امتیازات Final Fantasy XV

پیش بینی میانگین امتیازات

• مجموع رای دهنده‌ها
    53
  • نظرسنجی بسته شده است .

bahramffx

دو حلقه
کاربر سایت
Nov 11, 2006
540
نام
bahram
عنوان: final fantasy xv

پلتفرم : Xbox One/PS4

کارگردان: Hajime Tabata
آهنگ ساز :Yoko Shimomura
متور گرافیکی : Luminous Studio
توسعه دهنده: Square Enix Business Division 2
ناشر:Square Enix
تاریخ انتشار: November 29, 2016

(9 آذر ماه سال 95 )

latest

نقد های بازی دوشنبه 8 آذر منتشر خواهند شد

Famisu 10/10
rash bandicoot 10/10
Digitally Downloaded 10/10
Destructoid 10/10
cgmagonline:10/10
UOL Jogos (in Portuguese) 10/10

JeuxVideo 18/20
LaPS4 9.5/10
Hobby Consolas 9.2/10
Time 9/10
Multiplayer.it 9/10
Impulsegamer 9/10
COGconnected 9/10
SpazioGames 9/10
wegotthiscovered:9/10
Easy alies: 9/10

Polygon 9/10
Spaziogames 9/10
Gamesradar 9/10
Atomix 9/10

Gameblog.fr 9/10
GearNuke 9/10
USGamer 4/5
gamepro:8.8/10
Everyeye 8.5/10
Vandal.net 8.5/10
3DJuegos 8.5/10

Game infomer 8.5/10
Stevivor 8.5/10
xgn: 8.5/10
playstationlifestyle: 8.5/10
Game World Navigator Magazine 8.4/10
thegamesmachine:83/10

IGN : 8.2/10
Gadgets 360 : 8/10
Videogamer 8/10
The Digital Fix 8/10
Game spot :8 /10
thesixthaxis:8/10

Meristation 8/10
gamespew:8/10
GamePro Germany 8/10
M3 8/10
Trusted Reviews 8/10
Game Revolution 8/10
Worth Playing 8/10
Chat code central: 80/10
Rpg site: 8/10
meristation: 8/10
trusted reviews: 8/10

IGN ITALY : 7.9/10
jeuxactu: 7.5/10
areajugones: 7.5/10
God is a Geek:7.5/10
thegamesmachine: 7.3/10
hardcoregamer:3.5/5 7/10
ThisGenGaming : 7/10
7/10:Digital Chumps
Digital Spyn 7/10
eurogamer poland:7/10
GameCritics 6.9/10
Riot Pixels:63

Gamekult.fr 6/10
Gameplanet 6/10
Metro game central:6/10

Opencritic :
Your Source for the Critical Reception of Video Games.
81/100
از 70 نقد که 63 تاش ثبت شده.

(Metacritic(PS4 :
Final Fantasy XV
82/100
از 80 نقد

(Metacritic(XB One :
Final Fantasy XV
82/100
از 8 نقد

آخرین ویرایش:

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,926
خسته نباشن واقعا
افسوس میخورم که این سری به چه روزی افتاده که نمرات 6 و 7 و 8 از نصف منتقدا میگیره + فقط یه نمره کامل میگیره، بعدش همه اظهار رضایت میکنن. جالبه با شاهکار شماره 13 هم مقایسه میشه!
ده سال صبر و اینهمه هایپ آخرش این. خوشحالم که به این بازی هیچ امیدی نداشتم. همون کنسل میشد واقعا بهتر بود تا بعد ده سال یه چیزی در حد 13 بشه. (فعلا که شده و فاینال فانتزی سیزده-چهار! هم میومد تقریبا همین متا رو میگرفت)
چیزی که الان تحویل دادن برای من فن قدیمی این بازی از کابوسم بدتره. فقط خوشحالم که بیخیال این بازی شده بودم خیلی وقت پیش.

آخرین ویرایش:

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
1,002
نام
امیر حسین
خسته نباشن واقعا
افسوس میخورم که این سری به چه روزی افتاده که نمرات 6 و 7 و 8 از نصف منتقدا میگیره + فقط یه نمره کامل میگیره، بعدش همه اظهار رضایت میکنن. جالبه با شاهکار شماره 13 هم مقایسه میشه!
ده سال صبر و اینهمه هایپ آخرش این. خوشحالم که به این بازی هیچ امیدی نداشتم. همون کنسل میشد واقعا بهتر بود تا بعد ده سال یه چیزی در حد 13 بشه. (فعلا که شده و فاینال فانتزی سیزده-چهار! هم میومد تقریبا همین متا رو میگرفت)
چیزی که الان تحویل دادن برای من فن قدیمی این بازی از کابوسم بدتره. فقط خوشحالم که بیخیال این بازی شده بودم خیلی وقت پیش.

الان چون متا اونجوری نشد که دلت میخواست تبدیل شد به کابوس؟ خوب 84 هس دیگه متا! جدا پستتو خوندم حس کردم متا 55 بود! :/ اصا این متا چیه که برا بعضی ها میشه کابوس؟:/

bezad

کاربر سایت
Mar 11, 2007
1,150
نام
بهزاد
الان کجای امتیازات یا متا بده؟ کی گفته در حد فاینال 13 هست و اگر 13-4 هم میومد نمره 84 رو میگرفت؟
این متاها رو ببین:
Final Fantasy XIII = 83 User Score = 7.3
Final Fantasy XIII - 2 = 79 User Score = 6.6
Lightning Returns: Final Fantasy XIII = 66 User Score = 5.9
همینطوری رو به سقوط بوده و اگر بعدیش هم میومد فکر کنم متا زیر 60 میشد، شاید هم قرمز میشد.
بعد الان هم 15 اومد با متای 84 و یوز اسکور 8. نمیگم حالا بازی خیلی خوبی هست، خوب بلاخره مشکلات خاص خودش رو داره دیگه، بلاخره پروسه 10 ساله تاثیرش رو باید بزاره.
همون تایپ زیرو هم یکسری ها دوستش دارن متاش شده 72. ورلد آف فاینال فانتزی هم که یک سری ها امید بهش داشتن در ژانر ترن بیس شد 78 (البته این بازی برای کسایی که انتظارات بالایی نداشتن بازی خوبی هست انگار، آخه خود یوزرها از بازی خوششون اومده)
پس در نتیجه الان فاینال 15 یک موفقیت هست، تازه شما به این بازی ها اون 4 تا DLC داستانی رو هم اضافه کنید، گلادیوس، ایگنیس، پرومپتو هر کدوم یک DLC دارن با یک سبک جدید گیم پلی که خیلی راحت میتونن باشون حفره های داستان رو پر کنن، یک DLC برای یک شخصیت زن داریم که ممکنه لونا باشه، شاید هم یک DLC داستانی معمولی (از نظر گیم پلی مثل خود بازی باشه) داشته باشیم. با توجه به این ها گفتم:
  • FFXV Booster Pack” (DLC1) (provisional)
  • FFXV Episode Gladiolus” (DLC2) (provisional)
  • FFXV Holiday Pack” (DLC3) (provisional)
  • FFXV Episode Ignis” (DLC4) (provisional)
  • FFXV Episode Prompto” (DLC5) (provisional)
  • FFXV Expansion Pack” (DLC6) (provisional)
در کل بازی 10 سال در حال ساخت بوده طوری که خود نومورا هم نمیدونسته باید با این داستان چیکار کنه اما بیس کلی داستان و دنیا و شخصیت هاش عالی بوده و نمیخواسته ازش چشم پوشی کنه بلاخره کلی اتفاق میوفته تا اینکه میدنش به تاباتا اون هم بیس کلی رو نگه میداره و یکم منسجمش میکنه و تغییرات میده تا داستان بهتر بشه و بتونن یک پایان براش در نظر بگیرن. بعدشم با توجه به شایعه ها بازی قرار بوده 3 قسمته بشه برای همین تو یکی جمع کردنش کار سختیه اسکوار هم کلی پول توی اون 8 سال داده بوده و باید برمیگشتن دیگه برای همین 100 درصد بازی باید ساخته میشده دیگه. اینها هم توی این دو سال اومدن کلی کار کردن، تبلیغات کردن تا بازی سر زبون ها بیوفته و بتونن خوب فروش کنن تا پول های رفته برگرده.

حالا با توجه به 10 سال مسیر ساختش و عوض شدن کارگردان واقعا شاهکار ساختن، در صورتی که Homefront: The Revolution نصف فاینال و 5 سال طول کشید و بازی اونطوری شد که اوایل حتی نمیشد بازیش کرد، خداروشکر کنید که این قابل بازیه و بازیه خوبی هم هست. یا مثلا Duke Nukem Forever که وقتی بعد از کلی سال اومد اونجوری شد و ترکید. وجدانی بازی شاهکار کرده که تونسته چنین چیزی تحویل بده بعد شما اینجوری هی بهش میپرید. نمیگم کسی که امتیاز پایین میده کار بدی میکنه و باید امتیاز بالا بده بلاخره هر بازی رو همه دوست ندارن و هرکسی یک سطح انتظاری از بازی داشته ولی بیایم همه چیز رو کنار هم بزاریم، خوبی هاش رو ببینیم، بدیهاش رو هم ببینیم، پروسه ساختش رو هم ببینیم بعد بیایم تیربارونش کنیم و قبر فاینال فانتزی رو بکنیم و خاکش کنیم.

حالا با توجه به همه اینها فاینال بعدی اگر بخواد بیاد و از همین گیم پلی استفاده کنه به نظر من میتونه بترکونه چون گیم پلی آمدست و همه هم خوششون میاد، نومورا هم از اون ور داره میشه گفت همین گیم پلی 15 که ساخته خودش هست رو پولیش کرده و پیشرفته تر توی ریمیک 7 میزاره حالا میمونه یک داستان که راحت میتونن روش فکر کنن و نتیجه گیری کنن، اینجوری دستشون هم مثل 15 بسته نیست که باید استانداردهای داستانیش رو بزارن و با این قوانین داستان رو تموم کنن. اینجا راحت میتونن بازی و داستانشون رو بگن و نگرانی هم نداشته باشن.

حالا اینها رو گفتم نیاید ترورم کنید؟ :D درسته مدت کمی طرفدار فاینال شدم ولی بلاخره توی جریان کلیش بودم، مخصوصا سری 13 و ورسوس از همون زمانی که میخواست بیاد من دنبالش بودم. البته سری 13 رو هیچکدومشون رو نرفتم دیگه. البته 13 رو یه 1 ساعتی بازی کردم که نفهمیدم چی به چی بود و ولش کردم.

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
دوستان خواهشا آنقدر به 13 هیت الکی نورزید. 13 هم زمان خودش بازی خوبی بود، یه سری ایراداتی هم داشت.
نمرات کاملش هم از XV بیشتر بود.
اینم که میگید میلک شد درسته. اما شاید اگه نمی شد، الان 15 ای در کار نبود.
چون برای ساخت دنباله های 13 از دارایی های بازی اصلی استفاده می شد. اما فروششون عالی بود. حتی LR یه میلیون نسخه فروخت.

• Like
Reactions: bezad

bezad

کاربر سایت
Mar 11, 2007
1,150
نام
بهزاد
من بیشتر نظرم بین تفاوت 13 و 15 هست، فکر نکنم کسی بگه کل 3 گانه 13 از 15 بهتر هست. چون بلاخره خود 13 تنها داستان نیمه تمام داره و باید کلش رو در نظر گرفت که هرچی داستان به یک جایی برسه.

ولی در کل شماره 13 در زمان خودش خیلی خوب بود، من خودم اون زمان ها که تریلراش رو میدیدم خوشم اومده بود و بعدا هم که بازینما و بازیرایانه فاینال 13 رو نقد کردن نمره های خوبی هم دادن خوشم اومد و دوست داشتم بازیش کنم، حتی 13-2 رو هم دوست داشتم بازیش کنم که کلا نشد. اونموقع اهواز بودم و بازی ژاپنی خیلی طرفدار نداشت و کسی هم نمیاورد دیگه، چندین جا رو رفتم نداشتن. بعدها که PS3 رو هک کردم کپی خود بازی پیداش نشد، یکبار هم شد و دیتای بازی خراب بود از یکجایی به بعد میگفت بازی کرش میکنه، وقتی هم که برای PC اومد انقدر موج منفی ضدش بود یکم هایپم پایین اومده بود ولی بازهم رفتم بگیرمش هیچ جا نداشتش اونهایی هم که آورده بودن ورژنی از بازی رو آورده بودن که کل کاتسین ها پاک شده بود تا حجم بیاد پایین، بعدش خواستم دانلود کنم دیدم حجمش زیادی بالاست از دانلودش هم دست کشیدم. حتی قبلترهاش پسرعموم از اندیمشک اومد اون هم پیداش نکرده بودم رفتیم براش از اهواز گرفتیم بعد رفتیم اندیمشک بازیش کنیم که شانس دیدیم DVD اش اولا خراب بود بعدشم فکر کنم J بود یا دستگاهش PAL بود یا برعکس (یا برعکس) و بازی رو نمیخوند. اینجوری شد که اون هم نتونست بازیش کنه. و این شد داستان سری 13 بازی نکردن من :D

بدبختی همین داستان سر Valkyria Cheronicles هم دراومد و تا الان نتونستم پیداش کنم، الان کرج هستم ولی کسی برای PS4 نیاوردش، حس تهران اومدن هم نیست :D

حالا در کل به نظر من بازی در دراز مدت با اومدن DLC ها میتونه هم بهتر بشه و هم فروش خیلی بهتری داشته باشه.

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
من بیشتر نظرم بین تفاوت 13 و 15 هست، فکر نکنم کسی بگه کل 3 گانه 13 از 15 بهتر هست. چون بلاخره خود 13 تنها داستان نیمه تمام داره و باید کلش رو در نظر گرفت که هرچی داستان به یک جایی برسه.

ولی در کل شماره 13 در زمان خودش خیلی خوب بود، من خودم اون زمان ها که تریلراش رو میدیدم خوشم اومده بود و بعدا هم که بازینما و بازیرایانه فاینال 13 رو نقد کردن نمره های خوبی هم دادن خوشم اومد و دوست داشتم بازیش کنم، حتی 13-2 رو هم دوست داشتم بازیش کنم که کلا نشد. اونموقع اهواز بودم و بازی ژاپنی خیلی طرفدار نداشت و کسی هم نمیاورد دیگه، چندین جا رو رفتم نداشتن. بعدها که PS3 رو هک کردم کپی خود بازی پیداش نشد، یکبار هم شد و دیتای بازی خراب بود از یکجایی به بعد میگفت بازی کرش میکنه، وقتی هم که برای PC اومد انقدر موج منفی ضدش بود یکم هایپم پایین اومده بود ولی بازهم رفتم بگیرمش هیچ جا نداشتش اونهایی هم که آورده بودن ورژنی از بازی رو آورده بودن که کل کاتسین ها پاک شده بود تا حجم بیاد پایین، بعدش خواستم دانلود کنم دیدم حجمش زیادی بالاست از دانلودش هم دست کشیدم. حتی قبلترهاش پسرعموم از اندیمشک اومد اون هم پیداش نکرده بودم رفتیم براش از اهواز گرفتیم بعد رفتیم اندیمشک بازیش کنیم که شانس دیدیم DVD اش اولا خراب بود بعدشم فکر کنم J بود یا دستگاهش PAL بود یا برعکس (یا برعکس) و بازی رو نمیخوند. اینجوری شد که اون هم نتونست بازیش کنه. و این شد داستان سری 13 بازی نکردن من :D

بدبختی همین داستان سر Valkyria Cheronicles هم دراومد و تا الان نتونستم پیداش کنم، الان کرج هستم ولی کسی برای PS4 نیاوردش، حس تهران اومدن هم نیست :D

حالا در کل به نظر من بازی در دراز مدت با اومدن DLC ها میتونه هم بهتر بشه و هم فروش خیلی بهتری داشته باشه.
بهزاد داستان 13 اصلا نیمه تمام نبودا!
هر سه قسمت داستان هاشون کامل بود و جوری بسته می شد که نیازی به ادامه نبود. اما می شد ادامه داد.
علی ای حال آنقدر به 13 هیت ورزیدن که کسی که ندونه فکر می کنه متای 12 شده 95،بعد متای 13 شده قرمز :|

• Like

bezad

کاربر سایت
Mar 11, 2007
1,150
نام
بهزاد
بهزاد داستان 13 اصلا نیمه تمام نبودا!
هر سه قسمت داستان هاشون کامل بود و جوری بسته می شد که نیازی به ادامه نبود. اما می شد ادامه داد.
علی ای حال آنقدر به 13 هیت ورزیدن که کسی که ندونه فکر می کنه متای 12 شده 95،بعد متای 13 شده قرمز :|

ااا واقعا؟ نمیدونستم. هیت ورزیدناشون روی اطلاعات من هم اثر گذاشته :-":))

یک کاری داری باهام میکنی که بدم نمیاد یکجوری برم بگیرمش بازیش کنم :D فقط حیف که دارم میرم سربازی و زمانم کمه :(

• Like
Reactions: Oakenshield

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
ااا واقعا؟ نمیدونستم. هیت ورزیدناشون روی اطلاعات من هم اثر گذاشته :-":))

یک کاری داری باهام میکنی که بدم نمیاد یکجوری برم بگیرمش بازیش کنم :D فقط حیف که دارم میرم سربازی و زمانم کمه :(
:D
والا به خدا 13 اصلا بازی بدی نبود.
همین ماکان که الان داره بهش فحش میده،به 13 داد 9 و به 13-2 داد 8.
13 عمده مشکلش تو خطی بودن و شخصیت پردازی بدش بود.
و الا یه سری ویژگی هاش از بهترین های سری اند. از جمله گیمپلیش که تو سری از بهترین هاست. و یا کایس که از خاص ترین و بهترین بد من های سری هست.
13 اصلا بازی بدی نبود. عالی هم نبود. اما خوب و راضی کننده چرا. :)

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر