیزی که بالاتر گفتم دیگه مسلم می شده.
بیشتر من رو یاد صحنه فرار الی با اسب از فصل پاییز قسمت اول می اندازه...

mikammi

کاربر سایت
Feb 9, 2014
455
نام
shahab
خوب من میتونم با چندتا دلیل این نظریه شما رو زیر سوال ببرم واقعا هم به نظرم نظریه مسخره ای هستش .
1. وقتی جول وارد میشه علف های زیر پاش خم میشه .
2. علف زیر پاش قبل آب کاملا خم شد .
3. وقتی از روی آب رد میشه جای پاش میفته .
4.جول دنبال الی میگشته و نمیدونسته کجاست و وقتی درگیری تمام شده پیداش کرده .
5.یک موردی یادم افتاد اینکه چطور یک مرده صدای پا داره .:|/:)=))

خوب کلا این نظریه چرتی بیش نیست اگه صحبت دوستان درست بود ND یه همچین سوتی های بزرگی نمیداد که جول زنده نباشه بعد روی اشیاء تاثیر بزاره .

یک موردی که یادم افتاد چرا انتظار دارین که بعد 5 سال از واقعه اول بین جول و الی رابطه پدر دختری شکل گرفته باشه چون جول الی نجات داد یا برای تمام اتفاقاتی که افتاد براشون ؟ به نظر من تمام مشکلات و نظریات اشتباه دوستان از اینجا شکل میگیره جول دوست الی بوده نه بیشتر نه کمتر رابطه این دوتا در زمان پارت 1 به دلیل احساس دوطرفه کمبودشون به حد بالای رسیده بوده خوب این دلیل نمیشه 5 سال بعد هم وضعیت این دوتا مثل پایان پارت 1 بوده باشه در 5 سال آدم ها عوض میشن احساسات عوض میشه امکان وقوع کلی اتفاق هستش .

من وجود دوست پسر و بچه دار شدن و کشته شدن هر دوتا در درگیری بیشتر از مرگ جول این وسط منطقی میدونم تا اینکه الی برای مرگ جول این جوری به سیم آخر زده باشه .
طرز حرف زدنت جالب نیست رفیق. این یک.
دو، وقتی فرض می گیرم جول مرده پس یعنی اگه هست از زاویه ی دید ذهنیت الی وجود داره. خب؟ اگه اینو قبول کردی پس اینم باید قبول کنی که اون می تونه هر کار عینی و فیزیکی رو به اون نسبت بده و ما هم ببینیم. این سوتی بزرگ ناتی داگ نیست، یک قاعده ی روایی ه. خب؟ پس نتیجه می گیریم وقتی سوادت در این زمینه کافی نیست و قوانین فیزیک رو با قاعده های روایت قاطی می کنی و چهارتا فیلم و داستان ندیدی و نخوندی که از این الگو استفاده کرده باشن، نیا اطلاعات غلط بده و با این لحن ناجور بگو چون علف زیر پاش تکون می خوره پس قطعا حضور داره:)
سه هم اینکه الی ویروس داره. این قضیه بچه و دوست پسر و اینارو جای دیگه نگو:)

• Like
Reactions: e13 and Adidas95

MRM_3000

کاربر سایت
Apr 18, 2009
682
نام
Morteza
به نظر من هم امکان مرگ جول بعید به نظر می رسه با توجه به گفته های ناتی داگ که عدم وجود جول و الی هر دو باهم رو غیر قابل اجتناب بیان کردن.

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
طرز حرف زدنت جالب نیست رفیق. این یک.
دو، وقتی فرض می گیرم جول مرده پس یعنی اگه هست از زاویه ی دید ذهنیت الی وجود داره. خب؟ اگه اینو قبول کردی پس اینم باید قبول کنی که اون می تونه هر کار عینی و فیزیکی رو به اون نسبت بده و ما هم ببینیم. این سوتی بزرگ ناتی داگ نیست، یک قاعده ی روایی ه. خب؟ پس نتیجه می گیریم وقتی سوادت در این زمینه کافی نیست و قوانین فیزیک رو با قاعده های روایت قاطی می کنی و چهارتا فیلم و داستان ندیدی و نخوندی که از این الگو استفاده کرده باشن، نیا اطلاعات غلط بده و با این لحن ناجور بگو چون علف زیر پاش تکون می خوره پس قطعا حضور داره:)
سه هم اینکه الی ویروس داره. این قضیه بچه و دوست پسر و اینارو جای دیگه نگو:)
ببخشید شما معلم اخلاق هستین ؟ این یک دوم اینکه طرز حرف زدن من هیچ مشکلی نداره اگه به نظر شما مشکل داره میتونین اعلام کنید مدیران برخورد کنن وگرنه لطفا حرف خودتون بزنین و با این حرف ها بحث به جای که دوست داری نکشون .
سوم ذهنیت الی داره جول تصور میکنه که این همه راه داره میاد داخل ؟ گرفتی من ؟ بیماری رویا پنداری یا همون شیزوفرنی هم اگه در نظر بگیریم بازم شخصیت در کنارش میبینه نه اینکه از یک جای دیگه بیاد داخل و کلی تخیل براش به خرج بده این نظریه شما هم با توجه به بیماری های مختلف از نظر علمی رد میشه مشخصا افراد رویا پندار شخصیت ها رو در کنار خودشون میبینن نه اینکه تخیل کارهای که نمیبینن انجام بدن و رویا پردازی کنن .
باز یکی دیگه که این چند روزه به من گفته چی کاری کردم یا چیکار نکردم آقا جان شما چه علاقه ای دارین با زیر سوال بردن بقیه نظریات خودتون تایید کنید بزرگ شین بهتره این چرت و پرت ها هم که چهارتا فیلم علمی تخیلی ببینین هم جوکی بیش نیست شما به دیدنshutter island لئوناردو دی کاپریو دعوت میکنم در این زمینه اگه معیار شما فیلم علمی تخیلیه وگرنه شما رو بخوندن کتاب یا مقاله علمی در زمینه روانشناسی دعوت میکنم .
لحن من هیچ مشکلی نداره هر کسی با توجه به برداشت خودش از صحبت یک شخص برداشت های مختلف انجام میده این هم یک موضوع روان شناسی چیزی که میخواد میبینه مشخصا اگه شما از من برداشت نداشته باشین و برای خودتون دیو نساخته باشین لحن صحبت من هیچ مشکلی نداره .
خوب اینم یک مطلب خنده دار دیگه الی درون مغزش جوانه ای از بافت کلیکر ها رو داره ویروسی در کار نیست این جوانه موجب شده در برابر ویروس مقاوم باشه نه اینکه ویروس داشته باشه این چطور بازی کردنیه که شما بعد بازی کردن این موضوع متوجه نشدین ؟ از نظریه شما که مشخصا طرف این همه حقیقت وجودی داره و میگین مرده که خنده دار تر نیست .

آخرین ویرایش:

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,576
نام
Mehrdad
وجدانی این قضیه "مرده بودن" جول از کجا شروع شد؟ جوابش فقط یک کلمست.. " بیخیال" :D
---
حاملگی و دوست پسر و فلان این ها که دیگه "بیخیال" هم جواب نمیده یک واژه جدید پیدا کنید :D
---
Ostad fariborz

خدایی دمت گرم:D<:-P

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: IMANOKA

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
حاملگی و دوست پسر و فلان این ها که دیگه "بیخیال" هم جواب نمیده یک واژه جدید پیدا کنید :D
دقت کنی گفتم نظریش قابل قبول تر از اینکه الان جول که داریم میبینیم مرده باشه و این روح و تصور الی باشه مشخصا اونم مسخره هستش دختر 19 ساله چه به بچه .

• Like
Reactions: MrElectricWizard

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,576
نام
Mehrdad
دقت کنی گفتم نظریش قابل قبول تر از اینکه الان جول که داریم میبینیم مرده باشه و این روح و تصور الی باشه مشخصا اونم مسخره هستش دختر 19 ساله چه به بچه .
میدونم علیرضا متوجه شدم کاملا:D منم منظورم بیشتر کسانی بود که خیلی رو این موضوع ها تاکید میکنند. مگه فیلم ایرانیه?:D

• Like
Reactions: vivanred

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر