بهترین بازیهای سال 2016

بهترین بازی سال 2016

• Civilization VI

• Dark Souls III

• Dishonored 2

• Doom

• Forza Horizon 3

• Gear of War 4

• Overwatch

• Ratcht & Clank

• Titanfall 2

• Uncharted 4: A Thief's End

• Battlefield 1

• INSIDE

Results are only viewable after voting.

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
من حالا که تموم کردم U4 رو یه مقدار نظرم عوض شد. بازی خیلی خوبیه هنوز تو کف اون مناظرش هستم تو جنگل ولی از نظر روال داستانی نیمه دوم همش شده بود:
دو برادر Drake می رفتن یه محیط جدید، یه مقدار می چرخیدی راه پیدا می کردی بعد اون Shore lines ها می رسیدن بزن بزن شروع می شد. اینقدر این رو تکرار کردن که خسته کننده شده بود و بدتر از اون کاملا قابل حدس زدن. عجیب هم این بود که اونا که اینقدر راحت می تونستن راه رو بدون کمک دو برادر پیدا کنن و اون همه امکانات داشتن چرا همیشه عقب بودن؟ انگار خودشون هم کم اورده بودن حسش رو نداشتن یه مقدار واسه درگیری ها بهونه خوب بیارن بیخیال شدن دیگه!
یه مقدار هم هنوز سیستم مبارزه اونجوری به بازی نمی خوره، مخصوصا وقتی همسرش میاد بهش ملحق میشه، یه 5 دقیقه داری تو بدترین شرایط می جنگی گردن اینو و اونو رو خورد می کنی 5 دقیقه بعد دارن در مورد مناظر زیبا و دیدنی صحبت می کنن قرار می ذارن واسه تعطیلات بیان اونجا! دیالوگ ها و mood کلی شخصیت ها اصلا نمی خوره به قسمت مبارزات بازی. این شاید یه جایی باشه که Tomb Raider خیلی بهتر انجامش داد کاشکی اینا هم می تونستن یه مقدار این مشکل رو که تو شماره های قبلی هم بود حل کنن. یادمه Penny Arcade هم یه کامیک در مورد این رفته بود. حتی یه تروفی هم واسه این گذاشتن به اسم ludonarrative dissonance که به اختلاف میان gameplay و داستان بازی اشاره داره. واسه من این خیلی منفی بود که خودشون هم می دونن ولی حاضر نیستن تغییری بدن. در کل الان بخوام بگم بازی سال واسه من همون Overwatch هست، U4 واسم بازی خوبی بود که کلا شاید 60 درصدش جذاب بود، هر بار که قرار بود بکش بکش بشه عزا می گرفتم.

mikammi

کاربر سایت
Feb 9, 2014
455
نام
shahab
یه مقدار هم هنوز سیستم مبارزه اونجوری به بازی نمی خوره، مخصوصا وقتی همسرش میاد بهش ملحق میشه، یه 5 دقیقه داری تو بدترین شرایط می جنگی گردن اینو و اونو رو خورد می کنی 5 دقیقه بعد دارن در مورد مناظر زیبا و دیدنی صحبت می کنن قرار می ذارن واسه تعطیلات بیان اونجا! دیالوگ ها و mood کلی شخصیت ها اصلا نمی خوره به قسمت مبارزات بازی.
راستش من هم آنچارتدباز نیستم و با دنیاش حال نمی کنم و یک بار با کسلی محض تموم ش کردم. ولی این چیزی که شما ایراد می گیرین، ایراد نیست. اتفاقا به شدت سر جای خودش هست. چرا؟ از چه جهت؟
چیزهایی هست مثل لحن و سبک و نحوه ی مواجه. آنچارتد جزو داستان های فانتزی حساب می شه، از طراحی کفش نیتن بگیرین تا شخصیت پردازی و دیالوگ و کلا سرتاپای قصه ش. قراردادهای خودش رو داره و اتفاقا دقیقا تو فلسفه ش همین داستانی هست که توش بکش بکش راه می ندازی بعد می گی چه باحاله تعطیلات بیایم اینجا:D
آره سلیقه ی منم این نیست. ولی نمی تونم بیام بگم "ایراد" داره. می تونم بگم دیدگاه و جهان بینی ش رو دوست ندارم( که توی همه ی المان هاش وجود داره)، ازش متنفرم و حتی فحش بهش بدم، که منطقی تره، تا بخوام ایراد منطقی بگیرم چون توی چیزی که هست و ادعا ش رو داره لبه ی پرفکته(متاسفانه، چون چیزی که برای آدم نامطبوعه پرفکت ش از بدش بدتره):D
خلاصه بدبختانه آنچارتد رو سخت بشه بهش ایراد منطقی گرفت، فقط می شه هیترش بود=))
مخلص

REZA TAEL

کاربر سایت
Mar 25, 2007
4,137
نام
طائل
من حالا که تموم کردم U4 رو یه مقدار نظرم عوض شد. بازی خیلی خوبیه هنوز تو کف اون مناظرش هستم تو جنگل ولی از نظر روال داستانی نیمه دوم همش شده بود:
دو برادر Drake می رفتن یه محیط جدید، یه مقدار می چرخیدی راه پیدا می کردی بعد اون Shore lines ها می رسیدن بزن بزن شروع می شد. اینقدر این رو تکرار کردن که خسته کننده شده بود و بدتر از اون کاملا قابل حدس زدن. عجیب هم این بود که اونا که اینقدر راحت می تونستن راه رو بدون کمک دو برادر پیدا کنن و اون همه امکانات داشتن چرا همیشه عقب بودن؟ انگار خودشون هم کم اورده بودن حسش رو نداشتن یه مقدار واسه درگیری ها بهونه خوب بیارن بیخیال شدن دیگه!
یه مقدار هم هنوز سیستم مبارزه اونجوری به بازی نمی خوره، مخصوصا وقتی همسرش میاد بهش ملحق میشه، یه 5 دقیقه داری تو بدترین شرایط می جنگی گردن اینو و اونو رو خورد می کنی 5 دقیقه بعد دارن در مورد مناظر زیبا و دیدنی صحبت می کنن قرار می ذارن واسه تعطیلات بیان اونجا! دیالوگ ها و mood کلی شخصیت ها اصلا نمی خوره به قسمت مبارزات بازی. این شاید یه جایی باشه که Tomb Raider خیلی بهتر انجامش داد کاشکی اینا هم می تونستن یه مقدار این مشکل رو که تو شماره های قبلی هم بود حل کنن. یادمه Penny Arcade هم یه کامیک در مورد این رفته بود. حتی یه تروفی هم واسه این گذاشتن به اسم ludonarrative dissonance که به اختلاف میان gameplay و داستان بازی اشاره داره. واسه من این خیلی منفی بود که خودشون هم می دونن ولی حاضر نیستن تغییری بدن. در کل الان بخوام بگم بازی سال واسه من همون Overwatch هست، U4 واسم بازی خوبی بود که کلا شاید 60 درصدش جذاب بود، هر بار که قرار بود بکش بکش بشه عزا می گرفتم.

من تعجبم اینه شما با این علمت چطور عضو تحریریه هستی،یه پیشنهاد برای کسی که شما رو به عصویت میپذیره دارم که حداقل یه سری تست براتون مث سبک شناسی و غیره بذاره تا همچین نظراتی از یه عضو تحریریه شاهد نباشیم،بالاخره این رنگی که بهت میدن مسئولیت داره و بار سنگینیه چون یه کاربر جدید و یا کم سن و یا هرچی رو نظرات شما عرفاً بیشتر حساب باز میکنه/میپذیره/تو ذهنش حک میشه تا یه کاربر معمولی.

هر کی رو که زبان انگلیسیش قویه و وقت آزاد زیاد داره تحریریه نکنید خواهشاً.

یه جا آدم میکشن و بعدش میگن تعطیلاتم باید بیایم اینجا!جلل خالق.

emperaturs

کاربر سایت
Aug 1, 2015
886
نام
Joel
بهترین های سال ps4 از نظر من :
بهترین بازی اکشن ادونچر : Rise of tomb rider . گرافیک و لول دیزاین عالی . بالانس بسیار خوب بین اکشن و ماجراجویی . انچارتد 4 گرافیکش بسیار عالی بود ولی از نظر گیم پلی خسته کننده بود . بار اکشن بازی ثلث دو و سه نبود ! در کل به نظرم 2 از همه بهتر بود و بعد 3. 4 خسته کننده بود برام .
بهترین بازی شوتر : بتلفیلد 1. انصافا گرافیک محشری داره به عنوان یه بازی مولتی پلتفرم . این گرافیک رو برای یه بازی اول شخص تا حالا تو هیچ بازی دیگه ای ندیده بودم . تخریب پذیری محیط و مخصوصا افکت های انفجار بی نظیر هست . چه میکنه موتور فراستبایت .
بهترین بازی ورزشی : NBA 2k17 . کلاس درسی هست این بازی برای بازیسازها . 2k فوق العاده عمل کرد . فیفا 17 هم امسال پیشرفت زیادی داشت و مدلسازی عالی بود . عاشق اون چین و چروک افتادن تو لباسها و تکون خوردن لباسها هستم . pes تا وقتی یه فکری به حال لایسنس نکنه به پای فیفا نمیرسه .
بهترین بازی نقش افرینی witcher 3 blood and wine . بهترین دی ال سی تاریخ . با اینکه میتونستم هکی بخرم 5 تومن ولی به خاطر احترامی که برای سازندش قایل بودم 100 تومن دادم اکپنشن پک رو خریدم . اگر DLC حساب نباشه دارک سولز 3 ( تنها مشکل سختی خیلی زیادش بود مخصوصا برای من که سریهای قبل بازی نکرده بودم ) .

• Like
Reactions: Adidas95

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
امسال بنظرم سال خوبی بود از نظر کیفیت بازی ها گرچه سال 2013 با بازی هایی مثل تلو و GTA V و BS infinite براستی غیر قابل تکراره ولی از سالی مثل 2014 به مراتب بهتر بود.
متاسفانه اورواچ رو بازی نکردم و نمیتونم نظر خاصی بدم ولی میون بازیهایی که انجام دادم UC4 و Inside بهترینها بودن اونم با اختلاف زیاد. بین این دو تا گرچه برام سخته انتخاب کنم ولی چون اینساید بازی کوتاهی بود مجبورم به آنچارتد بدم گوتی رو:D

آنچارتد 4 از هر لحاظ بینظیر بود. سبک اکشن ادونچر در بهترین حالت خودش. برعکس دوستانی که ایراد میگیرن که زیادی شبیه تلو شده بود من اعتقاد دارم نوتی با ساخت آنچارتد 4 نشون داد که به بلوغ کاملی رسیده.

رایطه ی بین الی و نیت فوق العاده بود. اون تغییر نگرشی که در هردو درپایان اتفاق افتاد به بهترین شکل دراومده بود. گفتگوهاشون در مورد مناظر یا اتفاقاتی که می افتاد مثل همیشه عالی کار شده بودن و قطعا به کلیت بازی و شکل گرفتن روابط انسانی در چشم مخاطب کمک زیادی میکردن. همین گفتگوها و همین روابط انسانی تو بازیهای نوتی باعث میشن که شما به شخصیتهای بازی اهمیت بدین. اونا رو حتی عضوی از خانواده بدونین.

اتفاقا اینجور روابط انسانی در هیچ بازی دیگه ی اینقدر ملموس نیست. شما اونقدری که برای سالی یا سم و یا الی اهمیت قایلید برای شخصیتی مثل جونا در توم ریدر قایل نیستید. اصن بمیره یا زنده بمونه کی اهمیت میده؟ چون شخصیتش به هیچ عنوان جوری کارنشده که برای مخاطب دوست داشتنی باشه. ولی آیا در مورد سالی هم همینو میگید؟ بمیره مهم نیست؟

ولی یه نکته منفی در مورد آنچارتد 4 هست. خیلی هم منفی. چطوری میشه از نیت و الی و سالی و ایضا کلویی خداحافظی کرد؟ یادمه قست نهایی بازی ( حیف نمیشه بدون اسپویل در موردش صحبت کرد) من رو به شخصه به گریه انداخت. تصور اینکه دیگه نیت یا سالی رو قرار نیست ببینم برام درد آور بود.

واقعا چه کسی بجز نوتی داگ میتونه شما رو به شخصیتی که از پیکسل تشکیل شده و جان نداره اینطور علاقه مند کنه. جوری که دلتون براشون تنگ بشه؟

قطعا گوتی حق نوتی و آنچارتد هست. هر کسی نظری داره و ممکنه خیلی نپسندن بازی رو ولی اننصافا تمیتونن کتمان کنن که آنچارتد سطح خاص خودش رو داره و شبیه هیچ باز دیگری نیست. یا بهتره بگم هیچ بازی نتونسته هنوز خوب تقلیدش رو بکنه

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
من تعجبم اینه شما با این علمت چطور عضو تحریریه هستی،یه پیشنهاد برای کسی که شما رو به عصویت میپذیره دارم که حداقل یه سری تست براتون مث سبک شناسی و غیره بذاره تا همچین نظراتی از یه عضو تحریریه شاهد نباشیم،بالاخره این رنگی که بهت میدن مسئولیت داره و بار سنگینیه چون یه کاربر جدید و یا کم سن و یا هرچی رو نظرات شما عرفاً بیشتر حساب باز میکنه/میپذیره/تو ذهنش حک میشه تا یه کاربر معمولی.

هر کی رو که زبان انگلیسیش قویه و وقت آزاد زیاد داره تحریریه نکنید خواهشاً.

یه جا آدم میکشن و بعدش میگن تعطیلاتم باید بیایم اینجا!جلل خالق.
یه روزی روزگاری یاد می گیرید نظر هر کس متفاوته و اگر هم مخالفید به جای طعنه زدن و تیکه پروندن هم می تونید مخالفتتون رو نشون بدید که البته روز به روز این قضیه سخت تر میشه واستون و تحمل نظر مخالف رو ندارید. ماشالا همه هم ادبیاتشون یا توهینه یا مسخره کردن. یا همه باید نظرشون با شما ها یکی باشه یا حتما یه مشکلی هست.
شما که ادعات میشه از سبک شناسی و اینا سر در میاری، بماند که سبک شناسی تا اونجا که می دونم علم نیست یه لطفی کن برو در مورد ludonarrative dissonance یه مقدار مطلب یخون. به طور خلاصه اینه:
Ludonarrative dissonance refers to conflicts between a video game's narrative and its gameplay. The term was coined by Clint Hocking, a former creative director at LucasArts (then at Ubisoft), on his blog in October, 2007.
نه اینکه من اینو دیدم نظرم در مورد یه سری مکانیک بازی ها این شد، ولی این بحث خیلی داغی توی دنیای بازی هاست مخصوصا الان که بازی ها هی دارن طبیعی تر میشن. در کل می گه بین داستان بازی و مکانیک بازی تفاوت هست که نقطه منفی بازی ها محسوب میشه. البته مخالف و موافقان خودش رو هم داره و کسی نمیگه افراد متعلق به یه سمت درست می گن اونا اشتباه. این قضیه هم عادی هست با پیشرفت بازی ها نگاه بهشون هم جدی تر و سخت نگرانه تر میشه. مثل فیلما، از داستان بازی ها انتظار بالا تر رفته و از طرفی انتظار میره که مکانیک های بازی هم در موازات داستان و فضای بازی پیش برند. مثلا بازی های Survival Horror که در اون قدرت دفاع از خودت رو نداری از نمونه این هستند، چون حس ترس دادن موقعی که کاکتر اصلی بازی یه بزن بهادر هست مشکل تر هست و این بازی های میان به شما احساس می دن که واقعا گیر کردی و به سختی می تونی از خودت دفاع کنی.
از نظر من هم بازی های اینجوری این مشکل رو شدید دارن، به مذاق من قسمت بزن بزنش خوش نمیاد. البته با کسانی صحبت کردم (برعکس شما شروع نکردن به مسخره کردن) گفتن این بازی شبیه Indiana Jones هست و فضاش کلا از اون الهام گرفته که تا حدودی قبول کردم ولی خوب هنوزم به نظرم واسه قسمت های جنگیش بهونه خوبی ندارن و به نظر میاد یه رفع تکلیفه.
در کل هم عضو تحریریه بودن من اصلش به خاطر نقد بازی های مستقل هست که فکر نکم شما اصلا فکر کنی به بازی های مستقل پس مطالب من رو نمی خونی، بهم هم بگن یه سری بازی های AAA رو نقد نمی کنم چون خودم می دونم معمولا نظرم در مورد این بازی ها تا حدی مخالف نظر اکثریت هست(مثلا به هیچ عنوان بازی های JRPG رو نقد نمی کنم چون اصلا اهل اون بازی های نیستم)، می تونی بری Steam library من رو هم ببینی 80 درصدش بازی های مستقل هست. یه کسی هم سن اش پایین باشه به قول شما نظر من رو بخونه خودش می ره بازی می کنه یا قبول می کنه یا نه. اگه قبول کرد تراژدی قرن به وجود نیومده، یعنی اینقدر واست مهمه خدای نکرده کسی نظر من رو بخونه در مورد بازی نظرش منفی بشه؟! خودش عقل نداره نمی تونه فکر کنه حتما به نظر شما. و برعکس، اگر هم قبول نکرد هیچ از بازی لذتش رو برده فکر نکنم آسیب روحی ببینه. البته شاید مثل شما و دوستان بیاد اینجا شروع کنه من رو مسخره کردن و تیکه بارون کردن، معلوم نیست.

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
GMX / WEB.DE Magazine (DE) : Overwatch
واقعا دیدن جایزه گرفتن های Overwatch لذت بخشه :D خوشحالم که بازی رو فراموش نکردن و کار بزرگی که این نسل با بازی های مولتی پلیر کرد.

بازی از نظر من در حال حاضر نقش Counter Strike سالهای قبل رو داره ایفا میکنه. یه بازی مولتی پلیر فوق العاده بالانس و عالی که در عین ساده بودن بسیار بسیار تاکید رو موفقیت تیمی داره و از همین الانم تو تورنومنت های مختلف هست و جایزه های بزرگی هم داره.

در کل بسی خوشحال میشم اگه بیشتر از اینا هم بگیره Overwatch چون حالا حالا ها قرار حرف های بیشتر و بزرگتری ازش بشنویم :D حمایت Blizzard از بازی هم عالیه و همه چیز بازیم که رایگانه :D

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
FH3 تو نظرسنجی بچه ها بیشتر از Overwatch تحویل گرفتن :D خداییش حیفه یک ریسینگ به این پرجزییاتی و دنیای غنی با این کیفیت بالا تو این قحطی ریسینگ ها تحویل گرفته نشه البته تو فروش که به حقش رسید

• Like
Reactions: x-x and sadegh93

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر