PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
الی دختر لجبازو کله شقیه ، تنها کسیم که قبولش داره جوئله ، احتمالا نقشه ای که کشیده خلاف نظر جوئل بوده و گذاشته رفته تا به تنهایی انتقام بگیره (احتمالش هم زیاده توی این چند سال گروه مقاومت تشکیل دادن ) و همشونو فایرفلایها پوکوندن . حالا الی بیخبر میزاره میره چرا ؟ چون جوئل نمیزاره الی جون خودشو به خطر بندازه و میفته دنبالش .

یه دمو رو هر جوری بخوان میتونن بچرخونن:D اینم یه نمونه دیگه:

U4-Heads-Tails-30-Secs.jpg

__________________________________________________________________________________

کلا دموی کوتاه TLOU 2 رو دادن بیرون که فضای رسانه ای محور ND باقی بمونه.حالا گیمرا هم آزادن تمام حالتهای ممکن رو با همدیگه به اشتراک بزارن که این دقیقا چیزیه که ناتی داگ تو این تریلر دنبالش بود:-"
این صحنه ام تو بازی بود ، فقط وقت نکرد نیتن سکه رو توی دستش بگیره یا تکیه بده:D ، عوضش تم داینامیک شد موجوده الان:D

HDV 7

Time is the Fire, in which we burn
گرافیست سایت
Jul 24, 2009
2,699
نام
Hadi
یه دمو رو هر جوری بخوان میتونن بچرخونن:D اینم یه نمونه دیگه:

U4-Heads-Tails-30-Secs.jpg

__________________________________________________________________________________

کلا دموی کوتاه TLOU 2 رو دادن بیرون که فضای رسانه ای محور ND باقی بمونه.حالا گیمرا هم آزادن تمام حالتهای ممکن رو با همدیگه به اشتراک بزارن که این دقیقا چیزیه که ناتی داگ تو این تریلر دنبالش بود:-"
آنچارتد کلا قضیه ـش فرق میکنه بنظرم. :D اولا یه بازی داستان محور نیست ثانیا روند ساخت بازی هم طبق چیزهایی که شنیدیم خیلی پیچ و تاب های زیادی داشته و از خط داستانی گرفته تا ... همه بارها تغییر کردن.

• Like
Reactions: Adidas95

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
الی دختر لجبازو کله شقیه ، تنها کسیم که قبولش داره جوئله ، احتمالا نقشه ای که کشیده خلاف نظر جوئل بوده و گذاشته رفته تا به تنهایی انتقام بگیره (احتمالش هم زیاده توی این چند سال گروه مقاومت تشکیل دادن ) و همشونو فایرفلایها پوکوندن . حالا الی بیخبر میزاره میره چرا ؟ چون جوئل نمیزاره الی جون خودشو به خطر بندازه و میفته دنبالش .

این صحنه ام تو بازی بود ، فقط وقت نکرد نیتن سکه رو توی دستش بگیره یا تکیه بده:D ، عوضش تم داینامیک شد موجوده الان:D
آنچارتد کلا قضیه ـش فرق میکنه بنظرم. :D اولا یه بازی داستان محور نیست ثانیا روند ساخت بازی هم طبق چیزهایی که شنیدیم خیلی پیچ و تاب های زیادی داشته و از خط داستانی گرفته تا ... همه بارها تغییر کردن.
نه مثل اینکه مقاومتها خیلی بالاست و تنهایی حریف چند نفر نمیشم:Dپس به تئوریها ادامه بدید و از دور ما هم لذت میبریم:D

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
وقتي نيل سره اين پروژه هست پس سره اون ip نا معلوم كه بروس مسولشه هم نيست كه باز اينم نگراني داره :|
ار طرفي ديگه اينا قبل از انچارتد دوتايي داشتن باهم رو tlou p2 كار ميكردن پس احتمالا با همون فرموني كه بروس به نيل داده دارن ميرن جولو :D

اينم در نظر داشته باشيد شالوده اصلي بازي داخل شماره يك تا حد زيادي دستشون اومده و الان كار واسه نيل خيلي راحت تره (اميدوارم باشه)

وقتي اسم نيل و بروس كنار هم ميومد من ياد اين ٢ تا ميافتادم
هرچند لول نيل و بروس در حده گاده ولي خب ديگه :D

علاوه بر حرفاي بالا از طرفي هم نيل كه تنها نيست نا سلامتي داريم درباره ناتي داگ صحبت ميكنيم :Dناتي داگي كه مغز كم توش نريخته
مغزايي مثل

evan wells

. image.jpg

همونطور كه نيل گفت ما بيشتر از خود طرفدارا واسه ادامه تلو وسواس داريم
خب پس قطعا يه چيزي ديدن كه باعث شده تصميم بگيرن ادامه بازي رو بسازن
مطمئن باشيد اينكه بروس نيست اما تجربياتش كاملا در اختيار تيمه و با ادمهايي كه داخل تيم هست بهتر. هم ميشه:D

ناتي داگ الان واسه سوني و پلي استيشن به يه برند تبديل شده كه جداي كيفيت بالاي خود بازي كه منتشر ميشه همون لوگوش باعث ميشه خيلي ها به سمت كنسول كشيده بشن
خيالتون راحت تا از لحاظ كيفيت مطمئن نشن بازي رو عرضه نميكنن

ps: طولاني شدا :D

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,755
نام
مراد حلیمی
کجا الی گفته بود که به بهانه مردن خودش میخواد بشریت رو نجات بده؟
شما جوئل را به خاطر اینکه الی رو بی نهایت دوست داشت ، و ضمنا" بشریت رو لایق نجات نمی دونست و سوما" معلوم نبود که با مرگ حتمی الی بتونن واکسن مناسب رو برای این بیماری تهیه کنن لایق نفرت می دونید؟
الی هیچوقت مستقیم نگفت که آقا من رو بکشین و واکسن درست کنید....ولی الی همیشه تو کلام خودش خیلی نسبت به جویل برای نجات بشریت مصر بود :

After all we've been though. Everything that I've done. It can't be
for nothing. Look, I know you mean well...but there's no halfway with
this. Once we're done, we'll go wherever you want

و مهمتر از اون:

Hey, wait. Back in Boston -- back when I was bitten -- I wasn't alone.
My best friend was there. And she got bit too. We didn't know what to
do. So...she says "Let's just wait it out. Y'know, we can be all poetic
and just lose our minds together." I'm still waiting for my turn

یعنی یه جور خسته هستش ک اطرافیانش هی هی بمیرن و این نتونه کاری بکنه..........اگر اونجا تو بیمارستان انتخاب با الی بود احتمالا نظر دیگه ای می داشت به نظرم.....در نتیجه شاید با رضایت خودش رفته سر عمل و جویل با اونکارش نذاشت که الی کارشو بکنه

کلا اون تیکه اخرش یکمی مبهمه که الی قبل بهوش اومدن جویل با میل خودش رفته بود پای عمل جراحی یا نه(که من فک می کنم می دونسته)

.

• Like
Reactions: D_grayman

shayan7

کاربر سایت
Aug 14, 2010
1,023
تریلر که فوق العاده بود از هر نظر کارگردانی،موسیقی متن و صد البته گیتار الی!این قضیه جول ولی یکم عجیبه کلاً نحوه ورودش که خیلی هم قشنگ بود و اینکه قیافش رو نشون ندادن که البته ممکنه دلیل های دیگه هم داشته باشه اما خیلی بعیده که توهم باشه اصلاً به نظرم این قضیه دیگه لوس شده چه توو بازیا چه سریال ها و از ناتی داگ خیلی بعیده که اینکارو بکنه بعد هم کسی که این حالت رو داره قطعاً مشکل روانی داره چیز عادی نیست که بگیم برای هرکس که نزدیکش رو از دست داده اتفاق بیفته که این هم درباره الی دور از ذهنه ولی من دوست داشم جول لید کرکتر باشه و اون جولی که من دیدم به این زودیا نمیمیره :D اما مطمئناً با حضور نیل به تنهایی با یه بازی فوق العاده پر احساس و درگیر کننده طرفیم \m/

account240

کاربر سایت
Oct 4, 2012
860
کسی میدونه مادر و پدر الی دقیقا چطور مردن؟
شاید به نحوه مرگ اونا مربوط باشه، انتقام گیری و ...
حتی جالب میشه یه جاهایی به جای مادرش یا پدرش بازی کنیم و ببینیم چه اتفاقاتی افتاده و ...

• Like
Reactions: hamedfc

D_grayman

کاربر سایت
Apr 13, 2010
154
نام
بابک
الی هیچوقت مستقیم نگفت که آقا من رو بکشین و واکسن درست کنید....ولی الی همیشه تو کلام خودش خیلی نسبت به جویل برای نجات بشریت مصر بود :

و مهمتر از اون:

یعنی یه جور خسته هستش ک اطرافیانش هی هی بمیرن و این نتونه کاری بکنه..........اگر اونجا تو بیمارستان انتخاب با الی بود احتمالا نظر دیگه ای می داشت به نظرم.....در نتیجه شاید با رضایت خودش رفته سر عمل و جویل با اونکارش نذاشت که الی کارشو بکنه

کلا اون تیکه اخرش یکمی مبهمه که الی قبل بهوش اومدن جویل با میل خودش رفته بود پای عمل جراحی یا نه(که من فک می کنم می دونسته)

.
شما این مطلب رو در نظر نگرفتید که فایرفلای ها ميخواستن الی رو به زور بکشند. وگرنه به الی یا جویل اجازه دیدار خداحافظی رو می دادند.

• Like
Reactions: Adidas95

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
احتمال مرگش که وجود داره و برای فضای TLoU زیاد عجیب نیست. :D ولی اینکه توی این تریلر مرده باشه و توی تصورات Elli از دور بیاد و از کنار جسدها رد بشه و نگاه بندازه و ... یه جوریه! اگه فقط اون صحنه آخر بود که داره گیتار زدن الی رو نگاه میکنه قضیه فرق میکرد و میشد راحت تر گفت که فقط توی ذهن Ellie هست و همیشه کنارشه، ولی اون صحنه های قبلش...
به نظرم کلاً نحوه کارگردانی تریلر جوری بوده که بیننده تا اون لحظات آخر شک داشته باشه که طرف Joel هست یا نه. یعنی اول تصویر تار هست و از دور میاد، بعدش هم فقط پاهاش رو می بینیم و آخرش مشخص میشه Joel هست. ولی یه دفعه تئوری ذهن مغشوش Ellie و تصورات روحی و ... از راه رسید. :D
احتمال كه خوب بله وجود داره هر احتمالي ، ولي كلا فضايي كه در نسخه ١ ايجاد شده و كلي مخاطب وطرفدار براي يه شخصيت مثل جول پيدا شده واقعا بعيده كه بخوان چنين كسي رو بكشن ! و همونطور كه گفتم واقعا جسارت بالايي مي خواد !
Resistance آخر شماره دوم زدن قهرمان جهانی(و نه ملی:-") رو ترکوندن!:-"
و شماره سوم هم با قاتل همین بشر بازی میکردیم:-"

---
انصافا قياس شخصيت اول يه بازي fps مثل رسيستنس با جول tlou اصلا عادلانه نيست ! تو بازي هايي مثل tlou كه داستان و شخصيت پردازي نقش مهمي در بازي ايفا مي كنن مخاطب ها و طرفداران اون عنوان حتي بعضا بازي رو فقط با شخصيت هاش مي شناسن. من بازم تاكيد ميكنم واقعا اتفاق خيلي بعيد و نادري مي تونه باشه مرگ جول و من احتمالش رو ١ درصد هم نمي دم . با اين حال تا اومدن بازي جز صبر كار ديگه اي نمي شه انجام داد .

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,004
نام
آریا
کسی میدونه مادر و پدر الی دقیقا چطور مردن؟
شاید به نحوه مرگ اونا مربوط باشه، انتقام گیری و ...
حتی جالب میشه یه جاهایی به جای مادرش یا پدرش بازی کنیم و ببینیم چه اتفاقاتی افتاده و ...
در مورد پدرش چیزی یادم نمیاد و فکر نکنم چیز خاصی گفته باشن، ولی مادرش با مارلین دوست و همکار بوده و یکی دو روز بعد از به دنیا اومدن الی از دنیا رفته و مارلین مسئول بزرگ کردن الی بود.
از اونجایی که الی آدم خاصی هست و نسبت به این جک جونورها ضد ضربه هست، شاید وقتی مادرش حامله بوده تشکیلات Firefly روش آزمایشاتی کردن و الی هم به خاطر همین قضیه این مدلی شده و همون آزمایشات هم باعث مرگ مادرش شده؟! :D الآن هم الی قضیه رو فهمیده و عصبانی شده مثلاً!
همه تئوری مطرح میکنن، ما هم یه چیزی بگیم دیگه! :-" :D

p990_judi

کاربر سایت
Jul 25, 2009
815
ممکنه دروغ جول به چندین دروغ دیگه منتهی شده باشه و همین موضوع الی رو مشغول مسئله کرده که برای جول چندان اهمیتی نداره
در هر صورت اینکه جول و الی با هم هستن به این منظور هست که الی قسم جول رو باور کرده پس اتفاق باید حول محور همون باشه

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
در مورد پدرش چیزی یادم نمیاد و فکر نکنم چیز خاصی گفته باشن، ولی مادرش با مارلین دوست و همکار بوده و یکی دو روز بعد از به دنیا اومدن الی از دنیا رفته و مارلین مسئول بزرگ کردن الی بود.
از اونجایی که الی آدم خاصی هست و نسبت به این جک جونورها ضد ضربه هست، شاید وقتی مادرش حامله بوده تشکیلات Firefly روش آزمایشاتی کردن و الی هم به خاطر همین قضیه این مدلی شده و همون آزمایشات هم باعث مرگ مادرش شده؟! :D الآن هم الی قضیه رو فهمیده و عصبانی شده مثلاً!
همه تئوری مطرح میکنن، ما هم یه چیزی بگیم دیگه! :-" :D
خیلی تئوری خوبو پخته ایه ، الی همیشه نامه ی مادرشو وسایلی که ازش به یادگار مونده بودو با خودش حمل میکرد ، مارلین قبل مرگ مادرش الی رو نجات میده و از اون موقع قایمش میکنه تا دست فایرفلایها بهش نرسه ، چی میشه که داستان واقعی مرگ مادرش براش آشکار بشه ؟؟ هر کی باشه خوارمادر :Dفایرفلایها رو دستشون میده . باریک آریا :D

• Like
Reactions: Dinosaur

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,255
نام
امیر حسین
انصافا قياس شخصيت اول يه بازي fps مثل رسيستنس با جول tlou اصلا عادلانه نيست ! تو بازي هايي مثل tlou كه داستان و شخصيت پردازي نقش مهمي در بازي ايفا مي كنن مخاطب ها و طرفداران اون عنوان حتي بعضا بازي رو فقط با شخصيت هاش مي شناسن. من بازم تاكيد ميكنم واقعا اتفاق خيلي بعيد و نادري مي تونه باشه مرگ جول و من احتمالش رو ١ درصد هم نمي دم . با اين حال تا اومدن بازي جز صبر كار ديگه اي نمي شه انجام داد .
البته Resistance از نظر داستانی، دو شماره ی اول بازی های خیلی خوب بودن! نمیگم مثل TLOU ، اما اینکه اینجوری بگی در حقش ظلمه!:D
بالاخره کاری بود که اینسامنیاک جرات انجامش رو داشت:D

HDV 7

Time is the Fire, in which we burn
گرافیست سایت
Jul 24, 2009
2,699
نام
Hadi
اتفاقا همین شخصیت پردازی جول در نسخه 1 خیلی کار نیل رو برای کشتنش راحت میکنه. :D دقیقا عین کاری که راکستار با جان مارستون انجام داد. اونجا شاید در حد یه ساید کوئست و اینا بود و پرداخت آنچنانی هم برای پسر جان صورت نگرفته بود ولی اصل حرکتش واقعا حساب شده بود و بلافاصله ذهنیت گیمر رو با پسرش موازی کرد و از تجربه چندین و چند ساعتمون در کنار جان برای شبیه سازی حالت روحی و روانی جک استفاده کردن.

• Like
Reactions: D_grayman

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر