PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
البته Resistance از نظر داستانی، دو شماره ی اول بازی های خیلی خوب بودن! نمیگم مثل TLOU ، اما اینکه اینجوری بگی در حقش ظلمه!:D
بالاخره کاری بود که اینسامنیاک جرات انجامش رو داشت:D
Resistance 2 یکی از بهترین FPS های نسل قبل بود :D چه داستانی، چه گیم پلی و چه گرافیک :D مولتی پلیر خیلی خوبیم داشت :D

اخر بازی هم بدون شک یکی از Most Fu*ked up ترین پایان های ممکن بود، در کل Resistance یکی از بهترین سری های نسل قبل بود.

• Like
Reactions: Milad_HW and Akiba

REZA TAEL

کاربر سایت
Mar 25, 2007
4,137
نام
طائل
به نظر من که جوئل رفته بود دنبال یکی از همین حروم زاده‌ها که فرار کرده بود بکشتش بعد برگرده،برم که میگرده چک میکنه اونایی که مردن از جاشون تکون نخورده باشن یهو :D جدا نمیفهمم تئوری مرگ جوئل از کجا اومد؟کسی از درون هینت داده؟

نفرت الی از جوئل رو هم درک نمیکنم :|احساس میکنم همه چی امن و امانه،اینم کسی هینت داده؟

HDV 7

Time is the Fire, in which we burn
گرافیست سایت
Jul 24, 2009
2,699
نام
Hadi
به نظر من که جوئل رفته بود دنبال یکی از همین حروم زاده‌ها که فرار کرده بود بکشتش بعد برگرده،برم که میگرده چک میکنه اونایی که مردن از جاشون تکون نخورده باشن یهو :D جدا نمیفهمم تئوری مرگ جوئل از کجا اومد؟کسی از درون هینت داده؟

نفرت الی از جوئل رو هم درک نمیکنم :|احساس میکنم همه چی امن و امانه،اینم کسی هینت داده؟
پایان tlou که به اصطلاح باز طراحی شده ولی حرکات صورت و تن صدا و ... یجورایی میگه الی ناراحته. :D ثانیا این مصاحبه خود دراکمن هست در مورد اون صحنه:
“Then we come to that ending and that lie and that okay and what does that okay mean? It’s definitely not a complacent ‘yea I’ll go along with you’, in fact, it’s the opposite. It’s Ellie waking up for the first time, waking up and realizing she can’t rely on him anymore. While she loves him for what he’s done for her, she hates him for robbing her of that choice. She knows that she has to leave him and make her own decisions and mistakes
.”

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
البته Resistance از نظر داستانی، دو شماره ی اول بازی های خیلی خوب بودن! نمیگم مثل TLOU ، اما اینکه اینجوری بگی در حقش ظلمه!:D
بالاخره کاری بود که اینسامنیاک جرات انجامش رو داشت:D
من نگفتم داستان رسيستنس بد بوده و قصد ظلم كردن ندارم :D من گفتم داستان و شخصيت پردازي در حد جول tlou نيست . كه واقعا هم همينطور و خودتم مي دوني ميزان محبوبيت شخصيتي مثل جول اصلا قابل قياس با شخصيت اول رسيستنس نيست . در نتيجه جسارتي كه nd بخواد در اين زمينه خرج بده وحشتناك ريسك پذيره و با كار دوستان در رسيستنس خيلي متفاوته و من كلا بعيد مي دونم اين اتفاق بيفته . روشم تاكيد دارم و در نهايت صبر كن بازي كه ريليز شد به حرفم مي رسي :D

• Like
Reactions: Masta_killa

account240

کاربر سایت
Oct 4, 2012
860
در مورد پدرش چیزی یادم نمیاد و فکر نکنم چیز خاصی گفته باشن، ولی مادرش با مارلین دوست و همکار بوده و یکی دو روز بعد از به دنیا اومدن الی از دنیا رفته و مارلین مسئول بزرگ کردن الی بود.
از اونجایی که الی آدم خاصی هست و نسبت به این جک جونورها ضد ضربه هست، شاید وقتی مادرش حامله بوده تشکیلات Firefly روش آزمایشاتی کردن و الی هم به خاطر همین قضیه این مدلی شده و همون آزمایشات هم باعث مرگ مادرش شده؟! :D الآن هم الی قضیه رو فهمیده و عصبانی شده مثلاً!
همه تئوری مطرح میکنن، ما هم یه چیزی بگیم دیگه! :-" :D
اتفاقا منم منظورم دقیقا همین بود که یه جورایی اینا دست داشته باشن تو مرگ مادرش و ...
البته بعید میدونم این باشه چون یه خورده چیپ و بی مزه اس :D
------------------------------------------
امیدوارم تو این شماره داستانش پیچیده تر باشه، شماره اول روایتش فوق العاده بود ولی به نظر من داستانش ساده بود، اینکه یه بیماری اومد و یه دختری مصون بود و باید میرسوندیمش دست یه عده ولی چون زیاد با هم بودن بهم وابسته شدن و خلاصه نشد که بشه :D
البته نه اینکه داستانش بد باشه اتفاقا با توجه به حال و هوای بازی خیلی مناسب بود ولی با این حال یه سورپرایز کوچیک هم بزارن توش مثل داستان های متالگیر، عالی میشه :D تو قبلی بیشتر با مشکلات و سختی های سفرشون همراه بودیم :D

footsoldier

کاربر سایت
May 23, 2013
369
نام
رضا
Resistance آخر شماره دوم زدن قهرمان جهانی(و نه ملی:-") رو ترکوندن!:-"
و شماره سوم هم با قاتل همین بشر بازی میکردیم:-"

---

این ایده ی فکر و خیالم تو بتمن بوده، اشاره هم کردید:-"
چیز جدیدی نیست، اینجا هم مطمئنم نمیرن سراغ چنین ایده ای:-"
خدایی نفر اول کی این ایده رو داده؟ :D چه ایده ایه آخه!:D
خیلی ممنون از اینکه سه تا از بازیهارو اسپویل کردین !
اسپویل نکردن که فقط مختص تاپیکه همون بازی نیست .

• Like
Reactions: GHOST OF SPART

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
خیلی ممنون از اینکه سه تا از بازیهارو اسپویل کردین !
اسپویل نکردن که فقط مختص تاپیکه همون بازی نیست .
این بازی ها از زمان انتشارشون خیلی وقته میگذره این که شما بازی نکردی تقصیر این دوستمون نیست جناب

mikammi

کاربر سایت
Feb 9, 2014
455
نام
shahab
پایان tlou که به اصطلاح باز طراحی شده ولی حرکات صورت و تن صدا و ... یجورایی میگه الی ناراحته. :D ثانیا این مصاحبه خود دراکمن هست در مورد اون صحنه:

.”

قربان پایان لست فکر نمی کنم باز حساب بشه. اتفاقا شیره ی شخصیت محوری ش رو تا ته می کشه و تمومش می کنه. ابتدای داستان گره ای افکنده می شه( مردی دخترش رو از دست می ده) که در انتها تا خرخره باز می شه و به سر منزل مقصودش می رسه(مرد دختری رو که جای فرزندش خودش گرفته، شده به قیمت بقیه ی دنیا و مسلما وجدان خودش زنده نگه می داره). خردتر هم که نگاه کنیم داستان رسیدن الی به فایرفلای و قرار و مدار جول با مارلین هم همون جا که جول مارلین رو می کشه هردوتا با هم پرونده شون بسته می شه. روایت سوپرکلاسیک هست اصلا:D
البته این حس نا تمومی رو من هم دارم چون تشنه ی سر و کله زدن بیشتر با دنیای بازی و آدم هاش بودم، ولی به پایان باز بودن ربطی نداره.

Silent Siren

کاربر سایت
Aug 31, 2014
207
نام
مهدی
مثل اینکه بازی یه چند وقتیه در حال ساخت هستش و اونقدرا هم که میگن تو مراحل اولیه نیست. چون نیل داخل پنل PSX اشاره کرد که طی مراحل اولیه ساخت Left Behind ایده و بستر داستانی TLoU Part II شکل گرفته و همون موقع که داشته ستینگ و داستان LB رو با اشلی جانسون در میون میذاشته، یه سری از اتفاقات و وقایع TLoU Part II و مخصوصا همین سکانس تریلر PSX رو هم باهاش در میون گذاشته. {نیل میگه وقتی داشتم داخل یه بار برای اشلی داستان و وقایع LB و TLoU Part II یه جا و باهم شرح میدادم، اشلی شروع می‌کنه به اشک ریختن. میگه مردم فکر کردن این یارو این دختره {اشلی} رو اورده تا باهاش کات کنه:D!}

دلیل انتخاب تایتل و پسوند Part II هم این بوده که نمیخواستن از وقایع نسخه اول فاصله بگیرن و این حس ایجاد بشه که این دو، دو تا سفر و جرنی جدا از هم هستن. نیل اشاره میکنه که انقدر به الی و جول و همینطور روابط و وقایعی که پیرامون این دو شخصیت در نسخه اول افتاده و پتانسیل اونها باور و ایمان دارن که میخواستن با این انتخاب تایتل نشون بدن که TLoU یعنی الی و جول و این خودش بدین معنیه که علاوه بر اینکه روند داستانی Part II از وقایع نسخه اول نشات گرفته و سرآمد اون هستش، بلکه این دوتا باهم میتونن یه داستان حماسی تر و عظیم تر رو به نمایش بذارن، به عبارتی مکمل هم هستن.

تروی بیکر هم یه خاطر از زمان ادیشن دادنش برای شخصیت جول میگه که جالب بود. میگه وقتی وارد اتاق مصاحبه شدم دقیقا بیست نفر درست چهره و قیافشون شبیه جول بود و چون من خیلی جوونتر از جول بودم و یکمیم ترسیده بودم از اینکه خراب کنم، تا مرز منصرف شدن هم پیش رفتم و داشتم از اتاق پامو میذاشتم بیرون که اعضای سازنده اسممو صدا زدن و اگه میرفتم هیچوقت نمیتونستم به جای جول ایفای نقش کنم و شاید همه چیز یه طور دیگه پیش می‌رفت.

اصن فکر این که نمایش گیم‌پلی بازی در سال های بعد به نمایش در بیاد، اما بروس رو استیج کنترلر به دست نباشه. واقعا عذاب آوره. نمیدونم چرا اما از وقتی خبرش درز کرده تبدیل شده به مهم‌ترین موذل برام. با اینکه ND فقط با یک شخص تعریف نمیشه و تجربه هاشون حاصل کار و عشق تیمی به کارشونه و همینطور میشه به نیل اعتماد داشت و خودش از هرکسی بیشتر صلاح بازی رو میدونه و همه این کرکترها و اتفاقات و این پالیگان های تهی زمان چیزی جز یه تصور داخل ذهنش نبودن، اما این وسط سهم استرلی در موفقیت TLoU از همکارش بیشتر نباشه، حداقل کمترم نیست. این دانش عمومی از اینکه استرلی فقط پازل چین و به حرکت در آوردن اتفاقات و اجزای صحنه بوده باشه {به عنوان کارگردان} کاملا اشتباهه چرا که یکی از کسانی که بعد از نیل بیشترین سهم رو در دولوپ بُعد های شخصیت ها مخصوصا الی و بعضی المانا و ایده های داستانی داشته همین بروس بوده. نمونش ایده حس شوخ طبعی و humour الی و تضاد طنز بچگانه با دنیای بیرحم بازی.

این Theme ــی هم که آخر تریلر نواخته شد و بعضی دوستان فکر کردن تم جدید برای Part II ــه. اینطور نیست این فقط یه Rendition و بازسازی ساده از تم نسخه قبله و تم اصلی نیست.

آخرین ویرایش:

Mohamad rahimi

کاربر سایت
Jul 22, 2016
65
به قدري اين تريلر با روح و روانم بازي كرده كه با وجود اين همه بازيه جديد كه هنوز بازي نكردم و با وجود چهار باري كه نسخه اولو بازي كردم ولي الان شديدا دنبال وقت ميگردم يه بار ديگه از اول بازيش كنم نسخه اولو اصن ديوانه كنندست اين بازي فكر كنم تمام عاشقان گيم تا چند وقت تو شوك باشن

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
آقا جدا بنظرم از این کشته شدن جول و توهم الی بکشین بیرون :D
آخرش میان میگن هنوز چهره جول رو کامل درست نکرده بودن برای همین خوب نشونش ندادن هممون ضایع میشیم میریم :D عین اون جریان Gow و بچه کریتوس که هزارتا حرف پشتش در آوردن بعدش بارلوگ گفت هنوز اسمی براش انتخاب نکردن برای همین چیزی نگفتن راجبش:D
این مدلی هم که دیدیم به نظر میرسید همون مدل نسخه قبلی جول هست، مدل جدید احتمالا هنوز کار داره :D

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,256
نام
امیر حسین
خوب...ببخشید دیر شد...ولی بالاخره یه دستی به پست اول کشیدم:D
فعلا این رو داشته باشید،انشاالله به زودی سر احسان @Kaine که خلوت شد، کارهای گرافیکی این تاپیک هم انجام میده >:) >:) >:) (این همه بازی معرفی و ... شدن، این بنده خدا هم عاشق همشون=)) فعلا سرش شلوغه :D )

فعلا همین دیگه... :-"

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر